Windows 10 Büyük Hol Sorunu

Donanımsal sorunlar, teknik konularda yardımlaşma ve iletişim alanı
Kullanıcı avatarı
IIIxYeNiCeRixIII
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Windows 10 Büyük Hol Sorunu

Mesaj gönderen IIIxYeNiCeRixIII »

Merhabalar ben orijinal lisanslı Windows 10 Pro kullanıyorum. Sorunum sadece büyük hol bölgesinde. Girer girmez attığı oluyor bazen 15-20 saniye sonra maksimum olarak en fazla 1 dakika durabildim sürekli kritik hata verip atıyor. Diğer bölgelerde hiç bir sıkıntı yok sadece büyük hol bölgesinde bu sorunum var maalesef.

-Ekran kartım,DirectX,Netframework vs herşey güncel. Düzenli Windows Updatede yapıyorum.BIOS ta güncel
-Oyunu sildim ve oyunun artık kalan kayıt dosyalarını regedit aracılığıyla detaylı temizlik yaptım tekrar 0 dan kurdum
-Bilgisayarda virüs yok. Kaspersky ile detaylı temizlik yaptım hiçbir tehdit çıkmadıki zaten bilgisayarım yeni alalı 3 hafta oldu

Bunları yaptığım halde hala maalesef sorunum devam etmekte lütfen Windows 10 dan başka 7,8 vs ye geç demeyin bilgisayar sürücüleri Win10 ile uyumlu mecbur 10 kullanmak zorundayım. Lütfen bir çözüm varsa desteğinizi bekliyorum
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Re: Windows 10 Büyük Hol Sorunu

Mesaj gönderen Lahza »

Benzer sorundan muzdarip arkadaşlar oyunu pencere modunda oynayarak kısmen kritik hata olayını azaltıyor , yine veriyor ama baya düşük sıklıkla veriyor , ayrıyeten uyumluluk kısmında oyunu w7 de çalıştırıp deneyebilir, birde oyunun data klasörünün içerisinden pref launch u bularak not defteri ile açmanı full screen kısmını 0 çekmeni tavsiye ederim , ayrıca salt okunur yapmayı unutma , bende Windows 10 bilgisayarımda w7 uyumluluk modunda oynuyorum oyunu holde herhangi bir problem yaşatmıyor, bir denemeni tavsiye ederim .
Kullanıcı avatarı
IIIxYeNiCeRixIII
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen IIIxYeNiCeRixIII »

Yardımınız için teşekkürler hocam ama maalesef 2 side fayda etmedi hem win7 modunda hem pencere ekranda atmaya devam ediyor. Geliştiriciler düzeltmeden sanırım holde oynayamayacağım
Kullanıcı avatarı
KarakuleGFB
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen KarakuleGFB »

Maalesef yeni paketlerin güncellemesini yaparken yönetim ekibi oyundaki küçük ufak sorunları çözse saçma sapan yollara başvurmamış olursunuz. En basit bu hal sorunu launcherde giriş yapılan yerde tarih öncesinden kalma bir browser bu yüzden yavaş. Bu sorunları çözseler en azından eldeki oyuncudan da olmamış olurlar. Ama ne gerek var demi. Para alıp yatmak herkesin hayat tarzı olmuş.
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Bu konu hakkında 2015 yılında tarafımca açılmış bir konu bulunmaktadır viewtopic.php?f=138&t=132120
He çözüm bulabildik mi, hayır
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
romendiyojen
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Huzursuzluğum

Mesaj gönderen romendiyojen »

Windows 10 Isletim sisteminde oyun modu kapatilarak daha iyi.bir performans elde edilebilir
HakanErdogan
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Çalışanlar

Mesaj gönderen HakanErdogan »

Merhaba, sorun çözüldü mü bilgim yok ancak windows 7 işletim sisteminden windows 10 işletim sistemine geçtiğimde bende aynı sorundan muzdariptim. İşlemcimin modeli sebebi ile uyumlu olmadığı için windows 7 işletim sistemine dönme durumum sizde de olduğu gibi yok. Deneme yanılma yöntemleri ile birazdan sıralayacağım adımlar ile bu sorundan kurtuldum diyebilirim.

