ılıLoussılı'un Günlüğü

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
yekpare
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları

ılıLoussılı'un Günlüğü

Mesaj gönderen yekpare »

Merhaba.
Bu oyunu aslına bakarsak çok uzun süredir oynamıyordum. Arz ve Lodos Bölgesi gelmeden hemen önce bırakmıştım. (Aslında Hol Bölgesi geldikten sonra - yaklaşık 2.5 yıl önce - birkaç kez tekrar başladım ve epey maden çektim ama çarlar ve madenler çalınınca tekrar bırakmıştım.) Fakat bu oyunu, diğer oyunlardan her zaman ayıran bazı şeyler oldu; aile ortamı gibi. Bende yaklaşık 1 ay önce tekrar başlayayım dedim.

Amacıma gelirsek aslında, Arz ve Lodos bölgesi geldikten sonra Tılsımsız Grup Bölgelerine girilmiyormuş. Tılsım üretmek maksadıyla Tank Savaşçımla maden çekmeye başlamıştım. Kendimi bildim bileli bu oyunun 5'de 3'ünde maden çekmişimdir heralde. :) Fakat biraz hoyrat olmam ve çarlarımın çalınması nedeniyle o madenlerden pekte bir yarar göremedim.

Madene başlarken amacımı Tılsım üretmek olarak belirlemiştim fakat şuan sadece zevkine maden çekiyorum. 1-2 ay sonra karakterlerimi aktarıp Tılsım dizer miyim? İnanın ben de bilmiyorum. Sadece vakit buldukça - genelde günde 2 saat - maden çekiyorum.

Günlüğü açmamın sebebiyse, dürüst olmak gerekirse 3 haftadır maden çekiyorum. İlk iki hafta epey iştahlı bir şekilde maden çektim. Her yeri silip süpürdüm fakat 3. haftaya geçtikten sonra hem saf maden çıkartamamam, hem de biraz sıkılmam nedeniyle günlük açıp biraz oyunumu renklendireyim istedim. Umarım siz de vakit ayırıp okursunuz. Ben de sizin vaktinizi boşa çalmak istemem. Neyse lafı fazla uzatmadan bundan önceki 3 haftada neler çektiğimi bir göstereyim. Hem de bu vasıtayla, günde kaç maden çektiğimin stoğunu tutmuş olacağım. :)

Resim
Bu arada ilk iki hafta maden çekerken, bana bir arkadaşım daha yardımcı oldu. Ona da buradan çok teşekkür ederim.

Vakit ayırıp okuyanlara teşekkür ederim. Keyifli forumlar.
En son ABERTHOL tarafından 04 Mar 2017 14:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: İleti, sahibinin isteği üzerine düzenlendi.
Sadece ahmaklar ölülere borçlu kalır.
romendiyojen
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Huzursuzluğum

Re: ılıLoussılı'un Günlüğü

Mesaj gönderen romendiyojen »

Hayırlara vesile olur umarım günlüğünüz
Kullanıcı avatarı
yekpare
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen yekpare »

romendiyojen yazdı:Hayırlara vesile olur umarım günlüğünüz
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
FiratCakiroglu
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Lonca: Raiders Of Anatolia
İletişim:

Mesaj gönderen FiratCakiroglu »

Maden çekmek güzel bir uğraşı bu oyunun.Ben de özellikle şifacı ile maden dolanmayı çok seviyorum.3 haftada maşallahın var süpürmüşsün piyasayı :)

Şansın bol , günlüğün daimi olsun ;)
Göster
Resim
Resim
Resim
Resim
ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Retaliation »

Günlük hayırlı olsun.Kasaya baktıkça gözüm dalıyor. :D
Resim
Kullanıcı avatarı
yekpare
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen yekpare »

Herkese tekrardan selamlar.

Resim

Bugün oyunda yaklaşık olarak 1.30 saat kaldım. Ağırlıklı olarak Sivri Ada'da maden çektim.

Maden çekmeye başlamadan önce sevgili Mahmut Abi, Fevzi Shen Güneş Asa üretiyormuş. Ona gereken malzemeleri temin ettim. Kendisi nakiti olmadığını söyleyip Xenotim vermeyi önerdi, bende kıramadım ve kabul ettim.

