Serinwizard & Serinplay Günlüğü [Eminönü]

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Serinwizard & Serinplay Günlüğü [Eminönü]

Mesaj gönderen Serinplay »

Resim

"Ben bu dünyada doğdum.O büyük afetten yıllar sonra...
Eski güzel günlerim olmadı çünkü bu dünyada gördüğüm tek şey kaostu.
Eskiye dair bildiklerim yaşlıların anlattıklarından ibaret.
Eminönü benim yuvam.Kaosun ortasında ayakta kalabilmiş bu yorgun şehir benim evim.

Artık çocuk değilim.Kendi başımın çaresine bakmalıyım.
Kıyametin ortasında hayatta kalabilmek için kendime gerçek bir iş bulmalıyım.
Kaosta boş adama ekmek yok..."

Resim
Teşkilat neferleri...

Onlar saygı ve ganimeti alıyor , her yerde en iyi şekilde karşılanıyorlar.Ben ise bir günü atlatabilmek
için ayak işlerine bakıyorum.Onu getir bunu götür.Evlere giren fareleri , akrepleri doğruyorum.Bazı günler o kadar çok öldürdüm ki ,
üzerime sinen o leş koku yüzünden fareler bile bana saldırmıyordu.

Artık sokak aralarında oturup önümden geçen o neferleri izlemek istemiyorum.Onlardan birisi olmak istiyorum.
Çok düşündüm..Ve bugün Teşkilat'a katılma kararı aldım.

Biraz ganimet kazanırım.İnsanların arasında saygı duyulan birisi olurum.

Kim bilir belki bende bir gün büyük bir büyücü olurum...

Resim

TEŞKİLAT'TA İLK GÜN
Agah Efendi ile konuşmak için Yeni Camii basamaklarını birer birer çıkmaya başladım.
Artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını biliyordum.Yeni bir hayata adım atıyordum.Ve ilerlemeye devam ettim.

Resim
Önce bu yaşlı adamın elini öptüm.Ona Teşkilat'a katılmak ve görev almak istediğimi söyledim.Hafiften gülümsedi ve başını kaldırıp gökyüzüne bir bakış attı.Kör bir adam için bu ne ifade ediyor bilmiyorum.Sonra başını onaylar gibi hafifçe salladı.
Resim
Agah Efendi cesaretimi takdir etti.Ve beni Teşkilat'a kabul etti.Artık Teşkilat'ın bir neferi oldum.
Ama Jandarma Ali ile konuşmalıyım.Kayıtları o tutuyormuş.

Resim

Jandarma Ali kaydımı tamamladı ve bana içi dolu bir torba verdi.İçinde güzel bir ceket , az kullanılmış bir ayakkabı ve bir hançer vardı.
Bunlar aldığım görevlerde işime yarayacaktır.Bir süreliğine...
Resim
İlk görevimi almak için Agah Efendi'ye gittim.Agah Efendi bana birkaç fare kesmemi söyledi.Kolay iş ! Zaten her gün yaptığım şey...
Resim
Fareleri öldürmeye başladım.Ama ben öldürdükçe yerine yenileri geliyordu.Bu iş hiç bitmeyecek gibi...

Resim

Fareleri kestiğim sırada Jandarma Ali'yi bana el sallarken gördüm.Yanına gidip ne olduğunu sordum.

Resim

Bankaya gidip cüzdanını almamı istedi.O görev yerinden ayrılamazdı bende bu isteğini geri çevirmedim.
Resim
Gidip Bankacıdan Ali'nin cüzdanını aldım.Ve Ali'ye teslim ettim.Ali bana birkaç Ceviz Yaprağı verdi.Sonra İdris Ağabey'den bahsetti.Gidip ona yardımcı olmamı söyledi.Bende önce Agah Efendi'ye uğrayıp görevi yaptığımı haber verdim.Ardından Balıkçı'ya doğru yol almaya devam ettim.
Resim

