Keynesian Günlüğü - Eminönü

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
Ender4216
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders of Anatolia

Keynesian Günlüğü - Eminönü

Mesaj gönderen Ender4216 »

Merhaba günlük.
Sanırım akademik yazılardan başka yazdığım tek şey sen olacaksın. Edebi yazılardaki yeteneksizliğimle senin bu boş sayfalarını doldurmaya çalışacağım.
Şimdilik sadece ufak bir merhaba diyeyim dedim.
Resim
CAPITALIST
VedrosDaryS
Keynes
LethieN
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Lonca: So Real

Re: Keynesian Günlüğü - Eminönü

Mesaj gönderen LethieN »

Merhaba,

Günlüğünüz hayırlı olsun.

LethieN

İnzivaya Çekilmiş Münzevi

Mehmet Ali A.
Resim
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

Merhabalar;

Günlüğünün hayırlı olmasını diler ve devamını bekleriz. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
YankeeGoHome
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Exile

Mesaj gönderen YankeeGoHome »

Günlüğünüz hayırlı olsun . Umarım bir an önce başlarsınız .
Kullanıcı avatarı
Ender4216
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Çok teşekkür ediyorum değerli yorumlarınıza, beklentiniz çok yüksek olmasın rezalet bir yazarımdır.

Neyse gelelim sana günlükçüğüm. Günlükçüğüm diyorum çünkü henüz toysun, ufacıksın. Büyüyünce abilerin gibi koca bir günlük olacaksın.

Bugün enteresan bir gün geçirdim. Aslında oyunda yaşadığım çok da büyük bir heyecan olmadı. Esas günü enteresan yapan şey karşılaştığım diğer insanlardı. Anladığım kadarıyla düşen meteorun etkisiyle insanoğlunun bencilliği iyice su yüzüne çıkmıştı. İnanır mısınız şöyle bir ortamda bile Junon Hanım'ı ziyaret etmeye grup bulamıyorum.
Resim
Tabi sonradan anladım ki savaşçı olduğum için almıyorlarmış.
Ben de bunun üzerine büyücü olmaya karar verdim. Çok sevdiğim, muazzam bir ekonomistin isminden faydalanarak adını oluşturdum. Yeni adım Keynesian idi artık.

Araştırmak isteyenlere not: John Maynard Keynes gelmiş geçmiş en büyük ekonomistlerden birisidir. Hatta iktisat bilimindeki iki ekolden birisine öncülük eder. Bu bağlamda klasik ekonomistlerin görüşlerine karşı olduğum için kendimi "Keynesyen" olarak tanımlarım.
Ve işte buradayım.
Resim
İsimden olsa gerek karakterime daha bir bağlandım ve istekle oynadım. Bu karakteri yavaş yavaş oynarken öyle tat aldım ki, tılsımların ve büyük holün soğuk atmosferinden izole, eminönü sokaklarına hayranlıkla bakarken bir de bakmışım elimde Anka. Ne ara yaptım onca görevi hatırlamıyorum bile.
Resim

Şimdilik sana ve değerli okuyuculara anlatacaklarım bu kadar. Benim için çok değişik bir tecrübesin aslında günlük. Edebî olarak ilk defa yazıyor ya da yazmaya çalışıyorum. Bir parça utanıyorum aslında. "Acaba ne diyecekler?","Neler saçmalamış şuraya bak!" gibi ifadeler insanların aklına gelir mi diye düşünmeden edemiyorum. Olsun yahu. Hadi bu seferlik de böyle olsun.
Resim
CAPITALIST
VedrosDaryS
Keynes
Kullanıcı avatarı
Vezirx27
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: <LIL>

Mesaj gönderen Vezirx27 »

Utanacak bir şey yok : )
Bu sayfa sadece oyunda ne yaptığın ile değil duygularını, düşüncelerini, karakter yapını ve daha bir çok şeyi ortaya çıkartıp yeri geldiği zaman eksikleri tamamlamaya yarayan güzel bir platform.
Bence gayet iyi bir anlatım yaptın dahada iyi olacağını inanıyorum.
Kullanıcı avatarı
YankeeGoHome
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Exile

Mesaj gönderen YankeeGoHome »

Çok güzel başlamışsın . Vezirx adlı kullanıcının dediği gibi " Utanılacak birşey yok " .
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

Merhabalar;

Öncelikle size kızdım bilesiniz.Zira buradaki hiçbir yazar mükemmel değildir hatta hiçbir insan kusursuz değildir.Aslına bakarsanız ikinci paragrafa hak verdim ve tebessüm ettim.Ayrıca edebi yazınız da hoş ve güzel.İsterseniz oyun içinde haberleşebilir,konuşabiliriz.Hiç utanılacak bir şey yok ortada,saçmalamıyorsunuz da.Yazıların devamını bekliyoruz. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Ender4216
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Kıymetli yorumlarınıza çok teşekkürler arkadaşlar. Benim için hala çok zor buralara birşeyler yazmak. İnşallah atlatacağım en yakın zamanda. :)

Bakalım bugün neler olmuş;

Öncelikle [GM]HyDRoS yanımdan tabiri caiz ise fıydırdı geçti. Bırakın fotoğraf çekmeyi tıklayamadan yok oldu. Hızını çok kıskandım. Özellikle ada ve Eminönü arasında koştururken çok keşkeler geçti içimden.

Efenim daha sonra zincir muhafızı görevini aldım. Yavaş yavaş kendim yaptıktan sonra zincir delisine geldi sıra. Allah'a şükür ki yardım eden çıktı da hallettik hemen. Yoksa halim vahimdi.
Resim
Daha sonrasında epey bir arayıştan sonra Sultan ve Cevriye görevlerini yaptım. Çok şükür yine yardım eden bulundu biraz haykırıştan sonra. Ama fotoğraf almayı unutmuşum. 3 kişi kestik, biraz zor oldu ama oldu. :)
Dev Ana görevini de yaptım sağolsunlar burada da yalnız bırakmadılar beni. Özellikle WhixeWhineGOD nickli kardeşime çok teşekkürler bir kez daha.
Resim
Bu Dev Ana görevini yaptıktan sonra içime oturan tek şey şuydu. Meşhur pozu verip bir fotoğraf çekmeyi unutmuştum. Dev Ana'nın tahtına oturamadım yani. Yarın bunun üzerine mutlaka uğraşacağım. :)

Bunları da hallettikten sonra oyunda tanıştığım Can kardeşim bana bir gözlük hediye etti. Gözlüğü de takınca artist gibi oldum. Tü tü tü maşallah!
Resim

Aslında bugün sizlere kendi günlük hayatımdan da fotoğraflar göstermek istiyordum, ders notlarım, masam, kendim vb. ama kısmet olmadı yarına inşallah.

Şimdilik bu kadar değerli dostlar. Hepiniz sağlıcakla kalınız. Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen. :)

Hepinize keyifli oyunlar, keyifli forumlar.
Resim
CAPITALIST
VedrosDaryS
Keynes
Kullanıcı avatarı
Joller
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Joller »