Bağdatlıruhi'nin Günlüğü (Eminönü)

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
Serrakura
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Re: Bağdatlıruhi'nin Günlüğü (Eminönü)

Mesaj gönderen Serrakura »

HAYIRLI OLSUN KARDEŞİM :relaxed:
Kullanıcı avatarı
SPIEGLEIN
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu
Lonca: Kök Tengri

Mesaj gönderen SPIEGLEIN »

Günlüğünüz hayırlı olsun :) takipteyim 😇😇
Resim
Kullanıcı avatarı
ibrahim99
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen ibrahim99 »

İlgi için teşekkürler, bu kadar ilgi çekeceğini düşünmemiştim. Oyunda birkaç kişi beni forum günlüğümden tanıyınca sevindim açıkcası :) Günlüğe Paganini, IILuckyLukeII ve ismini sayamadığım, görevlerde yardım eden herkese teşekkür ederek başlamak istiyorum :)
Cumartesi sabahı Meteor Bölgesi görevlerini yapmaya başladım. Görevlere başlamadan önce plus paket aldım, iyi ki almışım bayağı işime yaradı. Gerek Exp bakımından, gerekse görevlere yardım bulma açısından. Dev ana, Karakürk gibi görevlere yardım bulmakta çok zorlanacağımı düşünüyordum fakat sunucuda yardım sever bir sürü kişi olduğunu öğrendim. Ayrıca oyuncu sayısı ve yeni başlayan sayısı da sandığımdan daha fazlaymış. Meteor Bölgesi ve Sivri Ada'da sık sık beraber görev yaptığımız kişiler oldu ve yeni arkadaşlar edindim. Mesela Karakürk ve Bronz Kanat resimlerinde görebileceğiniz gibi Icecube ile birçok ortak görevimiz vardı (Cevriye, Dev Ana, Karakürk, Bronz Kanat ve bazı ara görevler), yardımlarınız sayesinde hepsini hallettik :) Eskisi kadar olmasa da oyunu canlı görmek beni sevindirdi.

Öncelikle buradan 49. seviye arkadaşlara sesleniyorum, çöp tılsımlarınızı atmayın, yeni başlayan kişilere verin. Paganini'nin bana verdiği tılsımlar ilk seviye olmasına rağmen çok işime yaradı, kendisine buradan çok teşekkür ederim. Size lazım olmayan bir şey, başkasının çok işine yarayabilir. Kısa bilgilendirmeden sonra devam edebiliriz :)

Fazla kare yakalayamadım, görev heyecanından görüntü almayı unuttum. Ekran görüntülerine geçelim;

Resim

Burada 3 şifacı kurt mağarası görevlerini yapıyoruz.

Resim

BlackLeaD ve GreyPie Karakürk görevimizde bize yardım ediyorlar ve mağara görevlerini tamamlıyoruz. Bundan önce çeteci mağarası görevlerini tamamlıyoruz fakat elimde resim yok. Ardından sivri ada görevlerine geçiyoruz.

Resim

Ben tam "Bronz Kanatı kesmekle kim uğraşır ki" derken IILuckyLukeII beni sivri ada girişinde görüyor ve forum günlüğünden tanıyor. Yardıma ihtiyacım olup olmadığını soruyor. Hızır gibi yetişiyor yardımımıza :) X işareti ve Bronz Kanat görevlerimize yardım ediyor, buradan kendisine teşekkür ediyorum. Günlüğü açarken hiç oyunda günlüğüm sayesinde tanınacağım aklıma gelmemişti :) Sevindirdi bu durum beni.