Ekran kartımın NVIDIA olduğunu belirtmek istiyorum çünkü sizdeki AMD ise onun arayüzüne aşina değilim.

- Masaüstünde sağ tıklayıp Intel Grafik Ayarları yazılı yere tıklıyoruz.
- 3B kısmına giriyoruz.
- Solda uygulama ayarları ve genel ayarlar yazılı iki seçeneğimiz var. Uygulama ayarları diyoruz.
- Uygulama seçin kısmından gözata tıklayıp oyunumuzun "Launcher" ve "İstanbul - Kıyamet Vakti" isimli iki uygulamasını ekliyoruz.
- Dikey senkron kısmında "Uygulamanın Varsayılan Ayarlarını Kullan" seçeneği seçilidir. İkisi içinde "Sürücü Ayarlarını Kullan" diyoruz.
- Uygula deyip bu sayfayı kapatabiliriz.

- Şimdi ise yine masaüstüne sağ tıklayıp NVIDIA Denetim Masası yazılı yere tıklıyoruz.
- 3D Ayarlarının Yönetilmesi kısmına gelip Genel Ayarlar ve Program Ayarları olarak ikiye ayrılmış kısımdan Program Ayarları yazılı kısma giriyoruz.
- Ekle deyip daha önce yaptığımız gibi oyunumuzun "Launcher" ve "İstanbul - Kıyamet Vakti" isimli iki uygulamasını ekliyoruz.
- İkisi içinde Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini seçip Düşey senkronizasyon kısmını Açık duruma getiriyoruz.
- Uygula deyip bu sayfayı da kapatabiliriz.

Bu adımları uyguladığımda benim sorunum çözüldü. Ancak eklemekte fayda var, windows 10 işletim sisteminde bilgisayara kapat komutunu vermek windows 7 işletim sisteminde olduğu gibi çalışmıyor. Bu yüzden belirli süre sonra bu adımları uygulamış olsanız dahi kasma ve oyundan atma gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Ne yapacağımız kısmına gelirsek belirli sürede bir "bilgisayarı kapat" komutu yerine "bilgisayarı yeniden başlat" komutunu vereceğiz. Bunu ister belirli günde bir yaparsınız ister oyunun kastığını gördüğünüzde, orası size kalmış. Ben bu aralar her gün oyuna giremediğim için oyun kastığı zamanlarda uyguluyorum ve oyunda F10 butonuna bastığımda fps kısmında 62 sayısını görüyorum.
Kraliyet | Sanalcinayet | Sanalşifa | Sanal | Sanalkatil | Sessizce | Sanalbanka
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Lahza »

HakanErdogan yazdı: 29 Eyl 2017 13:36 Windows 10 işletim sisteminde bilgisayara kapat komutunu vermek windows 7 işletim sisteminde olduğu gibi çalışmıyor. Bu yüzden belirli süre sonra bu adımları uygulamış olsanız dahi kasma ve oyundan atma gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Ne yapacağımız kısmına gelirsek belirli sürede bir "bilgisayarı kapat" komutu yerine "bilgisayarı yeniden başlat" komutunu vereceğiz. Bunu ister belirli günde bir yaparsınız ister oyunun kastığını gördüğünüzde, orası size kalmış. Ben bu aralar her gün oyuna giremediğim için oyun kastığı zamanlarda uyguluyorum ve oyunda F10 butonuna bastığımda fps kısmında 62 sayısını görüyorum.
Aynı şeyi günde bir kere yapıyorum bilgisayar yeniden başladığında kasma sorunu ortadan kalkıyor.
Kullanıcı avatarı
Serrakura
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen Serrakura »

aynı sorun bendede var normalde 140 150 fps holde 15 leri görüyorum
Kullanıcı avatarı
ForGaDDaRLorD
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Lonca: Old Brothers

Mesaj gönderen ForGaDDaRLorD »

Bu kritik hatalar fps nin anlık 0 a düşmesinden kaynaklanıyor zaten ne yaparsanız yapın boş yani en fazla dediğiniz gibi reset atarak oynarsınız. Şu durumda Win 7 en mantıklısı.

İyi forumlar