PAPATYA OPERASYONU GÜNLÜĞÜ

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
Boludanoyuncu
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Re: PAPATYA OPERASYONU GÜNLÜĞÜ

Mesaj gönderen Boludanoyuncu »

Kalemin güze ve hikayenin sıkı takipçisiyim.Fakat yarışma için yazıyor isen bildiğim kadarıylayarışmada değerlendirilmezsin.Çünkü oyun içinde günlük yaptıklarını yazman lazım diye biliyorum
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Gizit

Mesaj gönderen Plafect00 »

22.08.1985

04:00
Nöbete gittim. Dünkü kavgalardan kalan acılar hem sabrımı hem de bedenimi tüketiyordu. Neyse ki bu sefer çeteciler daha erken geldi. Daha kalabalıklardı. Bazıları üstümüze koşmaya başladı. Ellerindeki zincirleri sallıyorlardı. Bununla ilk defa karşılaşmıştık. Arkalarındaki eli silahlı çetecilerin bazı atışları onları buluyordu. Biraz çabayla ve aynı taktikle onları tekrar mağlup ettik.

Anlayamadıkları şey bunun bir kavga değil savaş olmasıydı. Kavga kaba kuvvetle kazanılır ama savaş stratejilerle.

13:00
Vehbi’yle oturuyorduk. Gelen bir haberle Vehbi’nin keyfi hayli yerine geldi. Bense şaşırmıştım. Çetecilerin Meteor’daki pek çok bölgeden çekildiğini öğrendik. Ben şaşırdım çünkü papatyasızlıklarının etkisinin bu kadar erken çıkacağı aklıma gelmemişti.

Vehbi gülmesini zorla durdurarak konuştu.
- İşte, oluyor...

B: Daha bu hiçbir şey. Yakında pek çok çeteci müşterin olacak.

V: Müşterimiz...

Vehbi bana güvenmekten fazlasını yapmaya başladı. Artık beni seviyordu.

16:00
Bir elçi geldi. Kütük’ün Vehbi’yle konuşmak istediğini söyledi. Onun mekanında olacakmış. Tuzak olduğunu anladım, yapmamamız gerektiğini söyledim. Tepegöz mağarasına gelmelerini iletmesini söyleyip elçiyi yolladık. Akşam 19:00 için anlaştık. Tuzak ihtimaline karşı oraya erkenden gidecektik. Elçi daha haberi götürmeden biz gitmiş olacaktık.

18:30
Önceden gitmiştik. İçerde bekliyorduk. Mağaranın arka tarafı açıktı. Burayı kolay kaçılabileceği için seçmiştim. Adamlarımızdan biri el tezgahıyla oranın altında bekliyordu. Tezgahın üstüne yumuşak malzemeler koydu. Zor bir durumda o arabanın üstüne atlayıp kaçılabilirdi.

İçeri bir çeteci koşarak girdi. Zinciriyle Vehbi’nin koluna vurdu. Onu kafasından vurdum. Vehbi yere çökmüş, inliyordu. Kolundan kanlar boşalıyordu. Bir çeteci içeri girip Vehbi’yi vurdu. Onu da öldürdüm. Birkaç çeteci daha vardı. Vehbi’nin durumuna bakamıyordum.

Fırsatını bulunca Vehbi’yi çekip arabanın üstüne attım. Arabayı tutturamadım. Vehbi, kafasını arabaya vurup yere düştü. Diğer çetecileri de vurdum. Fazlası geliyordu.

Devrilen arabaya atladım. Ayağımı çok kötü vurdum, incinmiş olmalıydı. Vehbi’ye baktım, ölmüştü. Kalktım, sendeleyerek kaçmaya başladım. Bu sırada çeteciler arkamdan ateş açtı. Duraksamalarını sağlamak için ara ara karşılık veriyordum. Kendimi Bab-ı Ali yoluna zor attım.