Resim

4 Mavi Topaz, 2 Sibiryalı, 2 Zamk'ı, 2 Xenotim ile takaslamış oldum böylece.

Dipnot: Çok şaşırtıcı olacak ama bugüne kadar toplam sadece 2 Sibiryalı çekebildim. Sibiryalı çıkmıyor. Belki de yakında tekrar değerlenir, kimbilir. :)

Maden turuna başlamış olduk. Bu günlüğe anlık Screen Shootları çekmeye alışkın olmadığımdan mütevellit 1 Yonca 1 Ganoderma görüntüsünü sizlerle paylaşamıyorum.

Kendimi telkinlerle hatırlatmaya çalışarak, bu uyum sürecini aşacağımı düşünüyorum. :)

Resim
Resim
Resim

Bugünlük Sivri Ada'da işimi bitirdim. Belki gece Hol'de Jadeit ve Kondrit kovalarım. :) Bugünlük kasam:

Resim

Hasılat: 1 Dört Yapraklı Yonca, 4 Ganoderma

Resim

Kullanıcı avatarı
yekpare
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen yekpare »

Retaliation yazdı:Günlük hayırlı olsun.Kasaya baktıkça gözüm dalıyor. :D
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Duygular karşılıklı, benim de Ekrem Abi ve Örümcek Salgılarına bakarken gözüm dalıyor. :)
FiratCakiroglu yazdı:Maden çekmek güzel bir uğraşı bu oyunun.Ben de özellikle şifacı ile maden dolanmayı çok seviyorum.3 haftada maşallahın var süpürmüşsün piyasayı :)

Şansın bol , günlüğün daimi olsun ;)
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Evet maden çekmek aslında güzel bir olay. Aslında amaca bağlı, amaç saf maden çıkartmaksa bir müddet sonra sıkabiliyor. Fakat amaç maden çekmekse çok fazla sıkılmıyorsunuz. -Yine de bazen sıkabiliyor ama - :) Aslında 2 hafta epey iyi maden çektim ama ondan sonra hesaplamamın gerisinde kaldım.
Serinplay yazdı:Öncelikle günlüğün hayırlı olsun.

Madenlerinin maşallahı var.Bende diyorum nerede bu ganodermalar :D

Bu madenleri satarak çok rahat bir Yıldırım 2 veya Meteorit 1 alabilirsin.
Ha-ha teşekkür ederim. :) Maden çekmeye başlarken planım 1 ayın sonunda Meteorit 2 3 tılsımı ile Meteorit 1 tılsımını alacak paramın olmasıydı. Şuan bu planıma biraz uzak duruyorum. Eğer tılsım üretmeyi düşünürsem öncelikle madenleri direk olarak değil de, tıkla üret item şeklinde satıp daha fazla kâr etmeyi planlıyorum.
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Retaliation »

Öncelikle günün hasılatı için hayırlı olmasını dilerim.Sanırım sizin bu hasılatı anlatan şey,yine bizim Kolpaçino'da geçiyor.

Resim

Bu arada forum bilgilerinizde Tılsım yazıyor,hala Tılsım'da mısınız?
Resim
Kullanıcı avatarı
knees2faces
İskele Babası
İskele Babası
Lonca: Gondor
İletişim:

Mesaj gönderen knees2faces »

Günlüğe hoş başlamışsın hocam devamını dilerim, senin şu kasanı görünce ben de de bi maden çekme hevesi geldi :D , takipteyim.
There is good guys and there is bad guys in this world and make no mistake about it ladies and gentlemen, ım a bad bad man.
Kullanıcı avatarı
MrSeKizGenN
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Klan: Lodos
Lonca: Sağlam Dostlar

Mesaj gönderen MrSeKizGenN »

Merhabalar ;

Gunlugun Hayırlı Olsun Maden Çektiğini Benden Sonra Öğrenenler Olmuş Bol Şanslar İyi Maden Çekmişsin Arada Saate Uğra Iki Lafın Belini Kırarız Zaten Pek. Kim se yok Olanıda Bana Düşman ;) Mahmut Abinse Cok Ugrasyor Ama Bu savas BitmeZ Zallad Yanina. Almakla olmuyor o isler
Kimseyi Hafife Alma , Hiç Birisi O Güzel Resimdekiler Gibi Gerçek Değil .
Resim
Günlüğümden Beni Takip Edebilirsiniz .