ROSELENMORGONSİR'in Günlüğü --TEŞKİLAT--

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
92Gner
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Merkez Tehlike

Re: ROSELENMORGONSİR'in Günlüğü --TEŞKİLAT--

Mesaj gönderen 92Gner »

roselen yazdı: 17 Eki 2017 12:47 Selamlar

Her zaman olduğu gibi ilk büyücü karakterime giriş yaptım ve Sivri Ada'nın yolunu tuttum slotlar boştu ve seri bir şekilde keserek ilerliyordum . Uzunca bir süre dolandım slotları fakat hiç bir şey alamadım bir an önce plus almam gerektiğinin farkına varıyordum yavaş yavaş . Tam Sivri Ada'dan gidip Meteorda biriyle alışveriş yapacakken son bir kere daha döneyim şu slotu dedim ve baştan uca döndüm . Neyse ki son kestiğimde sürüngen pulunu alabildim . Hal böyle olunca hemen kasama attım ve meteor bölgesinin yolunu tuttum . Sermayemi yavaş yavaş arttırıyor gibiydim ve bu sevindirici haberdi . Tankıma yeni eşyalar alabilmek için biriktiriyordum bir nevi bu parayı .

Resim

Ardından Meteor bölgesine geçtim ve Arzlarla savaş halindeyken iksire ihtiyacı olan bir şifacıyla 20 kk 20 dino karşılığı 4 m'ye anlaşarak alışverişi gerçekleştirdim . İksirlerinde iyi para ettiği yadırganamaz bir gerçek elbette :grinning:

Resim

Hatırlarsanız şifacım en son Büyük Hol'e inmişti Örümcek Salgısı alışverişini gerçekleştirebilmek için . İnişim oldu ama çıkışı bir türlü beceremedim . Hep ışınlanarak gitmeye alışık olduğum için çıkış yolunu tam olarak bilmiyor ve Ruh Kalkanım olmadığı içinde slotlara çok kolay ölüyordum . Sağolsun '' Ölüyıkanırpamukt '' isimli arkadaş bana çıkışa kadar eşlik etti ve öleceğim slotları gösterdi . Ardından bana oldumu diye sordu ben de doğunca bakacağım dedim ona . O da buna gerek olmadığını kendisinin de Hol'ün başında doğdunu belirtti :grin: Kötü hissettim çünkü kendisini Lodos Ocağında bir arkadaşı bekliyordu bana eşlik etmeden ona beklemesini söylemişti . Kendisinden hem özür dileyip hem de teşekkür ederek yoluma devam ettim . Olur da günlüğü okursan teşekkürler yeniden çünkü kimden çıkış yoluna eşlik etmesini rica etsem cevap bile vermeye tenezzül etmediler .

Resim

Ardından tekrar büyücü karakterime giriş yaptım . Şifacı için Gaffar , Savaşçı için ise Kenan grubu bulamadığım için boş durmayıp Pul kasmam gerektiğini düşündüm . Bu sefer beklediğimden kısa bir sürede Pul düşürmeyi başardım . Bu benim için de biraz şaşırtıcı olmuştu aslında :grin: Pulu kasama koyarak biraz daha uğraştım fakat şansımı zorlamamam gerektiğini anladım ve biraz da savaşçı karakterime giriş yaparak onda oynamaya karar verdim .

Resim
Pul işinede iyi sardın bakiyorum başarılar 😊
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Y2 ile dolaşıp bir çok slot kestikten sonra artık birazda grup bölgesi atıp eksiklerimi tamamlamanın zamanı gelmişti . Trans Zırh ve Trans Ceketi hala düşürememiştim ve bu canımı sıkıyordu biraz. Bende hal böyle olunca M1 ine karşılık Y2 arayan birisiyle konuştum ve takaslamaya karar verdik . Ardından Çemberlitaş gruplarını aramaya başladım . Hepsi M23'e sahip büyücü arıyordu ama ben bunun o kadar da gerekli bir tılsım olduğunu düşünmüyorum . Ama yinede insanlara m23 olmadığımı ama hasarımın yüksek olduğunu ve eşlik edebileceğimi söylüyordum . Uzunca bir süre grup bulamadım fakat tam çıkacağım sırada bir gruptan beni çağırdılar ve Full bölge atacaklarını söylediler . Bende onlara memnuniyetle eşlik edeceğimi belirttim .

