ROSELENMORGONSİR'in Günlüğü --TEŞKİLAT--

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Re: ROSELENMORGONSİR'in Günlüğü --TEŞKİLAT--

Mesaj gönderen roselen »

vahdet yazdı: 30 Kas 2017 09:55
roselen yazdı: 30 Kas 2017 00:11
Resim

Hayırlı olsun :relaxed: Artık sende 2654 sün :grin: :grin:

Teşekkür ederim , yakında asitçi olarak görüşmek dileğiyle diyelim ':)
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana merhaba sevgili günlük . Jabberwocky karakterimin Mevlana Zırh eksiğini tamamlamam ile birlikte artık Pulcubaba'ya biraz daha fazla vakit ayırmaya karar verdim ve tam görevleri yaparken Karakol beni Hol'e çağırdı . Orada gerçekten iyi seviye atlanıyordu ve ben de kendisine eşlik etmeye karar verdim . Oda'ya gideceğimizi belirtti ben de tam olarak neresi diye düşünürken birden yolda buldum kendimi . Giderken kendisi 1 adet Jadeit çekip o klasik gülüşünü yaptı ':)

Resim

Ardından zamanımızın çoğu odada geçti sorunsuz bir şekilde oraya vardıktan sonra . 30 - 40 dakika kadar hiç konuşmadık neredeyse ben ara sıra ona BB yapıyordum fakat ihtiyacı olmuyordu genelde ':) Hal böyle olunca ben de internette takılıyordum . Derken bir aradan sonra sohbet etmeye başladık ve sohbet o kadar sardı ki yaklaşık 1 saat neredeyse slotlara ellemeyip sohbet ettik :) Daha sonra Loncadan başka bir arkadaşımız daha geldi ve o da sohbete katılınca iyice keyifli hale geldi olay . Derken böyle zaman geçtikten sonra 43. Seviye oldum ve bu kadarın yeterli olduğunu belirttim . Gerisini Sığınak'ta halledebilirdim çünkü .

Resim

Daha sonra hala Labirent görevlerimin olduğu aklıma geldi ve hızlı bir şekilde Salon'un yolunu tuttum . Fakat 43.Seviye bir büyücü bile olsanız oraya gitmek gerçekten çok zor bir kaç kez Kutup açıp alt çekmek zorunda kaldım çünkü ölecek oluyordum yolda :) Derken sonunda Salon'a varabildim ve görevimi hallettikten sonra bir arkadaş elimdeki Gadoların tanesini ne kadardan sattığımı sordu . Tam o sırada kısa bir süre içinde anlaşma gerçekleşti ve satışı yapmak üzere S3'e geçtim .

Resim

Savaş 3'te buluştuktan sonra 2 adet Gadolinyum'u 5 m karşılığı sattım ve parayı çantama koydum daha sonra arkadaşım İbrahim'e vermek üzere çünkü onun madenleriydi bunlar .

Resim

Baktım kendisi de oyunda Lodos Sancak'ta beni beklemesini söyledim . Orada onunla buluşup hem Xeno hem de Gadolinyumların parasını kendisine teslim ettikten sonra , Stusuz gideceğimizi belirtti . Ben de boşta m1 olup olmadığını sordum . Neyse ki Lonca'dan başka bir arkadaşım Demir M1 tılsımını İbrahim'e bana vermesi üzere teslim etmiş . Hal böyle olunca tılsımı hemen yerine koyup Stusuz için hazırlıklara başladım :)

Resim

Resim

Daha sonra bölgeye girdik ve grubun çoğu tanıdık olduğu için oldukça rahat oynuyordum . Ve hasarlarımız ( ben de dahil :p ) çok yüksek olduğu için hızlı bir şekilde Semiha'ya kadar varabilmiştik .

Resim

Ardından Semiha hanımı kolaylıkla ilk Hs'de içeri kaçırdıktan sonra içeride de onu Gaffar Bey'den ayırıp kesmeye başladık . Konslarımız gelir gelmez 4 büyücü aynı anda kalktık ve kendisini yere serdik . Fakat herhangi bir cömert davranışta bulunmuyordu bugün Semiha Hanım :unamused:

Resim

Ardından Gaffar Bey kesimine geçtik ve biraz acemiliğim yüzünden 2-3 defa öldüm :D Hs'yi alanın 2 kez vurmasını beklesem de Kritik vurduğum için bana dönüp anında yere serebiliyordu beni . Ardından o kadar güvenli oynamaya başladım ki sanki M1'siz gibi vurmaya karar verdim bana dönmemesi için . Hem Şifacımız için fazla yük olmak hem de gruptakilerin cksini almak istemiyordum . Neyse ki sonunda Gaffar'ı yere sermeyi başardık neyse ki o Semiha kadar cimri davranmayıp Hidrojen vermişti . Bunu ileride satmak üzere Kasamdaki yerine koyduktan sonra Stuart'a doğru yola çıktık .

