Plafect'in Günlüğü [EMİNÖNÜ]

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Gizit

Re: Plafect'in Günlüğü [EMİNÖNÜ]

Mesaj gönderen Plafect00 »

Uzun bir sürenin ardından, tekrar, selamlar,

Resim

Son iletimi bundan tam 3 yıl önce yazmışım. Açıkçası bir daha yazacağımı da düşünmüyordum zaten. Gel gör ki ikv'nin büyüsü beni tekrar buralara sürükledi. İçimde büyüyen ikv hasretine bir de akçelerin yarı fiyatına düştüğü haberi eklenince başlamak için doğru zamanın bu olduğunu düşündüm. Oyuna girip önce karakterlerimle, sonra oyunun bölgeleriyle hasret giderdim.

Artık neler döndüğünü inceleme zamanı gelmişti. Anladığım kadarıyla bir halley asaya ihtiyacım vardı, boss kesimleri için. Bu sefer çt zamanı gibi asa düşme ihtimali de olmadığı için kafam rahat basabilirdim. Ama nasıl basabilirdim? Öğrendiğime göre asanın maliyeti 100t'ydi. Tam baygınlık geçireceğim anda salgının ücretinin de 1t olduğunu öğrenince dedim dur bi dakka, enfilasyon dedikleri buymuş demek. Hemen aklıma kondrit geldi, malum akçe ucuz. Yüklü miktarda alıp satmayı kafaya koymuştum ki, kondritin de martian akondritin de salgının da xenotimin de aynı paraya denk geldiğini gördüm. Hepsi 100 bonoymuş. Ben de dedim ki canıma minnet.

Önce durumuma baktım. Ben karaköyün geldiği ilk ay oynamıştım oyunu, sonra arkadaşıma emanet etmiştim karakteri. O da bir asa basıp sıkılıp bırakmış. Hangi eşya nedir hiç kafa yormadan buz hasarımın 1500 olabildiğini gördüm. Yeter de artar bile. Şu anda elimde bulunan tılsımlar da y2 ve bb2.

Resim

Başta biraz lonca aradım. Baktım ses eden yok çektim 2 tane 5500, kurdum bi lonca. Adını da Parom yaptım. Bu, yazmakta olduğum bir kitapta geçen bir gezegenin ismi. Lonca ismi olarak da cuk oturdu. Ayrıca bir de tesla gözcü aldım ve 3 aylık plus elbette.

Zaten Yeraltı'na aşık olan ben bir de klorotoksinin değerinin 80 bono olduğunu öğrenince topladım pılımı pırtımı, indim yeraltına. Klorotoksinin bu denli pahalandığını görünce droplarda düşüş olma ihtimali aklıma geldi. Ama sanıyorum hiç de öyle bir durum yok.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Tam 2 saatte 6 klorotoksin düşürdüm. Saatte 3 klorotoksin oldukça iyi bir oran. Buna göre günde dört saat oynamayla 12 klorotoksin düşürülebilir ve 4 saat hiç de fazla bir süre değil. Tanesi 80 bonodan 12 klorotoksin de 960 bono eder. Bu hesaba göre Günde 960 bono kasarak 10 günde 10.000 bonoya yakın bir para kasılabilir ki, bu da oyundaki en pahalı asanın maliyetine denk geliyor, tabi tüm materyalleri piyasa fiyatından alırsanız. Üstelik yeraltı pek ziyaretçisi olan bir bölge olmadığı için genelde özgürsünüz. Dahası istediğiniz saatte de girip kasabilirsiniz, slot hızlanması gibi bir dert yok. Ayrıca sadece klorotoksin de değil, orada bulunan madenleri çekerek de kârınıza kâr ekleyebilirsiniz. Örneğin ben her ne kadar ne kadar ettiğini bilmesem de bu 2 saatlik süreçte 2 adet saf titanyum düşürdüm.

Resim

Bana oldukça mantıklı gelen bu para kasma yöntemini uygulamayı düşünüyorum. Yine de gidip hol bölgesini de yoklamak istedim. Kuyuyu boş buldum. 1 saate yakın kesim yaptım ve 3 şaka düşürdüm.

Resim
Resim
Resim

Holü neden sevmediğimi hatırladıktan sonra bugünlük bu kadar yeter deyip Karaköy'e gittim ve 5 dakika içerisinde klorotoksinlere alıcı buldum. 6sını 400 bonoya satarak 50 bonoluk zarar etmiş olsam da bir an önce çantamda para görmek istediğim için bu seferlik göz yumdum. Ayrıca klorotoksin çok kolay düştüğünden ve bana hiç maliyeti olmadığından ucuza satmak beni pek üzmüyor.

Resim

Hemen oyunun allak bullak piyasası sayesinde gidip bir bb3 reçetesi aldım, sadece 90 bonoya. Aslında reçeteyi alırken önce bb3 basmak vardı aklımda ama sanırım önce halley asa basacağım. Hala karasızım aslında, en iyisi şimdilik kafayı Yeraltı'ndan çıkarmamak. 10 günlük challange'ımın sonundaki duruma göre bakarız.

Resim

Uzun bir aranın ardından hızlı bir başlangıç oldu sanırım. Böyle de devam edecek. Evet günlük, şu sıralar seni rahat bırakmayacağım.
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Ve şu anda fark ediyorum ki ss'lerin kalitesi çok düşük, bir dahaki sefere daha iyi bir siteden yüklemeye çalışacağım, affet günlük.
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
Sonne
Yasemin'in Gözcüsü
Yasemin'in Gözcüsü
Sunucu: Anka
Lonca: Eppur Si Muove

Mesaj gönderen Sonne »

Günlüğünün devamı hayırlı olsun dostum. Takipteyim :relaxed:
Resim

hercai
rosenrot
donaukinder
JillValentine
RositaEspinosa

Anka

Bilirler her şeyi doğru ama niye yürüyüp dururlar eğri ?
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Teşekkür ederim. Baktım burada çok yalnızsın, sana rakip olayım dedim. :relaxed:
ERG

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Canım çekti :( ben hayatımda 1t görmedim hatta 700m toplu görmedim seri acır mısın bana.
kedi
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Gir oyuna veriyim kardeşim zenginim artık 4t param var
ERG

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Plafect00 yazdı: 29 Kas 2020 16:18 Gir oyuna veriyim kardeşim zenginim artık 4t param var
Hee değil mi ban yiyelim sonra asdsajhda
kedi
Kullanıcı avatarı
Sonne
Yasemin'in Gözcüsü
Yasemin'in Gözcüsü
Sunucu: Anka
Lonca: Eppur Si Muove

Mesaj gönderen Sonne »

Plafect00 yazdı: 29 Kas 2020 13:50 Teşekkür ederim. Baktım burada çok yalnızsın, sana rakip olayım dedim. :relaxed:
Böyle rakibe can feda :relaxed:
Resim

hercai
rosenrot
donaukinder
JillValentine
RositaEspinosa

Anka

Bilirler her şeyi doğru ama niye yürüyüp dururlar eğri ?
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Estağfirullah
ERG

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

Plafect00 yazdı: 29 Kas 2020 11:52

Bana oldukça mantıklı gelen bu para kasma yöntemini uygulamayı düşünüyorum. Yine de gidip hol bölgesini de yoklamak istedim. Kuyuyu boş buldum. 1 saate yakın kesim yaptım ve 3 şaka düşürdüm.
Demek hala şaka yapıyorlar ha -_-
Resim