Gorgar kıyamet günlüğü

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
LadyGAGA
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Re: Gorgar kıyamet günlüğü

Mesaj gönderen LadyGAGA »

Beğendim kısa ama olsun
Resim
Kullanıcı avatarı
saglam
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Sancak
Lonca: Hamidiye

Mesaj gönderen saglam »

Zifan yazdı: 07 Şub 2018 01:12 Bizler daimi tanıklarıyız, hep var olacak kentimizin. Şimdi ve kıyamette!
Zaman akmaya devam edecek, yanımızdan ve sessizce. Yaşamın diğer kıyısında.
Kent kalacak baki. Ve bizler... <3
❤️
Sahira

Stodig

drNOVALGİN
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: A. H. H
İletişim:

Mesaj gönderen MaHKuMII »

Gorgar gibi kitap anlayışında yazı yazan bir geliştirici görmedim. Oyun görevlerinde yazılan tüm hikayelerin betimlenen bütün kurguları sahibinin gorgar olduğunu bilmeyenlere duyurulur . Bu adamın kıymetini bilin . Karakterine şahsiyetine onu gormesemde derin saygı duyduğum bir geliştirici ekip üyesidir. Bazen bu adam deli mıdır yoksa kendini deli gibi mi gösteriyor dedirten bir adam . Oyunculara mi belli etmiyor yoksa gerçekten içine kapanık bir adam mı daha öğrenemedim. Nerde çalıştığını bilsem gidip nerulla ona bir kilo baklava götürecegimde nerde olduklarını tam olarak bilmiyorum
Kullanıcı avatarı
AtaxKizilbuyu
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos
Lonca: [Ata]

Mesaj gönderen AtaxKizilbuyu »

Süper bi anlatım devamını bekliyoruz seve seve okuma hazırız :)
# EMİNÖNÜ #..........[KızılSancaK]^_^KızılHekiM
# SANCAK #............[AtaxGazi]^_^[AtaxHekim]^_^[Kızıltuğ]

[Sorunun kendinde olduğunu anlamayan insanlar, çözümü başkalarının huzurunu bozmakta bulur.]
Kullanıcı avatarı
KEDIKADIN
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Anadolu Fırtınaları

Mesaj gönderen KEDIKADIN »

Saat sabahın 8'i olmuş ve ben uykusuzluğuma rağmen bu sayfalardan tarifsiz keyif alıyorum. Benim gibi İstanbul Kıyamet Vakti'ne hem gönlünü hem yıllarını veren neferler için bu tip paylaşımlar büyüleyici oluyor.. Harika gerçekten :))
ALMORA - Kedikadın - Kedihanım
2007 - ....
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: A. H. H
İletişim:

Mesaj gönderen MaHKuMII »

KEDIKADIN yazdı: 08 Mar 2018 08:03 Saat sabahın 8'i olmuş ve ben uykusuzluğuma rağmen bu sayfalardan tarifsiz keyif alıyorum. Benim gibi İstanbul Kıyamet Vakti'ne hem gönlünü hem yıllarını veren neferler için bu tip paylaşımlar büyüleyici oluyor.. Harika gerçekten :))
+1 🧔🧛🧛
Gorgar
Legendary Developer

Mesaj gönderen Gorgar »

Merhaba

Gorgar günlüğünün tek seferlik olduğu pek fark edilmemiş oysa ki yazıda belirtmiştim. Sizlerin güzel yorumlarının verdiği motivasyonla, isteklerinizi kırmamak adına BU SEFER SON bir Gorgar günlüğü yazısı yazıyorum. Bu yazı, günlüğe yorum atanlara cevap şeklinde geçecek; hızlıca başlayayım!

Bay Terapi: Kürşat abi kalpten götüreceksin bizi biraz yavaş.
Ne kadar coşkulu bir yorum! İlk okuduğumda gülümsemiştim, teşekkür ederim Bay Terapi.

Chappie: Harika olmuş :) Devamını bekliyoruz. Ayrıca sizi günlüğüme konuk olarak bekliyorum O:-) :relaxed: .
Çok sağol Çılgın Robot. Senin konseptin de çok güzel ve günlüğün çok samimi idi keyifle okudum.

