Styleer ile Beyazköşk Günlüğü

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Re: Styleer ile Beyazköşk Günlüğü

Mesaj gönderen Cankurtarann »

..
İstanbul 'da gün doğduğunda ilk ayakta olanlardan biriydim bugün . Böylece kendime biraz boş vakit çıkardım . Tabii Kıyamet bi sorun çıkarmazsa.

Biz neferler ne kadar teşkilat ile güvenliği sağlasak da , ne kadar görevden göreve koşsak da tabi ki de bizim de bir özel hayatımız , sosyal hayatımız var . Hazır sabah boş vaktim varken biraz sosyal medyaya girmeyi düşündüm . Eee yıl 2018 , çağımız teknoloji çağı . Ha Kıyamet biraz engel olsa da , İstanbul 'un altyapısında bi sorun yok . Bu yüzden rahatlıkla internet bağlantısını kullanabiliyoruz .

Sosyal medyaya girdim .
Resim
'
Bir de ne göreyim teşkilattan ' Pehlivan ' kod adlı dostum , Karaköy 'den teşkilatın en iyi şifacısı ile fotoğrafını paylaşmış . Yazdığı açıklama da etkiledi beni açıkçası . Hemen nispet yapmam lazımdı . Ben de biraz daha vakit ilerleyince hemen dostumun yanına koştum .

Şöyle kral bir poz vermemiz lazımdı . Evelallah tekte çektik kral pozumuzu . Görsün bakalım Karaköy , Eminönü jantilerini ;) .
Çektiğimiz fotoğrafı hemmen yayınladım hesabımdan .
'
Resim
'
Nispet yapacağım ya , ben de yazdım göndermeli bir açıklama şöyle harbisinden . Lakin biraz az beğeni aldım Pehlivan 'a kıyasen ama sıkıntı olmaz . Çünkü sosyal medya profilimi herkese açık yaptım . Eee siz de beğenirsiniz artık :yum: .
.
Boş vaktimi de böylece yararlı bir şekilde değerlendirdiğime göre artık Eminönü için huzur bulmaya gidebilirim . Biraz gezindim , hiç bir sorun yoktu . Ne güzel derken bir anda Arzuhalci çağırdı . Aslında iyi oldu çağırması . Uzun zamandır Çınaraltı 'nı ziyaret etmiyordum .

Resim
'
Seni çok özlemişim Çınaraltı . Sonbahar kokunu , aile ortamını , saygını ve sevgini çok özlemişim .
.
Herkesle birer birer selamlaştım . Sonra Arzuhalci 'nin yanına vardım . Arzuhalci ile 10 - 15 dk sohbetleştikten sonra çağırma sebebini açıkladı . Durum vahimmiş ve bu durumun engellenmesi lazımmış . Aksi takdirde Eminönü güvenliği riske girebilirmiş . Bunun için de bazı neferlerin Eminönü için tehlikeli bir göreve girmesi gerekiyormuş . Eminönü halkı iyi bilir beni , her şeyimi verebilirim . Bu yüzden görev komutasında benimde olmam gerekiyormuş . Hazırlıklara başlayalım .

Durumu anlatmak gerekirse bu Azul ' un ölümünü hazmedemeyen abisi Boş , büyük bir çete toplayıp Eminönü 'ne baskın yapacaklarmış . Sağ olsun teşkilatımız güçlü ve bu hadiseyi önceden öğrenebilmiş . Bu gece saat iki 'de baskın için yola çıkacaklarmış . Biz de bundan evvel onları yok etmemiz lazım .

Gerekli donanımları sağladıktan sonra Meteor bölgesine indik . Burası tehlikeli bir yer . O yüzden teşkilat 'ın güvenli bir yeri yok . Sadece Yeni Bab-ı Ali var . Onun dışında Kıyamet buraya hükmetmiş durumda . Tabii bu Kıyamet 'in sancağında yer edinmiş iki klan sancağı var ama onlardan yardım alamayız .

Resim

Biz geliyoruz Boş , senden kurtulmaya geliyoruz . Eminönü sahipsiz değil . Bu yüzden geliyoruz . Teşkilattan aldığımız bilgiler ile tespit edilen mevcut konumunu onaylıyor . Lakin Arzuhalci 'nin de bahsettiği gibi çetesi baya kalabalık . Güzel kuyruk acısı anlaşılan ya da korkusu büyük . Biz üç kişiyiz o ise yüze yakın .