Gece kimseyle görüşmeden odama geçtim.

Ajan D, bildirdi.
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

23.08.1985

10:00
Uyandığımda Vehbi’nin odasına gittim. Misafir koltuklarından birisine oturdum. Demir girdi. Vehbi’nin nerede olduğunu sordu. Öldüğünü söyledim. Çekip beni vurmasını bekliyordum. Tepki vermeden gidip Vehbi’nin koltuğuna oturdu. “Bana biat et!”

Ben: Ben sahibine biat etmedim ki köpeğine biat edeyim. Vehbi benimle sadece iş yapıyordu.

Demir: Ama ben yapmıyorum. Eğer biat etmeyeceksen, seni vurmadan defol git!

Bir şey söylemeden çıktım. Kerim’e durumu anlatıp benimle gelmesini söyledim. Kabul etti. Osman’ın yanına gittik, durumu anlattık. Onunla bir süreliğine iş yapmayı teklif ettik, kabul etti.

20:00
Osman bu saate bir toplantı düzenledi. Herkes geldi. Demir toplantıya biraz geç kaldı, diğerlerinden özür dileyerek yerine oturdu. Şaşkın gözlerle onu süzüyorlardı.

Osman: Beyler, çetecilerin pususuyla Vehbi’yi kaybettik. Onun yerinde artık Demir’i göreceğiz. Buraya sizi çağırmamın sebebiyse başka. Çetecilerde büyük bir dağılma söz konusu. Evet, hala nüfusları çok fazla. Ama artık daha yenilebilirler. Serhat, gel ve son durumu bildir.

Ortalarına geçtim. Demir hariç herkese başımla selam verdim.
- Son durum gayet iyi. Bazı çeteciler bize geliyor ve mal karşılığı bizim için savaşabileceklerini söylüyorlar. Kabul ettiğimizi söyleyip onları esir alıyoruz. Durumları çok kötü, dağıldılar. Beklenen harbin yarın sabah olacağını tahmin ediyoruz. Vehbi Bey’i pusuya düşürmeleri çaresiz olduklarının göstergesiydi. Artık bize tüm güçleriyle saldırmaktan başka seçenekleri kalmadı. Yarın, büyük gün.

Ajan D, bildirdi.
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

24.08.1985

07:00
Bab-ı Ali çok kalabalıktı. Mebrure Hanım bir terslik olduğunu anladı. Muhafızlarından birini yanına çağırdı, kulağına bir şeyler fısıldadı. Muhafız yüksekçe bir yere çıktı, kalabalığa seslendi.

- Bu gün burada ters bir şeyler olacağını biliyoruz. Sizi durdurabilecek gücümüz olmadığını da biliyoruz. Varın gidin, savaşınızı başka yerde yapın.

Osman’a baktım, başıyla işaret yaptı. Kimse bir şey demedi. Öylece yürümeye başladık. Osman’a Sivri Ada yönünde beklemeyi önerdim. Kabul etti.

Yarım saat sonra çeteciler önümüzden koşarak Bab-ı Ali’ye gidiyorlardı. Saklandığımızdan bizi göremediler.

B: Haydi, neyi bekliyoruz?
O: Bırak çetecilerle muhafızlar birbirini yesin. Biz de kalanları bitirelim.
B: Ama bunu yapmamalıyız.
O: Nedenmiş?

Nedeni çok açıktı, iyi insanlar ölecekti, suçsuz insanlar. Osman’ın yaptığı çok zekiceydi ama aynı zamanda gaddarca... Maalesef buna karşı çıkamazdım çünkü teşkilata çalıştığımın ortaya çıkması riskini göze alamazdım.

Osman bana 15 adam verdi. Biz çeteci mağarasını basacaktık. Yola çıktık. Mağaraya ulaşana kadar hiç çeteci görmedik. Ulaştığımızda nihayet birkaçıyla karşılaştık. Çok kayıp vermeden Kütük’e kadar ulaştık. İçeri girdiğimde masada oturuyor, ölmeyi bekliyordu. Ona acıdım. En zor bekleyiş ölümü beklemektir.