Mamduh: Eline sağlık abi...Hüzünlendirici bir günlük
Evet Mamduh, biraz öyle oldu. Hepi topu rastgele print screen'lenmiş birkaç ekranın bu kadar hatıra ve naftalin kokusunu etrafa yayması şaşırtıcı.

xfahrenteitx: Okurken gözlerim doldu. Yıllardır zaman zaman uzaklaşsak bile bir türlü kopamadığımız. Her fırsatta yeni bir şeyler var mı diye bütün camianın tabiri caizse "Buralarda" olduğu efsane bir oyun, hatta bir oyundan daha fazlasıdır İKV. Annem hala gelip gelip "Kurtaramadın mı hala İstanbul' u Kıyametten?"diye sorup durur. Konu nezdinde emeği geçen bütün ekibi tekrar tekrar kutluyorum.Elinize, gözünüze, emeğinize sağlık...Nice beraber güzel senelere.
Teşekkür ederim xfahrenteitx, gerçekten bir oyundan fazlası İKV, sizler onu bir oyundan fazlası yaptınız.

Esadullah: Ellerinize sağlık, devamını bekliyoruz...
Carpetflex:Mükemmel olmuş devamı gelsin lütfen :heart_eyes: O:-)
Romendiojen: Super Olmus :) Devamini Bekliyoruz.
Firat Cakiroğlu: +1 ile beraber daha da detayları görmek isteriz.
Belmando: Günlüğünüz hayırlı olsun @Gorgar . Bu resimler ve yazılanlar duygulandırdı. 08.02.2018 Günlüğünüzü de görmek isterim..
Orhanbuluttt: Cok İyi Calışma Kürşat Abi Dewamını Bekliyoruz :grinning:
besiktasask:devamı yok mu ? (
Ataxkizilbuyu: Süper bi anlatım devamını bekliyoruz seve seve okuma hazırız :)

Malesef devamı yok Esadullah, Carpetflex, Romendiojen, Firat, Belmondo, Orhan, Besiktasaski ataxkizilbuyu (Bu bölüm eski açık gibi oldu:)... Hiçbir zaman iyi bir günlük yazarı olamadım, ilkokul günlüğümün de sadece ilk sayfasını yazmıştım :)

turkoXHAMSTER:Elimde sigara gözler nemli okudum eline sağlık Gorgar. Bu sokaklarda binlerce insanın anıları yatıyor. Herkeste farklı duygular, farklı anılar olsa da hepimiz için unutulmaz bir serüvendi İKV. Ne mutlu ki hala bir şekilde birbirimizle paylaşıyoruz. Biz hala burdayız.
"Bu sokaklarda binlerce insanın anıları yatıyor" Bunu düşündükçe tüylerim diken diken oluyor turkoXHAMSTER :) Oyuna her girdiğimde her ne kadar bu dünyanın oluşmasında ciddi emeğim olsa da kendimi figüran gibi hissediyorum. Ne mutlu ki hala buradayız. Ayrıca senaryoyu çok güzel yorumluyorsun:)

Zifan:
Bizler daimi tanıklarıyız, hep var olacak kentimizin. Şimdi ve kıyamette!
Zaman akmaya devam edecek, yanımızdan ve sessizce. Yaşamın diğer kıyısında.
Kent kalacak baki. Ve bizler...

Ne yaptın be Zifan, oldu mu şimdi bu :(

Plafectxx: Oyunumuzun grafiklerine laf atan kimi oyuncularımızın okuması gereken güzide bir günlük olmuş sizinkisi. Bize böyle içtenlikle açılmanız büyük bir jest. Yarışmayı kaçırmış olmanız üzücü, güçlü bir aday olurdunuz. :) Mutluluk verici, öbür yandan bitmiş olması bu mutluluğu buruyor. Bu karmakarışık duygular neticesinde ortaya çıkan huzuru bize yaşattığınız için teşekkür ederim! Sadece günlüğünüzle değil, oyununuzla da...
Evet enteresan bir huzur vardır İKV'nin sokaklarında... 2006'dan beri Jandarma Ali Bayrak'da nöbet bekler, birileri Eminönü'nde salgın hastalık görevini teslim eder, Azul bir tehdit olarak tüneller kazar, zaman durmuştur bir açıdan... Oyun yayınlandığında 10 yaşında olan biri şimdi 22 yaşındadır, ama Umut hala bilyeleriyle oynamaya devam eder... Bazen buruk bir mutluluktur İKV, belki farklı şeylerden bahsettik Plafec, ama hissiyatın geldiği yer aynı sanırım:)