Resim

Boş 'u canlı canlı kendimiz yok edecektik hem de ev sevdiğimiz yöntemle; kendi silahlarımızla . Sakin bir şekilde , sessizce çete sayısını bizi fark edene kadar azaltacağız sonrasında ise er meydanı .
Mekana vardığımızda hazırdık ama taktiğimizde ufak bi değişiklik yaptık . Bu yüzden kolaylıkla avlayacaktık . Artık başlayalım şu işe .

Bilirsiniz beni kendimi saklamada tecrübeliyim . Farkındalık yaratmadan çete üyelerinin sayısını azalttım . Sayı azaldıkça Boş 'un güvenliği de azalıyordu . Anlayacağız doğru orantı . Sonunda sayıları azalıp , Boş 'u görüş menzilimize almıştık . Taktik basitti .

Aklınca bu Boş , Azul 'un intikamını Eminönü halkından alıp ben de dahil huzurumuzu kaçıracaktı . Eee bizim işimiz de huzuru sağlamak .

Sevgili Boş , tokatlanmaya hazır mısın ?

Çetenin dikkatini üstümüze çekip , cesur savaşçımız Rıfat 'ı Boş ile er meydanı yaptıracaktık . Bu süreçte Rıfat 'a saldırmaya çalışacak çete üyelerini biz de temizleyecektik . Böylece iş birliği ile onları yok edecektik .
Tam da istediğim gibi oldu . Üyelerin dikkatini üzerimize aldığımızda , Rıfat deparı ile Boş 'un yanına varmıştı bile . Rıfat pratik adamdır , severim. O da pratikliğini gösterdi . Uzun zamandır çalıştığı ağır vuruşu Boş 'a uygulaması ile Boş yere serildi .

Resim
'
Boş , keşke boşu boşuna bizi buraya kadar yormasaydın . Boş , boşu boşuna öldün . Sağlıcakla .
Resim
Legenddx
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Kuklacı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Legenddx »

günlük yazmayı bıraktın diye çok üzülmüştüm :( tekrardan hoş geldin, bir daha bırakmaman dileğiyle :*
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Retaliation »

Görsel konusunda muazzam bir günlük, başarılar. :+1: :blush:
Resim
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Legenddx yazdı: 20 Ağu 2018 01:35 günlük yazmayı bıraktın diye çok üzülmüştüm :( tekrardan hoş geldin, bir daha bırakmaman dileğiyle :*
Senin gibi bir rakibi görünce ümidimi kaybettim . Anca toparlanabildim . Şaka bir yana yorumun için teşekkür ederim O:-) :strawberry: .
Retaliation yazdı: 20 Ağu 2018 13:53 Görsel konusunda muazzam bir günlük, başarılar. :+1: :blush:
Verdiğim uğraşların beğenilmesi beni mutlu etti , çok teşekkür ederim . Ayrıca desteğin için de teşekkür ederim O:-) O:-) .
Kullanıcı avatarı
LethieN
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Lonca: So Real

Mesaj gönderen LethieN »

Eline sağlık, muazzam. Fotoğraflar için hangi program/ları kullanıyorsunuz?

LethieN

İnzivaya Çekilmiş Münzevi

Mehmet Ali A.
Resim
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

..
Kıyamet ne kadar Kıyamet olsa da şu bir kaç gün beni , bizleri ve İstanbul 'u etkileyemez . Malum bayram sevincimiz olarak biz Eminönü halkı hazırlıklara başladık bile . Evlerden fırın kokuları , şerbet kokuları ve tabiki de yaprak sarmalar kendilerini belli etmeye başladı . Eski İstanbul 'u bulur gibi oldum . Eee biz de bayram için yeni kıyafet alışverişimizi yapalım .

Yeni kıyafetlerim için Terzi Fahri Bey 'e verdiğim özel siparişleri almaya gittim .

Resim

Yarın bayramda görürsünüz artık benim nasıl da havalı giyindiğimi . Artık kurbanlık bakmaya gidebilirim .

Kurbanlık bakmaya gittiğimde çoban kardeşin üzgünlüğü benim tüm sevincimi kaçırdı . Bu Bronz ile uçan kanat kankileri bizim çobanın kurbanlıkları kaçırıp kaçırıp duruyormuş . Bulunduğu yerde de teşkilat güvenliği fazla olmadığı için yardım alamamış . Artık yardımı biz edeceğiz .