Yarısı yıkılmış köprünün ucunda balık tutan İdris Ağabey'in yanına vardım.
Resim
Başının kertenkeleler ile dertte olduğunu söyledi.Bende gidip şu kertenkelelerin başını ezmeye başladım.
Resim
Kertenkeleler biraz uğraştırdı...
Resim
Eski hayatıma devam ediyor gibiyim.Yine aynı işleri yapıyorum.Ne bekliyordum ki ? İlk günden bana en iyi teçhizatları verip , zorlu görevlere mi göndereceklerdi ? Kertenkelelerin de işi bitti.
Resim
Bu seferde kemeleri temizlememi söyledi.İçimden "Balık tutacak başka yer mi yok" demek gelse de susup işime devam ettim.
Resim
Kemeleri de öldürdüm.Üstüm başım yine pislik içinde kaldı.Henüz büyü işinde yeni olduğum için diğer neferler gibi bu yaratıkları kolayca öldüremiyorum.Gidip balıkçıya haber verdim.Şansıma geçen zamanda taze lüferler yakalamış.Sanırım neden burada balık tuttuğunu biraz anladım.Ama işin kötü yanı balıkları pişirmek için ızgarasının olmaması.Nasıl olduysa kaybetmiş.Gidip bir tane almamı söyledi ve bende Mısır Çarşısı'na gittim.
Resim
Mısır Çarşısı'nda Demirci Rüstem'e gittim.Karşımda dev gibi bir adamı demir döverken görünce biraz ürkmedim değil. Neyseki Rüstem Ağabey'in dışı kaya gibi olsa da kalbi pamuk gibiydi.Biraz gülümsedi ve "Balıkçı yine mi ızgarasını kaybetmiş?" dedi.Ve bana yeni bir ızgara verdi.Acaba daha önce kaç kez kaybetmiş olabilir ki ? Kaç nefer bu ızgara için aynı yolu yürüdü ? Şimdi soru sormak için çok erken dedim ve yine işe koyuldum.
Resim
Mısır Çarşısı'ndan çıkarken Fahri Bey bana seslendi.Ketenlerini cinler çalmış.Antrepo'nun oradaki cinlerde olabilirmiş.Bende zaten o yöne gittiğim için kabul ettim.
Resim
Balıkçı'ya döndüm ve ızgarasını teslim ettim.Zamanım olmadığı için tazecik lüferlerin tadına bakamadan oradan ayrıldım.
Resim
Cinleri öldürerek keten aramaya başladım.Sonunda ölen cinlerden birinin çantasından çok sayıda keten çıktı.Ketenleri götürüp Fahri Bey'e verdim.Bana güzel bir takım verdi.
Resim
Ali'nin yanına gittim ve ona balıkçıya yardım ettiğimi söyledim.