Resim

Bütün gün yardım alıp durdum, biraz da işe yaramak için akşam Eminönü'ye indim ve görevi olanlara yardım ettim. Bu işin karşılıklı olduğunu düşünüyorum, yani yardım bulmak için yardım etmek gerekir veya yardım edersen yardım bulursun :) Ayrıca sadece yardım alıp yardım etmemek de bencillik olur. Son olarak kitabe, kuklacı gibi görevlere koşuyoruz :)

Resim

Meteor Bölgesi maceram bu şekildeydi, sırada Yeraltı var. Zamanını ayırıp herkese teşekkür ederim :)
Sanma şahım herkesi sen sadıkane yâr olur
Herkesi sen dost mu sandın belki ol ağyar olur
Sadıkane belki ol alemde serdar olur
Yar olur ağyar olur serdar olur didar olur
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Lahza »

Gayet güzel gidiyor günlüğün dostum takipteyim :)
Kullanıcı avatarı
ibrahim99
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

1 Haftadır oynuyorum fakat günlüğe nedense bir şey yazamadım. Biraz üşengeçlikten biraz da görevlerin yavaş ilerlemesinden kaynaklanıyor sanırım. Bu kadar tertipsiz günlük(sözde) tutan bir ben varım galiba. Anlatacaklarım birikince yine açtım günlüğümün sayfalarını...
En son 9 Ekim'de Meteor bölgesi olaylarını anlatmışım, hemen ardından yeraltı ve meran olaylarına giriş yaptım.

Meteor bölgesini bu kadar hareketli görünce yeraltı bölgesini de bu kadar hareketli bekliyordum fakat yeraltı daha sakin bir ortamdı. Meteor bölgesindeki gibi tanışıp kaynaştığım insan fazla olmadı burada. Neyse efendim, klasik canavar kesme, koşma, konuşma görevleri ile başladık yeraltı görevler zincirine. Karacin, Amplifikatör Elması ve yılan kesme gibi görevleri tek başıma hallettim.

Resim

Resim

Bunlardan sonra gelen Dişi Örümcek ve Solucan görevleri benim için sıkıntı oldu. Bu görevleri 46. seviyede tamamladım, biraz zorlandığım buradan belli oluyor. Dev ana, Cevriye gibi kolay şefler olmadıkları için çoğu kişi elini taşın altına sokmak istemiyor. Fakat yardım edecek birilerini bulduk veya onlar beni buldu sağ olsunlar. Görev için köprüde toplanmamız eski anıları canlandırdı. Köprüde toplanıp cümbür cemaat Hidra, Solucan kesmeye giderdik :). Artık bu işler daha az kişi ve daha seri bir şekilde hallediliyor. Örümcek Gözü ve Liderlik Sembolünü bu görevlerden almış oldum. Buradan ayrıca bu görevlere yardım eden Redsoldierr'e teşekkürü borç bilirim.

Resim

Resim

Bu iki görev hallolunca üzerimden büyük bir yük kalkmış gibi hissettim. Bunları yaptıktan hemen sonra meran görevlerine yoğunlaştım. Lonca lisansım olmadığı için meran şehrine ışınlanamıyordum. Bu yüzden şehre kadar yürümem gerekiyordu. İlk görev, yani şehri keşfetme görevi için beni meran şehrine götürebilecek birini aradım fakat bulamadım. Tek yapmaya karar verdim fakat hem yolu ve hemde bombaların olduğunu unutmuşum. Yaratık kesebilmek için asit, zehir, gazap ve çağrı gibi yetenekler vardı. Can kurtaran olmadığı için şehre varmam imkansızdı. Yetenekleri sıfırladım ve ck'ya verdim. Yaratık kesmek için yine çağrı ve zehir yeteneklerine de puan verdim. Fakat daha sonra şehir görevlerinde bana yardım edenlere yardım etmek için yine sıfırlayıp klasik iyileştirmeci yeteneklerine geçiş yaptım.

Resim

Resim

Meran görevlerine yardım eden arkadaşlar çıktı, görevleri hallettik. İflis'i keserken ss almıştım fakat nedense almamış. Yukarıda, yetenekleri gösterdiğim fotoğrafta, grupta bulunan ZAMANBÜKÜCÜSÜ kesme görevlerine, gonglara yardım etti ve son olarak İflis'i kesti. Ayrıca iflis görevi gelmeden önce 49. seviyeye ulaşmış oldum. Sayesinde görevleri tamamlamış oldum ve meran mücevherine kavuştum. Göz, Liderlik ve Mücevheri satmadım, belki Ashab-ı Kehf üretirim diye saklıyorum.

