şifager'in günlüğü

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Legenddx
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Kuklacı
Klan: Lodos

şifager'in günlüğü

Mesaj gönderen Legenddx »

selam, blogger olamayınca bari kıyamet günlüğü yazarı olayım dedim. bir de belki ödül mödül bir şeyler kazanırım. buraya oyunda yaptığım her şeyi yazmayı düşünüyorum çünkü neden yazmayayım.

oyundaki karakterlerim çalınmış, bloklanmıştı; elimdeki bütün paralar, tılsımlar, her şey gitmişti. arada sırada foruma bakıyordum ki teşkilat sunucusunda yeniden başlamak için bir ekip kurulduğunu gördüm. sen de başla be yunus deyip başladım ki hepsi oyunu bıraktı ama ben bırakamadım, inatla oynuyorum. yaklaşık 2 hafta önce teşkilat sunucusunda "Şifager" adlı bir karakter oluşturup oynamaya başladım ve karakterim şu an 56 level ve elinde 55 LEVELLIK ASKLEİPIDPFDIFDOFDP ALTUNCU ASASI VAR. ayrıca 50 levellık mazhar asam da var.

Resim

karakterim işte bu. gördüğün üzere asam parlıyor da.

bugün oyuna girdiğimde ilk olarak biraz maden gezdim. şimdi hemen onun fotoğraflarını da göstereceğim.

Resim

Resim

Resim

yaklaşık 1 saat falan maden gezdim ama sadece mavi john mu ne ondan çekebildim :( hiçbir arttırıcı falan yok ama olsun insan çıkar diye çekiyor işte.
ben maden çekerken birisi bana ejder asa için malzemem olup olmadığın sordu. uzun yıllardır oyuna girmeyen birisiydi herhalde.

Resim

iyi bir insan olduğum için onu aldım ve yaşlı kadın'ın oraya kadar götürdüm.

Resim

tam tekrar maden çekmeye geri dönecektim ki birisinin junona adam topladığını gördüm. kenan ve junon görevimi daha yapmadığım için gitmeye karar verdim ve adaya gittim. adada grup toplanırken biraz daha maden çektim AMA YİNE BİR ŞEY ÇIKMADI.

Resim

maden çektiğime dair daha bir sürü fotoğraf var aslında ama buna bak yeter işte bir şey çıkmadı. bir şey çıkmadığı yetmezmiş gibi kimse yardıma da gelmiyordu. 4 ezik toplanmış bekliyorduk bari içeride bekleyelim dedik ve içeriye girdik.

Resim

nasıl grup ama fişek de mi? öyle ya da böyle biraz ilerlemeye başladık. slotları kesmek ölüm gibi falandı. en sağlamımızda 1400 hs vardı. -benim 3100 büyü şifam var bu arada. büyük büyücüye de şifacı gelinir.-

Resim

te buralarada kadar geldik ama 40 dakika falan geçti. gruptaki 3 büyücü çok ciddiydi ama junonu kesmeden çıkmayı düşünmüyorlardı. ayıp olmasın diye çıkalım da diyemiyordum. ben de gittim peşlerinden gidebildiğim kadar.

Resim

en son bunu yazıp bir şey yazmalarını beklemeden gruptan çıktım. ayıp etmişsem de ettim yani. bir de ayı iyileştiren iksir içecekken yanlışlıkla amino cin iksir içtim.

Resim

BUNUN HESABINI KİM VERECEK?

işte neyse tam mısırdan çıktım karaköye doğru yürüyordum ki birisi aktarım yapabilir miyiz diye sordu. olur dedim ki demez olaydım. eşyaları verdi ve şu mesajı atıp, cevap vermemi beklemeden direkt oyundan çıkış yaptı.

Resim

sağ olsun dediği gibi yarım saat sürmedi ama bi 15-16 dakika bekletti ne diyeyim önemli değil. eşyaların da aktarımını yaptıktan sonra karaköye gidiyordum artık hiçbir yere bakmadan, kimseye yardımcı olmadan ki görmezden gelemeyeceğim bir şeyler karşılaştım.

Resim

YASEMİN UÇUYORDU. YA DA YÜZÜYORDU BİLMİYORUM AMA BİR ŞEYLER YAPIYORDU. eeee şifager durur mu hemen gitti yanına.

