Bir Neferin Günlüğü - Youtubex [EMİNÖNÜ] - Video Vlog

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
IFonQzrail
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
İletişim:

Re: Bir Neferin Günlüğü - Youtubex [EMİNÖNÜ] - Video Vlog

Mesaj gönderen IFonQzrail »

Dün zincir büyücülerinde kalmıştım. Görevime devam ettim. 20 adet zincir büyücüsü öldürdüm. Ardından elebaşına ulaştım. Lütfen bana dokunma dedi. Bütün bildiklerini anlattı.

Resim

Arzuhalciye dönüyordum. Komutan beni görünce yanına çağırdı. Fare adamların gizit adlı klanı Eminönü'nü işgale hazırlanıyormuş. İşimi gücümü bırakıp koşturdum geminin oraya.

Resim

Başladım hainlere vurmaya.

Resim

Fare adamları engelledikten sonra arzuhalciye gittim. Bana fotoğraf makinesi verdi. Labirente girmemi girişe yakın ruh taşını bulup fotoğrafını çekmemi söyledi. Biraz uğraştırdıktan sonra ruh taşının güzel bir fotoğrafını çektim.

Resim

Arzuhalciye döndüğümde fotoğrafı beğenmedi. Keşke flaşı kullansaymışsın , fotoğraf karanlık çıkmış dedi. Memnun değildi tabi . Bende labirentte döndüm. Daha çok araştırma yaptım. Kitabe diye bir yerden bahsetmişti. Düştüm kitabe yoluna.

Resim

Kitabe girişini bulmuştum. İçerde kan örümcekleri gölge akreplerinin olduğunu daha önceden söylemişlerdi. Dikkatli olmalıydım.

Resim

İçeri girer girmez örümcekleri peşimden koşturmaya başladım. Yakalambaç oynuyorduk resmen :D

Resim

Örümcekleri geçerken ilerde kitabeyi gördüm. Üzerindeki yazılar latince yazılmıştı. Yazıları Arzuhalciye göstermek için not aldım.

Resim

Arzuhalciye döndüğümde yazıları tercüme etti. Şunlar yazıyordu ;

"Bizler daimi tanıklarıyız
Hep var olacak kentimizin
Şimdi ve Kıyamette
Akrep'in büyüsü, akrepten koruyan
Tamamlayacak olan diğerlerini
Bekçisi kentin Philotheos,
Onun ve hepsinin muhafızı
Ve eskiler örmüş tılsımı
Bizler unuttuk sırları
Gücümüz yetmez yapmaya
Yeniden ve yeniden
Zaman akmaya devam edecek
Yanımızdan ve sessizce
Yaşamın diğer kıyısında
Kent kalacak baki
Ve bizler"

Arzuhalci bana tekrar baktı . Bir salon gibi yer bulmamı söyledi. Lakin labirentte tek başıma gerçekten ilerlemekte güçlük çekıyordum. Yardım edecek birilerini bulmam gerekiyordu.
IIDuMRuLII adlı arkadaşı buldum. Bana yardım etmesi için arz klanına katılmamı istedi. Arz klanına katıldım fakat tam göreve giderken Johhfowles adlı nefer bizi öldürdü :D

Resim

Gelecek bölümde görüşürüz. :*

Resim
Kullanıcı avatarı
IFonQzrail
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
İletişim:

Selamlar . Dün philotheos'un salonuna yardım edecek birilerini arıyordum. Birilerini bulamayınca arkadaşımın çarına girdim. Önden arkadaşımın karakteri ile yaratıkları temizledim. Bir yandan da arkadan takip ettim . Philotheos'un salonunu keşfetmiştim sonunda.

Resim

Philotheos'un salonundan sonra arzuhalci Philotheos'u öldürmemi ve akrep heykelinin fotoğrafını çekmemi istedi.

Resim

Görev sonunda Arzuhalci beni Işık hanıma gönderdi. Ödül olarak Anka aldım. Çok mutluydum :D

Resim

Komutana uğradım. Suikast için yetiştirilmiş özel fare adam birlikleri teşkilatın önemli birimlerine saldırılar düzenlemek için planlar yapıyormuş. Koşarak gemi bölgesine gittim. Planlarına engel oldum.

