ROSELENMORGONSİR'in Günlüğü --TEŞKİLAT--

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Re: ROSELENMORGONSİR'in Günlüğü --TEŞKİLAT--

Mesaj gönderen roselen »

LethieN yazdı: 19 Ara 2017 11:42 Selam,
Geçenlerde günlüğü okuyarak Sivri Ada Yolunu tuttum, velhasıl kasarken " Of yine mi keder " dedim. Düşmedi. ':) Avatarın da gözlere hitap ediyor. Şaka bir yana şansın bol olsun, nice pullara.
Evet bazen gerçekten ne kadar uğraşırsan uğraş düşüremiyorsun benim de başıma geliyor ':) Teşekkür ederim ayrıca yorum için :)
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana merhaba sevgili günlük . Bugün oyunda fazla vakit geçirmedim ama yine de karlı bir gün oldu bir çok açıdan , sebeplerine birazdan değineceğim :P Öncelike ROSELENMORGONSİR karakterim ile başladım her zaman olduğu gibi . En son Büyük Hol'de bıraktığım için orada Örümcek Kuyusunun boş olup olmadığına baktım ve boş olduğunu görünce hemen girip slotları temizlemeye başladım . Yaklaşık 1 saat kadar orada takıldım sonra sıkılıp bırakma kararı aldım .

Resim

Bu süre zarfında 1 adet Salgı düşürebilmiştim . Bu benim için yeterliydi :)

Resim

Çok güzel bir zırh düşmüştü bu sırada . Kasama satılacak şeyleri koyarken fark etmiştim . Erkek için olsa oldukça iyi para edebilecek bir Zırh olsa da yine de belki ileride satarım diye Kasamdaki yerine koydum ardından Sivri Ada'ya geçmeye karar verdim biraz Pul avına çıkmak için .

Resim

Derken bir arkadaş elimdeki pullara Alıcı çıktı . Normalde 8 adetini 12 m'den satıyordum fakat bu defa biraz nakit ihtiyacım olduğunda dolayı kendisine 9 adetini 12 m'den satmaya karar verdim . Topkapıda buluşarak alışverişi gerçekleştirdik ve ben Sivri Ada'ya ışınlandım .

Resim

Tam adadayken bir arkadaş Bronz görevi olduğunu söyledi ve yardımcı olup olamayacağımı sordu . Tek başına yapılması oldukça güç bir görev olduğunu bildiğim için ona yardım etmek üzere Bronz'a doğru gitmeye başladım . Tek başıma kesemeyeceğimi söylediğim sırada sürekli maden çekerken gördüğüm bir arkadaş ile karşılaştım . Kendisine yardım edip edemeyeceğini sorduğumda beni kırmadı ve onu da yanımıza alarak hızlı bir şekilde Bronz'a vardık ve kesimi gerçekleştirdik .

Resim

Resim

Ardından ben Pul kasmak üzere Fare Köy'e gittim . Biraz orada takıldım fakat herhangi bir sonuç alamadım Pul konusunda çünkü düşmüyordu bu aralar :P Hal böyle olunca yoruldum biraz da tam çıkacağım sırada önümde bir Mantar Öbeği belirdi ve toplamaya karar verdim . Derken hiç beklemediğim bir anda torbamda Ganoderma ile karşılaştım . İyi para eden ve çok nadir düşen bir maden olduğundan ( Benim için en azından :D ) çok şaşırdım ve hemen çantama attım ileride satmak üzere . Ardından da bu kadarın yeterli olduğuna karar verip oyundan çıkışımı gerçekleştirdim .

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Tolgacan108
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen Tolgacan108 »

Şu hayvancağızları biraz rahat bırak. Yakında kesmeden pul verecekler sana 😀
TETRADOX
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Tolgacan108 yazdı: 20 Ara 2017 21:27 Şu hayvancağızları biraz rahat bırak. Yakında kesmeden pul verecekler sana 😀
Hep sevdiğimden yapıyorum bunları :yum:
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
KARAKOL17
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Lonca: ATA

Mesaj gönderen KARAKOL17 »

eee okuyoduk ne güsel bittimi O:-) pulcu hem maceralarına alıştırıp hemde bu kadar ara veremezsin , hediye met 2 2 tembelliğe mi itti ne ? Hadi biz neyse de adada ki fareli komodocuk ları öksüz bırakamazsın :')
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Gizit

Mesaj gönderen Plafect00 »

KARAKOL17 yazdı: 06 Oca 2018 20:20 eee okuyoduk ne güsel bittimi O:-) pulcu hem maceralarına alıştırıp hemde bu kadar ara veremezsin , hediye met 2 2 tembelliğe mi itti ne ? Hadi biz neyse de adada ki fareli komodocuk ları öksüz bırakamazsın :')
+1

