MaHKuM'un Günlüğü [Teşkilat]GH

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: A. H. H
İletişim:

Re: MaHKuM'un Günlüğü [Teşkilat]GH

Mesaj gönderen MaHKuMII »

Hintli bir yaşlı usta, çırağının herşeyden sürekli şikayet etmesinden bıkmıştı. Bir gün çırağını tuz almaya gönderdi. Yaşamındaki herşeyden mutsuz olan çırak döndüğünde, yaşlı usta ona, bir avuç tuzu, bir bardak suya atıp içmesini söyledi.

Çırak, yaşlı adamın söylediğini yaptı ama içer içmez ağzındakileri tükürmeye başladı. "Tadı nasıl?" diye soran yaşlı adama öfkeyle "Acı" diye yanıt verdi.

Usta kıkırdayarak çırağını kolundan tuttu ve dışarı çıkardı. Sessizce az ilerideki gölün kıyısına götürdü ve çırağına bu kez de bir avuç tuzu göle atıp, gölden su içmesini söyledi.

Söyleneni yapan çırak, ağzının kenarlarından akan suyu koluyla silerken aynı soruyu sordu:
"Tadı nasıl?"
"Ferahlatıcı" diye yanıt verdi genç çırak.
"Tuzun tadını aldın mı?" diye soran yaşlı adamı, "Hayır" diye yanıtladı çırağı.

Bunun üzerine yaşlı adam, suyun yanına diz çökmüş olan çırağının yanına oturdu ve şöyle dedi:
"Yaşamdaki acılar tuz gibidir, ne azdır, ne de çok. Acının miktarı hep aynıdır. Ancak bu acının acılığı, neyin içine konulduğuna bağlıdır. Acın olduğunda yapman gereken tek şey, acı veren şeyle ilgili duygularını genişletmektir. Onun için sen de artık bardak olmayı bırak, göl olmaya çalış."
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
İletişim:

Bir kuş uçmak istiyor. Kalmış geri de kopmuş sürüsünden sevgiliye kavuşma azminde . Bak nasıl da ıslak çekingen. Diğer yarısına kavuşmak için kanat çırpıyor.
Aşka ucamadiktan sonra kanatlar neye yarar der Mevlana
Aşka vardıktan sonra kanadı kim arar der yunus
Aşka uçma kanatların yanar der Şirazli Sadi

Korkma Süleyman sür elini ateşe kül ol ki yan ki kavrul ki ölmeden ölesin . Ogrenmelisin hiçbir şey seni yakamasin kavuramasin 😊
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
İletişim:

Bugün orucun ilk günüydü ve Ikv ye fena şekilde gireyim dedim ama bir de ne göreyim. Şifre hatalı diyordu. Neyse arkadaşı aradım o değiştirmiş. Derin bir oh çektim 😅
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen Cankurtarann »

MaHKuMII yazdı: 16 May 2018 18:04 Bugün orucun ilk günüydü ve Ikv ye fena şekilde gireyim dedim ama bir de ne göreyim. Şifre hatalı diyordu. Neyse arkadaşı aradım o değiştirmiş. Derin bir oh çektim 😅
':) :') iyi iyi