Plafect'in Günlüğü [EMİNÖNÜ]

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Re: Plafect'in Günlüğü [EMİNÖNÜ]

Mesaj gönderen Parlementxx »

Plafect00 yazdı: 02 Kas 2017 01:53

Selamlar

Büyücümle eksiklerimi tamamlamak için geçici olarak lodos saflarına geçtim. Asıl loncam olan Öd Tengri Yasar locasında hala savaşçı karakterim bulunuyor.

Hız kesmeden Çemberlitaş seferlerime devam ediyorum. Bir kaç seferin ardından tam ümidimi kesiyordum ki İKV kariyerimde ki en güzel olaylardan birini yaşadım. Bölgeden tartışmasız en değerli eşyayı almayı başardım. O:-)
Resim
Transformatör Asa düştükten sonra eksik olan tek Transformatör eşya olan Transformatör Amplifikatör'ü düşürmek için Çemberlitaşa girmeye devam ettim. Gene bir seferden önce birisi Dev Ana görevi olduğunu ve yardım edip edemeyeceğimi sordu. Ben de seve seve kabul ettim.
Resim
Resim
Büyücümle bir kaç seferin ardından sıkılıp bir şifacı kasmaya karar verdim. Görevleri yaparken değerli olduğunu dşündüğüm iki reçete düşürdüm.
Resim
Resim
Ardından Çemberlitaş seferlerime devam etmek üzere tekrar büyücü karakterime geçtim. Bir grup bulup içeri girdim. Ancak Gaffar'ı tam keserken tankımız düştü ver garip bir olayla karşılaştık.
Resim
Torba alamadık!!! Ama kimse bunu sorun etmedi herkes çok eğlenmişti ve birbirimize teşekkür edip iksirleri aldık. Ayrıca bugün bölgede yaşadığım bir başka garip durum daha :) Tam Gaffar'a geçmiştik ki arkadaşın görevi olmadığını öğrendik. Ne yapsak diye düşünürken Semiha'nın onu içeri çekebileceğini düşündük. Kesime başladık. Gerçekten de oldu. Sonunda içerde 6 kişiydik :)
Resim
Elifgibidimdik isimli karakter bu sayede içeri girdi ve kesimi gerçekleştirdik. Ben gene madalya aldım. Ancak Transformatör Asa'dan sonra çok da üzülmüyorum açıkçası. :upside_down_face:

Bugünü de son bir soruyla bitirelim: Burası nerede ?
Resim

Erkek zırh recetesi satilikmidir kardeşim ?
Resim
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Lonca: Gizit

Mesaj gönderen Plafect00 »

Selamlar,

Bugünki yazıma başlamadan önce belirtmek istediğim bir şey var; ben kıyamet günlüğü etkinliği için yarışmıyorum. Sadece eğlenmek, eğlendirmek istiyorum. Bilgilendirmemi yaparak rahatladığıma göre yazıya devam edebilirm :) .

Günüm güzel geçti. Yine birkaç kez... Yok yok, çok fazla kez, çok çok fazla kez Sığınak grup bölgesine girdim. Ama Kenan'la yüzüğü takamadık. Çok inat ediyor kendisi. Sanırım onun için taktığım Shen Kuo kolyemi beğenmiyor. Belki başka bir eşya bulmalıyım. Ne bileyim, Folklor falan. Hem folklorü herkes sever değil mi ? Bir de bana nispet olsun diye bir seferinde adeta takı kustu ama bana bir Alternatör Yüzük'ü çok gördü.
Resim

Neyse, bırakalım şimdi gıcık Kenan'ı. Birisi mavi topaz arıyordu .Elimdeki madenlerden kurtulma konusunda ne kadar istekli olduğumu bilirsiniz.
Resim

Birisi 2mden Xenotim satmayı kabul etti. Ben de 11 tane aldım kendisinden.
Resim

Beş parasız ortada kalmıştım. Ta ki pullara alıcı çıkana kadar.
Resim

Pulları sattıktan sonra adaya döndüm, birisi Dev Komodo için yardım isteyince kıramadım.
Resim

İki turun ardından pul düşüremiyince sıkıldım ve yeni açtığım şifacı karakterime girdim. Bir iki görev yaptıktan sonra camideyken birisi bana güzel bir asa verdi.
Resim

Teşekkür ederim! :blush: . Akşam saatlerine geldiğimde "Haini bul." etkinliği olduğunu öğrendim. Koşturdum ama bir türlü bulamadım. Ben bulamadım ama birileri bulmuştu. Haine tokat atamamak beni üzdü. Hırsımı alamadığım için kendisine adam çağırmasını teklif ettim. Bana gülümseyerek yanıt verdi. Sanırım bu "Oğlum kaşınma, bak git." demekti.
Resim

Ben de mesajı aldığımdan ufak ufak uzadım tabi ':)

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

"Bugün Ne Kessem ?"in ilk bölümüne hoş geldiniz. Bugün yanımda Recep Dayı var.
Resim

Bugün ne kesiyoruz dayıcığım ?
+ 10 senedir yanında öylece durduğum Garr Cin'in sohbeti artık sarmamaya başladı. Onu keseceğiz.
Evet sevgili okuyanlarımız, bugün Garr Cin kesiyoruz.

