Müverrih'in Günlüğü

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
Muverrih
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü

Re: Müverrih'in Günlüğü

Mesaj gönderen Muverrih »

Güzel yorumlarınız için sağolun arkadaşlar.
Kullanıcı avatarı
yun1010
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Ancient Legends
İletişim:

Mesaj gönderen yun1010 »

Takipteyim 😊
------------------------------------------Ancient Legends Lonca Lideri-----------------------------------------
Youtube Kanalım: https://www.youtube.com/watch?v=v_G6kEwdzfI
Kullanıcı avatarı
Muverrih
İskele Babası
İskele Babası

Gün 2:
Sevgili günlük, bu gün artık yavaş yavaş gerçek görevlere atılmaya başladım. Sanırım yanımdan geçip giden o göz alıcı kahramanlardan birisi olabileceğim. Agah bey geleceğimin parlak olduğunu söyleyip duruyor, inşallah sadece beni pohpohlamak için söylemiyordur. Bu gün antrepodan Eminönü'ne tünel kazmaya çalışan cinlerin başı olan Büyük Öncü Azul'u öldürdüm başka bir tecrübeli neferin öncülüğünde, teşkilat benden memnun.

Resim

Üstelik Arzuhalcı'nın bir araştırmasına da dahil oldum. Araştırmada mezarlık ve mezarlıktaki ölüler hakkında ilginç detaylar hatta ilginç de bir Labirent keşfettik. Benden tek memnun olan teşkilat değil Arzuhalcı da övgüler yağdırıp duruyor. Ee tabii gördüler parlak çocuğu kapmaya çalışıyorlar bünyelerine O:-) . Henüz bir seçim yapmadım her yardım isteyene koşuyorum da denebilir.

Resim

He birde Komutan var tabii. Adam fare adamlarla bozmuş kafayı eski bir Gizit klanının üyelerini, ajanlarını öldürme peşinde. Hazır iyi bir savaşçı neferi de buldu tabii temizletti bütün fare adamları bana. Fare adamlar aslında bizimle birlikte savaşırlarmış eskiden sonra bir ihanet söz konusu olmuş. Anlayacağın ortalık karışık günlük bey.

Resim

Evet bu günün benim için en önemli olayı kendime yeni kılıçlar ürettim hemde en iyilerinden. Demirci Rüstem bana 2 tane kağıt parçası verdi ve şöyle dedi "Eğer iyi bir savaşçı olmak istiyorsan iyi bir silaha sahip olmalısın." Tabii anlam veremedim bende sonra kağıtlara baktım ve malzeme listeleri olduğunu gördüm. Buldum buluşturdum satın aldım kendim topladım derken malzemeleri tamamladım ve götürdüm Rüstem'e. Malzemeleri aldı ocağında eritti sonra bir kalıba döküp kılıçları dövdü de dövdü, ve sonuç harikulade. Ancak henüz bu kılıçları kullanacak tecrübede olmadığımı fark edip onları bankama koydum ve onları kullanabilecek kabiliyete geleceğim güne kadar da onları oradan almayacağım.

Resim

Resim

Karakter Gelişimi Planım:
Bu gün diğer karakterlerimden bulup buluşturduğum malzemelerim ile karakterime 1 Latif ve 1 Ecel Getiren bastım.
Tabi artık yan karakterlerimden bu karakterime verebileceğim bir destek kalmadı, kendi ayakları üzerinde duracak tabiri caizse :grinning: . Meslek puanı dağıtımlarını eşit seviyede sarraf ve lokman olarak ilerletiyorum çünkü sıkça elmas madenlerine denk gelmeye başladım belkide menekşe çekmeye başlamanın vakti gelmiştir? Şimdilik karakterimi olabildiğince hızlı bir şekilde 49 yapmaya çalışıyorum. Sizi de fazla sıkmamak için görevlerin hepsini anlatmıyorum bazılarının üstünden geçiyorum gördüğünüz üzere. Günlüğümü hikaye örgüsüne dayalı yazıyorum yani hepsi oyunda geçen konular, isimler, olaylar, entrikalar.
Esen kalın...
Kullanıcı avatarı
92Gner
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Merkez Tehlike

Mesaj gönderen 92Gner »

Ecel getiren ismi bile felaket habercisi gibi 😊
romendiyojen
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Huzursuzluğum

Mesaj gönderen romendiyojen »

Öncelikle Günlüğünüz Hayırlı olsun .Bu günlük tutuşunuz bana birisini yani "SeyhulMuverrih" i hatırlattı :)
Sağlıcakla Esen Kalın.
Kullanıcı avatarı
Bera
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen Bera »

takipteyim :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Lahza »

