Yeni Bir Başlangıç | Cherokeex'in Günlüğü | Eminönü

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
mstfmrt
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Yeni Bir Başlangıç | Cherokeex'in Günlüğü | Eminönü

Mesaj gönderen mstfmrt »

Bölüm 1: Uyanış

Resim

Merhaba günlük, bugün gözlerimi çok garip bir yerde açtım. Etrafımdakiler rehavete kapılmamam gerektiğini, Erg denilen çok ağır bir maddeye maruz kaldığımı, ve onun yüzünden belki de kalıcı olabilecek bir hafıza kaybına uğradığımı söylediler.
Ben hala olayın şokunu atlatamamışken şık görünümlü bir kadın; deneysel bir süreçten geçeceğimi ve bu süreç boyunca daha önce yaşadıklarımı tekrar yaşarsam her şeyi hatırlayabileceğimi söyledi.

(B: Ben / K: Kadın)

B: Nasıl olacak o? Daha önce yaşadıklarımı bilseydim zaten şuan bunu konuşuyor olmazdık.
K: Daha önce yaşadıklarını zaten biz de bilmiyoruz. Fakat cebinde Teşkilat adındaki bir kuruluşa üye olduğuna dair bir kart bulduk. Hemen Teşkilat'la iletişime geçip seni sorgulattık.
B: Teşki.. ne Teşkilat'ı?
K: Agah Efendi adındaki liderle görüştüm. Seni yanına istiyor. Daha önce sana verilmiş olan görevleri tekrar yerine getirerek hafızanı geri kazanacağını umuyoruz.
B: Ne gerek var böyle şeylere? Zaten daha önce ailem olmadığını söylediniz. Ne uğruna yaşayacağım? Öldürün gitsin.
K: Hahaha! Çok karamsarsın. Hadi hazırlan; yeni görevlerin seni bekliyor. Unutma, sen bizim için değerlisin.

Kadın beni uğurlarken üzerime bir cihaz yerleştirdi ve gülerek şunları söyledi:
-Böyle bir cengaveri kertenkele peşinde koşarken izlemek zevkli olacak!

Dediğine anlam veremedim fakat o sırada zaten umrumda değildi. Bana ayrılan bir sandalla Eminönü'ne doğru yola koyuldum.

Bugünlük bu kadar günlük; görüşmek üzere.
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Re: Yeni Bir Başlangıç | Cherokeex'in Günlüğü | Eminönü

Mesaj gönderen Retaliation »

Hayırlı olsun Mustafa. ;)
Resim
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Cankurtarann »

Hayırlı olsun O:-) . Yalnız bu günlüğün çok rakibi olur benden demesi ;) .
Kullanıcı avatarı
xANARCHYx
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen xANARCHYx »

Aramıza hoş geldin hayırlı olsun :)
Kullanıcı avatarı
mstfmrt
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen mstfmrt »

Cankurtarann yazdı: 04 Tem 2018 00:52 Hayırlı olsun O:-) . Yalnız bu günlüğün çok rakibi olur benden demesi ;) .
xANARCHYx yazdı: 04 Tem 2018 09:59 Aramıza hoş geldin hayırlı olsun :)
Retaliation yazdı: 03 Tem 2018 18:30 Hayırlı olsun Mustafa. ;)
Hepinize çok teşekkür ederim, aranızda yeniyim ufak hataları mazur görürsünüz umarım :)
Kullanıcı avatarı
mstfmrt
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen mstfmrt »

Bölüm 2: İlk Gün

Resim

Tekrar merhaba günlük, çok da uzun sürmeyen bir yolculuktan sonra Eminönü'ne varıp Agah Efendi ile tanıştım. Açıkçası beni gayet sıcak karşıladı. Daha sonra prosedür gereği Teşkilat'a tekrar üye olmam ve kendime yeni bir takma ad oluşturmam gerektiğini söyledi. Uzun uğraşlar sonucu kendime bir Kızılderili kabilesi ismi ve aynı zamanda rahmetli Yavuz Çetin'in şarkısı olan "Cherokee" ismini uygun gördüm. Fakat daha önce bu isim kullanıldığından ben de çok kafaya takmayıp sonuna bir "x" ekleyerek yoluma devam ettim.
Resim

Bu arada ilk görevimi alıp maceraya başladım. Agah Bey beni Ali adlı bir jandarmanın yanına gönderip onda bana ait emanetler olduğunu söyledi. Hemen gidip emanetleri kaptım. Daha sonra benden bankacıdaki cüzdanını getirmemi rica etti; ben getirdiğimde ise ödülüm hazırdı. Böyle ufak hediyeler beni hep mutlu etmiştir :)

Resim
Fare / kertenkele / keme / örümcek öldürmek, demirciden İdris Bey'in ızgarasını almak, Işık Hanım'a çiçek götürmek gibi ayak işleri dışında pek bir şey yapmadım bugün. Yine de
eğlenceli bir gündü. Eminönü insanı Karaköy'dekiler gibi ciddi ve neşesiz değil. Tabii ki bu kümeye Işık Hanım'ı katmıyorum. Zira son günlerde onun kadar mizacı sert bir kadınla tanışmamıştım. Çiçeği neredeyse yüzüme fırlatacaktı... Haa bu arada Halime adında şeker bir teyze ve Savaş adındaki cesur bir gençle de tanıştım. Her neyse, günlük seni daha fazla yormak istemiyorum. Bugünlük bu kadar yeter.

Bu arada kıyafetimdeki cihaz beni çok rahatsız ediyor. Doktor hanımın ricası olmasa söküp atardım. Herhalde kimse birisi tarafından sürekli izlenmek istemez değil mi? Kendimi bu şekilde hiç özgür hissetmiyorum. Günün son karelerini de seninle paylaşıp veda ediyorum;

Resim

Resim
Bölgede benim gibi yeni neferleri görmek mutlu etti. Ufak bir sohbet ve yardımlaşmadan sonra yollarımızı ayırdık.

Resim
Not: Bu makinenin ne işe yaradığını hâlâ çözemedim, görevlerden kafamı kurtardığım bir vakitte iyice inceleyeceğim.

Güle güle.
Kullanıcı avatarı
yeCs
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Tantuni

Mesaj gönderen yeCs »

Helal olsun kardeşim şu oyunda herhangi bir yönetici senin kadar istekli , gayretli ve arzulu olsaydı bu oyun bu hallere düşmezdi.
Resim
Kullanıcı avatarı
CHAPPIE
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Lonca: Winter Is Coming
İletişim:

Mesaj gönderen CHAPPIE »

Öncelikle günlüğün hayırlı olsun. Karakterini kasarken görev metinlerini not edersen güzel olur :blush: .
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Hayırlı olsun.
kedi
Kullanıcı avatarı
mstfmrt
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen mstfmrt »

CHAPPIE yazdı: 07 Tem 2018 17:55 Öncelikle günlüğün hayırlı olsun. Karakterini kasarken görev metinlerini not edersen güzel olur :blush: .
Teşekkür ederim, metinleri okuyorum ama onları kaydetmek gibi bir planım eskiden vardı. Şu an uğraşmak istemiyorum.
BayTerapi yazdı: 07 Tem 2018 18:38 Hayırlı olsun.
yeCs yazdı: 04 Tem 2018 19:33 Helal olsun kardeşim şu oyunda herhangi bir yönetici senin kadar istekli , gayretli ve arzulu olsaydı bu oyun bu hallere düşmezdi.
Teşekkür ederim sizlere. Arayı fazla soğutmadan yarın devam etmeyi düşünüyorum.