İhtiyacımız olanlar:
-Bir adet şifacı. (İsteğe göre savaşçı ve ya büyücü de kullanılabilir.)
-Biraz kudret.
-Son olarak da bir adet bank.

Kesime başlayalım:
İlk önce Garr Cin'in yanındaki cinleri tek tek yanınıza çekip yavaşça doğrayınız.
Resim

Sonrasında Garr Cin'i ürkütmemek için yavaşça yaklaşıyoruz. Ardından elimizdeki silahımızla kafasına vurmak suretiyle etini iyice yumuşatıyoruz. Ortalama 5-6 defa vurduktan sonra Garr Cin'imizin artık mecali kalmıyor.
Resim

İşte cesedimiz hazır!
Resim

Son olarak da banka oturup afiyetle izleyebilirsiniz.
Resim

Bir dahaki bölümde görüşmek üzere. Recep Dayı dur! Hemen tepinme cesedin üstünde, beni bekle!

İyi Forumlar. O:-)
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
Silverstreak
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos
Lonca: Persona Non Grata

Mesaj gönderen Silverstreak »

Emeğine sağlık güzel paylaşım olmuş...
Resim
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Selamlar

Bugün uzun ve karlı bir gündü. Hemen anlatmaya başlıyorum çünkü çok uzun sürecek. ':) Güne kasamdaki iksirlerin yerlerini düzenlemekle başladım. İhtiyacım olduğunda onları bulmak çok zor oluyordu. Ben de alfabetik sıraya göre düzenledim.
Resim

Birisi Saf Gümüş arıyordu, tansini 100binden sattım.
Resim

Tekrar büyücüme geçtim ve holde biraz para avına çıkmaya kara verdim. İlerde işe yarayabileceğini düşündüğüm bazı reçeteler düşürdüm ama peptit ve ya salgı namına bir şey yoktu. O reçeteler:
Resim
Resim
Resim
Resim

Peptit ve salgı avı sıkıcı olmaya başlamıştı. Ben de şansımı Yeraltı'nda denemeye karar verdim. Şansım yaver gitti.
Resim

Biraz daha uğraşıp Sivri Ada'ya geçtim. Ada bana çok cömert davranmazdı ama bu sefer öyle oldu. :upside_down_face:
Resim

İlerdeki Safir madeninden de bir adet Turuncu Safır çıktı. Atalım kasaya, tek tük de olsa alıcısı oluyor bunların.
Resim

Ve bir mavi topaz daha. Artırıcı olmadan ard arda saf maden çekmek beni şaşırttı. :grin:
Resim[/img]

Asıl amacım olan Sürüngen Pulu için uğraşmaya devam ediyordum. Ada sağolsun onu da verdi bana. :)
Resim

Biraz daha Pul için uğraşmaya karar verdim. Bu uğraşımın arasında hiç beklemediğim bir mesaj gördüm. Eski bir dostum Yunus bana mesaj atmıştı. Çok mutlu oldum. Biraz lafladık ve güzel bir ss aldık. 8)
Resim

Sonra dostumun isteği üzerine Kenan'a gittik. Uğursuz Kenan! Yüzünü bile görmek istemiyordum ama dostumu kıramadım. Kesimi gerçekleştirdik. Kimse eşya alamamıştı. Cimri işte, ne olacak ? Sonra gruptaki birkaç kişinin ricası üzerine tekrar bir grup kurdum ve yine girdik. İçerde ilk kısımda bilgisayarımın ve internetimin sorun çıkarması üzerine birkaç kez öldüm. hal böyle olunca gruptaki üç kişi çıktı. Geriye sadece üç kişi kalmıştık. Ben onlara çıkmamalarını, kesimi gerçekleştirebileceğimizi söyledim.
Başladık koşturmaya! Çok uğraştık, çok didindik ama 55 dakika sürse de kesimi gerçekleştirmiştik. Bu kahraman ekibe bir alkış istiyorum. 8)
Resim

Çıktığımızda tekrar girmek istediler ve birkaç kişi daha alıp tekrar girdik. Bu sefer muradıma ermiştim.
Resim

