Multi boot konusunda yardımcı olurmusunuz

Donanımsal sorunlar, teknik konularda yardımlaşma ve iletişim alanı
AnPeter90
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Multi boot konusunda yardımcı olurmusunuz

Mesaj gönderen AnPeter90 »

Arkadaşlar, bir yakınım bilgisayarında daha önce Windows vista starter kullanıyordu, bilgisayarı çökmüştü, fakat format atarken nedense tekrar starteri kuramadım, anlayamadığım bir sebepten anakart uyumsuz uyarısı verdi, bende Windows Xp kurdum, kafama takıldı, starteri tekrar denemek için multi boot bir flash bellek hazırlamak istedim, 16 Gb bir flash belleğe Windows xp, windows vista, windows7 ve windows10 kurmaya çalıştım. ayni belleğe Windows10 ve windows7 kurdum ve her ikisinide bilgisayarımda denedim, gayet güzel çalıştılar, fakat her nedense ne Xp ve nede vista bütün uğraşılarıma rağmen çalışmadı, neden bu ikisi çalışmaz aklım almıyor. Ben windows 10 kullanıyorum sebebi bu olabilir mi ? yorum ve desteğiniz beni sevindirecektir.
Şimdiden teşekkür ediyorum.
Kullanıcı avatarı
IFonQzrail
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
İletişim:

Re: Multi boot konusunda yardımcı olurmusunuz

Mesaj gönderen IFonQzrail »

merhaba , bende eskiden vista kullanırdım. Format atma gereği duymuştum fakat eskiden bilgisayarların yanında verılen kurulum cd sini kaybetmiştim. Başka bir vista download edip kurmaya çalıştıgımda bende hata almıştım. Sorun orjınal Cd sini istemesiydi. Bende gittim win7 kurdum herhangi bir sıkıntı çıkarmamıştı :)

Resim