ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı Günlüğü

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
VoiceOfVoiceless
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
İletişim:

Re: FıratÇakıroğlu Günlüğü [EMİNÖNÜ] #Alpargon

Mesaj gönderen VoiceOfVoiceless »

Güne kötü başladık....

Ortalama 1.5 yaşında olan CT Betta cinsi balığım sabah itibariyle öldü.
Şöyle bir kanı var :Balık hafızası 3 saniye falan.Külliyen yalan.
Abartmıyorum.Bu balık beni tanıyordu.Neredeyse ben hariç kimseden yem yemiyordu.Elimden yem yemesini öğretmiştim.Sudan zıplayıp elimden alıyordu yemi.Akıllı balıktı vesselam.
Son fotoğrafı da buydu ;

Resim

Bir hadisi vardır sevgili Efendimiz(sav)'in “Yeryüzündekilere merhamet etmeyene gökteki de merhamet etmez.” diye.

15-20 senedir evimizden hiç akvaryum eksik olmaz.Babamdan gelen bir hobi.İnanın verdiği huzur hiçbirşeyle değişilmez.Maneviyatı da apayrı zaten.
Bundan sonra günlüğümde bazı akvaryum balıkları hakkında kısa bilgiler vereceğim.Sonuçta bu oyunda bir hobi , akvaryum da bir hobi.Balık besleyen arkadaşlara yardımımız dokunur çok ufak da olsa.
Sizin akvaryumlarınız varsa da görmek isteriz , paylaşabilirsiniz bizle :)
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı

Re: FıratÇakıroğlu Günlüğü [EMİNÖNÜ]

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Üzüldüm, ama bir yandan da hobin olması güzel bir şey.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
Vezirx27
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: <LIL>

Mesaj gönderen Vezirx27 »

Balığına çok üzüldüm gerçekten, ilgili anlatışında çok hoşuma gitti diye bilirim : )

Geçen sene benimde Minik isimli kedim ölmüştü. Onu daha küçücük bir yavruyken çöpün kenarında açlıktan susuzluktan bitkin bir halde yerde yatarken bulmuştum. Gerekli bakımlarını yaptıktan sonra evimin kapısını açtım ona dolu dolu 1 buçuk sene geçirdik. İnsan gerçekten öyle bir bağlanıyorki camdan dışarı bakmayı severdi. Bir gün annem temizlik yaparken camı açık unutup kendisi aşağıya düştü normalde asla atlamaz kediler büyük ihtimal kaydıda düştü :cry:
Resim
Kullanıcı avatarı
KARADAVUTs
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Lonca: Gölge Haramileri
İletişim:

Mesaj gönderen KARADAVUTs »

Ben de senin kedine üzüldüm vezir kardeş.
K A R A D A V U T ş

UEFA EURO 2016 France
Kullanıcı avatarı
VoiceOfVoiceless
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
İletişim:

TOLGARDA yazdı:Üzüldüm, ama bir yandan da hobin olması güzel bir şey.
Gerçek anlamda severek yaptığım tek iş akvaryum hobisi diyebilirim.
Vezirx27 yazdı:Balığına çok üzüldüm gerçekten, ilgili anlatışında çok hoşuma gitti diye bilirim : )

Geçen sene benimde Minik isimli kedim ölmüştü. Onu daha küçücük bir yavruyken çöpün kenarında açlıktan susuzluktan bitkin bir halde yerde yatarken bulmuştum. Gerekli bakımlarını yaptıktan sonra evimin kapısını açtım ona dolu dolu 1 buçuk sene geçirdik. İnsan gerçekten öyle bir bağlanıyorki camdan dışarı bakmayı severdi. Bir gün annem temizlik yaparken camı açık unutup kendisi aşağıya düştü normalde asla atlamaz kediler büyük ihtimal kaydıda düştü :cry:
Resim

İnsani davranışınızdan ötürü tebrik ederim öncelikle.Her insanın yapmayacağı bir şeyi yapmışsınız.Çok da sevimliymiş.
Alışınca insan minik dostlarına , ayrılması zor oluyor gerçekten.
Kullanıcı avatarı
Vezirx27
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Lonca: <LIL>

Mesaj gönderen Vezirx27 »

Sayfanızı fazla kirletmemek adına bir fotoğraf daha paylaşmak istiyorum : )

İKV oynarken bile hiç rahat bırakmıyordu habire tepelerde habire sağda solda ilgi çekme peşindeydi =)

Resim
Kullanıcı avatarı
AFRASiYAB
Sui Generis
Sui Generis

Mesaj gönderen AFRASiYAB »

Selam VoiceOfVoiceless;

Öncelikle yeni günlüğünüz hayırlı olsun. Balığınızın yaşamını yitirmesine ise gerçekten çok üzüldüm. Tecrübelerimden ötürü bu duyguyu çok iyi anlayabiliyorum. Evcil hayvan beslemenin en kötü yanı da bu olsa gerek; insan aylarca, yıllarca besleyip bağlanıyor, sonra birdenbire kaybedince boşluğa düşmüş gibi hissediyor. Tekrardan çok geçmiş olsun.
İletişim/Destek Formu | Hızlı Destek | Etkinlik Takvimi
Forum Kanalındaki Faydalı Konular

Ayın Etkinlik Ödülüne Sen Karar Ver!
İstanbul Kıyamet Vakti'nden Haberdar Olun!
Resim Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
VoiceOfVoiceless
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
İletişim:

Vezirx27 yazdı:Sayfanızı fazla kirletmemek adına bir fotoğraf daha paylaşmak istiyorum : )

