EfsunkarMEHMET'in günlüğü - BeyazKöşk

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Re: EfsunkarMEHMET'in günlüğü - BeyazKöşk

Mesaj gönderen Retaliation »

vahdet yazdı: 28 Kas 2017 18:36 Selam Günlük..                                                                                                                                                        [27.11.2017]

Saatte Xeno kasarken ofans arz gürünce ben :yum: ; [/color]

Resim

[/color]
:') :')
Resim
vahdet
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Üstadlar

Mesaj gönderen vahdet »

Selam Günlük..                                                                                                                                                             [29.11.2017]

Bugün, birkaç gündür uğraştığım çizgi roman tadında, görev metinlerine göre ve birazda kurgusal bir konu eşliğinde günlük paylaşımında bulunmak istiyorum.
Umarım okuyan herkesin hoşuna gider..

*********************************************************************************************************************************************************************************

'' ONUN ADI KENAN ''

Resim

Haftalardır meteor bölgesindeki, yeraltındaki ve büyük holdeki sayısız yaratığın ıslahıyla uğraşmaktan sonra yorgun düşüp Eminöndeki evimin yolunu tutmuştum..

Geçerken Agah Efendiye uğrayıp bir selam vereyim dedim.. Yeni Camii'nin avlusuna geldiğimde Agah efendiyi yanındaki teşkilat neferiyle hararetli bir şekilde konuşurken görünce, arkalarından temkinli bir şekilde yaklaştım. Teşkilatta bir hain olduğundan ve cezasının verilmesi gerektiğinden bahsediyorlardı. Hemen konuya atlayarak ; Nedir bu hain meselesi? diye sordum.

Agah efendi Herzamanki gibi gizemli ve birşeyler saklarmış gibi konuşmaya başladı.. bana sığınaklarda bir sorun olduğundan ve konuyu detaylıca Agop'tan öğrenmem gerektiğini söyledi.. Agop; Mısır çarşısından ve sığınaklardan bir numaralı sorumlu kişiydi.. 

Resim

Agop'a gidip olanları sorduğumda: Bana Teşkilattan sürgün edilen Kenan'dan, sığınaklardan ve içerideki diğer şeylerden bahsetti.. Kenan teşkilata ait olan sığınakları ele geçirmiş, içerisini deliler, fareadamlar ve kendine sadık fedaileriyle doldurmuş.

''Ellerindeki jeneratörün potansiyel tehlikesinden ötürü sığınaklara soğrudan bir baskın yapamıyoruz. Bu işi küçük bir grupla çözmeliyiz. Şu an sen, olaya müdahele edecek en tecrübeli adamlara sahipsin. Onların içine sız ve güvenliği sağla. Kapıyı kafayı sıyırmışbir çılgınlar grubuna bırakmışlar. Bir çoğunu öldürmekten başka çaren yok..'' (Şalteri İndir [49] görev metninden)

''Sana önceden söylediğim şeyleri hatırlıyor musun? çok hoşlanmayacağın işler yapmak zorunda kalabileceğin hakkında söylediklerimi.. Aramızda bazılarının jeneratöre sızan gruba yardım etmiş olabileceğinden şüpheleniyoruz. Şunu aklından çıkarma biz hainlere asla acımayız. Eğer böyle bir hain varsa onu bul ve bunu ona ödet'' (Onları Yükseğe As [49] görev metninden)

Resim

*************
Sığınaklar Hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Rüstem ve Necmi Bey ile konuştum.. Bana sığınakların; Teşkilatın deposu olduğunu, uzun süre deponun kullanılmadığını söylediler.. Çok korunaklı bir girişi olduğundan oraya girmek çok zordur..

Resim

Necmi bey çok daha tecrübeli ve bilgin biriydi. Bana Sürgün edilen Kenan'dan bahsetti. Kenan'ın ona çok derinden bağlı fedailerinin olduğunu hatta bunlar arasında bir hiyerarşi oluşturduğunu söyledi.
Resim

Bana Kenan'ın baş fedailerinden bir tanesinin resmini gösterdi..(Gerçekten de çok güçlü ve saldırgan gözüküyordu)
Resim

*************

Gerekli bilgileri topladıktan sonra ekip arkadaşlarımla beraber gizlice sığınağa sızdık..
Girişteki şu yazı dikkatimi çekti;
Bu sığınağı 1967 yılınca mimar süha bey ve GB mürettebatı tasarlamıştır. BEYAZ KÖŞK tarafından 20.temmuz 1969 tarihinde tamamlanarak hizmete açılmıştır.