Üzülme çoban kardeş , sadece bekle . Bi gidip gelicem .

Resim

Korkusuzca yola çıktım , neyime güveniyorsam artık .

Tepeyi çıkmak beni yordu . Bi nevi özel görev bu . Bu yüzden teşkilat kıyafetlerimi giydim . Hep taşırım yanımda . Vee vardım .

Resim

Malesef ama malesef kırmızı alarm . Bu kadar uçan kanatçığı nasıl avlayabilirim bi anda ve devam eden sürüsü de varken . Neyse Styleer 'in prensiplerinden biridir; kaçmak . Bu yüzden şöyle kenardan kenardan Bronz 'a kadar kaçacağız .

Resim

Baya bi güzel gittim aslında . Lakin önüme bir tazı çıktı . Fark edilmeden saklandım . Yerimi belli etmemek için nefes bile zor aldım . Yakalandığım an tek tazıya değil ; uçan kanatçıklara da yakalanacaktım . Bu yüzden iz bırakmadan gitmem lazımdı . Tazı beni baya bekletti ama ölmedim . Ölüm ile nefes nefese miydim ? Evet ama yapacak bir şey yoktu .

Resim

Baya iyi kamufle olmuşum ama . İyi ter akıttım . Neyse yola devam .

Sonunda vardım . İşimi erkenden bitirmem lazım . Çünkü yapacak daha çook ama çok işim var . Umarım bi sorun çıkartmaz bu Bronz . Ama kendime güvendiğimi de söyleyebilirim .

Çoban kardeşin kurbanlarını kaçırıp huzuru bozdun demek Bronz . Eee bizim işimiz de huzuru sağlamak .

Sevgili Bronz , tokatlanmaya hazır mısın ?

Varır varmaz kuleye çıktım . Taktiği anlatmaya gerek yok zaten uygulamalı göstercem . Yukarıya varınca çektim emaneti ve fırlattım . Eee ondan sonra olanlar oldu .
.
Resim
'
Artık bronzu alıp bizim çobana götürebilirim . Böylece bir daha uçan kanatçıklar çoban kardeşime sataşmamasını öğrenmiş olur .

Çobanın yanına vardım . Bronz 'un ölüsünü görünce çok sevindi . Çobanın sevinci beni mutlu etti . Sonrasında ise keyifle bir sohbete girdik . Ardından ise sebeb-i ziyaretimi söyledikten sonra çok bonkör davrandı . Lakin ben kabul etmedim . Bu işi pazarlıkla çözebileceğimizi söyledikten sonra ikimiz için de güzel bir pazarlık ettik .

Resim
'
Çobanı huzuru kavuşturup , kurban pazarlığımızı da yaptığımıza göre artık Eminönü sokakları beni bekler .
Resim
Göster
Dipnot;
Bronz 'un öldürüldüğü gif'in kalite düşüklüğü ve sağ altta kullandığım sitenin ismi bulunmasından dolayı kusura bakmayın . Bu konu hakkında tecrübem yok . Ben de elimden geldiğince iyisini yapmaya çalıştım . Umarım eğlenmişsinizdir O:-) .
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

LethieN yazdı: 20 Ağu 2018 22:49 Eline sağlık, muazzam. Fotoğraflar için hangi program/ları kullanıyorsunuz?
Fotoğrafların kırpmasını Paint üzerinden yapıyorum . Geriye kalan efektlendirmesini de pixlr.com üzerinden Web Express uygulamasından yapıyorum . Yeri geldiğinde acemi photoshopumu da aynı site üzerinden Web Editör üzerinden yapıyorum .

Ayrıca da yaptığın destek mesajından aşırı hoşnut oldum , çok teşekkür ederim O:-) .
Kullanıcı avatarı
LethieN
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Lonca: So Real

Mesaj gönderen LethieN »

Cankurtarann yazdı: 20 Ağu 2018 23:04
LethieN yazdı: 20 Ağu 2018 22:49 Eline sağlık, muazzam. Fotoğraflar için hangi program/ları kullanıyorsunuz?
Fotoğrafların kırpmasını Paint üzerinden yapıyorum . Geriye kalan efektlendirmesini de pixlr.com üzerinden Web Express uygulamasından yapıyorum . Yeri geldiğinde acemi photoshopumu da aynı site üzerinden Web Editör üzerinden yapıyorum .