İşte Alternatör Yüzük çantada duruyordu! Kenan'la ilgili tüm fikirlerim birden değişti. Kendisine günlüğümde etmiş olduğum laflardan dolayı özür dilerim. Kenan çok iyi bir adam. :grin:

Artık Kenan sorunum kalmadığından biraz para kasmak için Hol'e inecektim ki birisinin Hidra Pençesi aradığını gördüm. Elimdeki pençeyi sattım.
Resim

Ardından Hol'e gidip kuyuda biraz örümcek öldürdüm ama örümcekler çoğu zaman olduğu gibi şaka ile yetindiler.
Resim

Klandan sürekli Xenotim sattığımı belirtiyordum ve ucuzdan kondrit almaya çalışıyordum. Daha doğrusu takasla. Şu sıralar Kondrit'in piyası 7.5-8-9 arasında değişiyor.
Resim

Ben de 1 Kondrite 3 Xenotim vermeyi teklif ediyorum. Bu 7.5m paraya tekabul ediyor. Ama ben daha öncesinde Xenotim'leri 2mden aldığım için Kondrit'i 6me almış oluyorum. Kondrit'in en az 7.5m'den satıldığı bir zamanda bu iyi bir ticaret. 8)

Kondrit'i kasaya attıktan sonra Hol'e, kuyuya geri döndüm ama doluydu. Bir arkadaş "Kabadayı moduna girip savaşalım, kazanan kuyuyu alsın." dedi.
Resim

Oko'larda iyi olmamama rağmen kabul ettim çünkü eğlenceli olabileceğini düşündüm. Diğer arkadaş kabul etmedi. Savaşa giriştik ama ben çok kötüydüm ve yenildim. Canımı bağışladı ve kuyuyu da bıraktı. İyi günler dileyerek oyundan çıktı. Diğer arkadaş da 1 defa daha kuyuyu temizleyip veda etti. Kuyu bana kalmıştı. Bir müddet kesim yaptım. Bir arkadaş uzun süredir Klorotoksin arıyordu. Ben de bugün düşürdüğüm Klorotoksin'i teklif ettim. Benim fiyatım 1m'di onunkiyse 500bin. Bu yüzden uzun zamandır arıyormuş. Kuyuda olduğumu ve ölürsem ona 500binden Klorotoksin'i satacağımı söyledim. Öyle de oldu. Söz vermiştim bir kere,
çok istemesem de satışı gerçekleştirdim.
Resim

Tam oyundan çıkıyordum ki birisi Kadim Hidra'ya yardım istedi. Ona ya yardım edip oyundan ayrıldım.
Resim

İyi forumlar!
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

Bu neçe bir gündür yiğidim. Maşallah, maşallah... Kenan mı dersin, ticaret mi dersin, örümcek mi dersin ne dersin. Güzel bir gün olmuş aziz dostum, başarılar tekrardan. :)
Resim
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Güzel gündü Retacığım. Darısı başına. O:-)
ERG

Fazıl SARRAFOĞLU
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Selamlar,

Öncekinin aksine kısa bir gündü. Ama güzeldi :) .

Holde biraz dolaştıktan sonra bir adet Peptit almayı başardım.
Resim

Biraz da adada Pul kasmaya karar verdim. Biraz uğraştım, düşüremedim. Sonra bir arkadaş yardım isteyince "X tozu" görevine yardımcı oldum.
Resim

Ardından biraz ticaret yaptım ancak sslerini aldığım halde nedense klasöre gelmediler. Yaptığım ticaret şu şekildeydi:
2.5m'den 2 adet Peptit Klorotoksin sattım.
Reçetesini düşürdüğüm 1 seviyelik zırhı ürettim ve 1m'den sattım.
Reçetesini düşürdüğüm 4 seviyelik zırhı ürettim ve 500binden sattım.
Bu zırhların bana maliyeti olmadığı için ne kadara satsam kardır. Havadan para kazanıyorum bir nevi O:-) .