Bu bekleyişini sonlandırmak için vurdum onu. Mağaradan çıktık.

Bab-ı Ali’ye ulaştığımızda durum feciydi. Muhafızlarımız yerlerde kanlar içinde sürünüyor, Mebrure Hanım küfürler savuruyor, lanetler okuyordu. Çok kötü olmuştu, çok...

Bab-ı Ali’de neden başka kimse olmadığını yeraltına inince anladım. İnsanlar deli gibi kutlama yapıyordu. Osman’ın yanına gittim. Beni tebrik etti. İstediğimi yapabileceğimi, keyfime bakmamı söyledi.

Kutlamalar akşama kadar sürdü.
Ajan D, bildirdi.
ERG

Fazıl SARRAFOĞLU
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

25.08.1985

Artık çeteciler bastırılmıştı. Şimdi yapmam gerek gücü bölmek, suç dünyasını birbirine katmak. Kesik Osman şu an çok güçlü. Bu yüzden karşısında kimse duramıyor ama bir yandan da Kesik Osman’a karşı koymak istiyorlar. Osman’ın karşısına birisi çıkarsa diğerleri onu destekleyebilir. Bu “birisi” ben olabilirdim. Ama hedef olmak ve bu kadar büyük bir itibar teşkilatla iletişimimi zorlaştırabilir. Bu yüzden başka birini doldurmalıydım, Osman’ın karşısına çıkabilecek kadar büyütmeliydim. Bu kişi kesinlikle Tilki İlyas olacaktı.

İlyas zeki adamdı. Ama ne kadar zeki olursa olsun kandırılabilirdi çünkü insandı. Onu güçle kandırmalı, gözünü döndürmeliydim.

Sabah erkenden çıktım, İlyas’ın mekanına gittim. Yerini biraz rüşvet ve tehditle kolayca öğrenmiştim.

İçeri girdim, adamları silahımı aldı. Tilki’nin karşısına dikildim.

Tilki: Ne istiyorsun?
B: Senin istediklerini.
T: Ben ne istiyorum?
B: Güç, para, itibar, saygı...
T: Nereden biliyorsun?
B: Çünkü insansın, ben de öyle...
T: Ya değilsem?
B: Değilsen, dinlemelisin.
T: Üslubunu seviyorum, otur. (oturdum) Söyle, ne istiyorsun?
B: Hiçbir şey... Senin ne istediğini sormaya geldim.
T: Biliyormuşsun zaten, neden zahmet ettin ki?
B: İstediğini almanı istediğim için.
T: Nasılından önce nedenini soracağım.
B: Çünkü benim de işime yarayacak.
T: O halde nasıl?
B: Çok basit... Kesik Osman’ı devirerek.
T: (güldü) Demek çok basit.
B: Kesinlikle öyle.
T: Bunu neden yapayım?
B: Çünkü kölelikten sıkılmış olmalısın, ben sıkıldım.
T: Yapamayacağımı biliyorsun.
B: Tek başına yapamayacağını biliyorum.
T: Diğerleri bunu kabul etmez.
B: Savaştan sonra Çemberlitaş’ta en fazla arsayı kim aldı? Kesik Osman...(ona bunu ben önermiştim) Ne hakla?
T: Evet, o domuzun zorbalığından ben de bıktım ama diğerleri olmadan mümkün değil. Ayrıca onları nasıl ikna edebilirim ki?
B: Tilki’yle konuştuğumu sanıyordum...
T: (güldü) Nasıl konuşman gerektiğini biliyorsun. Biri bile Osman’a öterse sıçarım.
B: Merak etme, orasını ben hallederim.
T: Nasıl?
B: Şu an Osman’ın en gözde adamıyım. Kimse benden habersiz onunla konuşamaz.