Resim

Demirci Rüstem'i gördüm. Sohbet açıldı. Bana yeni yerler keşfetmişsin dedi. Labirentteki savaşçıların silahları ilgisini çekiyormuş. Bana 10 adet antik mızrak getirmemi söyledi. Karşılığını verecekmiş.

Resim

Mızrakları topladıktan sonra Rüstem'e gittim. Bana savunma efsunlu ayakkabı verdi. Saolasın diyerek günümü sonlandırdım :D

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
IFonQzrail
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
İletişim:

Bugün komutan çok büyük bir görev için yanına çağırdı. Gizit klanının arkasındaki beyin takımından şu an karşı karşıya olduğumuz gizit operasyonunu yöneten Kuklacının Seçilmişi lakaplı fare adam Eminönü'ne gelmiş. Kendisinin iyi korunduğunu yanına bir kaç nefer almamı söyledi. Lakin kendine güvenen bir nefer vardı :D
Kuklacının korumalarını teker teker geçmiştim. Kuklacı ile başbaşa kaldım. Gerekeni yaptım.

Resim

Komutana döndüm. Bu büyük bir başarı dedi. Teşkilatın armağanı olan hediyeyi törenle vermek istermişler fakat gizlice vermek zorundaymış. Teşekkür ederek oradan ayrıldım.

Resim

Mısır çarşısında geziniyordum. Şevket bey duymuş labirente gittiğimi. Üzerinde çalıştığı çok kuvvetli direnç iksiri için zehire ihtiyacı varmış. Yola koyularak labirentte kan örümceklerinden zehir toplamaya çalıştım.

Resim

Kitabe girişine yakın kan örümceklerinin sayısı oldukça azdı. Kitabenin yolunda bir sürü olduğunu biliyordum. Kitabeye indim. İnmez olaydım :D Bir de baktım üzerime geliyorlar , AMAN TANRIM dedim . Malesef örümceklere yem oldum :D

Resim

Yeterli dozu topladıktan sonra Şevkey beye döndüm. Getirdiğim dozlar çok işine yaramış. Ancak katalizöre ihtiyacı varmış. Akrep zehirleri iyi bir katalizör etkisi gösterebilirmiş. Yola koyularak mızrak topladığım yerdeki odanın gerisindeki odada başladım akrep kesmeye.

Resim

Şevkey beye döndüm. Bana ödül olarak can ve kudret iksirleri verdi. Agah efendi önemli bir haber için beni çağırdı. Meclis meteor bölgesinin kapılarını bütün teşkilat kadrosuna açmaya karar vermiş. Gidip Komutanla konuşmamı söledi.

Resim

Komutanla konuştuktan sonra İstihbarat subayı ile konuşmak için meteora ilk adımımı attım. Buralarda yenisin dedi. Önce etrafı öğrenmelisin diyerek bana keşif görevleri verdi.

Resim

İlk keşif yerim kraterdi. Baya büyük bir alandı.

Resim

İkinci olarak çeteci mağarasının girişini keşfettim.

Resim

Arzın çocuklarının klan merkezi'ni keşfettim.

Resim

Meteorda küçük tünelleri buldum. Tepegözlerden zor kaçtım :D

Resim

Son olarak Yeni Babi Ali'yi keşfettim.

Resim

Keşif görevlerimi bitirdikten sonra subayımı bilgilendirmek için geldim ve dinlenmeye çekildim.

Resim

Resim
Bayterapi96
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen Bayterapi96 »

Başarılar kardeşim arkandayız :)
Kullanıcı avatarı
IFonQzrail
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
İletişim:

Meteoru keşfettikten sonra Mebrure hanımın yanına gittim. Beni güzel karşıladı. Buralarda işimize yararsın dediler. Beni Babi Ali komutanına gönderdi. Yolda gelirken cinleri görmüşsündür dedi. Bir çok kişinin cebindeki paraları yağmalamışlar. Gereğini yap dedi.

Resim

Yağmacı cinlerden sonra tüftüfcülere de el atmamı söyledi.

Resim

Cinleri temizledikten sonra Babi Ali komutanı bu seferde liderleri 'BOŞ'u öldürmemi söyledi. Bu işi bitirmenin tam vaktiydi.

Resim

Babi Ali'de iken vahşi diye bir yaratık bir şeyler mırıldanıyordu. - Mohr fahree. Mohr fahreyi öldühr ! diyordu. Çok çekmiş heralde zavallı.