Görevlere yardım bulamadığım sıralarda Eminönü'ne inip çöp madenleri topladım. Biraz çöp, saf altın ve bir kaç reçete satarak 8m kadar para biriktirdim. 49 olunca da yavaştan işe yarayacak eşyaları satın almaya başladım. Biriktirdiğim ilk 8m ile M2.5 şifa gözlük satın aldım. Gözlüğü takınca Cevriye ve Dev Ana görevi için yardıma çağırdılar, kırmadım gittim göreve. Bundan tam 1 hafta önce Cevriye ve Dev Ana görevlerine yardım ararken şimdi bu görevlere yardım etmek karakterdeki değişimi fark etmeme neden oldu. Görev telaşıyla üstümdeki kıyafetlerin değiştiğini hiç fark etmemiştim :)

Resim

Resim

İbn-i Cevo eldiven ve kolye satın aldım. Hatırlamıyorum ki bu eşyaların Kenan'dan düştüğünü :). Neyse, Mısır Çarşısına gittim ve sığınak için grup buldum. IIxTRUVAxII sağolsun görevi ve ihtiyacı olanları sığınağa sokuyordu. Ben de gruba dahil oldum. En son 3-4 yıl önce sığınakta şifacı oynuyordum ve uzun aradan sonra tekrar gireceğim için biraz heyecanlıydım. IIxTRUVAxII işini iyi yaptığı için zaten bana fazla gerek kalmadı, rahatlıkla Kenan'a ulaştık.

Resim

Resim

Slotları tek kestiği için düşüneni atladık, motorinden direnç iksirleri çıktı. Sıra geldi Kenan'a. Kenan'ı başarı ile kestik ve Kenan kesenin ağzını açtı bize :) Funditores Kolye, İbn-i Cevo Kolye, Hayyan Cevo Kolye ve İbn-i Cevo eldiven çıktı. İlkinden Fundi takı çıkarmak beni şaşırttı. Nedense torbadayken görüntüsünü almak aklıma gelmedi, torbayı aldıktan sonra ekran görüntüsü alabildim.

Resim

Resim

Bu arada envanterimdeki tılsımlar 1. seviye zehirleme ve gazap tılsımları falan. İşime yaramıyorlar, görüntüsü var sadece =). Eğer ihtiyacı olan birini bulursam verebilirim. Neyse, bundan sonra bir Kenan daha yaptık fakat bir önceki kadar şanslı değildim, hatta hiç şanslı değildim ki elim boş döndüm :)

Resim

Şimdiki uğraşım, Kenan'dan Fundi Yüzük ve Motorin'den mor asa çıkarmak olacak. Ashab-ı Kehf üretme gibi bir düşüncem var ama oyuna fazla vakit ayıramadığım için biraz uzun süreceğe benziyor bu planım. Motorinden Mor İbn-i Cevo asa düşürünce parlatmalımıyım, bilmiyorum. Tabi ki bunların yanında Hidra görevleri ve akrep gibi bir kaç ufak görev daha kaldı. Bunları da halletmeyi planlıyorum. Şifa değerim yükselince Migrat'a da el atarız artık. Şimdilik bu kadar :)
Kullanıcı avatarı
FiratCakiroglu
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders Of Anatolia
İletişim:

Mesaj gönderen FiratCakiroglu »

Günlük yazmaya başladığım ilk günleri hatırlattın bana.Güzel bir gelişim gösteriyorsun şifacın ile.Umarım şansın yaver gider , istediklerini kısa sürede elde edersin.
Silah parlatma konusuna değinmişsin.Kesinlikle mor akrep asayı parlatma.Sakın :)
Mutlaktır ki Mevlana Asa düşecek , bu asada kullanmalısın parlatma tercihini.Sonralarında diğer asalara bütçen yettiğince yatırım yaparsın.
Naçizane tavsiyem Sığınaklar'dan takı seti ve mor itemler , Migrat bölgesinden ise 1 tane zırh.Efsunu hiç farketmez , yeter ki görüntü olsun.Bunları yaptıktan sonra Çemberlitaş için grup aramaya , hatta kurmaya başla vakit kaybetmeden.