Güçlü çelik kapının üzerinde ise; GBK lb Tahrik Muhafaza Edevatı ''ŞOK TAHRİBATI TATBİK TALİMATNAMESİ'' (Dış mahluklar kapıyı delmeye çalıştıklarında kullanılacaktır) başlığı altında kapının korunması için alınan tedbirlerin nasıl kullanılacağı yazıyordu yazıyordu.

Resim

Kafamı diğer tarafa çevirdiğimde ise aralarında Fareadamların da olduğu koskoca bir deliler ordusuyla karşılaştım! Hareketlerine bakılırsa bunlar gerçekten de tırlatmış bir yığın akılsızdan ibaretti..

Resim

Bizi farkeder farketmez üzerimize saldırmaya başladılar! Agop'un söyledikleri doğruydu. Kapıyı kafayı sıyırmış bir çılgınlar grubuna bırakmışlar. Ve Kenan'a ulaşabilmek için onları öldürmekten başka çarem yok..

Resim

Resim

*************

Delileri keserek ilerlerken asıl tehlikenin daha büyük olduğunu onu gördüğümde anladım. Devasa Cüssesiyle Kenara çökmüş ve ben buraya nereden geldim der gibi düşünür bir vaziyetteydi.

Resim

İçimizden biri onun Hikayesinin bir efsane olduğunu ve onun ''Yüksek enerjiye maruz kalma sebebi ile başkalaşmış Düşünen Adam...'' olduğunu söyledi.
Bu isim bana onunla iletişim kurabileceğim düşüncesini çağrıştırdı bir seslenelim bakalım düşündüğü gübü konuşabiliyormu..

- Heyyy Sen.. Büyük Şey..
- RAAAAAAARRRR !!

Resim

Sesimi duyar duymaz Üzerimize saldırdı. Görünen o ki, ne konuşabiliyor nede düşünebiliyordu bu sözde düşünen adam.. yoksa daha hiçbirşey olmadan neden üzerimize saldırsın.. Sanki yabancı birini görürse anında ona saldırmadı emredilmiş gibiydi..

İçimizden cengaver bir savaşçı atıldı ve ; ''Bu tehlikeyi ortadan kaldırmamız şart oldu açılın da bir NARA çekeyim şuna''!!

Heeyyyttt..!!!

Resim

*************

Delilerin bazılarının yukarıya hapsedildiğinide gördük.. oldukça ilginç ve ürpertici bir yerdi burası...

Resim

Bütün delileri ve fareadamları öldürdükten sonra koridorun sonunda elinde elektrikli testeresiyle duran bir adam gördük. Bunun hiç olduğunu hiçbirimiz bilmiyorduk. Karşımızda ihtişamli bir şekilde çok soğukkanlı duruyordu..Gayet sakindi.. Sanki bütün bu Delileri ve fareleri öldürüp karşısına çıkan biz değilmişiz gibi...

Resim

Birden solunda bulunan depolara doğru hamle yaptı.. Bu hareketini görünce ters giden bir şey olduğunu farkederek üstüne atıldım.

Resim

- Hepiniz yanıcaksınız.. Burada hepinizi yakacak kadar Motorin var!! Hahahaa!! Kenan'a asla ulaşamaycaksınız Buradaki ..

Resim

Bu saldırgan sözlerle depoları bırakıp üzerimize saldıran bu adamı da öldürmek zorunda kaldık.

ÇÜNKÜ EMİRLER KESİNDİ !! BU BÖLGE ELE GEÇİRİLMİŞTİ VE BİZDE TEMİZLEMEYE GELmiştik!!