Lahza: Abi müthiş olmuş ya, hece hece irdeleyerek ve fotoğrafları inceleyerek okudum, keşke daha uzun olsaydı dedim bittikten sonra, eline, kalemine, ayırdığın vaktine sağlık, elinde ne fotoğraflar, zihninde ne anılar vardır umarım bizlerle sık sık buluşturur tebessüm ettirirsin.
Hece hece irdelediğin ve fotoğrafları incelediğin için teşekkürler:) Daha uzun olamadı, evet pek çok foto ve zihnimde pek çok anı var, ama sizlerin de benim bilmediğim nice enteresan anılarınız var, hepsini anlatabilmemiz imkansız. Çok sevdiğim bir film olan Blade Runner'ın son dizelerini hatırlattı bu bana... "all those moments will be lost in time like tears in rain" Yani "bütün bu anlar zaman içerisinde kaybolacak, tıpkı yağmurdaki gözyaşları gibi"

xanachyx: Merhaba ; Sen muhteşem bir detaysın
Eyvallah o senin güzelliğin xanachyx:)

Seven: Mükemmel ötesinde yazılan bir günlük görüyorum son satırlar daha etkileyici olmuş. Vakit ayırıp yazdığın için sonsuz teşekkür ediyorum...
Vakit ayırıp okuduğun ve harika yorumun için ben sonsuz teşekkür ediyorum. Etkileyici bulduysan gerçekten hislerimi anlatabilmişim demektir, memnun oldum...

Berkan587: Çok etkileyici bir günlük olmuş,soluksuz okudum.Günlüğe devam etmeniz dileğiyle
Teşekkür ederim Berkan.

Retalitation: Saat 6 sularında mobilden uyku dolu gözlerle iş için ayağa kalktığımda görmüştüm lakin geç kalacağımız korkusundan yazmak nasip oldu. Saatler, günler, haftalar, aylar ve yıllar geçmiş emeği kelimelere dökmek dehşete düşürücü! Elinize sağlık, merakla beklemekteyiz.
Evet Retalitation, çok zaman geçti gerçekten ve bütün süreci kelimelere dökmek malesef mümkün değil. Küçük bir parçasını elimden geldiğince yazmaya çalıştım. Karaköy de açıldı, merakını dindirebilirsin :)

Tolgarda: Çok duygulandım. Her zaman oyunun yapıldığı ilk zamanları çok merak etmişimdir. Bir de o zaman ki ortamı merak ederim. Baksanıza kum torbalarından bahsederek şakalaşıyoruz diyor. Bir hata olduğu zaman kim bilir ne kadar dalga geçmiş ya da sinirlenmişlerdir. Ya da sabahlara kadar neler düşünmüş denemişlerdir. Eskiler hep bir değişik olmuştu. Şimdi bu yürüdüğümüz sokakların oluşma hikayesini birinci ağızdan dinlemiş olduk. Hep merak ettiğim o yazıyı buldum burada.
Böyle daha birçok detay var çoğunu ben dahi unuttum. Bu yazdıklarının hepsi gerçekleşti :) Bu yazıdan bu hissiyatı çıkarabildiysen günlük amacına ulaşmış demektir, teşekkür ederim Tolgarda...

Raseganm: Forumda gelmiş geçmiş en güzel konu galiba.