Tilki elini uzattı, sıktım. Oradan ayrıldım.

Ajan D, bildirdi.
ERG

Fazıl SARRAFOĞLU
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

26.08.1985

Tilki’yle anlaşmam yeterli değildi. Osman’ı diktatörlüğe zorlamalıydım. Her şeyin kendisine ait olduğuna inandırmalıydım ki zorbalık yapsın. Bu, Tilki’nin diğerleriyle iş birliği yapmasını kolaylaştırırdı.

Osman öğle ziyafetini çekiyordu. Yanına gittim. Sofrasına oturdum.

B: Afiyet olsun.
O: Sağol, buyur.
B: Sağol, ben yemeyeyim.
O: Neden buradasın o zaman.
B: Sana bir haber getirdim.
O: Nedir?
B: Jilet’in birkaç adamı senin bölgende görülmüş.
O: Ne yapıyorlarmış?
B: Bilmiyorum, ben sadece sana duyduğumu söyledim.

Osman hiddetlendi. Masadan hışımla kalktı. Bana kendisiyle gitmemi söyledi. Yanına birkaç adam daha aldı. Çemberlitaş’ta Jilet’in bölgesine girdik. Orada Jilet’in birkaç adamı vardı. Onları vurdular, ben ateş etmedim. Osman biri yaralı bıraktı.

“Git o Jilet midir ne boktur, ona söyle; bir daha Çemberlitaşa adımını atarsa artık adım atabileceği bir ayağı olmaz. Duydun mu?”

Bu çok iyi olmuştu. Osman’ın kibrinin bu seviyede olduğunu bilmiyordum. Öfkesi de kibrinden geliyordu. O halde daha kibirli olmasını sağlamam gerekiyordu. Bu sayede daha öfkeli olmasını ve daha az düşünmesini...

Döndüğümüzde ona diğerlerine neden pay verdiğini sordum. Çok öfkeli olduğundan beni çok dinlemedi. Odasına gidip istirahat edeceğini söyledi. Giderken düşünceli görünüyordu. Anlaşılan vesvese vermeyi başarmıştım.

Osman akşam saatlerinde kalktı. O yatarken Jilet’in adamlarından biri gelip ertesi akşam için bir toplantı yapılmasını talep etmişti. Bunu ona söyledim. Başta kabul etmedi ama onu ikna etmeyi başardım.

Ajan D, bildirdi.
ERG

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
SikayetVar
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Mevsim Olmayan Mekanlar
İletişim:

Mesaj gönderen SikayetVar »

Sevgili Plafect00,
Sanırım daha çok yazman gerekiyor...
Kıyamet Günlüğüm için görsele tıklayın.
Resim
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

27.08.1985

22:00
Toplantı başladı. İlk kez bu kadar sessiz bir toplantı gördüm, kimse konuşmuyordu. Osman sigarasını bitirdi, hafifçe doğruldu, tek kelime etti.
- Jilet...

Diğer herkes -ben de dahil- Osman’ın ağzının içine bakıyordu. 10 saniye kadar sonra devam etti.
- Artık Çemberlitaş’tan sana pay yok.

Kimse ağzını açamadı. Hepsi bir adaletsizlik olduğunun farkındaydı ama kimsede konuşacak cesaret yoktu. Sonuçta sözün sahibi Kesik Osman’dı. Jilet öfkesini bastırmaya çalışıp alçak bir tonda sordu:
- Neden?

Bu sözü, Osman’ı sandığından da çok sinirlendirmişti. Osman feryat etti.
- Bir de soruyor musun ulan hayvan herif? Sen ne hakla benim bölgeme geçersin?

J: Ne bölgesi? Ne geçmesi? Benim böyle bir şeyden haberim yok.
O: Yalan söyleme, #@!? çocuğu!
J: Kim söyledi sana bunu?
B: Ben.
J: Neye dayanarak?
B: Duyumlarıma.
J: Yani bu #@!? iki dedikodu duydu diye adamlarımı mı vurdunuz?
B: Sadece duyum değil.