Ölmeden önce ağzından sökülen sözler ise şunlar oldu; İyiler ve kötülerden ziyade, talihli ve talihsiz mahkumlar vardır. Kıyametten sonra bu dünyada onlarca yıldır yaşanan ve daha uzun süre yaşanmaya devam edecek büyük trajedilerin sadece küçük bir resmi olan bu bölge, küçük ve önemsiz bir olaydan, büyük resmi görmeye çalışan meraklı insanlara Umut olmak için ele geçirilmişti oysaki.....

*************

Tüm bu Akılsız deliler arasında ilerlerken sağda solda Delirmekle Delirmemek arasında gidip gelen Biçare insanlara rastladım..

Resim

Resim

*************

Birde onu gördüm.. O.. Lamia.. Kenan'ın aşkı.. Bunu bana Necmi Bey söylemişti ama onu burada görebileceğimi hiç düşünmemiştim... Ama onun söylediğine göre Kenan'ın aşkı değil onun eski aşkı.. Onunla biraz konuştum ve elektriğin kaynağını sorduğumda;

''Ahaa işte beklediğim soru geldi. Ama yanlış kişiye.. Aşkıma söylemiştim, yakında hen elektriği hemde keçileri kaçırdığını farkedecekler diye. Eskiden olsa sana buralardan ne istersen verirdim.Fakat ben Kenan'ın gözünden düştüm. Kenan iyice sıyırdı. Beynine bile elektrik vuruyor. Ama onu öldürürsen çok makbule geçer. Belki bizi burada havaya uçmaktan da kurtarırsın (Onun Adı Kenan[49] görev metninden)

Resim

*************

Artık kenana ulaşmak için önümüzde son bir dönemeç kalmıştı.. Kenan'ın bütün fedaileriyle Yüzleştik.. Hepsine Kılıcımızın ve büyülerimizin gazabını gösterdik.

Resim

Resim

Son Fedai grubunu da öldürdükten sonra artık Kenan'a ulaşmıştık. Fakat Kenan'ın arkasında beyaz önlüklü birisi duruyordu.. acaba oda kimdi? Yüzünü bize döndüğünde, gruptan bir ses duydum.. Bu ZAHİR.. ZAHİR DEMİRSEVEN..
Agop ve Necmi Bey'le konuşurken zahirden bahsettiklerini hatırladım.. Baş teknisyen Zahir Demirseven.. Aklımda birkaç saniye bunları düşündükten sonra

- İŞTE HAİN O... HAİN O diye seslendim..

İçimizden birinin düşmanımıza yardım ettiği görünce kan beynime sıçramıştı ve Kenan'dan önce Zahir cezasını çekmeliydi.!!!!

Resim

Resim

KAÇAMAZSIN..!  SIRA SENDE KENAN !!

Sıra asıl düşmanımıza gelmişti.. Fakat Kenan büyülerimizden etkilenmeyen bir Elektrik direncime sahipti.. Beynine verdiği elektrik onu elektriğe dayanıklı hale getirmiş olmalıydı...

Resim

Resim

Resim

SONUN GELDİ KENAN..! TEŞKİLATA BAŞ KALDIRMANIN CEZASINI CANINLA ÖDEYECEKSİN !!!

Resim

Düşmanımızı öldürdükten sonra Mühendis odasına doğru çıktım.. Jeneratörü kapatacak şalter işte oradaydı..
Bir hamleyle şalteri kapattım. Artık görevi sona erdirmiştim..

*************
                                                                                                    *************

Artık bu soğuk ve ürpertici yeri terketmenin zamanı gelmişti ki masanın üzerinde duran büyük bir zarf dikkatimi çekti.. 

Üzerinde ''VEDA MEKTUBU'' yazıyordu;

Resim

Son olarak mektupta yazanları sizinle paylaşmak istiyorum;

Resim

Hala bir şeylerin yanlış olduğunu düşünmüyor ve kılınızı kıpırdatmıyorsanız sizde Suçlusunuz..

Tarih sizi lanetleyecektir....

En son Naveran tarafından 30 Kas 2017 03:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: İleti, sahibinin isteği üzerine düzenlenmiştir.
IxMONTEKRISTOxI
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen IxMONTEKRISTOxI »

Çok güzel olmuş eline sağlık .. Günlük yazmanı merakla bekler hale geldim artık .. :) :) :relaxed: :relaxed:

^^Üstadlar^^
Barış istiyorsan , savaşa hazır ol ..