Resim

Belki size abartı gibi gelecektir ama İkv oynadığım onca süre boyunca en hızlı ilerlediğim grup buydu . O kadar hızlı ve senkronize oynuyorduk ki Yol Savaşçısına gelene kadar hiç sıkıntı çekmedik , sonrasında X'e giderken de aynı şekilde . Belki ne var bunda biz her gün öyle gidiyoruz diyebilirsiniz ama benim en nefrettiğim kısım olan X yolunu bu kadar hızlı ilk defa geldim ve grup o kadar iyi gidiyordu ki bir şey deyip şomağızım ile olayı bozmak istemedim :grin:

Resim

Yol savaşçısı ve X'i boş geçtim ve Trans Zırh umutlarım yavaş yavaş azalmaya başladı . Fakat bu grupla oynaması o kadar keyifliydi ki hiç bir şey atmasa bile gerçekten inanılmaz keyif aldığım gerçeğini değiştirmeyecekti bu . Ardından Semiha Hanım'ın kapısına dayandık ve hiç bir sıkıntı çekmeden onu da içeri kaçırmayı başardık . Grupta ki arkadaşlardan biri menzilde neymiş 95'te konslayın gitsin dedi ve onun verdiği rahatlıkla hepimiz 95'te konslayıp Semiha'yı içeri kaçırdık . Bu şaşırtıcıydı çünkü genelde 3 4 hs bekliyordum Semiha'yı kaçırabilmek için :grin:

Resim

Gaffar bey ve Semiha Hanımıda boş geçtim maalesef hiç bir şey alamadım . Artık bütün umutlarım Stuart Bey'e kalmıştı . Gecenin 3'ünde bile bu Trans Zırhı düşürebilmek için uğraşıyordum . Gerçekten bunca zamandır hala nasıl atmadı bende bilmiyorum fakat oldukça sinir bozucu bir durum :( Maalesef beklenen olmadı ve yine Trans Zırhı alamadan bir çemberlitaş defterini kapattım fakat bu gruptan aldığım haz üzüntümü bir nebze olsun gideriyordu :grin:

Resim

Ardından iksirlerimizi almaya gittik ve seri bir şekilde torbalarımızı aldıktan sonra herkes çıkmadan bir de o '' MEŞHUR '' gazete parçasının olduğu tarafa gittim ve bir fotoğrafını çektim . Belki de yeni gelecek güncellemenin ana karakteri olacak belki de sadece tarihteki yerini almaya devam edecek biri vardı bu kağıtta . Ama bir gerçek vardı ki o hala hepimiz için sırrını koruyan birisiydi . '' Perihan Hanım '' ve '' Barışa Atılan Bomba ''

Resim

Resim

Ardından birisinin M1 verene karşılık Y2 + belli bir miktar para verdiğini gördüm ve fırsatı kaçırmadan duramadım :grin: Hemen gidip y2 + 2 M karşılığı M1'i verdim ve kısa gün içinde az da olsa bir kar elde ettim . Ardından Ejder KK arayan birisiyle konuştum ve elimde ki 59 ejderin 55'ini ona sattım kalan 4 tanesinide kendime ayırdım nolur nolmaz diye ve ordan da iyi bir miktar para aldıktan sonra günü noktaladım :yum:

Resim

Resim
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Y2 tılsımını satmaya çalışıyordum bugün . Daha doğrusu satmaya değil pahalıya elden çıkarıp ucuza tekrar almaya çalışıyordum . Tam alıcılarla konuşurken birisi bana m23 vermesi karşılığında kendisine y2 + ne verebileceğimi sordu . Bende böyle bir alışverişin mümkün olamayacağını düşünerek fazla nakitim olmadığını kendisine belirttim . Kendisiyle uzunca bir süre konuştuk ve ona m23 karşılığı Y2 + Bir miktar para + Ma Göz + Yonca + Pul + Salgı + Diş ve belli bir miktar Ejder ve Dino iksir teklif ettim .
Kendisi biraz düşündükten sonra bu teklifimi kabul etti . Ben çok şaşırdım çünkü m23 piyasa değeri daha pahalı olan bir tılsımdı fakat verdiğim şeylerde o kadar ucuz kalmıyordu bu tılsımın yanında . Ben de m23'e daha kolay alıcı bulabileceğimi düşünerek alışverişi gerçekleştirmeye karar verdim . Fakat kendisine eşyaların bir kısmının şifacımda olduğunu belirttim , o da sorun etmedi ve alışverişi gerçekleştirdik .