İKV oynarken bile hiç rahat bırakmıyordu habire tepelerde habire sağda solda ilgi çekme peşindeydi =)

Resim
En azından böyle güzel görüntüleri kalmış geriye....Çok tatlıymış hakket , bizim enceklere(kedi köpek yavrusu) benzemiyor hiç :)
AFRASiYAB yazdı:Selam VoiceOfVoiceless;

Öncelikle yeni günlüğünüz hayırlı olsun. Balığınızın yaşamını yitirmesine ise gerçekten çok üzüldüm. Tecrübelerimden ötürü bu duyguyu çok iyi anlayabiliyorum. Evcil hayvan beslemenin en kötü yanı da bu olsa gerek; insan aylarca, yıllarca besleyip bağlanıyor, sonra birdenbire kaybedince boşluğa düşmüş gibi hissediyor. Tekrardan çok geçmiş olsun.
Evcil hayvanlar konusunda haklısınız.
Teşekkür ederim.Sağolun.
Kullanıcı avatarı
KARADAVUTs
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Lonca: Gölge Haramileri
İletişim:

Mesaj gönderen KARADAVUTs »

Ben evde Hiç evcil hayvan beslemedim , nasıl bir duygu olduğunu bilmiyorum ama babam'ın iş yerinde bir tane açlıktan ölmek üzere olan bir kedi vardı onu tam ölümle pençeleşirken kurtardık ve ona 3 yıl boyunca baktık.Artık bizden biri olmuştu .Hatta bir ara hamile olduğunu öğrendik. Belli bir zaman sonra yavruları olmuştu , onları da besledik büyüttük artık onlarda birer aslan parçası olmuştu , derken tak bir gün bizim kedi çok hastalandı ve ne yaptıysak hangi veterinere götürdüysek iyileştiremedik.sanırım yaşlanmıştı ve yaşlandığı için bir süre sonra öldü.bende kendimi çok büyük bir boşlukta hissetmiştim o zamanlar ama suan unuttum aradan 10 sene geçti. bu da benim bir anımdır.
K A R A D A V U T ş

UEFA EURO 2016 France
Kullanıcı avatarı
VoiceOfVoiceless
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
İletişim:

[quote="KARADAVUTs"]
Ben evde Hiç evcil hayvan beslemedim , nasıl bir duygu olduğunu bilmiyorum ama babam'ın iş yerinde bir tane açlıktan ölmek üzere olan bir kedi vardı onu tam ölümle pençeleşirken kurtardık ve ona 3 yıl boyunca baktık.Artık bizden biri olmuştu .Hatta bir ara hamile olduğunu öğrendik. Belli bir zaman sonra yavruları olmuştu , onları da besledik büyüttük artık onlarda birer aslan parçası olmuştu , derken tak bir gün bizim kedi çok hastalandı ve ne yaptıysak hangi veterinere götürdüysek iyileştiremedik.sanırım yaşlanmıştı ve yaşlandığı için bir süre sonra öldü.bende kendimi çok büyük bir boşlukta hissetmiştim o zamanlar ama suan unuttum aradan 10 sene geçti. bu da benim bir anımdır.
[/quote]

Bizim de aynı durumda versiyon olarak köpekti.Çok benzer.Ölüm döşeğinden aldık , büyüttük , yavruladı.Sonra yaşlılıktan öldü.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

Merhabalar , bugün güzel geçti.Bereketliydi.Uzatmadan geçelim ;

Öncelikle dün düşürmüş olduğum bir itemi göstereyim ;

Resim

Hepinizden iğreniyorum görüntüsü ;

Resim

Salgıya giderken yol üzeri yıkılan hayallar vol 999999999 ;

Resim

Bir item daha(satılıktır) ;

Resim

10 dakika falan meteora inip satış yapayım dedim.Sadece yoncaları satabildim.Diğerleri kaldı çantada :| Galiba beceremiyorum satış işlerini :?:

Yol üzeri 1-2 KP ;

Resim

Resim

Savaşmayı unuttum diyebilirim bu hol yüzünden

Ve ve ve...Sonunda...Nihayet...

Torbayı açarken acaba hangi tılsım diye düşünürken salgının görünmesi gerçekten sevindirdi.Hiç kolay kasılmıyor şifacıyla

Resim

Hemen ardından ah'lar vah'lar içinde kaçan gol ;

Resim

Harita üzerinde kendime salgı haritası yaptım.O yol üzerinde de madenler var.Bugün bunu düşürdüm ;

Resim

Oyunu kapatmak için Mısır Çarşısına giderken yol üzeri birini daha ham yaptım ve oyunu kapattım ;

Bu arada geçmiş olsun Furkan :mrgreen: :mrgreen:
Resim

2-3 gündür sık gelen neden sadece şifacıyla oynuyorsun , sıkılmıyor musun gibisinden sorular oluyor.Gördüğünüz gibi her işi yapabiliyorum.Biraz zahmetli oluyor ama oluyor sonuçta.Bir de ne bileyim , gerçekten zevk alıyorum oynamaktan şifacıyla.Yani şifacı da denmez artık.Enerjisi yüksek büyücü diyebiliriz :)

Güne bu güzel şarkıyla nokta koyalım.Aslında 2 şekilde mevcut.2'sini de atalım biz ;

Bu 1. versiyon , benim daha çok hoşuma gidiyor.

Bu da 2. versiyon.Bu biraz daha agresif tarzda geliyor bana ;

Tekrar görüşmek üzre , selametle...[/b]