Resim

Küçük tüneli keşfederken mor farenin burada oldugunu görmüştüm. Kafasına güzel bir kritik vuruş yaptım :D

Resim

Vahşinin dileğinide gerçekleştirmiştim. Babi Ali'de herkes bana bakıyor iş vermek istiyordu. Babi Ali muhafızı yolumun üstünde beni durdurdu. Selami Kelaynak diye birisinden bahsetti. Kendisi kayıpmış. Eğer onu bulursan bizden selam söylememi söyledi.

Resim

Çınar altına uğradım. Kafamda Selami Kelaynak soruları dönmeye başladı. Hamit pehliavana danıştım. Selami'yi tanıyordu. Bir kaç ay önce buralardaymış. Bazen soğuktan bıkar kahveme gelir dedi.

Resim

Mısır çarşısına gittim. Şevkey beye Selamiyi sordum. Çok çok uzun zamandır uğramadığını belirtti. En son bira mayası almış. Meteor bölgesinde bir mağarada şerbetçi otu yetiştiriyormuş. Bira yapıp keyif çatacakmış.

Resim

Aklıma hemen mor fareyı öldürdüğüm yerdeki fıçı geldi. Yola koyulup fıçıyı araştırdım. Selaminin bira şişelerinin yanında rehber buldum. Bu rehberde bir telefon numarası vardı.

Resim

Selamiyi bu kadar kovaladıktan sonra Demirci Rüstem meteora indiğimi duymuş.Orada ustasının kızı Dilek adında bir kız varmış. Ona bir kaç tane reçete göndermesi gerekiyormuş. Yola koyulup Dİlek'in yanına gittim. Demek demirci Rüstem sonunda buldu yerimi dedi. Burasının pislik bir yer ama madeni bol olduğunu söyledi. Rüstem ağabesine sürpriz yapmak istiyordu. Benden 60 adet tungsten istedi.

Resim

İlhan arkadaşım her zamanki gibi tam zamanında yetişti :D

Resim

Dileğe tungstenleri teslim ettikten sonra Rüstem'e götüreceğim paketi bana verdi. Rüstem'e giderek paketi teslim ettim. Rüstem kahkahalar içinde bana teşekkür etti. Bu kızda yetenek çok dedi ve bana asa hediye etti.

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
IFonQzrail
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
İletişim:

Merhabalar güne subayıma giderek başladım. Nerelerdesin dedi. Umarım babi aliden görev almıyorsundur diyerek söylendi. Tapınak girişine yakın bir bölgedeki ruh taşı faaliyete geçmiş. Oraya bir ajan göndermişler. 2 gün olmuş haber alamamışlar. Beni ajanı bulmak için sivri adaya gönderdi. Ajanı bulmuştum yerde ölü bulunuyordu. Öleli yaklaşık 1 gün olmuştu.

Resim

Bu olayları subaya anlattıktan sonra Agah beye gitmemi onuda bilgilendirmemi söyledi.

Resim

Yeni Babi Ali'de dolaşırken Elif diye bir kadınla tanıştım. Bir iş için çok kuvvetli bir zehire ihtiyacı varmış. En iyi zehir yılanlarda bulunuyormuş. Aklıma yılanların orada ki çamur birikintisi geldi ve başladım çamur toplamaya.

Resim

Çamurları teslim ettim. Elif bana bir kaç direnç iksiri verdi. Mebrure hanıma uğradım. İşimize çok yaradığını söledi. Beni meteor bölgesindeki stokları yakmamı söyledi. Düştüm yine yollara.

Resim

İlk stok cinlerin oradaydı.

Resim

İkinci stok çamur topladığım yerde idi.

Resim

Üçüncü stoğu ürkütücü kurt mağarasında buldum.

Resim

Son stoğuda tepegözlerin yanında buldum onlara direnemeden tahtalı köyü boyladım :D

Resim

Görev sonunda aldığım ceket gerçekten beni üzdü :(

Resim

Subayıma geri döndüm. 3 dakika içinde gizemli ajanı bulmamı söyledi. Eğer zamanında gidip bulursam gizemli ajandan alacağım kağıtla bir operasyona katılacağımı söyledi.

Resim

Gizemli ajanı bulmuştum. Elif kağıdı uzatarak koşa koşa subaya geri döndüm.

Resim

Görev sonunda antilop iksir aldım. Bakalım yarın neler olacak.