Resim

Resim

Ardından şifacıma geçerek kendisine kalan materyalleri ve iksirleri verdim . 50 Ejder demiştim fakat karakterimde daha az Ejder iksir varmış bu yüzden üzerini Hidrojen ve Ateş Boyasıyla tamamladım çünkü hiç bir işime yaramayıp kenarda duruyorlardı bende bari işe yarasın diye düşündüm . :grin:

Resim

Ardından kendisine Ma Gözü verdim ve Ma gözün ederi daha fazla olduğu için o da bana 3 m para verdi böylelikle borç kapanmış oldu ve ikimizde birbirimize teşekkür ederek yolumuza devam ettik . Hiç beklemediğim bir anda böyle bir takas gerçekleşmiş oldu bende şimdi bu tılsım üzerinden al - sat işlemlerime devam etmeyi düşünüyorum . :grinning:

Resim
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Bugün oyuna giriş yaptığımda biraz da savaşçı karakterimle oynamaya karar verdim fakat maalesef grup bulmak pekte kolay olmuyordu şartel olarak bile olsanız . Fakat sonunda bir grup buldum ve onlarla birlikte girdim . Seri bir şekilde ilerleyip bölgeyi tamamladık , yollarda biraz zorlandığımız anlar olsa da ve ilk kenanımdan '' Işık Hanım Yüzük '' aldım . Sevindirici oldu bu benim için bir o kadar da motive ediciydi . Ama savaşçı karakterine tank eşyaları bulmak ve Arzuhalci gel git görevlerini yapmak gözüme şimdilik oldukça zor geliyor . :grin:

Resim

Resim

Ardından büyücüme geçerek eksik olan Trans Zırh ve Trans Ceket'i düşürebilmek için çok uğraşmama rağmen hiç bir sonuç alamadım . 3 - 4 Bölgeye girdim fakat hiç bir şekilde atmıyordu :( Birlikte girdiğim gruptan 2 kişiye ise Trans Zırh atması benim iyice kıskanmama yol açmıştı onları :D Bir an önce bu eksiklerimi tamamlayıp zamanımı Hol'de geçirmek istiyorum . Şimdilik uğraşmaya devam ediyorum umarım yakında sonucunu alabilirim ':)

Resim

Resim

Resim

Resim

Ve grubumuzdan bir arkadaş Transformatör Asa düşürdü . Kendisi çok sevindi eksik olduğunu belirterek onun bu mutlu anını da eklemek istedim günlüğüme :D

Resim

Ardından en sevdiğim yer olan İksir Alma kısmına geçtik . Çünkü torba garantisi olan tek yer buraydı . Ve son derece ihtiyacım vardı çünkü son m23 takasından beri hesapta ne para ne de iksir kalmıştı doğru düzgün . Seri bir şekilde iksirlerimizi de alıp bölgeden çıktık ve eksik olan Translarım için daha sonra tekrar girmek kaydıyla Sivri Ada'nın yolunu tuttum .
Şimdilik ... ;)

Resim
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Büyücümde eksik olan Trans Zırh ve Trans Ceket'i düşürmek için yine Stusuz grubuna girdim ve hızlı bir şekilde bölgeyi temizlemeye başladık . Fakat yine koca bölgeden hiç bir şey alamadım :( En son Met 23'ü aldığımda takasladığım adama bütün iksirlerimi verdiğim için karakterde iksirim olduğunu unutmuş olacağım ki şifacımla bölgeye ejder iksirsiz girmişim .
Gruptaki adam şifacı iksir kullanmaktan çekinme dedi bende zaten öyle bir sorunum olmadığını her an bastığımı belirttim fakat sonra çantaya bakınca ejder iksir olmadığını görüp bozuntuya vermeden büyücülerden büyü kritik iksiri isteyen varsa ejderle takaslayabileceğimi belirttim :grin: Birisi 3 adet ejder verdi ve bu iksir sayısı benim için yeterliydi bu bölgeyi kurtarmak için >:)