İşaretimle içeri bir adam getirdiler. Adam ağlıyordu. Jilet tanıdı, bu onun adamıydı.

B: Anlat.
Adam: Patron, yemin ederim bilerek olmadı. Allah çarpsın bak! Yanlışlıkla girmişim bölgeye. Bağışla beni. Yalvarırı...

Adam lafını tamamlayamadan Jilet onu vurdu. Bu adamın mesai arkadaşlarından birine adama yanlış bilgi vermesi için rüşvet vermiştim. Adam Jilet’in bölgesinde olduğunu sanıyordu ama Osman’ınkindeydi. Planım tuttu.

Bir müddet sessizlik oldu. Jilet utana sıkıla konuştu.
- Osman, izin ver...

O: Kapa çeneni! Dediğim gibi olacak.

Masayı Osman’a karşı örgütlemek için doğru zaman gelmişti. Jilet’i kullanacaktım.

Ajan D, bildirdi.
ERG

Fazıl SARRAFOĞLU
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

28.08.1985

Jilet benden hızlı çıkmıştı. Tilkiyle konuşmuş hatta diğerlerine de haber vermişlerdi. Büyük bir kalkışma olacaktı, işler hiç planladığım gibi olmadı. Teşkilata haber vermeliydim. Derhal hazırlanıp çıktım. Kimseye görünmeden buluşmanın olacağı eve gideceğimi İstihbarat Subayı’na bildirdim. Bana bir saat sonra orada olacaklarını iletti.

Bir saat sonra Agâh, her zaman buluştuğumuz eve geldi.

Agâh: Durum ne?
Ben: Diğerleri örgütlendi, Osman’a baş kaldıracaklar.
A: Ne zaman?
B: Yarın.
A: Ne? Ama, operasyon 5 Eylül’de bitmeliydi.
B: Evet, planladığım gibi olmadı.
A: Bu kötü oldu... Tamam, yarın operasyonu sonlandırıyoruz o halde. Yarın, Yeraltı’na saldırıyoruz.

Tam bu esnada dışardan bir ses geldi, biri bizi dinliyordu. Adamın peşine düştüm. Çarşafından tanıdım, bu geçen sefer de bizi dinleyen adamdı. Hızlı koşuyordu. Ona 3 el ateş ettim, 2’si isabet etti. Onu sırtından vurmuştum.

Adam yere yığıldı. Yanına gittim, gözlerime inanamadım. Bu, Kerim’di. Kollarımın arasında, kanlar içinde yatıyordu. Yeraltı dünyasında sevdiğim tek adamı vurmuştum. Bana acıyla baktı.

Ben: Neden peşime düştün, bunu Osman mı istedi?
Kerim: Dostum, hayır... Ben sandığın adam değilim. Ben basit bir suçlu değilim.
B: Evet değilsin dostum, sen benim için çok daha fazlasısın.
K: Hayır, anlamadın. Ben bir dava adamıyım. Teşkilat’a karşı savaş açan bir dava adamı!
B: Neden bahs...
K: Sözümü kesme de bari son nefesim bir işe yarasın. Biliyorum, bunları yazacaksın. Siz ajanların günlükleri oluyor. Edebiyattan yoksun, basit metinler... Bu yüzden söylediklerimi aynen yazacağını biliyorum.