Resim

Stuart bey konusunda çok hızlıydık ve oldu bittiye geldi olay :) Hasarlarımız çok yüksek olduğu için Kudret çeker çekmez kendisine Konsantrasyon yeteneğimizi açıp Meteorit büyülerimizi savurmaya başladık . Bize karşı fazla dayanamayacak ki kendisi kısa bir süre sonra yerdeydi ve o da bana bir ikramda bulunmuştu . Bunun piyasası çok yoktu ama belki ileri de alıcısını bulurum diye Kasamdaki yerine koydum ve en sevdiğim kısıma hemen geçtim : İKSİR !! Ve iksirlerimizi de aldıktan sonra yorulduğuma karar verip oyundan çıkışımı gerçekleştirdim :)

Resim

Resim
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana merhaba sevgili günlük . Bugün sana biraz daha geç yazıyorum çünkü ders bittikten sonra sinemaya gittim . Uzun zamandır herkesin konuştuğu ve benimde merak ettiğim Ayla filmine biletimi aldım ve gerçekten çok eğlenceli aynı zaman da bir o kadarda duygusal bir filmdi . İzleyen arkadaşlar bilecektir filmin sonlarında Süleymanın gerçek hayattan Parktaki görüntüleri gerçekten çok inanılmaz hisler yaşattı . Duygusal yoğunluk ağır basınca haliyle biraz bunun etkisin atıp tekrar günlüğümü doldurmaya karar verdim ':) Büyücü karakterim ROSELENMORGONSİR'deyim ve bir Çemberlitaş hikayesi daha ...

Resim

Grubumuz yine çok hızlı ve bir o kadar da yüksek hasarlı olduğu için sorunsuz ilerledik . Arkadaşlarımdan ödünç aldığım Met 1 tılsımı hala bendeydi ve bölge bitince onlara geri verecektim o yüzden iyice tadını çıkarıyordum :P Semiha konusuna gelecek olursak kendisini içeri atma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadık ve başarıyla bu evreyi atlattık .

Resim

Daha sonra içeride Semiha'yı Gaffar'dan ayırıp kesimi gerçekleştirmeye karar verdik ve hal böyle olunca hemen işe koyulduk . Neyse ki hasarımız oldukça yüksek ve tılsımlarımızda tam olduğu için Semiha konusunda bir problem yaşamamıştık ve kendisini hemen yere sermeyi başarmıştık .

Resim

Daha sonra Gaffar kesimine başladık . Bazı yerlerde biraz zorlansakta ( Kaos bozma konusunda bir arkadaş sıkıntı yaşıyordu :p ) sonunda bu problemleri aştık ve kendisini yere serdik . Fakat herhangi bir şey alamadı grupta kimse . Herkes reçetelerini çantasına attıktan sonra Stuart yollarına düştük .

Resim

Stuart konusunda da her zaman olduğu gibi önce Hs'li bir şekilde 89 yapıp ardından yine Hs'yi alan arkadaş Konslayıp canını 50'den aşağı indiriyor ve Kudretlerimizi çektikten sonra bizde iksirlerimizi içip 3 büyücü aynı anda konsa kalkıyorduk . Karakterler değişse de grup üyelerimiz aynı olduğu için genelde her zaman bu yöntemle ilerliyorduk ve oldukça seri bir şekilde ilerlememizi sağlıyordu bu . Ardından yine torbalarda herhangi bir şey yoktu , bir kişi hariç ... Lonca arkadaşım Demir o kadar şanslıydı ki birlikte girdiğimiz 6-7 bölgenin hepsinde İtem almayı başarmıştı :D Yine Eldiven aldığını görünce kendisine artık bu kadarın yeterli olduğunu onunla bölge girmeyeceğimi söyledim böyle giderse :) Daha sonra bir süre şakalaşıp , sohbet ettik ve İksir alma kısmına geçtik hemen :)

Resim

Resim

Daha sonra bölgeden çıkınca Meteorit 1 tılsımını arkadaşlarıma geri iade ettim ve kendilerine bana güvenip verdikleri için teşekkür ettim :) Daha sonra biraz da Pulcubaba'da vakit geçirmem gerektiğini düşünüp kendisinin Philetheos görevini yapmak üzere Labirent yollarına düştüm ^^

Resim

Labirent'e gitmek yine her zaman olduğu gibi oldukça yorucu bir işti fakat sonunda alt f4 çeke çeke de olsa gitmeyi başardım :D Ve Philetheos'u tek başıma kesebilir miyim diye düşünürken ( çünkü hiç bir itemim yok henüz ) birden kesime başlamaya karar verdim . Phile o kadar yüksek hasar vuruyordu ki bana bir vuruşu 9-10 canımı götürüyordu :D Ben de ölme ihtimalimi göze alarak kendisini kaçarak kesmeye başladım ve kısa bir süre sonra onu yere serdim :yum:

Resim

Daha sonra Çınaraltı yollarına düştüm Arzuhalci ile konuşma işi bittikten sonra Anka'mı almak üzere . Ve daha sonra Işık Hanım ile konuşarak Anka silahımı aldım ve hemen elime taktım :P Daha sonra hem yorulduğum için hem de derslerle ilgili halletmem gereken bir kaç konu olduğu için oyundan çıkışımı gerçekleştirdim :)

Resim
Resim

Resim

Resim
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Gizit

Mesaj gönderen Plafect00 »

Bir avatar, bir insanı ancak bu kadar iyi anlatabilir.
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Plafect00 yazdı: 01 Ara 2017 10:49 Bir avatar, bir insanı ancak bu kadar iyi anlatabilir.
':) ':) Seviyorum ne yapayım >:)
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana merhaba sevgili günlük . Bugün biraz Çemberlitaş ve Sığınak havasından uzaklaşıp ait olduğum yer Sivri Ada'ya geri döndüm :D Biraz o mecburi bölgelerden çıkmak iyi gelmişti açıkcası çünkü insan aynı şeyi sürekli yapmaktan sıkılıyordu . Ben de hal böyle olunca Sivri Ada'da Pul işine geri döndüm ve uzun bir süre Pul düşürmek için çabaladım .
Benim yokluğum da Terbiyeciler bana darılmış olacak ki artık bana pul atmıyorlardı ^^ Derken kısa bir süre sonra sonunda 1 adet düşürmeyi başardım ve hemen kasama bunu atarak yoluma devam ettim .

Resim

Daha sonra Meteor'a arkadaşlarım çağırdı 30-40 dakika sonra . Stusuz gideceklerini belirttiler , ben de onları kırmayıp eşlik edeceğimi belirttim ve onların yanında çarpışmak üzere Meteor Bölgesine geçiş yaptım :) M1 tılsımım hala olmadığı için arkadaşım Demir kendininki ni bana ödünç verdi ve böylelikle eksiklerimi tamamlamış oldum .

Resim

Daha sonra tam bölge için hazırlanırken bir arkadaş Klan Kanalına yansıttığım Salgıların fiyatını sordu . Tanesini 2.5'dan sattığımı belirttim kendisine . O da ihtiyacı olduğu için teklifimi kabul etti ve kendisiyle s3'te buluşarak alışverişi gerçekleştirdik . Uzun süredir özlediğim şeylerden biriydi Ticaret yapmak çünkü eskisi gibi bir pazar yoktu oyunda ve biraz durgunluk vardı . Arada sırada böyle alım satım işlerinin çıkması iyi oluyordu :grinning:

Resim

Daha sonra bölgeye girdik ve hızlı bir şekilde kesimlere başladık . Yine arkadaşlarımla girdiğim için oldukça keyifli geçiyordu . Ama üst üste çok fazla bölge attığım zaman sıkılıyordum açıkcası . Neyse ki biraz vaktimi Sivri Ada'da geçirebilmenin vermiş olduğu keyifle o kadar yorulmamıştım Çemberlitaş'ta :) Yeni bölgenin gelmesi için sabırsızlanıyordum açıkcası . Derken Semiha'ya vardık ve kendisini sorunsuz bir şekilde içeri atmayı başardık .

Resim

Resim

Daha sonra içeride ayırmadan keselim diye bir teklif çıktı . Ben de buna karşı çıkmadım ve grup üyelerine uyarak yerimi aldım . Hs alan büyücü arkadaş Gaffar'ın canını 91'e kadar indirdi ve biz de diğer büyücüler olarak Konslayarak Semiha'yı yere sermeyi başardık . Fakat kimse bir şey alamamıştı .

Resim

Daha sonra Gaffar'a döndük ve Kaos ve depremlerle kısa bir süre uğraştıktan sonra sonunda kendisinin canını 40 civarına indirmeyi başardık . Gerisinde de aynı anda 3 büyücü konsa kalkarak ( biraz sabırsız davrandık evet :p ) kendisini yere sermeyi başardık ve hemen torbalarımıza sarıldık . Fakat yine kimse bir şey alamamıştı . Biz de şansımızı Stuart'ta denemek üzere yola çıktık .

Resim

Stuart Bey her zaman olduğu gibi kesimi en rahat olan karakterlerden birisiydi . Fazla zorlanmadan kısa bir süre sonunda onun da işini gördükten sonra herkes torbalarını açtı ve bir kişi hariç yine herkes Madalya almıştı . Loncamızın Şifacısı Demir yine her zaman olduğu gibi eşyaları çantasına atıyordu :D Ama onunda muzdarip olduğu konu Asa'ydı . Kendisi hala Sığınaktan aldığı Akrep Asa ile dolanıyordu ve o da bir an önce Asa düşürebilmek için giriş yapıyordu buralara :D

Resim

Daha sonra iksirlerimizi aldık ( Benim favori kısmım :) ) . Ve oradan sonra bölgeden çıkışımızı gerçekleştirdik . Tılsımı arkadaşıma geri iade ettikten sonra tam çıkacaktım ki Demir bana KK iksirimin olup olmadığını sordu :D Şifacıda ne kadar çok harcandığını bildiğim için , büyücü karakterimde de çok fazla ihtiyaç duymuyordum açıkcası . Kendisine elimdekilerin yarısı kadarını verdim ve tılsım için teşekkür ettikten sonra oyundan çıkışımı gerçekleştirdim . Kendisi sanırım aldığı iksirleri bir sonraki bölgede bitirmişti :P

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana merhaba sevgili günlük . Yine bir Cumartesi ve yine ROSELENMORGONSİR ile karşınızdayım ^^ Stuartsız Gaffar kesimiyle yine birlikteyiz ama bunun yanı sıra biraz da Pulcubaba'da geçirdiğim vakit var ekstra olarak . Her neyse Meteor Bölgesinde otururken arkadaşlarımın da oyunda açık olduğunu görmem ile birlikte hep birlikte biraz Çemberlitaş atmaya karar verdik . Demir , Şifacısıyla geleceği için yine M1 tılsımını bana vermişti ve benimde eksiğim böylece tamamlanmış oldu . Ardından grubumuzu oluşturup hızlı bir şekilde bölgeye daldık ve kesime başladık .

Resim

Büyücülerimizin 2 tanesi 2331 hasar olduğu için ve diğer 2 büyücü ( buna ben de dahilim ) +2000 hasar olduğumuz için Kalfaları , Çırakları çok kolay bir şekilde yere serebiliyorduk Kutuptan sonra bir daha vurmaya gerek bile kalmadan . Durum böyle olunca çok seri bir şekilde Semiha Hanım'a vardık . Bir büyücü arkadaşta BB3 tılsımı da olduğu için çok seri bir şekilde tankımız slotları çekebiliyor ve bizde kolaylıkla yere serebiliyorduk . Bu arada tankımız benim Pulların toptan alıcısı :D Aynı gruba denk geldik şans eseri ve o da gerçekten çok iyi oynuyor .

Resim

Semiha Hanım'ı içeri kaçırmayı başardıktan sonra içeride ayırıp kesim yapalım diye konuştuk çünkü böylesi daha rahat oluyordu . Bazı gruplar klasik şekilde kesmeyi sevseler de bana göre böylesi daha konforluydu . Derken kesime başladık ve Konsantrasyon büyülerimiz gelir gelmez aynı anda Fiziksel büyülerimizi atarak Semiha'yı yere sermeyi başardık ve torbalarımıza sarıldık . Yine bütün itemleri Loncamızın şifacısı Demir alıyordu ':)

Resim

Daha sonra Gaffar Bey kesimine başladık ve kendisiyle işimiz fazla uzun sürmedi . Herkes yapması gerekeni biliyordu ve kimse de abanmadığı için canımız inmeden ve kayıp vermeden kolay bir şekilde kendisini yere sermeyi başardık . Bu sefer Demir'in yanında benim toptancının da torbası doluydu ^^ Kendisi Taş Kanat Tabanca almayı başarmıştı . Onları tebrik ettikten sonra Stuart yollarına düştük .

Resim

Stuart Bey her zaman olduğu gibi kendi halinde koltuğunda yaşlı bir amcamızdı ve bizi fazla zorlamıyordu :P Hal böyle olunca biz de onun kesimini hızlı bir şekilde bitirmeyi başardık . Büyücüler olarak şanssız günümüz de olacağız ki tüm itemleri Tankımız ve Şifacımız alıyordu :D Burayı da boş geçmediler ve tankımız Taş Kanat Eldiven almayı başardı . Biz ise Madalyalarımızı alarak Kutup açtıktan sonra tüm bölgenin bir telafisi olarak İksir alma aşamasına geçtik :P

Resim

Resim

Bölgeden çıkınca elimde çok fazla iksir biriktiğine karar verdim ve bunların Satılık olduğunu Klan Kanalı üzerinden duyurdum . Normalde tanesini 100 binden satıyordum fakat bir arkadaş toplu bir şekilde almak isteyince kendisine tanesini 90 binden satmaya karar verdim . 40 adet Dino iksir karşılığı 3.6 m alarak karakterimden çıkışımı gerçekleştirdim çünkü Pulcubaba'dan bekleniyordum :D

Resim

Pulcubaba karakterim ile ilk Sığınak macerama başlamıştım kendi Loncam ile . İlk başlarda çok sıkıntılar yaşasakta sonun da ritmimizi bulduk ve hızlı bir şekilde ilerlemeye başladık . Slotlar biraz hızlı gibiydi bu yüzden Y2'lerimiz problem yaşıyordu . Ama neyse ki bu sorunun üstesinden gelebildik .

Resim

Motorin kesimine başladık fakat bu benim her zaman yaptığımdan farklıydı . Bir büyücü Kenan yolundaki slotları toplamıyordu bunun yerine toplu olarak Kenan kesimine başlamıştık . Hasarlar yüksek olduğu ve DK 3 tılsımı olduğu için Motorin'i fazla bir süre geçmeden yere sermeyi başardık ve daha sonra Kenan yoluna doğru devam ettik .

Resim

Yol üzerinde Kenan görevlerini de yapıyordum ki aynı zaman da Exp kazanmaya devam edeyim çünkü hala bu karakterimi 49.Seviye yapmam gerekiyordu . Cehennemin Dönen Şeysi görevini hallettikten sonra biraz da oradaki odaya bakındıktan sonra oradan çıkışımı gerçekleştirdim . İlk Sığınaklar geldiği zaman oldukça ürkütücü gelirdi gözüme açıkcası bir o kadar da sırlar olduğunu düşünürdüm burada :) Sonradan gerçektende olduğunu Yücelen Müzik yazısını farkettiğimde anlamıştım :P

Resim

Daha sonra Kenan kesimine başladık ve ben yukarıda ki 2 şalteri tek başıma tutuyordum . Birini diğerinden 10 saniye geç kapatsam da yine de Şalterlerin açılma süreleri birbirinden farklı olacak ki bazen geç kapattığım diğerinden erken açılıyordu . Neyse ki sadece 1 kere kaçırdım ve aşağıda da 2 büyücümüz kesimi hızlı bir şekilde gerçekleştirdi çünkü hasarları çok yüksekti . Ardından torbama baktım fakat herhangi bir şey yoktu . İlk Kenan deneyimimiz boş geçmişti . Derken unutmadan görevleri yapmam gerektiğini hatırlayarak önce Zahir'in mektubunu inceledim daha sonra da Şalterleri indirerek Agop'un yolunu tuttum görevi teslim etmek üzere . Bu işi de hallettikten sonra biraz mola vermek üzere oyundan çıkışımı gerçekleştirdim .

Resim

Resim

Güzel bir filmden güzel bir sahne . Efsane Joker oyuncusu Heath Ledger'in güzel performanslarından biri .
Huzur içinde yatsın .

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana merhaba sevgili günlük . Bugün fazla uyuyamadım ve sabahın 6'sında ayaktaydım neredeyse . Neyse ki sonradan biraz daha uyuyabildim ve daha sonra oyuna girerek biraz zaman geçirmeye karar verdim . Biraz Çemberlitaş gitmeye karar verdim arkadaşlarımda oyunda olduğu için ve M1 tılsımını ödünç alarak Demir'den bölgeye girdim daha sonra hızlı bir şekilde kesime başladık .

Resim

Hızlı bir şekilde Semiha Hanım'ı içeri kaçırmayı başardıktan sonra içeride ayırıp kesmeye karar verdik benim de bu fikre destek vermemle . Hem tankımız hem de şifacımız için daha rahat olurdu sonuçta , en azından ben böyle düşünüyordum . Konsantrasyonlarımız gelir gelmez kesime başladık ve Semiha'yı yere serdik kendisi bana materyal verme konusunda ısrarcıydı :P

Resim

Daha sonra sıra Gaffar'a geldi ve kesime başladık . Hs verdikleri büyücü bendim bu sefer ve çok alışık değildim bu tarz şeylere :D Bir ara Hs aldığımı görmedim baktım herkes '' VUR HADİ !! '! benzeri şeyler yazıyor . Bir baktım ben almışım Hs'yi :) Hemen konsa kalkıp canını 69'a getirerek Deprem yapmasını sağladım ve ardından diğer büyücülerimiz Hs ile konsladı ve kesimi gerçekleştirdik . Hs almanın en güzel yanı size asla dönmeyecek olmasını bilmenizdi o yüzden istediğim gibi vurabiliyordum :D

Resim

Sırada Stuart vardı ve her zaman olduğu gibi kesimi en kolay olanda oydu . Bir şey alamayacağımı biliyordum kendisinden fakat sırada İksir aşaması olduğu için bir an önce onu yere sermek için sabırsızlanıyordum :P Daha sonra Stuart torbalarımızı açtıktan sonra Demir yine item almıştı kendisine artık bunun yettiğini onunla bölge girmeyeceğimi söyledim :D Daha sonra ise İksir almak için Çember ve Kutubumuzu açtıktan sonra içeri daldık . İksirleri de aldıktan sonra bölgeden çıkışımı gerçekleştirdim ve Yeraltı'nın yolunu tuttum . Çünkü İbrahim'in büyücüsünün görevleri vardı :D

Resim

Resim

Büyücüsü geçenlerde Kp kastığı için 14 gün blok yemişti ve hal böyle olunca o da bir başka karakter olan Hacı'nın büyücüsüyle devam ediyordu :D Görevleri olduğunu ve yardım etmemi söyledi ben de o sırada Pul kasıyordum kendisi bana '' Pul işini bırak bana yardım et Blok açılınca ben öderim borcumu :D '' gibisinden bir söz söyledi . Ben de hal böyle olunca onun yanına geçmeye karar verdim , bir karşılık beklemiyordum tabii ki ama onunda bu konularda inatçı olduğunu biliyordum .
Ücretimin pahalı olduğunu belirtip yavaşça yeraltına geçtim ^^

Resim

Onun görevlerini yaparken '' Klorotoksin '' düşerse bana vermesini söyledim . O da bana bir el hareketiyle ne vereceğini belirtti :D Derken bir baktım altıma düşen torbada Klorotoksin var . Kendisine bunu gösterip aynı hareketi bu defa ben ona yaptım >:) Derken yavaşça ilerlemeye devam ettik ve görevini hallettik . Kendiside gidip görevini teslim etti ve tam o sırada toptancım mesaj atıp Pul lazım olduğunu belirtti . Bende de 4 adet vardı ve kendisine bunları satabileceğimi belirttim .

Resim

Toptancım ile s3'te buluştuk ve 4 adet Pul'u 6 m karşılığı kendisine sattım . Elimdeki Pullar yine tükenmişti ve bu aralar daha nadir düşüyordu eskiye göre . İbrahim'in görevlerini hallettikten sonra Sivri Ada yolunu tutmalıydım . Kasamı düzenleyip biraz daha görevler ile ilgilendikten sonra mola vermem gerektiğini düşünüp oyundan çıkışımı gerçekleştirdim :)

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana merhaba sevgili günlük . Bugün bilgisayarda fazla vakit geçirmedim çünkü pazartesi olduğu için üst üste 2 dersim vardı ve akşama kadar okuldaydım . Arkadaşlarla takılıp , biraz dışarıda zaman geçirdikten sonra eve geldim . Bugün Kelime Avcısı etkinliğinin olduğunu biliyordum ve bunu kaçırmamalıydım . Geçen ay ki bir çok etkinliği kaçırmıştım , sınav haftam olduğundan dolayı sadece günlüğüme odaklanabilmiştim . Neyse ki şimdi zamanım vardı ve etkinlik saati gelene kadar beklemeye koyuldum . Öncelike Pulcubaba karakterimin olduğu Loncadan arkadaşlar Kenan'a çağırdı ve onlarla birlikte grubu oluşturduk .