Resim

Resim

Grup çok seriydi ve 7 - 8 dakikada Semiha Hanım'a gelmeyi başarmıştık . Kimse fazla konuşmuyor herkes işini yapıyordu ve çok hızlı bir şekilde ilerliyorduk . Şifacımda nelerin eksik olduğu hakkında en ufak bir fikrim yok . Sadece keyif aldığım için bölgeye girdiğimde çoğu eşyanın fullendiğini hatta belki 2 setin tamamen bittiğini bile düşünüyorum :grin: Bu karakterde ne plus ne de Çemberlitaş Artırıcı olmasına rağmen oldukça sağlam torbalar alıyor . Ve şimdilik eksiği Mevlana Zırh onu düşürmek için Semiha ve Stuart'tan umutlansam da bu karakterime de şimdilik bir şey düşüremedim . Fakat sorun değildi daha denemeye devam etmeyi planlıyorum çünkü :grin:

Resim

Resim
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Gece'ye Sivri Ada'da kapanışı koymak üzere yola çıktım ve hem sürüngen pulu kasmaya çalışıp hem de çıkan madenleri topluyordum bir yandan . Fazla insan olmadığı için ( hatta hiç ) bütün slot bana kalıyordu . Bu durumdan memnun değildim çünkü kalabalığı , insanları istiyordum elbette . Fakat hala yeni güncellemeyi bekleyerek sabırlı bir şekilde devam ettim işimi yapmaya . Uzun sürmedi ve biraz uğraştıktan sonra 1 adet Sürüngen Pulu düşürebildim :grin:

Resim

Ardından Dev Komodo tarafından çıkıp , Migrat'ın yanındaki ışınlanmadan karakteri Meteor'a bırakıp oyunu kapatacaktım . Fakat bir kaç tur daha atmaya karar verdim ve hal böyle olunca turlamaya devam ettim . Şaşırtıcı bir şekilde tekrar Pul atmıştı ve bu durum beni şaşırtmıştı . Sanırım bu işe geceleri devam etmeliydim ben ':) Fakat y2'yi sattığım için fare adamlar başıma dert oluyordu ve tek seferde hepsini öldüremiyordum . Bu işin zorlayıcı tarafıydı . Bir şekilde hallediliyorlardı fakat ister istemez slotu dönerken toplanıp başını ağrıtabiliyorlardı insanın bu yüzden en kısa sürede Y2'ye tekrar kavuşup eskisi gibi hızlı bir şekilde dönmem gerektiğini anladım

Resim

Ve günün bonusu :yum: Tam oyundan çıkmadan dibimdeki Krizoberil madeni çıktı ve gidip çekmeye karar verdim . Torbayı açtığımda ise mavinin en sevdiğim tonuyla karşı karşıya kaldım . Bu saf maden demekti :) Piyasasına çok hakim değildim fakat yine de hiç bir zaman eskimeyecek olan madenlerden birisiydi . Alexandriteyi'de kasama attıktan sonra karakterimi orada bırakarak oyundan çıkışımı gerçekleştirdim .

Resim
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Uzun süredir büyücümde çokça zaman geçirdiğim için biraz da şifacımda takılmaya karar verdim ve hemen bir Stusuz grubuna girdim . 10 dakikada gaffara vardık ve çok seri şekilde ilerliyorduk . Bu kadar hızlı olmak güzel olsa da boş torba almak iç açıcı bir durum değildi tabii ki . Günün ilk gaffarını boş geçmiştim :grin:

Resim

Boştan kastım tabii ki daha önce olan şeyleri tekrardan atmasıydı . Hal böyle olunca karakterime 1000. kez Mevlana Pantolon atmıştı :D Gerçekten kasamın büyük bir çoğunluğunu bu pantolon oluşturuyordu diyebilirim . Ardından Stuart'a doğru yol aldık ve hızlı bir şekilde onu da eritmeyi başardık . YİNE OLMADI :( Tam sevinmiştim sonunda Mevlana Zırh'ı attı ve bütün eksiklerim kapandı diye fakat yine olmadı bu seferde Siyanür Zırh atmıştı . Bir anlık soru işaretleri hemen cevabını bulmuştu . Ama kötü değildi elbette belki ileride Zehirci olmaya karar verirsem oldukça iş görecek bir eşyaydı :grinning:

Resim

Ardından yeni bir grupla girdik ve oldukça hızlı bir şekilde ilerledik . Yine 10 dakikada Semiha'ya varmıştık fakat bizi zorlu dakikaların beklediğini hiç birimiz bilmiyorduk :D Tam 25 dakika uğraştık Semiha Hanım'ı içeri kaçırabilmek için ama asla pes etmedik . Hep bu defa olacak diyerek inancımızı belirttik ve sonunda Semiha Hanım'ı içeri kaçırmayı başardık :grinning: Grup Liderimiz çok sevinmiş olacak ki '' Allahınıza kurban sizin '' diyerek mutluluğunu belirtmişti :grin: Her seferinde bu son deneme diye girdik fakat hırslanmış olacağız ki içeri kaçırana kadar durmadık , pes etmedik ve BAŞARDIK ':)

Resim

Resim

Fakat bu kadar uğraşımızın sonucunda hiç kimse bir şey alamadı >:) Yine de çok eğlenceli bir bölgeydi ve hepimiz birbirimize teşekkür ederek çıkışımızı gerçekleştirdik . Şimdi artık biraz da büyücü karakterime girmenin vaktinin geldiğini düşünerek diğer hesabıma geçmeye karar verdim :)
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Büyücü karakterime giriş yaptım ve her zaman yaptığım gibi Met 2 3'e alıcı bulmaya çalışarak işe başladım .
Bir sürü teklif vardı ama hiç istediğim aralığı yakalayamıyordum bu tekliflerde . İstediğim fiyatta ve ya takas tılsımlarında diretiyordum çünkü biraz da olsa karlı çıkmak istiyordum elbette . Ama işime yarayacak olsa bir çok güzel tılsım ile iyi teklifler de geliyordu açıkçası fakat benim tercihim Y2 ve ya M1 yönündeydi . Tam o sırada birisi bana günlüğümü takip ettiğini ve beni tanıdığını söyledi . Bu da beni mutlu etti ve burada paylaşmak istedim . Böyle ufak şeyler oyuna olan heyecanınızı artırıyor gerçekten :grin:

Resim

Ardından Kenan'a şalter arayan bir grupla konuştum ve Savaşçı karakterimle gelebileceğimi belirttim . Kendileri de gelmemi yer olduğunu söylediler . Ben de Savaşçı karakterimle Mısır Çarşısının yolunu tuttum . Üzerinde ki çoğu şey hala 1.seviye eşyaları olmasına rağmen bölgeye giriş yaptık >:)

Resim

Kıyıda köşede kalmış olan görevleri de yapmayı ihmal etmiyordum elbette . Kadının acısını dindirin isimli görevi yapmak için Megafon'un yanı başında buldum kendimi ve Megafon'u çalarak görevi tamamladım . Bu da tamamlandıktan sonra Kenan'a doğru ilerlemeye başladık .

Resim

Kenan ve Motorinden iksirleri alan taraf ben olmuştum onun haricinde herhangi bir şaheser eşya alamadım .
Büyücülerimizden biri Nucleus Kolye aldı , yanlış hatırlamıyorsam . Ardından bir kaçında beklemelerini çünkü Kenan'ı öldürme görevini teslim etmem gerektiğini söyledim . Sonuçta Farabi Mor eldiven veriyordu ve tank karakterimi dizmem de oldukça yararlı olabilecek bir eşyaydı . Hem Eldiven'i alıp hem de Zarfı İnceleme görevini yaparak grup bölgesinden çıkışımı gerçekleştirdim . Ve ardından grup bulamayınca karakterimden çıkışımı yaparak oyuna biraz mola verdim ':)

Resim

Resim

Not olarak Büyücü karakterimin içinde bulunduğu loncada herkes oyunu bırakmış galiba çünkü 2 haftadır hiç bir şekilde aktif oyuncu bulunmuyor loncada . Eğer Teşkilat sunucusunda alımı olan aktif bir lonca varsa katılabilirim çünkü tek başına oynamak sıkıcı olabiliyor bazen :yum:
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Lahza »

Çok zevkle inceledim günlüğünü dostum devamı gelsin baya akıcı, tebrik ederim :)
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Lahza yazdı: 22 Eki 2017 12:51 Çok zevkle inceledim günlüğünü dostum devamı gelsin baya akıcı, tebrik ederim :)
Teşekkürler , yeni şeyler yaşadıkça paylaşmaya çalışacağım elimden geldiği kadar :)
Resim

Resim

Resim