PC ve internetten anlıyanlar bakabilirmi !!!

Donanımsal sorunlar, teknik konularda yardımlaşma ve iletişim alanı
Kullanıcı avatarı
Tolgacan108
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Re: PC ve internetten anlıyanlar bakabilirmi !!!

Mesaj gönderen Tolgacan108 »

Birde anlık kopmalar yaşanıyorsa internetim de bunu nasıl çözebilirim ?
noctiluca yazdı: 20 Nis 2018 00:26
Tolgacan108 yazdı: 19 Nis 2018 01:17 Merhaba şu 1 kac gündür oyuna giriyorum en fazla 5 6 dakika oynuyorum ve birden bilgisiyar donup oyundan atıyor beni sebebi ne olabilir ? verdiği hata Bağlantınız kesildi hata kodu 183
speed test sonucları
indirme hızı 7.52
yükleme hızı 0.76
ping 31
fps im de cok yüksek oyuna göre anlayamadım 1 türlü yardımcı olursanız sevinirim :)

Selamlar,

Ben sorununuzun islemciden kaynakli oldugunu düşünmüyorum, internet hiz testleri genellikle ortalama hizi gösterir. Bu ne demek oluyor? Internet hızınız degisiklik gosterir ve ornegin - 0.30/0.90/0.00/0.54 gibi degerler alir ve bunlarin ortalamasini sizin hiziniz olarak gösterir.

Baglantiniz kesildi Hata Kodu 183 Hatasi da ya hesabiniza biri giris yaptiginda gosterilir veya internetinizde anlik kopmalar oldugunda gosterir.

Yukleme hizi sizin oyunda kullandiginiz yeteneklerin veya tiklamalarin karşıya gitme hızıdır. Anlik olarak internet kesilmelerinde bu veriler iletilemediginden cogu zaman oyunculara ya lag/gecikme olarak veya hata kodu 183 vererek oyundan sizi atar.

Örnek vermek gerekirse eğer sunucuda lag varsa ve bir sure daha oyun duzelmediyse sizi oyundan atmasını gosterebilirim.

İnternet hizinizdan islemci yorumu cok zor yapilacak bir tahmindir evet kotu islemci bilgisayara bircok etki yaratır bunlardan biri de internet hızıdır ama cok uzak bir sebeptir, ozellikle İstanbul Kiyamet Vakti oyununun sistem gereksinimlerini goz onunde bulundurursak islemciden kaynaklandigini dusunmuyorum😊
TETRADOX
Kullanıcı avatarı
XxPEERLESSxX
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Kristal

Mesaj gönderen XxPEERLESSxX »

Kardeşim şuradaki konuya daha önce bir göz atmadıysan bir bakmanı öneririm.

Aynı zamanda ne alakası var bilmiyorum ancak tam ekran oynuyorsan pencere moduna alman veya pencere modunda oynuyorsan tam ekran moduna alman işe yarıyor. En azından bende işe yaramıştı bir zamanlar.

Bir arkadaşımızın dediği gibi laptopta oynuyorsan da eğer bilgisiyar açıldıktan sonra hiçbirşey yapmadan direk yeniden başlatıp modemini resetleyebilir ve tekrar giriş yapabilirsin. Laptop üzerinden bu işlem oldukça elverişlidir.

Umarım en kısa sürede sorununa çözüm bulabilirsin.
Resim
Kullanıcı avatarı
LEPRECHAUN
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Deva

Mesaj gönderen LEPRECHAUN »

Genellikle belirttiğin hata sunucu bazlı hatadır yani PC ile sunucu arasındaki bağlantı kopmalariyla meydana geliyor modeminizi kontrol etmenizi öneririm kabloları bağlantı yerlerini vs.
Resim

LEPRECHAUN
Kullanıcı avatarı
noctiluca
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Son Kaptan
İletişim:

Mesaj gönderen noctiluca »

Tolgacan108 yazdı: 20 Nis 2018 05:22 Birde anlık kopmalar yaşanıyorsa internetim de bunu nasıl çözebilirim ?
noctiluca yazdı: 20 Nis 2018 00:26
Tolgacan108 yazdı: 19 Nis 2018 01:17 Merhaba şu 1 kac gündür oyuna giriyorum en fazla 5 6 dakika oynuyorum ve birden bilgisiyar donup oyundan atıyor beni sebebi ne olabilir ? verdiği hata Bağlantınız kesildi hata kodu 183
speed test sonucları
indirme hızı 7.52
yükleme hızı 0.76
ping 31
fps im de cok yüksek oyuna göre anlayamadım 1 türlü yardımcı olursanız sevinirim :)

Selamlar,

Ben sorununuzun islemciden kaynakli oldugunu düşünmüyorum, internet hiz testleri genellikle ortalama hizi gösterir. Bu ne demek oluyor? Internet hızınız degisiklik gosterir ve ornegin - 0.30/0.90/0.00/0.54 gibi degerler alir ve bunlarin ortalamasini sizin hiziniz olarak gösterir.

Baglantiniz kesildi Hata Kodu 183 Hatasi da ya hesabiniza biri giris yaptiginda gosterilir veya internetinizde anlik kopmalar oldugunda gosterir.

Yukleme hizi sizin oyunda kullandiginiz yeteneklerin veya tiklamalarin karşıya gitme hızıdır. Anlik olarak internet kesilmelerinde bu veriler iletilemediginden cogu zaman oyunculara ya lag/gecikme olarak veya hata kodu 183 vererek oyundan sizi atar.

Örnek vermek gerekirse eğer sunucuda lag varsa ve bir sure daha oyun duzelmediyse sizi oyundan atmasını gosterebilirim.

İnternet hizinizdan islemci yorumu cok zor yapilacak bir tahmindir evet kotu islemci bilgisayara bircok etki yaratır bunlardan biri de internet hızıdır ama cok uzak bir sebeptir, ozellikle İstanbul Kiyamet Vakti oyununun sistem gereksinimlerini goz onunde bulundurursak islemciden kaynaklandigini dusunmuyorum😊
Tekrar selamlar,

Bilgisayarinizin özellikleri iyi, trojan taramasi yaptirin eger diger oyunlarda da bu sekilde kopmalar yasiyorsaniz.

Yaşamıyorsanız internet sirketini arayip bu sorunu izah edin cunku bilgisayarinizin özellikleri oyunu kaldirabilecek durumda.

Windows 7 orjinal/korsan konusuna gelirsek, ben de masaustu bilgisayarımı w10’dan windows 7’ye çevirdim orjinal degil. 6GB Ram var 3GhZ hiz ve Pentium Dual Core denen eski bir işlemciye sahip, 45 fps aliyorum takilma soz konusu değil, disk kapasiten dolmak uzere olabilir veya olan dosyalari birlestirmen bilgisayar hizini arttirabilir Buradaki cektigim videodaki adimlari uygulamani tavsiye ederim

Resim
IKV Maden Haritalari Yazilimi: incele (250 kez indirildi)

IKV VIDEOLARI ICIN TIKLA!
Kullanıcı avatarı
KarakuleGFB
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen KarakuleGFB »

Bağlantılardaki işlemleri uygula.
viewtopic.php?f=138&t=148966
viewtopic.php?f=138&t=149051