Resim
Ama o elime bir karışım tutuşturdu ve bunu annesine götürmemi söyledi.Bende hızla Halime Teyze'ye gittim.
Resim
Halime Teyze bunu Ali'nin gönderdiğini söylediğimde sevindi.Ama daha sonra biraz yüzü düştü.
Resim
Ne olduğunu sordum.Bana Savaş adlı bir gençten bahsetti.Onun hakkında endişeleri vardı.Benden onun ne yaptığını öğrenmemi istedi.Bende onu geri çevirmedim ve Savaş'ı bulmak için Çınar Altı'na doğru ilerledim.
Resim
Ve Savaş'ı Çınar Altı yakınlarında buldum.Beni görünce sevindi.Beni bir kahraman gibi görüyordu.Bütün gün fareleri kestiğimi bilseydi...Bana Lodos olmak istediğini söyledi.Benden Lodos Muhafızı ile konuşmamı istedi.Onu geri çeviremezdim.
Resim
Lodos Muhafızı ile konuştum.Henüz seçmelerin başlamadığını söyledi.Savaş'a geri döndüm ve ona muhafızın cevabını ilettim.Genç adam bana bir torba dolusu materyal verdi.Sonra saatin çok geç olduğunu fark ettim.Agah Efendi'ye uğramam gerekiyordu.Hemen Halime Teyze'ye gittim.
Resim
Halime Teyze anlattıklarıma biraz sinirlendi.Bana teşekkür etti.Hemen oradan ayrılıp Agah Efendi'nin yanına gittim.O da beni bankacıya yolladı.İlk maaşım için...
Resim
Bankacıya gittim ve beni tanıdı.Hemen benim ödememi çıkardı ve verdi.Ben arkamı dönmüş giderken bana seslendi ve örümceklerle ilgili sorununu anlattı.Bende günü sonlandırmadan önce biraz daha kazanç elde etmek için kabul ettim.
Resim
Örümcekleri temizledim.Bankacıdan paramı aldım.Bankacı benden bir şey daha isteyeceğini söyledi.Önce ağzında biraz lafı geveledi.Sonra benden bir şey rica etti.Işık Hanım'a onun adına bir çiçek götürmemi istedi ve cebime bir zarf sıkıştırıverdi.Bende hemen Halime Teyze'ye gittim.
Resim
Çiçekleri alıp bir koşu Işık Hanım'a gittim.Zarfı ve çiçekleri teslim ettim.Işık Hanım zarfı açıp içinde yazan mektubu okuyunca sinirlendi.Bende durumu anladım ve oradan ayrıldım.
Resim
Gün bitmeden bir isteği olup olmadığını sormak için Agah Efendi'ye gittim.Benim için yeni bir görevi varmış.Daha fazla fare !
Resim
İri fareleri avlamaya başladım.Biraz uğraştırsalarda onların da icabına baktım.Ve Agah Efendi'ye geri döndüm.
Resim
Agah Efendi bana bu güzel asayı verdi.Kazandığım tecrübelerle büyülerimi güçlendirdim.Agah Efendi'nin şimdilik benim için bir görevi kalmamıştı.Bende Mısır Çarışı'na gitmeye karar verdim.
Resim
Kazandığım para ile Demirci Rüstem'den kendime göre bir şeyler bakmaya gittim.Ama o sırada Sahaf Necmi bana seslendi.Teşkilat'tan birilerinin gelmesini bekliyormuş.Nasıl olduysa bir cin çarşıya girip kitaplarından birini çalmış.Beni gözcülerinden biri olan Recep Dayı'ya gönderdi.Sanırım bu konuda bir bildiği var.
Resim
Recep Dayı'nın yanına gittim.Bana cinin yerini gösterdi ve kitabın onda olduğunu söyledi.Recep Dayı biraz tedirgindi.Gidip hırsız cinin karşısına dikildim.
Resim
Bir anda gelen cesaretle onlarla savaştım.Ve kitabı Garr'ın cesetinden çıkarıp aldım.Biraz kan bulaşmıştı.Sanırım birkaç sayfası eksikti..Kitabı Sahaf'a geri götürdüm.
Resim
Daha sonra Agah Efendi'ye gittim.Teşkilat'ın neferi olarak bu tür şeyleri anlatmam gerektiğini düşündüm. Yaptığım işleri anlatacaktım ki Agah Efendi konuşmaya başladı.Bana hemen Komutan'a gitmemi söyledi.Bu acil bir görevdi.Sanırım şanslıydım çünkü benden önce başka bir nefer gelseydi görevi o alacaktı.Bu Teşkilat içinde kendimi göstermem için bir fırsat.Hemen koşturmaya başladım...
Resim
Komutan'a gittim.Daha selam bile veremeden elime bazı belgeler tutuşturdu ve beni tekrar Agah Efendi'ye yolladı.
Agah Efendi'ye bu belgeleri götürdüm.Agah Efendi belgeleri aldı ve gitti.Bir süre sonra geri geldi ve bana gidip Antrepo etrafında bulunan tüftüfçü cinleri öldürmemi söyledi.Önce şaşırdım çünkü bir anda işlerin boyutu değişmişti.Sonra görevi kabul ettim ve Antrepo'ya doğru gittim.
Resim
Cin beyni patlatmak fare öldürmekten çok farklıydı.Tüftüfçü cinler ise çok tehlikeliydi.
Resim
Bazı cinleri öldürdüm.Ama Antrepo'nun arkasında çok kalabalık bir grup daha vardı.Onlara saldırmaya cesaret edemedim.
Resim
Agah Efendi'ye durumu anlattım.Oda biraz düşündü ve bana "Yakında tekrar sana ihtiyacım olacak.Buralarda ol." dedi.Sanırım Teşkilat'ın gözüne girmeye başladım. Agah Efendi'ye hayırlı akşamlar dileyip artık dinlenmeye çekiliyordum ki...
Resim
O sırada bir çocuk elimden tuttu.Bana evinin orada akreplerin olduğunu söyledi.Ona yardımcı olmak için evinin nerede olduğunu sordum ve yine düştüm yollara...
Resim
Umut'un tarif ettiği yere vardığımda her yerin akrep kaynadığını gördüm.Uzun sürdü ama tüm akrepleri temizledim.
Resim
Bir gün için çok iyi para kazandım.Tabi diğer neferlere göre kazandığım okyanusta bir damla sudan ibaret.Onların günde milyonlar kazandığını duymuştum.Tabi yaptıkları işler benimkilerden çok daha zor.
Resim
Karanlık bastırmadan işimi bitirdiğim için mutluyum.Ama aynı zamanda çok yorgunum.Nefer olmak kolay iş değilmiş.Biraz dinlenmek için deniz kenarına gittim.Bir adamın bana el salladığını gördüm.Yanına gittim oturdum.Biraz şarap üzerine sohbet ettik.Sanırım adam sarhoştu.Benden gidip cinlerden onun için şarap almamı istedi.Ama çok yorgunum ve bu sarhoşun biraz beklemesi gerekecek...
Resim

