Styleer ile Beyazköşk Günlüğü

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Styleer ile Beyazköşk Günlüğü

Mesaj gönderen Cankurtarann »

Resim
..
◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯
Beyaz Köşk 'ün harbi adamlarından biri olan Resim 'in kıyamet vaktinde yaşadığı günlerin yazıldığı günlüğe hoş geldiniz !

Peki bu harbi adam kimdir ?
Bu sorunun cevabı ise bu günlükte . Cevabı net bir şekilde öğrendiğinizde son sayfaya geldiğinizin farkında olucaksınız . Umarız ki son sayfanın son cümlesini okuduktan sonra ' harbiden harbi adammış . ' diyeceksiniz .

◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯

..
Teşkilatta özel bir görevim var . Bu iş sadece bana özel . Malum olan kıyamet bizim huzurumuzu kaçırdı . Ben de bu yüzden huzuru getirmeye çalışıyorum . Bunun için yapmamız gereken ilk şey , hainleri tek tek dünyamızdan çıkarmak .

Geçenlerde duydumki , Eminönünde top oynayan çocukları rahatsız eden ' Garr ' isimli bi patron varmış . Keskin kılıcı ile çocukları korkutuyormuş. Eee bizim işimiz de huzuru sağlamak .

Sevgili Garr , tokatlanmaya hazır mısın ?

Öncelikle çocuklardan az buçuk bilgi topladım . Duydumki Recep Dayı 'nın yakınlarında takılıyormuş . Yanında da iki tane yancısı varmış . Bi gidip hesaplaşmalıyım artık .

Mekana vardım . Garr ile yancılarının yanına gittim . İnsanca konuşmayı denedim ama nafile . Garr , buraların efendisi sanıyormuş kendini . Teke tek açılmayı teklif etti . Heh neyine güveniyorsa artık .

Neyse , uzatmaya gerek yok . Garr 'a sağ yumruğu bi yapıştırınca doğrudan yere yapıştı . Bir daha da kalkabildiğini gören olmamış zaten .

Resim
.
.
Eee ben de çocuklar için huzuru sağladığıma göre akşama şöyle güzel bi çılbırı yiyebilirim artık .
Resim
Kullanıcı avatarı
Boludanoyuncu
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Re: Styleer ile Beyazköşk Günlüğü

Mesaj gönderen Boludanoyuncu »

Hayırlı olsun günlüğün.Hikaye tarzında olması gayet güzel 👍 devamını beklerim .
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

..
Kıyametin getirdiklerine karşı bugün yine ayaktayım . Dışarı çıkmak için bugünkü ilk nedenim huzuru getirmek değil ; pazar alışverişi yapmaktı . Evde hiç sebze meyve kalmamış . Ne kadar soğukkanlı görünmeye çalışsakta , karnımız kazındı .

Alışveriş için en makul yer Topkapı idi . Hemen müsait bir drezin bulmam şarttı . Çünkü aç karna herhangi bir düşman ile çatışmaya girmek istemiyordum . Bu yüzden yürüyerek değil de , drezinle gitmem lazımdı .
.
Resim
.
Onu bunu bilmem de , bu drezin işi hiç bana göre değil . Bunu yine deneyimledim . Yaov , bacaklarım ağrıdı kullanıcaz diye . Yürüsem bu kadar ağrımaz . Neyse , sus şikayet edinme . Neticede sen nefersin .

Topkapı da işim hızlıca bitti . Bitti ama o Mecnun var ya , o Mecnun . Leyla'ya kavuşamasın . Ne cimri adam ya . Böyle tezgahtar olmasın , ben pazarcı olayım ya .

Ne demek Mecnun'cum 2 Karpuz alana üçüncüsü bedava değil ?

Resim

Topkapı'dan alışverişi yaptıktan sonra hızlıca eve döndüm . Çayı demleyip , menemen yaptım . Kardeşim Mecnun cimri ama malı baya kaliteli . Bi domates menemene bu kadar mı yakışır ?