Resim

Karakterimin saçma sapan bir puan dağılımı vardı :D Bunun sebebi bir Arz savaşçıdan kaçarken kendisini kilitleyebilmek için Zihin'e 15 vermemdi . Ardından hazır Zihin'i 15 yapmışken Teslayada vereyim sonra Kutubada vereyim diye diye gitti böyle :D O yüzden içeri de çok yardımcı olamıyordum arkadaşlarıma ama neyse ki Tılsımları vardı ve Büyücüleride sağlam olduğu için hızlı bir şekilde Kenan yoluna vardık . Yine üst 2 şaltere ben bakıyordum ve işimi en iyi şekilde yapmaya çalıştım :P Daha sonra Kenan'ı yere serdik ROSELENMORGONSİR'de olduğu gibi Pulcubaba'dada İksir ve Niobyum dolu çanta ile karşılaştım :) Benim büyücülerim kesinlikle Kenan'la iksir konusunda anlaşma yapıyordu ^^

Resim

Sonra tekrar girdik ve bu sefer daha yavaştık . Slotların hızlı olduğunu söylüyordu ama ben çok fark edemiyordum . Sonuçta karakterim boş olduğu için kolaylıkla yakalanıyordum o yüzden bir şey demedim . Benim işin Kenan'da şalteri kapatmakla başlıyordu :) Neyse ki Motorin'e vardık ve onu yere sermeyi başardık .

Resim

Daha sonra Kenan'a vardık ve dirençlerimiz aldıktan sonra kesime başladık . Şifacımız ve büyücülerimiz gerçekten iyiydi ve bu sayede hızlı bir şekilde kesimi gerçekleştirebildik . Ben de tam Seviye atlarım düşüncesiyle SS almıştım ki atlayamadım :D Daha sonra bölgeden çıkınca görev teslimine kalmıştı işim :) Torbaya gelecek olursak bu defa İksir ve ya Niobyum yoktu , sadece Madalya vardı .

Resim

Resim

Sonra biraz diğer büyücüm ROSELENMORGONSİR'e geçiş yapayım dedim Pul kasmak için . Ada'nın yolunu tuttuktan sonra hızlı bir şekilde kesime başladım . Gerçekten bu aralar Pul çok nadir düşüyordu bana ve bu gerçekten çok yoruyordu eskiye nazaran . Neyse ki Sivri Ada'da oynamayı sevdiğimden dolayı hem maden dolanıyor hem de Pul peşinde koşuyordum . Derken hiç beklenmedik bir anda altıma bir Torba düştü ve sonunda biricik sevgilim ile karşılaştım :)

Resim

Derken tam slotların peşinde koşarken birden karakterim Yükleniyor ekranına geldi . İlk başta biraz şaşırsam da sonradan Forum'da katılmış olduğum etkinliği kazandığımı anlayıp Elwing'i karşımda gördüm . Neyse ki bu sefer hızlı davranabilmiştim . Alışveriş açıp Kadim Hidra'yı bana verdikten sonra beni atar diye düşünüyordum :D Derken kendisine '' Fotoğraf çekebilir miyim ? '' diye sordum çünkü buraya eklemek istiyordum . Tabii bu şekilde yazamadım bir an önce yazayım diye fotoğraf çeeilr miyim gibisinden bir şeyler yazmışım sohbet kanalına bakınca :P Bozuntuya vermemeye çalıştım , kendisi de fotoğrafı çekebileceğimi belirtti ve sana AFRASİYAB'dan sonra bir başka Gm ile daha fotoğrafımı eklemeye karar verdim sevgili günlük . Daha sonra ödülümü aldıktan sonra Ada'da biraz daha turladım fakat Pul düşüremeyince biraz mola vermeye karar verdim ve oyundan çıkışımı gerçekleştirdim .