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
IFonQzrail
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
İletişim:

Güne bankacıya uğrayarak başladım. Bütün eminönü sakinleri teşkilatın kumsal keşfettiğini ama şimdilik gizli tutulduğunu öğrenmiş. Agah beye gittiğimde okun yaydan çıktığını meclisin haberini bekleyeceklerini söyledi.

Resim

Meteora geri döndüm. Subayım bana ruh taşındaki yolda tehlike yaratabilecek sürüngenlerden bahsetti. Gidip mavi engerekler ile ilgilendim.

Resim

Görevi teslim etmeden önce adaya da uğramamı , sahildeki tazılarlada ilgilenmemi söylemişti.

Resim

Görev sonunda kritik efsunlu ceket aldım.

Resim

Subayıma adadaki tazıları temizlediğimi söyleyince biraz daha keşfetmem için tekrar beni adaya gönderdi. Adada komodoları geçtikten sonra çok kalabalık bir fare adam köyüne denk geldim. Köyden kaçarkende buranın bir ada olduğunun farkına varmıştım.

Resim

Durumu subaydan sonra komutanada bildirdim.

Resim

Komutanım hazır benı bulmuşken operasyon için beni tekrar görevlendirdi. Görevim çeteci mağaradaki zincir muhafızlarıydı. 30 dakika süre vermişti. Koşa koşa gittim kafalarına vurdum :D

Resim

Zincir muhafızından sonra daha zorlu rakiplerle karşı karşıya kaldım. Zincir delileri gerçekten deli gibi vuruyor öldürmekte zorlanıyordum.

Resim

Gün bitiminde büyü hasar buz efsunlu ceket aldım. Yarın tekrar uğramamı operasyonlara kaldığımız yerden devam edeceğimizi söyledi.

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
IFonQzrail
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
İletişim:

Dün zincir delilerini bitirdikten sonra arkadaşlarımdan yardım alarak sultan görevimizi yaptık.

Resim

Sultan görevini teslim etmeye giderken lodos klanından çıkmayı unuttum ve eminönünde böyle bir manzara ile karşılaştım :D

Resim

Komutan artık çetecilerin baş komutanlarını öldürmemizi söyledi. İlk zorlu rakibimiz patronun gözdesini öldürmekti.

Resim

Gözde görevinden sonra Komutan Cevriye Sultan adlı büyücüye karşı bilgi almam için Necmi beye gönderdi. 5 adet Folklor modeli iksir verdi.

Resim

Tekrar mağaraya girdik ve cevriye sultanı yere serdik. Ölmeye yakın sultanlarından yardım istedi ama onlarda tahtalı köyü boylamışlardı :D

Resim

Görev sonunda büyü hasarı ateş ayakkabı aldım. Pek işime yaramadı.

Resim

Komutan son darbe için moralimi yüksek tutmak amaçlı beni balıkçıya gönderdi. Balıkçı bana çilingir sofrası hazırlamıştı :D

Resim

Balıkçıda yemeğimi yedikten sonra yolda recep dayıya uğradım. Bana yıllardır kayıp olan agah beyin yüzüğünden bahsetti. Çeteci mağarasında bir yerde olduğunu söyledi.

Resim

Komutandan dev ana görevinide aldıktan sonra Agah beyin kayıp olan yüzüğünü dev anaya yakın bir yerde kesenin içinde buldum. Cebime koyarak dev ana için yolumuza devam ettik.

Resim

Dev ananın kendisini görünce gözlerim yamuştu :D Arkadaşlarım ile hemen gözümüze işkence olmasın diye yere serdik ve çeteci mağarasını terkettik.

Resim

Komutana dev anayı öldürdüğümüzü söyleyince işte buna selam durulur dedi. Bana komet merlin modeli pantolon verdi. Gayet işime yaradı.

Resim

Cebimdeki yüzük aklıma geldi. Agah beye teslim etmek için gittim. Agah bey sen bana bir yüzük getirdin al bakalım bu yüzükde benden sana diyerek bana zırh ve maksimum enerji efsunlu yüzük verdi.

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

Hayırlı olsun eşyalar,videoyu birazdan izleyeceğim. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
IFonQzrail
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
İletişim:

Retaliation yazdı: 18 Nis 2017 20:20 Hayırlı olsun eşyalar,videoyu birazdan izleyeceğim. :)
Teşekkürler , iyi seyirler :D

Resim