Ardından biraz Antrepo'da gezdim ve çıkışımı gerçekleştirdim. Bu kamyonun burada olduğunu farketmemiştim:
Resim
İyi forumlar.
ERG

Fazıl SARRAFOĞLU
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Selamlar,
Bugün yine çok uzun ve bereketli bir gün oldu. Günümün büyük kısmı ticaretle geçti. Sanırım bu işi kapıyorum yavaş yavaş. :) İlk olarak Yeşil Elmas arayan birisine 6 adet sattım.
Resim

Ardından aynı kişinin sürüngen pulu sattığını gördüm. 1m'den sattığını öğrenince hemen aldım.
Resim

Elimdeki zırhları klana yansıtıyordum ve bir alıcı buldum. İkisi için 1m fiyat biçtim. 500bin vereceğini söyledi, kabul ettim. Nasılsa 50binden bile satsam kardaydım. :)
Resim

Daha sonra 10 adet daha Yeşil Elmas sattım.
Resim

Daha sonra birinin Alexandrite sattığını gördüm. Fiyatını sordum, 2.5m olduğunu söyledi. Xenotim'le takas edip edemeyeceğini sordum, kabul etti. Takası gerçekleştirdim çünkü Xenotim'leri 2m'den almıştım ve Alexandriteleri 2.5m'den satmak, Xenotim'leri 2.5m'den satmaya oranla daha kolaydı.
Resim

Daha sonra elimdeki 15 adet Xenotim'i 30.5m'e birine sattım. Bu sayede 500bin kar etmiş oldum. Xenotim'leri sattım çünkü çok alan olmuyordu. Elime geçen nakitle farklı materyallere yatırım yapmayı düşünüyorum.
Resim

Daha sonra 6m'den aldığım 1 adet Kondrit'i Alexandrite'lerini takas yolu ile aldığım adama yine takas yoluyla vermeyi teklif ettim.
Karşılığında Kadim Hidra Pençesi alacaktım. Kondrit'leri 9m'den satmak çok zor olurdu ama Kadim Hidra Pençesi'ne 9mden alıcı bulmak daha kolaydı. Eğer satabilirsem bu işten de karım 3m olacak.
Resim

1m'den satmak üzere 500bin'den bir Hidra Pençesi aldım.
Resim

Daha sonra elimdeki Jadeit'i 2.5m'den sattım.
Resim

Az sonra 2m'den başka bir Jadeit aldım. Bu sayede 500bin kar ettim.
Resim

Birinin Shen Kuo iksir aradığını gördüm ve verdiğim sayıdan biraz daha fazla Dinozor iksir karşılığında takası gerçekleştirdim. Shen'lerin değerini bilmiyorum ama Dinozor'lar çok talep gördüğü için satması daha kolay. 22 Dinozor iksir demek 2.2m para demekti.
Resim

Ardından Klorotoksin kasmak üzere Yeraltı'na indim. Bir müddet zaman geçtikten sonra ilk Klorotoksin'imi aldım.
Resim

Tam o esnada klan kanalından 5y2 ile Sığınak turu yapılacağını okudum. Bu deneyimi merak ettiğim için kendilerine eşlik ettim.Resim
Resim
Resim

Ödülüm de vardı ama alamadan bölgeden çıktılar. Ben de şöyle bir dram yaşadım:
Resim

Ardından efkarımı alıp Yeraltı'nın kasvetli koridorlarına döndüm. Yeraltı beni teselli etmeye çalıştı.
Resim

Yeraltı benim için çok üzülmüş olmalıydı. :grin:
Resim

Keyfim yerine geldikten sonra Kadim Hidra için yardım istendiğini gördüm.
Resim

Ardından da Solucan'a...
Resim

Ardından mesaime döndüm. Bugün şanslı günümde olmalıydım. :)
Resim

Evet, kesinlikle öyleydi. :grin:
Resim

Saat iyice geç olmuştu. Oyundan çıkmayı düşünmeye başlamıştım. Birinin çok uygun bir fiyattan Peptit Kolorotoksin sattığını gördüm. Fırsatı kaçırmak istemedim.
Resim

8 Peptit'e 15m'den sahip olmuştum. Hemen bu ticaretimin ardından gene uygun bir alışveriş fırsatı daha yakaladım.
Resim

Ve 2.5m'den almış olduğum 3 adet Saf Altın'ı 4m'den sattım.
Resim

Ticarete yeni başlamış olmama rağmen galiba bu işte iyiyim. :) Yeraltın'da biraz daha Klorotoksin için uğraşıp oyundan çıkmaya karar verdim. Bence doğru da bir karar verdim. O:-)
Resim

Dinlenmek için biraz oturmuştum ki yanıbaşımdaki Krizoberil madeninden hiç beklemediğim bir torba aldım.
Resim

Ve bir Klorotoksin daha...
Resim

Günü büyük bir finalle bitirmeyi de başardım. :)
Resim

Evet, söylediğim gibi bugün çok bereketli bir gündü. Bakalım, önümüzdeki günler nasıl olacak. İyi forumlar!
ERG

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Mesaj gönderen roselen »

Sana da klorotoksinciBABA diyelim artık :grin:
Resim

Resim

Resim
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Çok uzun oluyor ama düşüneceğim. :grin:
ERG

Fazıl SARRAFOĞLU