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana merhaba sevgili günlük . Bugün yine bir Çemberlitaş öyküm ve daha sonrasında Sivri Ada Yeraltı maceram ile karşınızdayım . Öncelikle güne Stusuz grubuna girerek başladım , arkadaşlarımın M23 tılsımını ödünç vermesiyle . Hal böyle olunca hızlı bir şekilde kesimlere başladık . Semiha'ya kadar kolaylıkla geldik ve içeri kaçırdık . Daha sonra ayırıp kesmeye karar verdik ve kesime başladık .

Resim

Daha sonra Gaffar'a döndük ve herkes yerini aldık Tank'ımızın kışkırtıp Hs vermesi ile birlikte kesim başladı ve hızlı bir şekilde Fiziksel büyülerimizi atmaya başladık . Fakat acele ile hızlı atmış olacağız ki Gaffar Bey dönüp bizi öldürüyordu :D Arada ben de hata yapıyordum tabii ki ama yavaş yavaş farkına varıp düzeltmeye çalışıyordum . Sonunda Gaffar Bey'ide indirebildik .

Resim

Daha sonra Karabasanları geçerek hızlı bir şekilde Stuart'a vardık . Karabasanların üstüne doğru gelirken gerçektende farklı sliütler yansıttığını fark ettim . Daha sonra bunu forumda araştırdım ve bir çok bilindik karakterin yansımalarını gösterdiğini gördüm . Görev örgüsüne böyle bir detayın daha eklenmesi gerçekten harikaydı . Stuart kesimi her zaman olduğu gibi klasikti . Bir büyücü 1000 direnç buz ile tank gibi oynuyor ve biz de Kudret çektikten sonra 3 kişi konslayarak onu yere indiriyorduk . Kesime aynen böyle başladık ve dediğim gibi bir şekilde tamamladık ve sonrasında iksirlerimizi alarak bölgeden çıktık .

Resim

Daha sonra arkadaşım İbrahim yeni karakterinde oynuyordu ve görevleri konusunda yardıma ihtiyacı oluyordu . Aynı zamanda susukta olduğu için anlatamıyordu fakat beni görevlerinin olduğu yere götürüyordu gerisi de benim bilgime kalıyordu açıkcası :P Susuk olsa bile onun görevinin ne olduğunu çoğu defa anladım ve sonunda Sivri Ada'da İpek görevini de hallettikten sonra yavaş yavaş Bronz için hazırlıklara başladık .

Resim

Daha sonra Bronz keşif görevi için Loncadan bir diğer arkadaşım Demir ile onun için yolu temizledik . Karakterinin bloğu açılınca bizi ödüllendireceğini söyleyip duruyordu :') Ama zaten Loncada 3-4 kişiydik ve böyle böyle yardım etmek gerçekten oldukça keyifliydi birlikte bir şeyler yapmak açısından . Daha sonra Bronz keşif görevini halletti ve Bronz'u almak üzere tekrar Eminönü yollarına düştü . Ben de o sırada Bronz'un aşağısında ki eve girip etrafı incelemeyi ihmal etmedim .
Hala bu oyuna dair çözülmesi gereken bir sürü gizem vardı :) Evin dizaynı hoşuma gittiği için bir fotoğrafını çektim .

Resim

Bronzuda hallettikten sonra Yeraltı yollarına düştük ve Meran şehri görevleri için yavaş yavaş işe koyulmaya başladık . 2 tane Y2'li büyücü olduğu için yol oldukça kolay temizleniyordu ve İbrahim'e sadece geçmek kalıyordu :)
Aynı yardımı Pulcubaba karakterim için de beklediğimi söyledim onlara :D Daha sonra bir çok görevi daha hallettik ve onlar oyundan çıkmaya karar verdi . Ben de biraz daha takılmak istediğim için Sivri Ada yolunu tuttum .

Resim

Sivri Ada'da 30-45 dakika kadar turlayıp Maden çekip , Pul kasmak için uğraştıktan sonra sonunda 1 adet Pul düşürebildim . Eskisi kadar sık atmıyordu ve bunun nedenini hala öğrenememiştim , belki de şans işiydi biraz ama yine de eskiden çokca aldığım için şimdi biraz daha yoruluyordum buralarda :) . Bunu da çantama attıktan sonra biraz da ticaret için Klan kanalını ve Bölgeyi yokladım fakat sonuç alamayınca açıkcası biraz da sıkıldım ve oyundan çıkmaya karar verdim .

Resim

Resim

Resim

Resim