Ayrıca tılsım, item , fikir için her türlü sorularına açık forum ahalisi , gerek günlüğünden gerek diğer forum kanallarından düşüncelerini , isteklerini paylaşabilirsin.Bu konularda yardımım dokunursa , buralardayım ben :relaxed:

Kolay gelsin. :slightly_smiling_face:
Göster
Resim
Resim
Resim
Resim
ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı
Kullanıcı avatarı
ibrahim99
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

FiratCakiroglu yazdı: 15 Eki 2017 17:10 Günlük yazmaya başladığım ilk günleri hatırlattın bana.Güzel bir gelişim gösteriyorsun şifacın ile.Umarım şansın yaver gider , istediklerini kısa sürede elde edersin.
Silah parlatma konusuna değinmişsin.Kesinlikle mor akrep asayı parlatma.Sakın :)
Mutlaktır ki Mevlana Asa düşecek , bu asada kullanmalısın parlatma tercihini.Sonralarında diğer asalara bütçen yettiğince yatırım yaparsın.
Naçizane tavsiyem Sığınaklar'dan takı seti ve mor itemler , Migrat bölgesinden ise 1 tane zırh.Efsunu hiç farketmez , yeter ki görüntü olsun.Bunları yaptıktan sonra Çemberlitaş için grup aramaya , hatta kurmaya başla vakit kaybetmeden.

Ayrıca tılsım, item , fikir için her türlü sorularına açık forum ahalisi , gerek günlüğünden gerek diğer forum kanallarından düşüncelerini , isteklerini paylaşabilirsin.Bu konularda yardımım dokunursa , buralardayım ben :relaxed:

Teşekkür ederim :) Peki Ashab-ı Kehf üretmeye çalışmalımıyım yoksa düşüreceğim mor asa idare eder mi?
Kullanıcı avatarı
FiratCakiroglu
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders Of Anatolia
İletişim:

Mesaj gönderen FiratCakiroglu »

ibrahim99 yazdı: 15 Eki 2017 17:25
FiratCakiroglu yazdı: 15 Eki 2017 17:10 Günlük yazmaya başladığım ilk günleri hatırlattın bana.Güzel bir gelişim gösteriyorsun şifacın ile.Umarım şansın yaver gider , istediklerini kısa sürede elde edersin.

Teşekkür ederim :) Peki Ashab-ı Kehf üretmeye çalışmalımıyım yoksa düşüreceğim mor asa idare eder mi?
Ben 2. şifacımı parlak Ashab-ı Kehf ile dizmiştim.Görünüş olarak güzel bir item lakin büyü kritik efsununa sahip olmadığı için kritik atma sorunu oluyor.
Mor asa idare edecektir Çemberlitaş için.Yanında büyü kritik ve ve bolca kudret iksiri bulunsun kâfi.İlk başlar çok kudret iksiri harcarsın , gerekli itemler düştükçe bu kullanım azalır.İksirde kar yapmaya başlarsın :slightly_smiling_face:
Göster
Resim
Resim
Resim
Resim
ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

FiratCakiroglu yazdı: 15 Eki 2017 18:17
ibrahim99 yazdı: 15 Eki 2017 17:25

Ben 2. şifacımı parlak Ashab-ı Kehf ile dizmiştim.Görünüş olarak güzel bir item lakin büyü kritik efsununa sahip olmadığı için kritik atma sorunu oluyor.
Mor asa idare edecektir Çemberlitaş için.Yanında büyü kritik ve ve bolca kudret iksiri bulunsun kâfi.İlk başlar çok kudret iksiri harcarsın , gerekli itemler düştükçe bu kullanım azalır.İksirde kar yapmaya başlarsın :slightly_smiling_face:
👍👌
kedi
Kullanıcı avatarı
mahmutcaan
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen mahmutcaan »

Güzel ilerliyorsun takipteyim :blush: