Müverrih'in Günlüğü

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
Muverrih
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü

Müverrih'in Günlüğü

Mesaj gönderen Muverrih »

Merhabalar İKV camiası, günlük tutmaya karar verdim. Günlüğümü oldukça detaylı tutacağım tabii ki sizi sıkmadan.
Öncelikle sizinle karakterimin ismini paylaşayım, Müverrih. Evet şahşahalı bir isim değil, evet korkutucu veyahut karizmatik bir isimde değil. Peki ben bu ismi neden seçtim, İsime, sıfatı katanın daima ismi taşıyan kişi olduğunu düşünürüm, dolayısıyla böyle sade bir isim seçerek sıfatını kendim katmayı planlıyorum. Müverrih tarih bilimiyle uğraşan, tarihle ilgili araştırmalar yapan, kitaplar yazan kimselere denir bende tarihi seven birisi olduğum için bu ismi seçtim ve bir savaşçı yarattım.

Karakteri geliştirme planım:
İlk önce meslek planlamasıyla başlayayım. Karakterimi Lokman yapmayı planlıyorum en azından ilk 30 seviye için. Çünkü oynadığım sunucu Eminönü ve bu sunucu oldukça kalabalık dolayısıyla altın, elmas gibi madenler genellikle boş kalmıyor. Fakat Ökse otu, Adaçayı Yaprağı, Civan perçemi gibi madenlere çok yönelen olmuyor. Bende zar zor çektiğim 50 altından şanslıysam 1 tane alacağım saf altından 1 m kar yapacağıma, kolaylıkla çekebileceğim kaynaklardan daha fazla kar edebileceğimi düşünüyorum. Örneğin ökse otunun tanesi 10 binden gidiyor ökse meyvesinin ise tanesi 50 binden. Büyücü olmadığım için madenlerden para kazanacağım bu yüzden soranlar olur diye şimdiden paylaşıyorum bu bilgiyi sizinle.
Karakteri holde kasarak veya görevlerini yapmadan canavar ile kasmaktansa, bütün görevlerimi yapıp hikaye örgüsünü takip edip görev ganimetlerini almak daha cazip geliyor dolayısıyla bütün görevlerimi yaparak ilerleyeceğim.

Gün 1:
Sevgili günlük,
Bu gün uzun zamandır katılmayı istediğim Teşkilatın bünyesine katıldım. Camide şadırvanın önünde duran büyük ihtimal ağma olan bir yaşlı adam sayesinde katıldım, o yönlendirdi beni kayıtlar için. Sanırım oda teşkilatın önemli bir ismi. Jandarma ali den aldığım kılıcımı ve kıyafetlerimi giydim atıldım teşkilatın görevlerinin içine.
Resim
Bir yandan balıkçı, bir yandan bankacı, bir yandan komutan, derken agah beyden başka bir görev alırken bir cümlesi dikkatimi çekti "Saatime bakıyorum" meğer adamcağız ağma değilmiş.
Resim
Madem öyle o zaman neden güneş gözlüğünü hiç çıkarmıyordu acaba? Neyse en son derdim bunu öğrenmek olsun. Sahaf Necmi ye çay, kahve taşımaktan dert edinecek vakit mi var! Ben savaşçıyım arkadaşım keserim, biçerim, doğrarım, avlarım ama ben kahve taşımam ben işimi vatani görev duygusuyla yapmaya çalışıyorum fakat bu yaşlı huysuzla işimiz var sanırım! Aramı da çok bozmak istemiyorum lafı geçen birisine benziyor ayağımı kaydırmasın şimdi durduk yere.Neyse. Kıyamet resmen şehirlerimizi yıktı kalıcı hasarlar bırakıyor insanlarımızın üstünde ben çocukluğumda rahatça evime girer çıkar sokakta futbol oynar arkadaşlarımla sohbet muhabbet edebilirdim sahil kenarında fakat inanır mısın günlük bu gün bir çocuğa evine girebilmesi için yardım ettim. Ne vahim bir durum. Apartmanın önünü akrepler basmış her yerdeler haşereler. Sanırım ben en doğrusunu yaptım teşkilata katılarak. Birilerinin bu kıyametle gelen mahlukları buradan yollaması lazım. Yanımdan parlayan, elektrikli asalı, ateş püskürten kılıçlı kahramanlar geçiyor bende onlar gibi olur muyum acaba? Belki de bir takımım bile olur. Adınıda Kıyamet Püskürtücüler koyarım. Vay be! kıyak isim yazıyım bunu bir kenara.

Resim
Kullanıcı avatarı
92Gner
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Merkez Tehlike

Re: Müverrih'in Günlüğü

Mesaj gönderen 92Gner »

Güzel bir başlangıç güzel bir isim gerçekten beğendim günlüğünü InşAllah devam edersin sabırsızlıkla bekliyorum 🙄
Kullanıcı avatarı
Muverrih
İskele Babası
İskele Babası

92Gner yazdı: 30 Eyl 2017 21:19 Güzel bir başlangıç güzel bir isim gerçekten beğendim günlüğünü InşAllah devam edersin sabırsızlıkla bekliyorum 🙄
Teşekkürler, Devam edeceğim inşallah.
Kullanıcı avatarı
FiratCakiroglu
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders Of Anatolia
İletişim:

Mesaj gönderen FiratCakiroglu »

Günlüğün hayırlı , şansın bol olsun. :slightly_smiling_face:
Göster
Resim
Resim
Resim
Resim
ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı
Kullanıcı avatarı
Muverrih
İskele Babası
İskele Babası

FiratCakiroglu yazdı: 30 Eyl 2017 21:32 Günlüğün hayırlı , şansın bol olsun. :slightly_smiling_face:
Teşekkürler O:-)
Kullanıcı avatarı
Seven
Fareli Köyün Kavalcısı
Fareli Köyün Kavalcısı
Klan: Lodos
Lonca: JANDARMA
Konum: KAYSERİ & ESKİŞEHİR ### ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ############################## HALKLA İLİŞKİLER

Mesaj gönderen Seven »

Güzel bir başlangıç...
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Lahza »

Saçma sapan karakter isimleri kullananlardan sonra ismin oldukça hoş geldi, güzel giriş olmuş devamının gelmesi dileğiyle.
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

Günlüğünüz hayırlı olsun. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Başarılar.
kedi
Kullanıcı avatarı
Muverrih
İskele Babası
İskele Babası

Lahza yazdı: 01 Eki 2017 13:44 Saçma sapan karakter isimleri kullananlardan sonra ismin oldukça hoş geldi, güzel giriş olmuş devamının gelmesi dileğiyle.
Teşekkürler devam ettiricem inşallah.