EfsunkarMEHMET'in günlüğü - BeyazKöşk

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
vahdet
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Üstadlar

EfsunkarMEHMET'in günlüğü - BeyazKöşk

Mesaj gönderen vahdet »

Resim

Merhabalar sevgili İKV ailesi; Etkinliği ve işlerimin az olmasını fırsat bularak tekrardan günlük tutmaya karar verdim ;) haydi hayırlısı..

Öncelikle biraz geçmişe dönmek istiyorum en son 14-15 ay önce oyuna ara vermiştim ve oyuna ara verdiğimde elimdeki tılsımları paraya dönüştürmek yerine olduğu gibi bıraktım bazılarını emanet vermiştim. Eylül ayında oyuna tekrar başladığımda tılsım bugunun kalktığını öğrendim. Başta buna çok sevinmiştim fakat sonrasında büyük bir maddi zarara uğradığımı farkettim ':)

Fiziksel Bilgi (III) tılsmını 550m den almştım; geldiğimde 250-300m arasında olduğunu öğrendim.
Elektrik Bilgisi (III) ; aldığımda 580m'du şimdi 300m civarında.
Konsantrasyon 1 (III) ; aldığımda 550m , şimdi 400m
Meteorit 2 (III) ; aldığımda 480m , şimdi 350-400m arası
Büyü Bozma (III) ; aldığımda 600m, şimdi acayip fiyatlar görmek mümkün ':) bunun gibi zararların toplamı 900m civarındaydı.

**Oyuna ufak bir yenilik geliyor ve tılsımlardan ettiğiniz zarar 900m.. Evet bu gerçekten çok büyük bir rakamdı. o yüzden bu açığı kapatmak ve yeni gelecek büyük güncellemede elimde hazır para bulundurmak için tılsımları satmam gerekiyordu. fakat oyuna yeni dönmüştüm ve Gaffar Beyi Kenan'ı, Junon'u ve hatta içimi daraltan hölü bile özlemiştim :D
O yüzden önce biraz hasret gidereyim dedim :)

**En son ''Kosovalım'' nickli bir büyü açıp onu dizmeye başlamıştım fakat yarım kalmıştı. Onunla Gaffar Bey'den İKV hayatımın en iyi torbasını aldım sizinlede paylaşmak isterim (26.09.2017)
Resim

Gelelim kaybettiğimiz parayı yerine koyma konusuna. Oyuna tekrar ısındıktan sonra piyasanın çok karışık olduğunu gördüm. Bir tılsım içim kimisi 300m den alınır yazarken kimisi 500m den satılır yazıyordu. Bazen oyunu bırakıyorum deyip tılsımlarını değerinin çok altında satanlar dahi oluyordu.(bunların bazısı sahtekar çıkıyordu tabi) Bu karışıklıkta kar da edilebilir zararda edilebilirdi. biraz cesaretli olmak gerekiyordu. Bende cesaret edip bu işe girdim. Ucuza tılsım bulursam alıyor, daha sonra aldığım fiyatın üstünde teklif veren olursa satıyordum. Tabi zarar ettiğimde oldu bunu yaparken ama şuana kadar al-sat işinden 200m gibi bir karım var ':)
___________________________________________________________________________________________________________________________

diğer bir para kasma yöntemim ise tıkla üret kıyamet asa satmak. Bunu için 2 karakter açıp kasıyoruz. bu 2 karakterin görevlerini yaparak görev materyallerini alıyoruz. geriye kalan malzemeyi de satın alıyoruz.

-2 karakter kasmak 5-6 saat sürüyor (buna 1 gün diyelim)
-2 karakterin görevlerini yapmak da 1 gün sürüyor
-geri kalan malzemeler ;
- 10klorotoksin: 5m
- 12 saf altın: 12m
- 4 alexandrit: 6m
- 8 yonca: 16m
toplam maliye 40m.. sattığım miktar 140m-120m arası / gerekli zaman 2 yada 3 gün / net kar: 80m-100m.
bu şekilde 1 ay içerisinde 4 tıkla üret kıyamet asa sattım ve elime geçen para 310m oldu
şuan elimde bir tane daha tıkla üret kıyamet asa var onu henüz satamadım ':)
___________________________________________________________________________________________________________________________

Gelelim günümüze.. (08.11.2017)

Bugün öğlen vakitlerinde oyuna girdim baktım kimse yok. yapacak birşey de bulamadım ve eminönünde dolaşmaya, ordaki yapıları incelemeye başladım. Dolaşırken Sirkeci Garı'nın önüne geldim ve oradaki saatleri fark ettim acaba saat kaçı gösteriyor diye bir bakayım dedim; birde ne göreyim saatlerin ikisi de farkli zamanları gösteriyordu :grin: Biraz daha inceledikten sonra yapının önce bir tarafının yapıldığı sonra diğer tarafının ise mirror tarzı bir komut kullanılarak kopyalandığını fark ettim :') (tabi farklı bir izahı da olabilir)

Resim

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

**Daha sonra Loncadan biri pm attı. Yeni çar açtım kasarmısın dedi. Bu isteğe hiç şaşırmadım çünkü loncadan kim yeni çar açsa kasarmısın diye bana geliyordu :') hole indim ve onu kasmaya başladım. çar kasarken güzel de bir item düşürdüm ve daha sonra bu itemi 1 salgı karşılığı sattım. (bu ara sunucuda büyücü için farabi+... itemler revaçta. Ucuzamı sattım bilmiyorum ama neyse, taş atıp kolum yorulmadı)
Resim

Resim

Daha sonra oyundan çıkıp biraz forumda takıldım. Bazı konuları ve diğer kıyamet günlüklerini okudum. İKV'nin resmi sayfasında paylaşılmış bir fotoğraf dikkatimi çekti. Şifacı asaları gösterilmiş ve ''Yalnızca 3 tanesi, Erg'e hükmedecek.'' yazıyordu.

Erg neydi..?? ne işe yarardı?? neden yalnızca bu 3 tanesi erge hükmedebilecekti..?? ve diğer asalar çok şekil değil miydi?? ':)

kafamda deli sorular...

Resim

Birdahaki yazımda ERG ile ilgili biraz araştırma yapıp neden bu 3 asanın ona hükmedebileceği konusundaki düşüncelerimi sizinle paylaşıcam ':) Katkılarınızı bekliyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bizimle paylaşabilir..

Esenlikle kalın... O:-)
Kullanıcı avatarı
yusfcuk95
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders Of Anatolia

Re: EfsunkarMEHMET'in günlüğü - BeyazKöşk

Mesaj gönderen yusfcuk95 »

Efsane geri döndüüü :)
Kedimiiiiiiğ çaldılar kedimiiiiieeeğ çaldılar kedimiiiiiiğ çaldılar
kutuya koydular
kutuyaaa koydular
kutuyaaaaaa koydular..
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

Tekrardan hoş geldiniz. Başarılar. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Başarılar, ama o ganimet torbası beni üzdü. :grin:
kedi
LethieN
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Lonca: So Real

Mesaj gönderen LethieN »

Başarılar.

LethieN

İnzivaya Çekilmiş Münzevi

Mehmet Ali A.
Resim
vahdet
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen vahdet »

*Selam Günlük..

Öncelikle iyi dileklerini sunan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum :relieved:

Bugün Öğlen vakitlerinde meteordaki sancağımızda sakin sakin otururken birden Arz klanının saldırısına uğradık.. Son zmanlarda Arzların saldırıları gerçekten çok ani oluyor ve sayıları fazla olduğu zamanlarda püskürtmek bizi hayli zorluyordu.

Fakat bu sefer 6-7 kişilik bir ekiple baskına gelmişlerdi ve püskürtmek zor olmadı. Kaleyi güvene aldıktan sonra ortada savaşmaya devam ettik.

Savaşırken genellikle Fiziksel büyücüm ''Kosovalım'' ı kullanıyorum.

Resim

Resim
____________________________________________________________________________________________________________________________

Savaş sona erdikten sonra görevi olan birkaç kişinin yardımına gittim. Bunlardan bir tanesi de İflis göreviydi. ilk seferde kesmeye umduğumuz İflisi ancak 3.denememizde kesebildik.

Resim
____________________________________________________________________________________________________________________________

Daha sonra ''Kosovalım'' karakterimin eksik ayakkabılarını düşürmek için 3 defa GBM-X'e gittim. Üç seferde de hiçbirşey düşmedi sonuncuda çantam reçete doluydu.

Resim

Resim

Erg ile ilgili araştırmam devam ediyor. Hazır çemberlitaşa girmişken etraftaki NPC lerle konuşarak erg hakkında birşeyler öğrenmeye çalıştım.

Resim
demekki erg ile ilgili bir kaza yaşanmış. Bu Gaffar Bey'in yaptığı deneylerden biri olabilir.

Resim
Erg iyi bir şey mi?

Resim
ergin zarar vermediğinden bahsetmiş. suya karışsa bile zarar vermez demiş.Erg iyi bir şey olmalı.

Resim
erg enerjisini kullanılabilir mekanik enerjiye çevirmek için çemberlitaşdaki makinaların şart olduğunu söylemiş.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

son olarak Çemberlitaş'taki halk Gaffar Bey'i çok seviyor ':)

Resim

Gaffar Bey'in iyi biri olduğunu düşünmeye başladım ;)
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı

Mesaj gönderen Parlementxx »

Hayirli olsun takipteyim :relieved:
Resim
Kullanıcı avatarı
IIASiLKANII
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı

Mesaj gönderen IIASiLKANII »

Geçenlerde Beyazköşk sunucusundan bir arkadaşımız günlüğe başlamıştı oradada ifade etmistim cok sevindigimi fakat devami gelmedi nedense bir turlu ':) Sunucumuz kıymetli bir sunucu,değerini bilmek lazım,oyuncu çekmek lazım,illaki buraları takip edenler vardır ;) Gerçi sunucumuzdada tam tenha olduk diyorken,biranda muazzam kalabalıklarla karsilasmak mumkun,dün sanırsam öyleydi,en azindan son zamanlardaki tenhaliga gore :slightly_smiling_face: Kisaca yorum yapmak gerekirse,harika bir günlük olmuş! Bazen niyetlendigimde,boye guzellikleri gorunce çekimser yaklaşıyorum ne yalan söyleyim ,emek vermissin gercekten ':) Diliyorum ki yazmaya devam edersin,itina ile takip ediyor olacağız..Mürekkebin bol, şansın çok olsun !
Ey Türk,
Titre ve Kendine Dön!
Üstte mavi gök çökmedikçe,
Altta yağız yer delinmedikçe,
Kim bozabilir senin ilini ve töreni!..
Bilge Kağan
Beyazköşk ASİLKAN/ASİLBEY/ECEL
Eminönü VOLUNTARY
vahdet
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen vahdet »

Parlementxx yazdı: 10 Kas 2017 10:34 Hayirli olsun takipteyim :relieved:
Teşekkür ederim Parlementxx :slightly_smiling_face:
IIASiLKANII yazdı: 10 Kas 2017 14:29 Geçenlerde Beyazköşk sunucusundan bir arkadaşımız günlüğe başlamıştı oradada ifade etmistim cok sevindigimi fakat devami gelmedi nedense bir turlu ':) Sunucumuz kıymetli bir sunucu,değerini bilmek lazım,oyuncu çekmek lazım,illaki buraları takip edenler vardır ;) Gerçi sunucumuzdada tam tenha olduk diyorken,biranda muazzam kalabalıklarla karsilasmak mumkun,dün sanırsam öyleydi,en azindan son zamanlardaki tenhaliga gore :slightly_smiling_face: Kisaca yorum yapmak gerekirse,harika bir günlük olmuş! Bazen niyetlendigimde,boye guzellikleri gorunce çekimser yaklaşıyorum ne yalan söyleyim ,emek vermissin gercekten ':) Diliyorum ki yazmaya devam edersin,itina ile takip ediyor olacağız..Mürekkebin bol, şansın çok olsun !
Kıymetli yorumun için teşekkür ederim IIASiLKANII :slightly_smiling_face: Kesinlikle sende bir günlük tutmalısın! ;)
vahdet
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen vahdet »

Selam Günlük..

Bugün Erg konusunu araştırdım hakkında birşeyler buldum ve ne olduğunu anladım. Aynı şeyleri tekrardan yazmak yerine size güzelce anlatılmış bir konu linki bırakıyorum. viewtopic.php?p=906473

Fakat erg ile bu 3 asa arasında ne ilişki olduğu ve neden bu 3 asanın ona hükmedebileceği konusunda bir yorum yapamıyorum. Bunun için daha fazla done gerekli.. Katkı göstermek ve yorum yapmak isteyenler olursa çekinmeden bizimle paylaşabilir :slightly_smiling_face:

Gelelim oyuna;
Bugün sağda solda takılıp itemlerimi ve kıyamet asa'yı satmaya çalışırken iki hafta önce ürettiğim ve bir türlü satamadığım ''Yücelen Solucan'' balyoza alıcı buldum. Normalde 5m işçilik ücreti alarak üretiyordum. Sonra başkalarının malzeme toplamakla uğraşmadığını görünce kendim hazırlıyayım satarım diye düşündüm. Fakat bu işten umduğum karı elde edemedim, genede mutluyum ':) Üretim maliyetim 33m tutmuştu...
Bugün ''26saf altın + 1 yonca'' karşılığında satabildim

Resim
*********************************************************************************************************************************************************************************

Daha sonra Kıyamet Ayakkabı ve Transformatör Ayakkabı düşürme ümidiyle GBM-X in yolunu tuttum.. X'e giden nefer sayısı fazla olmadığı için grup kurmak bazen uzun sürdü. toplamda 6 defa X kestim. bunların ikisi X'den sonra gaffara devam edip, Full Bölge şeklinde geçti :')

İlk X boş..
Resim

İkincide boş..
Resim
                                                                                                         vs.
                                                                                                         vs.

3.. 2.. 1.. ATEŞŞ
Resim

Son girdiğimiz X bolgesinden boş çıkmadık ''Necrophagist'' nickli arkadaşımız (Doruk) Transformatör Amplifikatör aldı. Zırh alması iyi oldu keza zırhsız görüntüsü hiç hoş durmuyordu :') :')
Şimdi şekli yerinde ':)
Resim

Son X'den item alınca bir arkadaşımız ''Gaffarda da item var kesin hissediyorum'' dedi. bunu söylemesi bile yetti ':) hiç düşünmeden ikinci bölgeye geçtik. 2.bölgeden benim bir alacağım yoktu. Tek istediğim diğer arkadaşlara item atması ve bölge sonunda 10 adet iksir almak ':)

Resim

umduğumuz gibi olmadı madalyalarımızı almakla yetindik...
*********************************************************************************************************************************************************************************

Sonra tanımadığım birinden pm geldi. Meran şehrini keşfetme görevi için yardım etmemi istedi. Beraber labirentten Meran Şehrine gittik. Yeraltına gelmişken topa bir selam çakıyım dedim.. Hiç oralı olmadı.

(( ''Köyden indim şehire'' temalı )) :')

Resim