Artık sokaklara koyulmanın vakti geldi . Bence gitmem gereken yer Çınaraltı . Çünkü kıyamet her ortamı , her yeri etkilerken Çınaraltı etkilenmeyen tek yer . Orada samimiyetin ne olduğu görebilir ve aile ortamını hissedebilirsiniz . Bi bakınmalıyım .

Resim

Herkesle tek tek konuştum . Sonra da Arzuhalci ayağına Suzan 'a gittim . Lakin Suzan 'a dönüş yapamadan koşarak ayrıldım . Arzuhalci biraz bahsetti . Dün gece Kızgın Kum ve çetesi , Hamit abimin mekanına baskın yapmış . Sabah geldiklerinde etraf yerle bir olmuş . Biraz belli ediyordu zaten Hamit Pehlivan . Biraz üzülmüş .

Demek tabancalarınızla Çınaraltımızın huzurunu kaçırıyorsunuz Kızıl Kum . Eee bizim işimiz de huzuru sağlamak .

Sevgili Kızgın Kum , tokatlanmaya hazır mısın ?

Mekana vardım . Alçak baya iyi korunuyor . Onlarla uğraşamazdım . Çıkardım emaneti . Önce bi gerindim . Sonra nişan alıp fırlattım . Heyt be Styleer baban da mı nişancıydı ? Saatte kaç kilometre hız ile fırlattım bilinmez ama atışım diğer neferlere taş çıkartır . Tam isabet . Kafasını yardığıma göre iki saate Kızgın Kum 'un koruyucuları onu kemirmeye başlar .

Resim
.
.
Eee ben de Kızgın Kum 'un kızgınlığını aldığıma göre huzur haberini vermeye Hamit Pehlivan 'a gidebilirim .
Resim
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Retaliation »

Görseller çok güzel hocam, başarılar.
Resim
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Boludanoyuncu yazdı: 06 Ağu 2018 20:54 Hayırlı olsun günlüğün.Hikaye tarzında olması gayet güzel 👍 devamını beklerim .
Eyvallah hemşehrim . Umarım her gün yazabilirim : )) .
Retaliation yazdı: 07 Ağu 2018 21:34 Görseller çok güzel hocam, başarılar.
Teşekkür ederim , senin gibi bir ustadan bu takdiri almak hoşnut edici : ) .
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

..
Yeni bir gün , devam eden kıyamet . Ayakta duran neferler , yerliler , teşkilat ekibi ve bendeniz avcıların avcısı Styleer .

Bugün sabah ilk işim yataktan kalkmaya çalışmak oldu . Zor kalktım . Her yerim tutulmuş . Kesin o dünkü drezinden kaynaklı . Hemen Refik 'i çağırdım . Şöyle güzel bi kulunçları ezdirdim yoksa kalkacak gibi değildim .

Resim

Refik 'ten iyi kulunç ezebileni görmedim , iyisini tanımam da . Refik teşekkür ederim .

Evdeki işlerimi bitirdikten sonra koyuldum yollara . Bir haber geldi . Acilen İsmet Bey 'in yanına gitmem gerekiyormuş . Kesin var ya azar çekecek , işimiz düşmedikçe gitmiyoruz neticede . Neyse yolu uzatmadan gideyim .

Uzatmadan gideyim diyorum da , yaov bu İsmet ne uzatmış yolu . Ne güzel kale varken sana kim ocak bul git diyor . Değişik adamsın İsmet .
Vardım .

Resim

Anlat İsmet , anlat . Sen seversin beni .

Bi 10 dk alel acele konuştuk diyebiliriz . İşi yok ama işi varmış gibi geçiştirdi bizi . İsmet de cimri . Bir bardak çay ısmarlamadı ha .

Neyse efendim İsmet 'in dediklerini yapayım . Azar çekilmeden kurtulduk .
Benden istediği de iki adet muhafız adayı nefer varmış . Kuralları anlattı ve onları müsabaka yaptırmamı istedi . Tabii Beyaz Köşk 'ün en harbi adamı ben olduğum için bu adil davranılması gereken görevi bana verdi .