Yine sessiz bir sokak arasına çekildim.Yorgunluğun üstüne iyi gider diyerek Ali'nin verdiği ceviz yapraklarını kaynatıp bir güzel içtim.Ve bu günü böylece sonlandırdım...

Serinwizard 6.11.2017
En son Delpize tarafından 23 Kas 2017 18:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: günlük sahibi isteği üzerine
Kullanıcı avatarı
CHAPPIE
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Winter Is Coming
İletişim:

Re: Serinwizard & Serinplay Günlüğü [Eminönü]

Mesaj gönderen CHAPPIE »

Günlük harika :heart_eyes: .
Kullanıcı avatarı
ARON
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen ARON »

Çok iyi bir başlangıç olmuş Aykut,keyifle okudum.Gerek fotoğraflar gerek anlatım biçimi harikulade ellerine sağlık,takipteyim :clap: :ok_hand: :pray:.
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda;Esvedibihak(49) isimli Savaşçı ve Şifacı karakterlerim bulunmaktadır.Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
Zaman insanları değil, daldaki armutları olgunlaştırır.
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Günlüğe yeni bir çağ getirdin, çok güzel olmuş.
kedi
Kullanıcı avatarı
Mutlakguven
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Mutlakguven »

Şimdi Ben Bunla Nasıl Yarışıyım :D
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

Hayırlı olsun Aykut. Başarılar. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Seven
Fareli Köyün Kavalcısı
Fareli Köyün Kavalcısı
Klan: Lodos
Lonca: JANDARMA
Konum: KAYSERİ & ESKİŞEHİR ### ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ############################## HALKLA İLİŞKİLER

Mesaj gönderen Seven »

Günlük süper ötesi olmuş en sevdiğim resim balıkçı idrise kertenkelelerin kuyruğundan tutup götürmesi olmuş bol şans diliyorum...
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Lahza »

Mutlakguven yazdı: 06 Kas 2017 19:37 Şimdi Ben Bunla Nasıl Yarışıyım :D
Bugün akşam saatlerine kadar yaptığım şeylerin fotoğraflarını aldım günlüğe başlasam mı başlamasam mı diyordum ta ki arkadaşın günlüğünü görünce dedim hiç uğraşmaya gerek yok :)
Kullanıcı avatarı
Yafp
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
İletişim:

Mesaj gönderen Yafp »

Şahane, çok beğendim ve devamı da en az bu kadar güzel olacaktır diye düşünüyorum :blush:
  • Eminönü: Yigas, Zekhan, Poohdini, Jacque
  • Beyazköşk: Crimzon, Shekinah, Robyn
Kullanıcı avatarı
SPIEGLEIN
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu
Lonca: Kök Tengri

Mesaj gönderen SPIEGLEIN »

Çok güzel başlamışsınız ve öylede devam edeceğinizden eminim.

Lütfen kadim hidrayıda kuyrundan tutup teslim etmeyinde
Resim