Savaşgüvercini'nin Günlüğü - EMİNÖNÜ

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
Megaevil
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü

Savaşgüvercini'nin Günlüğü - EMİNÖNÜ

Mesaj gönderen Megaevil »

Merhabalar öncelikle,

Resim

Oyunu yaklaşık 7 aydır oynamıyordum ve özlemişim gerçekten.Oyunun bu tenha ve belki son zamanlarında biraz daha oynamak istedim.Dün oyunu tekrar yükledim ve oynamaya başladım.Oyunda biraz gezdim, tozdum.Boş boş takıldım velhasıl kelam.İçime yeniden bir oynama hevesi düştü.Fakat oyunda İstanbul sokaklarının tenha olduğunu görünce biraz hevesim kırıldı fakat kaybetmedim hevesimi.Ben de dedim ki, kimseyle sık sık ticaret yapmak zorunda değilim! Büyük konuştum fakat zorunda olsam da olmasam da ticaret yapacak birileri yok denilecek kadar az.O yüzden, kendi başıma bir şeyler yapmaya karar verdim.Mutlaka ileride ticaret yapmak zorundayım fakat elimden geldiğince kendi başımın çaresine bakacağım bu günlükte.Belki tekrardan başlamak isteyen arkadaşlara bir şeyler yapılabileceğini gösterebilirim ;)

Dilerseniz başlayalım:

Kasa durumum aşağıda görmüş olduğunuz gibi.Ben Ateş Çemberi'ne bayılıyorum ve bir ara Arındırıcı Asa üretmek gibi bir hayalim vardı.Yarısı hazırdı fakat daha sonra oyuna ara vermek zorunda kaldım.
O malzemelerden kalan 8 Şelit var.Şansıma 8-9 ay önce 2M'den almıştım tanesini.Şimdi ise 60-70M!
Fakat dediğim gibi, şimdilik ticarete gerek yok.Farklı asalar üreteceğim zaman lazım olabilir.

Ayrıca üstümdeki eşyalar da zayıf.Eldiven ve kolyem yok.Gözlüğüm zaten yok.Üstümdeki her şey Babil, 2 tanesi Babil Berosus ve Babil Kare Bulmaca.1300 civarı fizik ve 910 civarı da buz hasarım var.En fazla 4 büyü kullanıyorum bir akrebi/örümceği öldürmek için.Asamı iyi ki parlatmışım.İş görüyor şu anda.

Resim Resim

Oyunu oynadığım sürece buralarda takılmayı planlıyorum, ilk hedefim tılsım olduğundan fazlaca jadeite ihtiyacım var.Umarım bahtım yaver gider bu konuda.Gönül'e bir selam çakalım.Ne de olsa, çoğu zaman sadece onunla ve Klan Tüccarları ile paslaşacağız :')

Resim

Kesmeye devam ediyorum fakat şunu belirtmek isterim, Plus paket tarzı hiç bir avantajım yok.Kararsızım almak veya almamakla ilgili.Şimdilik iyiyim diyorum.İçimden sık poşet atmaz dedim, üstüne 2-3 poşet silahlı/zırhlı poşet attı.Bu bile bir şeydir.Tüccarla paslaşalım.

Resim

Kesmeye devam ediyorum.Sadece kesiyorum.Henüz ganimet yok.

Resim

Tonlarca dev haşere katletmeme rağmen bir "don"a layık görülüyorum.

Resim

Düşe düşe bu mu düştü dediğim garip eşya.Eskiden olsa 2-3M veren olurdu.Böyle element hasar eşyaları alan arkadaşlar vardı.
Hala varsa bana ulaşabilir, kasamda duruyor. ':)

Resim

İlk ganimet geliyooor! Çıktığında gerçekten sevindim.Küçük bir umut oldu bu bana.Safranın çok da değerli olmadığını biliyorum ama saf maden saf madendir dedim attım kasaya.

Resim

Hahaha! İnanılır gibi değil! Ardından çektiğim ilk çiğdemden de safran çıktı! Küçük umut büyüdü desenize!

Resim

Böylece 2 safranı havada kapmış oldum.Ölmeye değerdi.

Resim

3. Ganimet geliyoooor! Buna gerçekten çok sevindim.Salgı ve peptit eskiden de zor düşerdi bana.Millete sekizer sekizer düşerdi, bana düşmezdi.Bunu da kasaya fırlatıyorum büyük bir sevinçle.

Resim

İlk ayağıma poşet düştüğünde büyük bir sevinçle açtım.Dedim içimden kesin peptit bu fakat tılsım çıktı.Dedim belki
Meteorit 2 (I) falan düşmüştür.Mavi olduğunu görünce üzdü beni.

Resim

Bir arkadaş bana ocaktayken buradan nasıl çıkabilirim diye sordu, gel çıkalım dedim ve ben de başa döndüm. :(
Tekrar ocağa çıkıp öyle bitireyim dedim.

Resim

Bugünün ganimetleri bunlar, daha herhangi bir tılsıma yolum çok.Şöyle bir göz atalım ihtiyaçlar ve ganimetlere.M1'in safran istememesine baya üzüldüm.Eğer safranları takaslayabilir veya satabilirsem çok iyi olur.Büyük şans gerekli tabii bunun için.

Resim Resim

Evet, bugün iyisiyle kötüsüyle bu şekilde geçti.Buraya kadar okuyarak zahmet eden arkadaşlara teşekkür ediyor, iyi forumlar diliyorum.
Kullanıcı avatarı
SARSILMAZ
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Klan: Lodos

Re: Savaşgüvercini'nin Günlüğü - EMİNÖNÜ

Mesaj gönderen SARSILMAZ »

Kıyamet günlüğün hayırlı olsun güzel gidiyosun takipteyim :)
Kullanıcı avatarı
TOLGA
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen TOLGA »

Üslubunu ve samimiyetini çok beğendim. Mürekkebinin sürekli akması dileğiyle.
Resim
Kullanıcı avatarı
Megaevil
Cin Avcısı
Cin Avcısı

SARSILMAZ yazdı: 03 Haz 2019 16:06 Kıyamet günlüğün hayırlı olsun güzel gidiyosun takipteyim :)
Teşekkür ederim, ben de takipteyim senin günlüğü. ;)

TOLGA yazdı: 03 Haz 2019 17:40 Üslubunu ve samimiyetini çok beğendim. Mürekkebinin sürekli akması dileğiyle.
Estağfurullah efendim teveccühünüz. :relaxed:
Kullanıcı avatarı
Newbie
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen Newbie »

Merhabalar dostum günlüğün hoşuma gitti hiç sıkılmadan okudum. Eğlenceli geçecek bir günlüğe benziyor. :blush:

Umarım daha çok şeyler başarman dileği ile...

Takipteyim.
Düşünmek için vakit kalmadı...
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Buralar bari eski günlerine dönse :)
kedi
Kullanıcı avatarı
Megaevil
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Öncelikle tüm İKV Severlerin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.
Newbie yazdı: 03 Haz 2019 21:21 Merhabalar dostum günlüğün hoşuma gitti hiç sıkılmadan okudum. Eğlenceli geçecek bir günlüğe benziyor. :blush:

Umarım daha çok şeyler başarman dileği ile...

Takipteyim.
Teşekkür ederim, böyle devam etmeyi umuyorum. :grinning:

BayTerapi yazdı: 03 Haz 2019 21:49 Buralar bari eski günlerine dönse :)

Gözümde canlanır, koskoca mazi...

Ramazan ayının son iftarından sonra biraz olsun oynamak istedim.Bir yandan da Barış Özcan izleyip keyfime keyif kattım.Klasik rotayı takip ederken bakın ne çıktı!

Resim

Bu jadeit gerçekten beni mutlu etti.Ardından yaklaşık bir saat oynamaya devam ettim fakat kayda değer bir şeyler düşüremedim.Ganimet sadece 1 Jadeit.Bu akşam oldukça fazla poşet düştü plus paketim olmamasına rağmen.O poşetler sayesinde param da 1.1M'a ulaştı.Ama parayı kullanamıyoruz ki! Issız bir adaya düşmüş gibi, paran olsa ne olur, insan yok ki!
Kullanıcı avatarı
Megaevil
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Öncelikle merhaba,

Bugünkü bayram gezmelerinden sonra uzun süre oynama fırsatı buldum.Piyasa hakkında daha çok bilgi sahibi oldum.Piyasa gerçekten değişmiş.Atıyorum Painite'nin 7-8 ay önceki piyasası 30M, Xenotim'in ise en fazla 4M idi diyebiliriz.Bugün Painite 200M piyasa değerine sahipken, Xenotim gibi hol materyallerinin değeri 40-50M civarlarında değerlere sahipler.Hol madenleri aşırı değerlenmiş.M1'in fiyatı 1.7T olmuş.Gerçekten oyuncu eksikliği vurmuş oyuna.Ben de artık sadece büyücümle değil, bir yandan da savaşçımla(savaşçım karaköye girebiliyor) 1-2 bor kovalayıp Painite peşine düşmeyi planlıyorum.

Yavaştan başlayalım isterseniz:

Bir tur döndükten sonra karşıma çıkan manzara hoşuma gitti.Ne zaman safran çıksa fotoğraf alıcam diye ölüyorum :relaxed: Böylece 3 safranım oldu.

Resim

Jadeit'in daha değerli olduğunu biliyorum, ve jadeit görünce yüzüm daha bir mutlu oluyor açıkçası.Safran, jadeit kadar güldürmüyor yüzümü ':). 2. Jadeitimi hoppp diye çantama fırlatıyorum.Bu arada Karaköy'de herkesin jadeit aradığını farkettim.Tılsımlarım olsa, hiç acımayıp satardım fakat şu an ilk hedefim M1 olduğu için saklamak zorundayım.

Resim

Safrana alıştığım için sadece fotoğraf olarak bırakmak geçiyor aklımdan.Ama olsun, belki ileride bir faydasını görürüz safranların.Ummadık safran baş yarar derler Büyük Hol'de..

Resim

Bölgeden temizlediğim haşere miktarını öğrenince İsmet Bey'in gözleri parladı.Doblo'yu hâlâ satmamış, yakında fetih planları varmış Handan Hanım için.Şöyle asalet dolu bir fotoğraf çekindim kendisiyle.

Resim

Avını uzaktan izleyen yırtıcı tadında bir fotoğraf..

Resim

Evet, sabredemedim ve elimdeki 1000 akçeyi böyle kullanmaya karar verdim.Ne kadar doğru oldu bilmiyorum fakat şu an için plus almaya gücüm yetmediği için idare bakımından kolaylık sağlayacağını düşünüyorum.Oyuna kendimi kaptırmaya başladım.Büyük ihtimalle yakın bir zamanda plus alacağım.Plus bana işporta ve torba şansı konusunda çok yardımcı olur.Tonlarca haşere kesiyorum, 2-3 poşet düşüyor.Plus çarem oldu sanırım.

Resim

Bildiğiniz üzere hedefim M1 ve oyun M1 için benden Safran istemiyor.Ben de büyücüden sıkılıp savaşçım ile Karaköy'de maden çekiyordum ki bölgede şöyle bir yazı gördüm: "Xenotim verilir, Safran alınır." Hoş oldu bu.Kasamdaki 4 boşta duran safranı reçetede en önemli malzemelerden biri olan Xenotim ile değiştirdim.Şu anlık reçete için sahip olduklarım bunlar.Beni korkutan şey ise kondritler.150'den fazla Meteorit çekmişim ve hâlâ yok.Umarım başa bela olmaz çünkü akçeyle almak zorunda kalabilirim.Bu arada şelitleri hâlâ satamadım. :(

Resim

Uzun zaman boyunca haşere öldürdüm ve tonla maden çektim.Sonuç sıfır şu an.Bu da çaresizlik oturuşu.

Resim

Bu resmi ve bu yazıları görmekten için solmuştu artık.Yeşim Taşı, Yeşim Taşı ve Yeşim Taşı.Zihnime kazındı artık.Bilinçaltımda bana bunun olayını araştır diyordu birileri.Ben de küçük çaplı bir araştırma yaptım ve Yeşim Taşı'nın bilezik ve diğer aksesuarların yapımında kullanıldığını gördüm.Ayrıca masaj sırasında kullanıldığını da gördüm.Belirli inançlara göre bu taş şifa getiriyormuş.Kendisine ebedi taş da deniyormuş bazı inançlara göre.Benimse oyunda görmekten sıkıldığım taştan ötürü başka bir şey değil. ':)

Resim

Resim

Şükürler olsun ki param 2M olmuştu.Hâlâ 3. Derece Saf maden çıkaramamıştım ama olsun, en azından 2M param vardı.Ayrıca savaşçım ile çektiğim borlardan da hiçbir şey çıkaramadım.Fluoritlerden de bir şey çıkmadı.Karaköy bereketsiz gibiydi bugün.

Resim

Bugün de iyisiyle kötüsüyle bu şekilde geçti, günlüğümü ziyaret ederek okuma zahmetine giren tüm oyuncu arkadaşlara teşekkür ediyor, iyi forumlar diliyorum.
Kullanıcı avatarı
SARSILMAZ
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen SARSILMAZ »

Güzel gidiyorsun dostum.Bu arada Ramazan bayramın mübarek olsun.Benimde üretmek istediğim tılsımlardan 1 tanesi meteorit 1 tılsımı inşallah tez zamanda üretebilirsin takipteyim. :)
Kullanıcı avatarı
Newbie
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen Newbie »

wow wow wow gerçekten güzel gidiyorsun dostum umarım yakın zamanda istediğin tılsımı basabilirsin ':) Günlüğün gerçekten çok eğlenceli :grinning:

Takipteyim...
Düşünmek için vakit kalmadı...