Ayrıca da yaptığın destek mesajından aşırı hoşnut oldum , çok teşekkür ederim O:-) .
Güzel işler çıkarmışsınız. ;)

LethieN

İnzivaya Çekilmiş Münzevi

Mehmet Ali A.
Resim
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

..
Ey Kıyamet bugün sevincimize ortak olmak ister misin ?
İstanbul 'da bayram sevincimize bugün bayram sabahı ile başladık . Biz Eminönü halkı olarak bayram sabahımıza Yeni Cami 'de başladık .
'
Resim
'
Bayram namazımızdan sonra sıra geldi şöyle güzel bir aile sofrasında kahvaltı yapmaya . Kahvaltımı Çınaraltı 'nda yapmak istiyordum ve öyle de oldu . Kahvaltımızı yaptıktan sonra topluca Çınaraltı sakinleri olarak bayramlaştık . Hamit Pehlivan yine bonkörlüğünü konuşturdu . Verdiği harçlığı söyleyemem , kusura bakmayın . Aramızda da : )) .

Ardından Eski Handan 'da kurbanlarımızı kestik . Anlayacağınız bayramımıza harika başladık . Umarım sizlerin de öyledir .

Bayramlaşmak için Halime Teyze 'ye gittim . Eee Savaş kadar benim için de emeği , sevgisi boldur . İlk gün bayramlaşmaya gitmezsem olmaz .

Resim

İyi güzel muhabbetleştik . Sonra ayrılmadan ' var mı bir isteğin ' dedim . O da , oğlu biraz dertliymiş , yardımcı olursam çok sevineceğini söyledi . Ben de kırar mıyım Halime Teyze 'yi ? Hemen Jandarma Ali 'nin yanına gittim . Ama nasıl gittim ? Türbenin altından gittim . Yoksaa yukardan gitsem Bankacı beni hiç bırakmayacacak . Hele o mantar ticaretinden sonra .
'
Resim
'
Anlat jandarma kardeş , anlat . Dinliyorum . Lakin şu silahı çeksek , hani canım acıyor da .
Jandarma Ali vaziyeti anlattı . Öğrenince ben de dertlendim . İsteği üzerine Gönül bacıyı buraya getireceğim . Hemmen vaziyeti size de anlatayım . Jandarma Ali görev nedeniyle uzakta olan yarini görmeye uzun zamandır gidemiyormuş . Bu bayram da görmek isteyince yapacak bir şeyi yokmuş . Bu yüzden benden rica etti Eminönü 'ne getirmemi . Bilirsiniz yol tehlikelidir . Açıkcası bana da güvenmesi samimiyetimi arttırdı . Haydi gidelim bayram günü sevenleri kavuşturmaya . Sonuçta ne dağlar ne denizler engeldir sevene .

Gönül 'ün bulunduğu yerin girişine vardım . Yahu bacım ne gerek vardı bayram bayram medeniyet keşiflerine . Ne işin var burda ? Neyse Jandarma Ali bizi bekler .

Resim

Bi gün de şu görev kıyafetlerini giymeyim , bayramlık aldım ben ama . Lakin nefer olmak bunları gerektirir . Haydi Styleer , kır şu odunları .
'
Resim
'
Rüstem ağabeyden aldığım mızrağım ile Gönül 'e yol aldım . Rüstem ağabeyim de tam bi usta ya . Bu nasıl şaheser ? İnanın bu mızrağı akreplere kullanmaya kıyamıyorum . Bu sırada baya da yakışmış bana .

Gönül 'e gidene kadar canım çıktı . Yahu ben tek başıma çok yoruluyorum onu farkettim . Yol boyunca toplam 87 adet akrep avladım . Bıkmadan 2 saat 14 dk akrepli yolları temizledim . Artık bana ' Akrep Terbiyecisi Styleer ' diyebilirsiniz .

Resim

Niyahetinde amacımız olan Gönül 'e varmıştım . Bakar mısınız ? Kız hala taş incelemesi yapıyor . Yahu Kıyamet buraları da sarmış , sen hala akreplerin içinde keşif yapıyorsun . Çabuk gidelim burdan . Jandarma Ali seni bekler .