IxMONTEKRİSTOxI
^^Üstadlar^^
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

Yine döktürmüşsün üstadım. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
CHAPPIE
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Lonca: Winter Is Coming
İletişim:

Mesaj gönderen CHAPPIE »

Günlüğünde başarılar.
vahdet
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen vahdet »

IxMONTEKRISTOxI yazdı: 30 Kas 2017 00:08 Çok güzel olmuş eline sağlık .. Günlük yazmanı merakla bekler hale geldim artık .. :) :) :relaxed: :relaxed:

^^Üstadlar^^
Retaliation yazdı: 30 Kas 2017 18:27 Yine döktürmüşsün üstadım. :)
CHAPPIE yazdı: 02 Ara 2017 00:46 Günlüğünde başarılar.
Teşekkür ederim arkadaşlar :relaxed:
vahdet
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen vahdet »

Selam Günlük..                                                                                                                                                       [1-2 . 12 . 2017]

4 gündür günlük için yeni bir paylaşımda bulunamadım.. Bunun sebebi; 2 gün oyuna giremedim, ondan önceki 2 günde ise ''Tıkla Üret Transformatör Asa'' hazırlamak için uğraşıyordum..

Bugün size transformatör asayı nasıl hazırladığımı, ne kadar süre harcadığımı ve ne kadar ''Net Kar'' elde ettiğimi anlatıcam..

Perşembe akşamı saat 20.00 gibi Idevelol nickli bir oyuncu klandan tıkla üret Transformatör Asa arıyordu. ''Kaça alacaksın asayı'' diye sordum 160m dedi. 170e alırsan anlaşalım ve cuma akşamına hazır olur dedim. Kabul etti. Cuma günü akşam girer alırım asa yıdedi.. Benim de hem LP kasasım hemde çar kasasım vardı. Hazır alıcı da varken bu fırsatı kaçırmıyım dedim :relaxed:

Normalde tıkla üret asa için 2 gün gerekiyordu fakat cuma günü işim olmadığı için gece saat 2-3'e kadar oyunda olabilirim ve asa hazırlamak için yeterli zamanım olur diye düşündüm. Bu 1 gün içerisinde hem 2 adet 49 level çar kasacak, hem git gel görevlerini yapacak, hemde boss-kesim görevlerini yapacaktım. saat 20.00'den gece yarısına kadar hızlıca oynarsam çarları kasarım diye düşünüyordum (ki kasardım da) fakat işler istediğim gibi gitmedi. Gece verimli bi şekilde kasamadım. 2 adet karakteri anca cuma akşamına 49 level yapabildim ':)

Asayı alacak arkadaş gelince 1 gün daha istedim. Karakterleri ancak kasabildim görevleri için bir gün daha lazm dedim. Onun da acelesi yokmuş zaten sıkıntı yok dedi. Cumartesi günü çarın git gel görevlerini 2 arkadaşımın da yardımıyla yaptım.

Holde çar kasarken..
Resim

Resim

Saate Ziyaret..
Resim

***************

ipucu: Aradaki git gel görevlerini forumdaki ''Zincir Görevler ve Görev Kısıtlamaları'' konusundan bakarak sadece gerekli görevleri hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Konudan görevleri takip ederseniz Boş görevlerle hiç zaman kaybetmzsiniz ve hızlı bir şekilde görevleri halledersiniz.

Git-gel görevleri her ne kadar zaman alsa da boss görevlerini yapmak hiç sorun olmadı. Kadim için bir grup topladım ve kadimden sonra diğer bosslarıda peş peşe bu arkadaşlarla beraber hallettik B-)

Kadim Tehlike..
Resim

Solucanı Ezmek
Resim

Dişi Örümcek
Resim

İflis'e Suikast  (fazla adamla gitmişiz. kesim çok hızlı old dönüş yolunu çekebildim ':) )
Resim

***************

MALZEMELER TAMAMLANDI ARTIK TİCARETİMİZİ YAPABİLİRİZ
2 PARÇADA ALIŞVERİŞİ GERÇEKLEŞTİRDİK.. ÖNCE 70M SONRA 100M ALDIM

Resim

[Transformatör Asa]

Materyaller:
[Saf Gümüş] x12 -------------------- = 1,5m
[Sinek Mantarı] x12 ------------------ = 1m
[Saf Kalay] x60 ----------------------- = 10m
[Menekşe Elmas] x8 ----------------- = 30m
[Ganoderma] x8---------------------- = 40m
[Hidrojen] x10 ----------------------- = beleş
[Niobyum] x10 ----------------------- = beleş
[Klorotoksin] x10 -------------------- = 4m
[Kadim Hidra Pençesi] x2 ---------- = (görevden)
[Liderlik Sembolü] x2 -------------- = (görevden)
[Meran Mücevheri] x2 -------------- = (görevden)
[Dev Komodo Dişi] x2 -------------- = (görevden)
[Örümcek Gözü] x2 ----------------- = (görevden)

______________________________________________+__
Toplam maliyet --------------------- = 86,5m

(Satış fiyatı) - (Maliyet) = KAR _______ 170 - 86,5 = 83,5m NET KAR

2 günde 83-84m kazanmak iyi bir kazanç arkadaşlar...
Benden sürekli para kasmayla ilgili paylaşımlar yapmamı isteyenler oluyor. Alın size iyi bir para kasma yöntemi. Daha öncede belirtmiştim bunu önceki sayfalarda.
Geçen ay 4 adet tıkla üret satmıştım. Bu ay da 2 tane sattım.. toplam kazancım 475m oldu

____________________________________________________________________________________________________________________________
*********************************************************************************************************************************************************************************

Bunu da zamanında atamamıştım şimdi atayım.. Savaşçım ile düşürdüğüm kıymetli 2 Xenotimi ııMEDUSıı isimli arakdaşa sattım.. :relaxed:
(hayırlı olsn)

Resim

____________________________________________________________________________________________________________________________

Klandan '' Yıldırım 2 '' tılsımı arayan biri vardı ona elimdeki tılsımı 310 milyona sattım.

Resim

Daha sonra Trans asa sattığım IdeveloI 'dan 280milyona m1 aldım.. (bunuda +5m yada +8m gibi bir miktara y2 ile takaslarım)

Resim

Burdanda bir 20+25m civarı para kazandık.

Birtane de Meteorit(III) tılsımı satın aldım 250milyona. Tabi bu tılsımın şuanki piyasa değerini bilmiyorum ama yinede ucuz olduğunu düşündüm. En azında 300milyona satarım dıyerekten aldım.

Resim

Bu da günün son hatırası...

Resim

Takip eden herkese Selamlar.. Esenlikle kalın...

Kullanıcı avatarı
Yatcinizz
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Kuva İ Milliye
İletişim:

Mesaj gönderen Yatcinizz »

Haldeyken çıkmışım resimlerde telif atacağım :') Film işini unutma dostum. Günlüğünün devamını bekliyorum gayet başarılı :relieved:
Paşaxömerfaruk
Kutto
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Teşkilat
Lonca: İttihat Ve Terakki

Mesaj gönderen Kutto »

Her günlüğünü her zamanki heyecanla ve sevinçle okuyorum.Başarıların daim olsun,yetenekli birisin.
vahdet
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen vahdet »

Kutto yazdı: 12 Ara 2017 20:57 Her günlüğünü her zamanki heyecanla ve sevinçle okuyorum.Başarıların daim olsun,yetenekli birisin.
Teşekkür ederim kardeşim :relaxed:

Yatcinizz yazdı: 07 Ara 2017 17:38 Haldeyken çıkmışım resimlerde telif atacağım :') Film işini unutma dostum. Günlüğünün devamını bekliyorum gayet başarılı :relieved:

Malesef oyuna girebilmek için çok az zaman bulabiliyorum bu aralar. Girdiğimde de birkaç muhabbet hal hatır o kadar.
Bu yüzden günlüğe de yeni birşeyler ekleyemiyorum ve film de yapamıyoruz :D
Üstümdeki yoğunluk azaldığında kaldığımız yerden devam ederiz umarım..
[Bu arada günlük tutmak zor iş (zaman bakımından)] ':)