Ecel getiren ve latif muhteşem ikili, 2017 senesi İKV sinde napıcam ecel getireni latifi deyip üretmeyen kitle epey var, oysa mazi kokuyor o iki tane şaheser, şuan savaşçı karakterim yok ama birgün kasarsam bende aynı şekil bu iki şaheseri üretirim, 5-6 yıl önce şifacıma daha 1 levelken ashabı üretip çantamın köşesine koymuştum, bana onu hatırlattı, duygulandım, oldukça başarılı ve güzel gidiyor günlüğün, devamlı olmasını dilerim, takipteyim :)
Kullanıcı avatarı
ibrahim99
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen ibrahim99 »

Fareadamların olduğu fotoğraftaki şifacı benim :) Rastegele girdiğim başlıkta kendimi görünce ilginç oldu :)
Sanma şahım herkesi sen sadıkane yâr olur
Herkesi sen dost mu sandın belki ol ağyar olur
Sadıkane belki ol alemde serdar olur
Yar olur ağyar olur serdar olur didar olur
Kullanıcı avatarı
Muverrih
İskele Babası
İskele Babası

ibrahim99 yazdı: 05 Eki 2017 00:01 Fareadamların olduğu fotoğraftaki şifacı benim :) Rastegele girdiğim başlıkta kendimi görünce ilginç oldu :)
Ahahah iyi denk gelmiş :slightly_smiling_face:
Kullanıcı avatarı
Muverrih
İskele Babası
İskele Babası

Gün 3:
Selam günlük! Keyfim yerinde, Agah Bey meteor bölgesinin keşfi için bana bir takım kurup gitmemi söyledi.
Resim
Fakat benim aklım yine bir şeye takıldı Agah Bey benimle konuşurken elini yıkamak için şadırvana doğru dönüp aynı bir ağma gibi 5-6 saniye musluğu aradı elleriyle. Bu adam beni Karşılık Çıkarma adlı operasyonda yolcu ederken saatine bakıp"Saat geldi, yola çıkabilirsin." demişti? Burnuma pis kokular geliyor. Belkide bu adam camide durarak dini sömürüp teşkilata yardım yapılmasını veya nefer alınmasını sağlıyordur. Bu çirkin düşüncelerim inşallah gerçek çıkmaz.Neyse biz konumuza dönelim Günlük Bey.
Resim
İlk önce İstihbarat Subayı ile tanışmam istendi bundan sonra emirleri ondan alacakmışım. Gittim tanıştım Allah'tan bizim komutan kadar sert bir adam değil. Neyse gezilecek yerlerin krokisini alıp koyuldum yola. Meteorun düştüğü yeri araştırdım ilk önce, muazzam genişlikte bir çukur içindede lodos sancağı. Bu adamlar stratejik bölgeleri iyi biliyor olsa gerek. ardından Çeteci Mağarası, Eminönü'nde kilerin mağaradaki hali resmen birkaç tane öldürme fırsatı buldum da pek de güçsüz sayılmazlar. Ardından Küçük Tüneller, Arz Kalesi ve Bab-ı Ali derken bitirdim görevimi ve rapora döndüm. Benim için yorucu bir gün oldu.

Karakter Gelişim Planım:
Şu sıralar beni oyunda görüp tavsiye veren arkadaşlardan genellikle "karakterini kas 49 yap bir yandan Kenan, Junon atarken yaparsın bu görevleri çünkü çok zaman kaybediceksin takılarını ve zırhını düşürürken" gibi tavsiyeler veriyor bende bir karar aldım karakterimi 49'a kastım. Şimdi bir yandan takılarımı düşürmeye çalışıp bir yandan görevlerimi yapacağım. Kenan görevini felan hiç ellemedim hikaye örgüsünü bozmak istemiyorum aynı şekil devam edeceğim tek fark bir yandan da takılarımı düşürmeye çalışmam olacak malum kimse artık savaşçıları almıyor bölgelere. Büyü olsun en azından Motorine, Kenana vurur gibi bir zihniyet gelişmiş Eminönü sunucusunda. 1-2 gündür bölge atmaya çalışıyorum bana tavsiye veren arkadaşlara hak verdim iyiki şimdiden takı düşürme işlemine girişmişim zira 1-2 gündür sadece 2 kere guruba aldılar. Savaşçılar gurubun item düşme olasılığını düşürüyor diyene bile rastladım. Anlayacağınız durum vahim. Oyuna tekrar başlamayı düşünen arkadaşlar Eminönü sunucusunu önermiyorum. Belki ilerde karakterimi başka bir sunucuya da aktarabilirim aklımda şuan Teşkilat sunucusu var. Esen kalın...