Zekhan'ın Günlüğü [Eminönü]

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
Yafp
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Eminönü
İletişim:

Zekhan'ın Günlüğü [Eminönü]

Mesaj gönderen Yafp »

Herkese merhabalar,

Tracey'nin günlüğünden sonra, çok keyif aldığım için, ben de günlük yazmaya karar verdim. Elimden geldiğince güncel tutacağım ki oyunda da bir şey yapamadığım zamanlarda motivasyonumu kaybetmeyeyim :relaxed:

Resim

Bugün veya yarın başlayacağım, vakit ayıran ve ayıracak olan herkese teşekkür ediyorum.
Saygılarım ve sevgilerimle :relaxed:
  • Eminönü: Yigas, Zekhan, Poohdini, Jacque
  • Beyazköşk: Crimzon, Shekinah, Robyn
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Re: Zekhan'ın Günlüğü [Eminönü]

Mesaj gönderen BayTerapi »

Hayırlı olsun.
kedi
Kullanıcı avatarı
Yafp
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
İletişim:

Mesaj gönderen Yafp »

BayTerapi yazdı: 21 Tem 2017 18:42 Hayırlı olsun.
Teşekkürler :upside_down_face:
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

Hayırlı olsun. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Yafp
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
İletişim:

Mesaj gönderen Yafp »

Retaliation yazdı: 21 Tem 2017 20:20 Hayırlı olsun. :)
Teşekkür ederim :relaxed:
Kullanıcı avatarı
LethieN
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: So Real

Mesaj gönderen LethieN »

Güzel işler yapman dileğiyle bol şans. :yum:

LethieN

İnzivaya Çekilmiş Münzevi

Mehmet Ali A.
Resim
Kullanıcı avatarı
Dawnguard
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Companions

Mesaj gönderen Dawnguard »

Teşekkür ederim ama eğer yaptığımız birkaç sohbette seni tanımışsam, senin günlüğün "Tracey"ninkini ezip geçer.Hayırlı olsun :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Yafp
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
İletişim:

Mesaj gönderen Yafp »

LethieN yazdı: 21 Tem 2017 22:02 Güzel işler yapman dileğiyle bol şans. :yum:
Teşekkür ediyorum :relaxed: Buradan da belirteyim artık Arz klanında Academy of Utopia loncası bünyesinde yer alacağım.
Hızlı bir şekilde onayladığınız için de teşekkür ederim :relaxed:
Dawnguard yazdı: 21 Tem 2017 22:22 Teşekkür ederim ama eğer yaptığımız birkaç sohbette seni tanımışsam, senin günlüğün "Tracey"ninkini ezip geçer.Hayırlı olsun :)
Aklımda değişik fikirler var :) umarım sürekliliği tutturabilirim :relaxed:
Kullanıcı avatarı
Yafp
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
İletişim:

Mesaj gönderen Yafp »

Resim

Zekhan ile Eminönü'ndeki Mısır Çarşısı'na uğradık. Demirci Rüstem ile sohbet ettik, nasıl ısıl işlem ve taşlama yaptığını anlattı bana, çok hoşuma gittiğinden ileride balyoz üretimimin onun elinden çıkmasını istedim. Kırmadı, kabul etti, hazır olduğunda gel dedi :yum:

Resim

Gitmişken bi' de Şevket Bey'e uğradım. Elimdeki reçeteyi uzattıktan sonra bir bana baktı, bi' de reçeteye, sonra da başını kaldırıp "Sen de hiç kimyacı tipi yok ama neyse" dedi. Haksız da sayılmaz ama yine de bulunsun reçete elimde, böyle bir dükkanı olan adama da beleşe reçete verecek değilim ya :upside_down_face:

Resim

Uzun süredir koştuğumdan ve 'kıyamet' döneminde mekaniklerime de dikkat edemediğimden zırh belimi ağrıtmaya başladı. Biraz çıkartıp devam etmeye karar verdim, iyi de geldi ama uzun vadeli bir çözüm bulmak lazım :relaxed:

Resim

Daha sonra 'Khaos' görevi için yardım istedim, neferlerle güçlerimizi birleştirip görev için bölgeye adımımızı attık ki bir anda değişik makineler saldırmaya başladı, benden kuvvetli neferlerin arkasına saklandım ve makinelerin çivilerini yerde görene kadar bekledim :relieved: Görevin sonunda da fotoğraf çekildik. Warroor isimli nefer kıyak geçti ve fotoğrafımızı çekmeyi kabul etti. Şipşak makine olduğu için de hemen ardından aldım fotoğrafı, 'Bu seferlik benden olsun, ayağın alışsın' diyerekten nazlansa da verdi fotoğrafı. Teşekkürler Warroor!