Neferleri müsabaka alanına götürdüm . İkisi de acemi birbirinden . Başlamalarını söyledikten sonra müsabakaya başladılar .

Resim

Dediğim gibi ikisi de acemi ama gelecek var . Bu yüzden ikisinin de muhafız olabileceği imzalı belgeleri İsmet Bey 'e götürmeleri için verdim .
.
.
Sonra gezindim Eminönü 'nün sokaklarında . Kıyamet bizi kısıtlasa da bu İstanbul , kendi tavrını hiç kaybetmemiş .
Kıyamet , İstanbul 'u özgürleştirmiş .
Resim
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Tam yazmayalı sekiz gün olmuş . Anlaşılan Styleer , Kıyamet 'in oyununa gelmiş . Eee yazalım , yazalım ki Harbi Adam lakabına layık görülmeye çalışalım . Kimse de dememiş ki; Styleer öldü . O yüzden meşhur lafı değiştirerek Styleer 'in delikanlı gününe başlıyorum .

Birileri dememiş Styleer öldü
Şimdi söyleyin Styleer geri döndü . ( Belki de dönmeye çalışıyor . )

..
İstanbul 'un yalnız sokaklarında özlenen sesleri geri getirmek için koyuldum yollara . Olmayan ses , var olmuş sessizlik beni eskilere , duygularımı hasrete , gözlerimi de özleme götürüyor . Sonuç olarak var olan efkarımı İstanbul 'un mavisinde yaşamayı tercih ettim .

Resim
.
Bu kadar iyot kokusu yeterli .
.
Çok acil Komutan çağırdı . Anlık gelişen bi toplantı varmış . Herkesin 13 dk 24 sn içinde gelmesi gerekiyormuş . Komutan daha ne istersin ? Bastonlu Agah kireç tuttu o nasıl gelsin hemen . Neyse gelişmeleri anlatırım ben Agah Efendiciğime .

Komutan 'a gittim . Durum ciddiydi . Hemen anlatayım efendim .

Resim

Bugün gelen istihbarata göre uzun zamandır yok edilmeye çalışan Azul adlı düşman , bugün 20 dakikalık sürede Antrepo 'da bulunacakmış . Sebebi ise Karaköy 'den gelen büyük bir gemiye yasaklı ürünler ( uyuşturucu , eroin vb. mallar ) yükleneceği ve bu işin ticaretini Antrepo kıyılarında yapılıp , satışı ise Azul 'un yapması . Bunun için bugün Azul 'un bulunduğu vakitte Antrepo , Azul ile yok edilcek . Bunun için de en uygun nefer ben seçilmişim . Ahh biraz bu konularda cesurumdur da .

Resim
.
Ticarete sayılı zamanlarım vardı , hemen gerekli malzemeleri almam lazımdı . Bu yüzden doğrudan Komutan 'ın yanından ayrıldım .

Malzemeleri aldıktan sonra normal kıyafetlerimi çıkartıp , teşkilat için görev kıyafetlerimi giydim . Elimde 17 adet patlayıcı vardı . Bunları gizlice yerleştirip , vaktinde patlamalarını bekleyecektik . Bunun için gizlice Antrepo Binası 'nın içine girip yerleştirmem lazım . Hadi sayılı vakitlerim varken şunu yapalım .

Gece oldu olacaktı artık . 16 adet patlayıcıyı zamanlamasıyla yerleştirdim . Artık sonuncusuna gelmişti . Onu da yerleştirdiğimde işim bitiyordu .

Resim
.
Son patlayıcıyı da yerleştirdim . Artık gizlice burdan çıkabilirim . Görevi tamamladığımı Komutan 'a bildirdim . O da teşkilatın Karaköy Teşkilatı ile iletişime geçip bize düşen görevi tamamladığımıza dair iletiyi iletti . Artık beklememiz gereken şey , ticaretin lafta gerçekleşecek zamanı beklememizdi . Aldığımız duyumlara göre gemi çoktan yola çıkmıştı .

Anlaşılan bu kendini uyanık sanan Azul ve adamları Karaköy 'e yasaklı mallar götürüp huzuru bozacaktı . Eee bizim işimiz de huzuru sağlamak .

Sevgili Büyük Öncü Azul , tokatlanmaya hazır mısın ?

Beklenen vakit gelmişti . Teşkilat mekanı gözetliyordu . Ben ise birazdan olacak manzarayı izlemek için yakınlarda güvenli bir yerdeydim .

Resim
.
Güvenli dediğime bakmayın çok yakındım aslında .
Resim
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

..
Kıyametin varlığı ile yine İstanbul sokaklarındayım . Sabah erkenden Bankacı yanına çağırdı . Hayrola acaba ? Neyse ya gideyim de biraz paralanalım . Cebimde az para kaldı sonuçta . Vardım yanına .

Resim

Bir isteği varmış . İsteği de şu; kızının canı mantar çekmiş . Sanki pazarda satılmıyor . Lakin Bankacı normal mantarları istemiyormuş . Yeraltı mantarı istiyormuş . Sebebi ise onun tadı ayrı bi güzelmiş . Tee Allah 'ım , lükse bak . Gerçi parası bol bakar tabiki de .

Normalde gitmeyecektim ama param az olunca ve teklif ettiği miktar da gözümü doldurunca reddedemedim . Neyse koyulalım hemen yeraltına .
.
Resim
'
Bu yeraltı mantarları biraz nadir . Yani bol da , yenilebilir olanları nadir . Ayrıca onları toplamak tehlikeli bu yüzden satıcısını bulamazsınız . He illa yemek istiyorsanız Styleer burada . Bir kaç bono 'nuza bakar . O zaman seve seve toplarım ve siz de tada tada yiyebilirsiniz .

Neyse işe başlayalım .
Resim
'
El arabamı aldım yanıma . Aslında bir günlüğüne kiraladım Domuz 'dan . Biraz canımı yaktı ama Bankacı 'dan alacağım para etkilemez . İşe başladım . Arıyorum arıyorum bulamıyorum . Lakin bulmam şart . Yaklaşık 3 saat 47 dk sonra mantarların yerini keşfettim ama buraların yabani sahipleri var . Onlar işimi çok ama çok zorlaştırdı .

İyi güzel gidiyoruz , mantarı topladığımız an yüksek bir ses çıkıyor ve oranın sahipleri bizi fark edip kovalıyor . Canımı zor kurtardım ha . Styleer gibi bi insan teşkilata lazım . Bu yüzden ölmemem lazım . Taktik => Kaç .

Resim

5 saat gibi bi vakitte işimi hallettikten sonra Bankacı 'ya teslime gittim . Üç torba mantar toplamışım . Helal bana . Kazancımı kilogram üzerinden hesapladığımız için üç torba bana baya karlı bir fiyat sunacaktır . Teslimden sonra hemen paramı aldım .
.
Bugün belki insanlığa faydalı bir şey yapmadım ama kendim için çok faydalı bir iş yaptım . Daha günün bitmesine vakit çok ama yorgunluğum karşısında Kıyamet 'e karşı yapabileceğim bir şey yok . Bu yüzden dinlenmem şart .
.
Sakın yokluğumu fırsat bilme Kıyamet . Unutma devam edecek günler bizim birliğimize güç katar .
Resim
Kullanıcı avatarı
Boludanoyuncu
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Boludanoyuncu »

Ara verdikten sonra güzel bir dönüş yaptın devamını bekliyorum. İnşAllah yüzünü güldürecek bir sonuç alırsın.
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Boludanoyuncu yazdı: 19 Ağu 2018 21:08 Ara verdikten sonra güzel bir dönüş yaptın devamını bekliyorum. İnşAllah yüzünü güldürecek bir sonuç alırsın.
Teşekkür ederim desteğin için . Umarım ki güzel bir sonuç elde edebilirim : )) .