Resim

Gönül ile konuştum . O da uzun zamandır Ali 'ye hasret kalmış . ' Ne bekliyoruz o zaman ' dedim . Hemen yola koyulduk . Bu bayram sevenlerin de kavuşma bayramı .

Gelişim kadar , dönüşümüz de uzun sürdü . Ali ise bizi dört gözle bekliyormuş . Altı saate yakın bir süre sonra Ali 'nin isteğini gerçekleştirebildim . Ali artık Gönül ile . Eee biz de sevenleri kavuşturduğumuza göre bi bayram için özçekimimizi çekebiliriz .
'
Resim
'
Gözüm kapalı çıkmış , ama saklamaya değer .
.
Sizlerin de saklamaya değer anıları yaşayabileceğiniz ,
severek ve sevilerek geçirebileceğiniz en güzel bayram olması dileği ile .
Bayramınız mübarek olsun O:-) .
Resim
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

..
Kıyameti yaşadığımız günlerde daimi olarak ayakta duran tek şey Kıyamet . Bu yüzden bizleri hiç rahat bırakmıyor . Anlayacağınız Kıyamet yüzünden erkenden uyanmak zorunda kaldım . Hazırlanır hazırlanmaz doğrudan Komutan 'ın yanına gittim .

Resim

Komutan 'ın verdiği görevi yapmak üzere ayrıldım . Verdiği görev ise şu; Eminönü 'ne Gizit Operasyon 'u düzenleyecek olan fare adamlardan beyin takımında olan Kuklacı 'nın Seçilmişi dün gece Eminönü 'ne gelmiş . Bu operasyona karşı Eminönü 'nü koruyabilmek için Kuklacı 'nın Seçilmişi 'ni yok etmemiz lazım . Aksi takdirde Eminönü 'nün huzuru kaçabilir .
Korunaklı bir yerde bulunduğu için teçhizatımı sağlamak üzere yola koyuldum .

Her şeyi hazırladıktan sonra son önemli kozumu tamamlamak için Silah Pazarcısı Şule 'ye gittim .
.
Resim

Son işimi de burda tamamladıktan sonra artık Kuklacı 'nın Seçilmişi 'ni avlamaya gidebilirim . Kuru yük gemisine vardım .

Resim

Kuklacı 'nın Seçilmişi baya kuvvetli korunuyor . Bu yüzden onu uzaktan avlamam lazım .

Gizit Operasyonu ile Eminönümüz 'e zarar verip , kıyameti sürükleyip huzurumuzu kaçıracaktınız guya . Eee bizim de işimiz huzuru sağlamak .

Sevgili Kulakcı 'nın Seçilmişi , tokanlanmaya hazır mısın ?

Bu kadar fareye yem olamazdım . O yüzden saklandım ve doğru zamanın gelmesini bekledim . Doğru zamanı içgüdümle bulacaktım . İçgüdülerime fazla güvenmem ama bu sefer ondan başka çarem yoktu .
'
Resim
'
İç güdüm üç'ten geriye saymamı söyledi . 3 , 2 , 1 . Vee saklandığım yerden çıktım , gez göz arpacuk şimdi ne edecuk ? İçgüdümden gelen ses ile ateş ettim ve tam isabet . Attığım minik ok , onu tek başına yere yatırdı .

İstediğim sonuç buydu . Onu zayıf yerinden vurabilmiştim . Lakin bir sorun vardı . İç güdüm onu vurduktan sonra geriye kalan bu kadar fare adamdan nasıl kurtulacağımı bana göstermemişti . Bu yüzden derim ya içgüdüme güvenmem . O zaman geriye kalan tek şey tabirince prensibimi Allah ne verdiyse uygulamak . Hadi Styleer hemen kaç burdan !
'
Resim
'
Sormayın dostlar , sormayın . Nasıl kaçtığımı bir ben bir Allah bilir . Canım çıktı . Gerçi kaçamasaydım da çıkacaktı . Zor bela atlattım bu görevi de . Komutan 'a gidip durumu bahsedeyim .
Bugünlük de olsa Eminönü için yine huzuru sağladık . Huzurumuz kaçmadı ama kaçmasına mani olduk .
.
Bazen Kıyamet beni zorlasa da , dostlar için yaptığım mücadelede dostlar da bir kıyamet olabiliyor .
Resim