Adamımsın, çok sağol :)

Ozhanbey: Güncelleme nerde kaldı yaaaaa diyenlerin okuması gereken bir konu 😊

Haklılar da gerçi, neyse artık çıktı, hortlatmayalım:)

Ezel: Sayfalarca olsa bırakmadan okurdum. Verilen bu emekleri gördükçe oyuna olan bağım dahada artıyor. Okadar eleştiriye maruz kalmasına rağmen bu el işi dokumalar herzaman en üst saygıyı hakediyor. Belkide asla vazgeçemememin sebebide budur inşallah şehrimiz herzaman ayakta kalır çünkü sizin gibi bende boş sokaklarda dolanıp sağı solu irdelemeyi çok seviyorum. Oyunun burdan buralara geldiğinş görmek çok güzel ve her zaman sıkı bir takipcisiyim her ne olursa olsun. Günlüğünüz hayırlı olsun bu arada :relaxed:
Teşekkür ederim Ezel, böyle düşünen oyuncuların olduğunu bilmek bizim de her zaman ayakta kalmamızı sağladı. Bak boş sokak deyince Eminönü'nde çetecilere sapmadan düz devam edersen, yolun sonunda mecburi olarak sola dönen ve sonu topraklarla kapanmış, hiçbiri özelliği olmayan bir sokak vardır... Kimsenin yolunun üstü değildir orası, yani Emre'nin müziği kadar yorgun ve kimsesizdir... Çok severim orayı:)

Spieglein: Günlüklere bakmak için girdiğimde Tekrar,tekrar okuyup duruyorum Gönülden teşekkür ediyorum size,günlüğünüz hayırlı uğurlu olsun
Güzel sözlerin için ben de gönülden teşekkür ediyorum Spieglein.

Devamı var...
Gorgar
Legendary Developer

Mesaj gönderen Gorgar »

Cankurtarann: Kürşat ''Gorgar'' abi ile Beyazköşk'te samimi bi sohbetimiz olmuştu. Bu samimiyetini buraya da yansıtmışsın abi . Ellerine , emeğine sağlık. Başlamış olduğun kıyamet günlüğü serisine devam etmen dileğiyle, herkese iyi akşamlar !
Teşekkür ederim Cankuratann... Sunucuda onlarca kişi ile yazışırken o samimiyeti hissettirebildiysem ne mutlu :)

ejerdrogl: Vay be çok duygulandım...
Eminönü'ne gidip köprünün sınırında efkar dağıtmak lazım :)

yunus19077: Zamanin ne ladar cabuk geçtiği.ve oyuna ne kadar çok zanan harcadiginiz..
Evet oyun yapmak böyle birşey., bitti dediğin noktada işin ancak %50'si tamamdır :)

fıratcakiroğlu: Ne gariptir rüyamda Gorgar adlı bir kişi(fotoğrafını dahi görmedim kendisinin bu güne kadar) gelen güzel tepkiler üzerine günlüğe devam edeceğini söylüyordu.
Ahah güldürdün beni. Bir seferlik olsa da rüyan gerçek oldu, yeni günlük yazdım :)

Kratos: Buluşma fotoğraflarında var ikv ana sayfası galeri bölümündeydi sanırım
Sobee ofiste son dönemlerde çekilmiş yegane fotoğrafım, forumda son zamanda birileri daha sormuştu, yollayayım ve bu mevzuat da karşılığını bulsun...

http://imagizer.imageshack.us/a/img923/4684/U5jUWz.jpg

Parlementxx: Üstadin ölümsüz eseri.Burasi cok degerli keyifle takip edecegim hocam.
Estağfurullah beni utandırıyorsunuz:) Malesef tek seferlik...

Kronick: Okurken hiç bitmesini istemediğim bir yazıydı,bizler acıkmış saatlerce yemek bekleyen bireyler isek sizler de o yemeği yapan ve gerçekten ağzımıza layık bir sofra kurma dersindesiniz ve bunu her geçen gün daha da farkına varıyoruz.. İyiki varsınız.
Teşekkür ediyorum, gerçekten çok uğraşıyoruz ve bunun fark edilmesi sevindirici.

Muhammedali: Vaybe . Oyuna başladığım sıralar silahlar karakterden bağımsız giderdi aklıma geldikçe bilgisayara laf ederdim bilgisayarın suçu yokmuş demek ki .
Heheh:) Ama klan bayrağı istemiyorum;)

berj: Devamı gelmeyen günlük :/ bari radyoda dinleyebilsek
Karaköy'de güzel radyo yayını var Umut Dergisi'nde :)

Tolgarda: Zaten tek ileti olacağını yazının sonunda belirtmiş.
Evet , hakikaten madalyayı hak ettin Tolgarda (gene madalya) :) İlk ve son olacağını farkeden yegane kişi :)