Resim

Poohdini ile Sivri Ada'da Junon'a grup arıyorduk, hazır da gitmişken Yalnız Adam'a uğramak istedik. Değer verdiği biri olmadığından dert edeceği bir şey de yokmuş. Farkında değil, yalnız olduğundan bireysel dertlerini paylaşacak biri de yok. Zaman zaman gelip dinleyeyim seni dedim, yok, istemiyormuş, benden uzak durun yeter dedi. Keyfi bilir.

Resim

Ada havaları bunaltıcı. Bu durum Garip'e de yansımış, hav hav diyor ama dili dışarıda susuzluktan. Tuzlu su içemiyormuş, midesine dokunuyormuş. Her adadan geçen 5 litrelik suyu alttan 4 parmak olacak şekilde kılıcıyla kesip verse de hayvan rahat rahat yaşasa. Bu sıcak yaz günlerinde küçük dostlarımızı unutmayalım, unutturmayalım.

Resim

Sonrasında da Lodos klanından bir bireyin görevine yardımcı olduk, bugünü biraz boş, biraz rahat geçirdik. Yarın yapacak daha çok işimiz olacağına inanıyoruz.

Resim

Unuttum, sona ekleyeyim, Poohdini'ye de yeni bir imaj yaptık, çok da güzel durdu. Kıyamet dönemi de olsa medeniyete ulaşmak için zaman zaman böyle değişikliklere gidip moda yaratmaya da çalışmak lazım :blush:
Kullanıcı avatarı
Yafp
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
İletişim:

Mesaj gönderen Yafp »

Cuma'yı Cumartesi'ye bağlayan gecede Zekhan'ın ve Poohdini'nin uykusu gelmedi. İkisinin de sirkadyan ritimleri birbirine yakındı ve adada ışık da olduğundan melatonin salgılayamıyorlardı :upside_down_face:

Resim

İlk olarak Zekhan ile Sığınak Bölgesi'ne göz atalım dedik. Düşünen Adam düşünmekle çok meşgul olduğundan bizi es geçti.

Resim

Kenan'dan çıkan torba Zekhan'ın içerisinde bir kıpraşmaya sebep olduysa da inceleyip baktığında hepsinin 'Yücelen' efsunlu olduğunu görmesi hayal kırıklığı oldu...

Resim

Poohdini ile adada orman yangını çıkarsa ve kaçacak yerimiz yoksa neler yapabileceğimizi düşündük. Malum, sıcaklar arttı, büyüyle de haşır neşir herkes, yangın çıkması an meselesi gibi. Böyle bir durumda ilk olarak kendimizi çamura batırdık, ardından ıslak odunlarla yapılmış bir sığınak bulduk, tek sorun duman sebebiyle küçük partiküller olur herhalde. Büyücü de olsak insanız, nefes almamız gerekiyor. Ona da bir çözüm buluruz sonradan :blush:

Resim

Resim

Gidiyoruz, ölüyoruz, geliyoruz, gidiyoruz, ölüyoruz, geliyoruz, gülmekten ölüyoruz. Her seferinde planlama yapıp her seferinde aynı sonuç. "Aynı şeyler yapıp farklı sonuçlar beklemek ahmaklıktır." -Albert Einstein (Deha dizisine de göz atabilirsiniz, Einstein'ın hayatı işlendi ilk sezonda) Bir tanesinde %5 cana kadar inmişti fakat nafile... Tıss, tıss, tıss... Bu şekilde çok kez denedik sadece çukurları temizlemekle uğraşmamak için ama baktık olmayacak, şans faktörü çok var, günün sonunda hem çukurlara harcayacağımız vakitten daha fazla vakit harcadık hem de çukurları temizlemek zorunda kaldık...

Resim

Bu kadar uğraş ve çaba sonucunda böyle de bir hediye geldi. Harcanılan zamanın değerine karşılık fena sayılmaz ama Nucleus hak ediyorduk bence :yum:

Resim

Resim

Sonrasında bir tur daha girmek istedik ve Poohdini eğer y2 olursa Zekhan'ı çağırmak istediğini belirtti.
Zekhan da durur mu, baktı uyku tutmuyor, atladı hemen Sivri Ada'ya.

Bu sefer daha kısa sürdü tabii :grin: Zekhan ne kadar daha kaliteli bir zırh istediyse de istediğini elde edemedi ama süper bir yüzüğe sahip oldu :relaxed:

Resim

Gece boyunca hem Poohdini'ye hem de Zekhan'a çok yardımcı olan hem de ortak arkadaşı haline gelen 'birdakikaafkyım' ile de poz vermeyi es geçmedik. Teşekkürler!!