Resim

-o ufacık yasemin'i yok edecek kadar bile photoshop bilgim olmadığı için özür dilemeyeceğim.-

yasemin'in oradan geçtikten sonra karaköy'e girdim yine maden falan gezdim. yine çok değerli bir şey çıkmadı :(

Resim

bir tane skand çektim. olsun ne diyelim. madenden sıkılınca bari iki-üç fanatik keseyim dedim. gerçekten de iki ya da üç tane anca kesmişimdir. şifacı karakterle tek başına kasılmak çok zor :(

Resim

iki-üç şey kesmek için ortalığı ne hale çevirdim. tam oyundan çıkış yapacaktım ki bir tanıdığım gel sana iksir vereyim dedi. burdan ona teşekkür ediyorum. artık 20 tane zırh arttırıcı iksirim var. güzel bereketli bir gündü.

Resim

yazacak şeylerim bu kadardı, belki gece yine girerim. öptüm.

Resim

şeyi söylemeyi unuttum. böyle bir oyun hatasıyla da karşılaştım buna da bak.

Resim

komik. neyse öptüm.

Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Gizit

Re: şifager'in günlüğü

Mesaj gönderen Plafect00 »

+Şifacın var mı?
-Var.
+Mizahın var mı?
-Var.
+Ya samimiyetin?
-Var.
+Ne duruyorsun?
-Ne yapayım?
+Günlük yazsana, günlük yazsana...

İşte günlüğün hakkında düşüncelerim bunlar. Helva gibi, tatlı ve samimi... Tabi büyük harflerin icadından habersiz olman da can sıkmıyor değil. Hadi bakalım, bir takipçi kazandın bile.

Not: Denize düşen Yasemin’e sarılır!
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
yeCs
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Tantuni

Mesaj gönderen yeCs »

Olayları dümdüz değil de yorumlarını katarak yazsan daha güzel olur. Yani bir nevi hikaye tadında .. Yoksa herkes aynı şeyleri yapıyor oyunda :D Anlatım tarzın içten ve samimi ama olaylar çok basit ve sıradan . İlk gün için puanım 10/7 :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Cankurtarann »

Hee , şu Şifager . Günlüğün hayırlı olsun abi .
.
.
.
Resim
Legenddx
İskele Babası
İskele Babası

Plafect00 yazdı: 07 Ağu 2018 08:24 +Şifacın var mı?
-Var.
+Mizahın var mı?
-Var.
+Ya samimiyetin?
-Var.
+Ne duruyorsun?
-Ne yapayım?
+Günlük yazsana, günlük yazsana...

İşte günlüğün hakkında düşüncelerim bunlar. Helva gibi, tatlı ve samimi... Tabi büyük harflerin icadından habersiz olman da can sıkmıyor değil. Hadi bakalım, bir takipçi kazandın bile.

Not: Denize düşen Yasemin’e sarılır!
yuhh ne güzel yazmışsın. teşekkür ederim. arada sırada senin için büyük harf falan kullanırım. Sadece senin için.

Cankurtarann yazdı: 07 Ağu 2018 11:18 Hee , şu Şifager . Günlüğün hayırlı olsun abi .
.
.
.

Resim
yaaa canım şifager nasıl da oturuyor. çok teşekkür ederim :upside_down:
yeCs yazdı: 07 Ağu 2018 10:12

Olayları dümdüz değil de yorumlarını katarak yazsan daha güzel olur. Yani bir nevi hikaye tadında .. Yoksa herkes aynı şeyleri yapıyor oyunda :D Anlatım tarzın içten ve samimi ama olaylar çok basit ve sıradan . İlk gün için puanım 10/7 :D
yani söz vermiyorum ama denerim. ben düz bir insanım pek hikayeleştiremem galiba ama deneyeceğim. BİR DE NEDEN O KADAR PUAN KIRDIN YA ON ÜSTÜNDEN ON VERSENE.
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Legenddx yazdı:BİR DE NEDEN O KADAR PUAN KIRDIN YA ON ÜSTÜNDEN ON VERSENE.
Ben senin için on üstünden on veririm. Sadece senin için.
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

Güzel günlük hocam, yüzme bilmenize sevindim. :) Ayrıca 55 seviye Akslasgşnlgksdfa Asanıza da tebessüm ettim. :)
Resim
Legenddx
İskele Babası
İskele Babası

selam, öncelikle şunu söyleyeyim. ben gerçekten düz bir insanmışım ya hikayeleştirerek anlatamıyorum. çok eğlenceli şeyler de yapmıyorum oyunda ama ödül mödül bir şeyler istiyorum. O YÜZDEN YAZACAĞIM YANİ NE YAPAYIM. evet ödül için günlük tutuyorum. siz de çok sıkıcı olmasına rağmen şey falan yazın vayyy harika falan ödül alayım.
Resim

bugün öğlen saatlerinde oyuna girmeye çalıştım ki giremedim. giremeyince de şey zannettim. asla teknolojiden anlamayan birisi olarak yine bilgisayarda bir şeyleri bozdum falan oyun açılmıyor AMA BENİM SUÇUM DEĞİLMİŞ, OYUN ÇÖKMÜŞ FALAN. önemli değil. neyse işte 15 dakika "mal" gibi ekrana baktım. ama olmadı :(

Resim

işte bak böyle bunu izledim. sonra foruma girdim ki kimse giremiyormuş. rahatladım. işte neyse sonra çıktım evden falan akşam anca geri girebildim. aslında bugün için amacım 57 level olmaktı. 57 level olmayı çok istiyorum. Çünkü -bak büyük harf- 57 level olunca GBZ item atmaya başlıyor. Sunucularda da en çok kesilen ya da en rahat grup bulabileceğim boss GBZ olduğu için 57 olmak istiyorum işte. AMA OLAMADIM. çünkü iyi birisiyim ve birilerine yardım ettim yine. zaten tek başıma da kasılamıyorum. Kasan yok :(

44 levellık bir büyücünün önce kara cin görevine yardım ettim.

Resim

işte burada cin kesiyoruz. baya bir cin kestik ama level atlamadı. sonra cin görevi bitince arzuhalci'dendi galiba solucanın oradaki tableti keşfetme görevi aldı. onu da yapmasına yardım ettim.

Resim

-görevi tam yaptık kaçarken fotoğraf çekmek aklıma geldi.- gitti onu da teslim etti. ben yine bekledim onu çünkü duramıyordum bütün görevlerine yardım edecektim, ettim de. sonra işte bunu teslim ettikten sonra dişi örümceğin mağarasında bir şeyler keşfettik. onu da göstereceğim.

Resim

ya onun fotoğrafını almamışım, alışamadım pek bu işe fotoğraf almayı unutuyorum arada ama al buna bak. burda da dişi örümceği kestik görevi vardı da. bir tane ofans bulduk klandan sağ olsun geldi kesti. meran görevlerine başladık sonra tam 20 tane meran muhafızı kestik.

Resim

giymiş max itemlerini nasıl vuruyor şifager be. baya bir kestik. oyundan çıkmayı düşünüyordum ama lanetli meran görevine de hayır diyemedim ve ona da yardım ettim. şimdi de ona bakalım. yaptıklarımı fotoğrafla destekleme işi çok güzel.

Resim

bak. bunları kesmek çok uzun sürdü ya. 2 tane vardı işte 20 tane kesene kadar çok zaman geçti. görevlerine yardım ederken bir yandan da klandan satmak istediğim 2 yüzük ve 1 tane akondrit var onları yansıtıyordum. Yeşilmen ohm yüzüğü sattım birisine sonunda. bence çok ucuza gitti 15m'e sattım. millet yeşilmen atmaca yüzüğe 150m veriyor buna da keşke bir 50m verseydiler ama vermediler. paraya ihtiyacım vardı sattım. asklepios -yazmayı öğrendim- altuncu zırh istiyorum 55m'e birisi satıyor. para biriktirip onu alacağım. şu an 45m param var :+1: :+1: . yüzüğü satmamın da fotoğrafını koymayı çok isterdim ama çekmeyi unutmuşum. neyse işte sattım geri döndüm. meran şehrinin fotoğrafını çekme görevi vardı ona yardım ettim. ONUN FOTOĞRAFI VAR.

Resim

işte burada yapıyoruz işte. sonra ayrıldık yeter yani. şeyi farkettin mi kendime hiç zaman ayırmamışım. PESS. 1 exp kassaydım bari ya keşke. neyse gün bitti. bu kadar. öptüm.

Resim

Legenddx
İskele Babası
İskele Babası

Retaliation yazdı: 07 Ağu 2018 18:16 Güzel günlük hocam, yüzme bilmenize sevindim. :) Ayrıca 55 seviye Akslasgşnlgksdfa Asanıza da tebessüm ettim. :)
YA TEŞEKKÜR EDERİM :octopus:
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Hikayeleştirmenle ilgili yoruma katılmıyorum. Bence hikaye anlatmaktansa kendi üslubunla anlatman daha güzel. Bu bir kitap değil, günlük. Doğru olan senin yaptığın. Ayrıca evet, o büyük harfi gördüm ve pek de hoş olmamış. Garip şekilde senin günlüğüne sarı renk font ve noktalardan sonraki küçük harfler çok güzel oluyor. Anlatımının samimiyetini tekniğindeki bu umursamazlık pekiştiriyor. Bu sayede iki kat samimi oluyorsun. Sakın durma!
ERG

Fazıl SARRAFOĞLU