“Adım Oğuz... Ben de Teşkilat’ın lanet yönetiminin ve korkunç planlarının farkına varanlardanım. Teşkilat... Kokuşmuş köpekler ordusu... Teşkilat, İstanbul’u yaşatma gayesi olan kutsal bir birlik değil, ancak ve ancak güç ve iktidar peşindeki bir grup aptalın yönettiği bir çetedir. Aptallıkları günün birinde akibetimizi içinden çıkılmaz bir hale sokacak. Teşkilat ne yaratıklarla savaşıp insanoğlunu kurtarmak ne de suçu bitirip adalet sağlamak istiyor. Sadece güç sahibi olmak istiyor. Sadece güç! Koca suç örgütlerini birbirine düşürebilecek kadar zeki adamları yöneten bu aptal heriflerin üstündeki deha, zamanı geldiğinde herkesten, her şeyden daha tehlikeli olacak. Teşkilatı durdurmanın tek yolu; uğruna çalıştığı tek şeyi kontrol edebilmektir: güç. Dolayısıyla paranın kontrolüde Teşkilat’ın elinden alınmalıdır. Şimdi sözlerim hem sana, talihsiz dostum hem de senin sayende bu yazıyı okuyan herkese. Teşkilat, “Papatya Operasyonu” ile Yeraltı’ndaki suçu bitirmek değil, aksine Papatya satışını, yani suçu kontrol etmek istiyor. Bunu size kanıtlayamamam çok acı. Şayet Teşkilat Yeraltı’na girdiğinde “Deha” yine, her zaman yaptığı gibi her şeyi kılıfına uyduracak ve kimse asıl suç işleyenin Teşkilat olduğunu fark edemeyecek. Biz hariç! Biz insanlığın kurtuluşu için her şeyi yapacağız, kanımızın son damlasına kadar! Biz düzen ve barış için eğer bir son varsa, o sona kadar savaşacağız! Biz kim miyiz? Eğer sen de bizden biriysen bunu zaten biliyorsundur. Eğer değilsen, zaten hiçbir zaman öğrenemeyeceksin. Eğer bize katılmak istersen bizi bulmana gerek yok, araman yeter. Biz seni buluruz.”

ERG

Fazıl SARRAFOĞLU
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

29.08.1985

Bu tarih Teşkilat’ın Yeraltı’na girdiği tarihtir. Birbirini yemekte olan örgütler bir de Teşkilat’ın taarruzuyla karşılaşınca ne yapacaklarını bilemediler. Planımız işe yaramıştı, suç dünyası yok edilmişti, ya da ben öyle sanıyordum.

Bu satırları sizlere 6 ay sonra yazıyorum. Yeraltı eskisinden de kötü halde. Artık “racon” denilen suçlu ahlakından da eser kalmadı. Yeraltı’na girilemez oldu. Teşkilat bile birimlerini oradan çekti.

Evet, bu satırları sinirden gülerek yazıyorum. Teşkilat orada ve hep orada olmaya devam edecek. Yeraltı çöplüğünü bir cehenneme çeviren ben, bunun garantisi verebilirim. Evet, ben de artık Kerim’in “biz” dediklerinden olduğumu farkettim.

Teşkilat günlüğümü istediklerinde onlara kaybettiğimi söyledim. Bu, normal şartlarda kabul edilemez bir hataydı ama muhteşem bir iş başaran(!) ben, biraz toleransı hakediyormuşum. 6 aylık bu toleransı sonlandırmak üzere günlüğümü yaklaşık 3 saat sonra teşkilata vereceğim. Teşkilat, başta günlüğü okumadan ilk sayfaya “bu kitabın teşkilata ait gizli bir belge” olduğuna dair bir mühür basacak. Birkaç gün sonraysa günlüğüm okunacak ve bu satırlara gelindiğinde Teşkilat peşime düşecek. Tabi beni yakalayamayacaklar, ben çoktan kaçmış olacağım. Maalesef nereye kaçacağımı söyleyemem çünkü günlüğü senden önce teşkilat okuyacak.

Bunları neden yaptığımı soracak olursan, senin için... Bizim için... Yaşamayı hakeden herkes, her şey için.

Ajan D, bildirdi. Ya da daha bilinen adıyla, Selami Kelaynak...
ERG

Fazıl SARRAFOĞLU