Windowss: Keşke yöneticiler devamlı günlük yazsa hem gelişmelerden haberdar oluruz :)
Eminönü bölgesi yapımı 13 sene sonra günlüğe düştüğüne göre bu dediğin, son gelişmeleri öğrenmek için pek de efektif bir yönteme benzemiyor windowss :)

Ladygaga: Beğendim kısa ama olsun
Teşekkür ederim milady

MaHKuMII: Gorgar gibi kitap anlayışında yazı yazan bir geliştirici görmedim. Oyun görevlerinde yazılan tüm hikayelerin betimlenen bütün kurguları sahibinin gorgar olduğunu bilmeyenlere duyurulur . Bu adamın kıymetini bilin . Karakterine şahsiyetine onu gormesemde derin saygı duyduğum bir geliştirici ekip üyesidir. Bazen bu adam deli mıdır yoksa kendini deli gibi mi gösteriyor dedirten bir adam . Oyunculara mi belli etmiyor yoksa gerçekten içine kapanık bir adam mı daha öğrenemedim. Nerde çalıştığını bilsem gidip nerulla ona bir kilo baklava götürecegimde nerde olduklarını tam olarak bilmiyorum
Teşekkür ederim Mahkum... Evet kıymetimi bilsinler ya söyle onlara :) Kendini deli gibi gösteren, dışa açık bir baklavaseverim :) Şeker gibi mesajın sonucunda baklavaya gerek kalmadı :)

Kedikadın: Saat sabahın 8'i olmuş ve ben uykusuzluğuma rağmen bu sayfalardan tarifsiz keyif alıyorum. Benim gibi İstanbul Kıyamet Vakti'ne hem gönlünü hem yıllarını veren neferler için bu tip paylaşımlar büyüleyici oluyor.. Harika gerçekten :))
Çok teşekkür ederim Kedikadın. Akşamın 23:00'ünde ofiste, bütün yorgunluğuma rağmen, İkv'ye hem gönlünü hem yıllarını veren neferlerin tüm yazdıklarını tekrar okuyup cevap dönmek de tarifsiz bir keyif. Sizler de harikasınız...

İşte günlüğün sonuna geldim, imla hatalarının kusuruna bakmayınız.

Kansas'la başbaşa bırakayım sizi,"bugün ne dinliyorsun"a da atmıştım, çeviriyi kendim yapmıştım, hatam varsa affola...

Hoşçakalın.

Gorgar ,Sobee Stüdyosu 9 Mart 2018

gözlerimi kaparım sadece bir an
ve an kaybolur
bütün düşlerim
gözlerimin önünden geçer tuhafça
rüzgarda toz
hepsi rüzgarda toz

aynı eski şarkı,
sadece bir su damlası, sınırsız denizdeki
yaptığımız tek şey
toprağa doğru ufalanmak, görmeyi reddetsek de
rüzgarda toz
hepimiz rüzgarda toz

sakın bekleme
hiç bir şey sonsuza kalmaz
yer ve gökyüzünden başka
o da uzaklaşacak
ve bütün paran fazladan bir dakika satın alamayacak

rüzgarda toz
hepimiz rüzgarda toz

Son
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Esadullah »

Gorgar yazdı: 09 Mar 2018 22:54 Hoşçakalın.

Gorgar ,Sobee Stüdyosu 9 Mart 2018

Son
Herşey iyi güzel de keşke bu son satırları yazmasaydın.. Her ne olursa olsun duygusallığıma bastın :(
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
Güçlü Kardeşler Meclisi Loncası
Kullanıcı avatarı
CHAPPIE
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Winter Is Coming
İletişim:

Mesaj gönderen CHAPPIE »

Gorgar yazdı: 09 Mar 2018 22:54 Chappie: Harika olmuş :) Devamını bekliyoruz. Ayrıca sizi günlüğüme konuk olarak bekliyorum O:-) :relaxed: .
Çok sağol Çılgın Robot. Senin konseptin de çok güzel ve günlüğün çok samimi idi keyifle okudum.
Teşekkür ederim. Her seferinde röportaj diyince kaçıyorsun, bu sefer direkt ofise gelip röportaj yapacağım o zaman kaçamayacaksın -_- .