Hani ben senin “KlorotoksinciBaba”ndım. Böyle bitmemeli!
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Kayihan
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Lonca: Academy of War

Mesaj gönderen Kayihan »

Cok guzel olmus bende y2 uretmek istiyoedum ilhan kaynagim oldun kondrit çekip satmak cok mantikli :)
:* Academy Of War
Kullanıcı avatarı
gullucex
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen gullucex »

Plafect00 yazdı: 07 Oca 2018 08:32
KARAKOL17 yazdı: 06 Oca 2018 20:20 eee okuyoduk ne güsel bittimi O:-) pulcu hem maceralarına alıştırıp hemde bu kadar ara veremezsin , hediye met 2 2 tembelliğe mi itti ne ? Hadi biz neyse de adada ki fareli komodocuk ları öksüz bırakamazsın :')
+1

Hani ben senin “KlorotoksinciBaba”ndım. Böyle bitmemeli!
Evet bekliyoruz :unamused: :thinking_face:
birdakikaafkyım
Tonbalık
Kullanıcı avatarı
NaSaReDDiT
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders Of Anatolia

Mesaj gönderen NaSaReDDiT »

Bu güzel günlük böyle bitmemeli...
İstanbul Kıyamet Vakti İletişim/Destek Formu İçin Tıkla!

Forum Kanalındaki Faydalı Konular

İstanbul Kıyamet Vakti'nden Haberdar Olun!

https://www.facebook.com/istanbulkiyametvakti
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Uzun süredir yoktum daha doğrusu buralara uğramıyordum bu yüzden günlüğümü bitirdiğimi düşünen arkadaşlar olmuş . Özellikle şimdi girip bir bakmak istedim diğer günlükleri okumak adına ve kendi günlüğüme girince bir sürü yorumu görünce gerçekten mutlu oldum hepinize teşekkür ederim . Bu kadar beğendiyseniz gerçekten ne mutlu bana :) Şimdi geçmiş günlerin günlüğünü yazıp buralarda bir kaç kelam ettikten sonra size niye uzun süredir uğramadığımı anlatırım , her ne kadar özel bir sebebi olmasa da merak edenler için aydınlatıcı olur diye düşünüyorum ^^ Evet ROSELENMORGONSİR ile karşınızdayım yine yavaş yavaş Meteorit 2 3 üretiminin son aşamalarına geliyorum sayılır ( Günlük yarışması sonuçlanmadan öncenin hikayesi bunlar bu arada :) ) Yıldırım 2 + belli bir para karşılığı takasladığım M1 sonrası elimde bulunan y2 tılsımına bir arkadaş alıcı çıktı ve M1 ile takas etmek istediğini söyledi hal böyle olunca ben de alışverişi gerçekleştirmek üzere s3'te onunla buluştum . Bu alışverişi yapma sebebim m1'in her zaman y2 + fiyata satılabilmesiydi ve kafa kafaya takaslamak benim için karlı olacaktı .

Resim

Daha sonra elimde işe yaramayan tılsımları Klana yansıttığımda bir arkadaş elindeki madenler karşılığında takas edip edemeyeceğimizi sordu . Tılsımlar işimi görmüyordu ve genelde elimde kalıyordu satamıyordum . Hal böyle olunca ben de karlı olduğunu düşündüğüm bir alışveriş sonucunda Mısır Çarşısında arkadaşla buluşarak işe yaramayan tılsımları belli miktar madenlere karşılık takasladım .

Resim

Daha sonra Ada'ya döndüm biraz Pul kasmak üzere çünkü burası benim konfor alanım denilebilirdi :) Oldukça keyif alıyordum ve genelde yalnız başıma olduğum için kafa dinlemek içinde ideal bir yer oluyordu . Pul düşüremedim ama madenlerden yana şansım son zamanlarda yaver gidiyor gibiydi . Derken tam Çıban Otu öbeğini topladım ve bir an Yonca düşürdüğümü zannettim fakat dikkatli bakınca kısa süreli bu sevinç sona ermişti :')

Resim

Daha sonra lonca arkadaşımız Hacı'nın açtığı yeni karakterde yardıma ihtiyacı varmış ona yardım etmek üzere Eminönü'ne geçtim . Kendisi tek başına kesmeye üşenmiş olacak ki beni çağırıyordu Zincir Büyücüleri için :P Hal böyle olunca hem sohbet etmek hem de yardımcı olmak adına oraya gittim ve laflarken bir yandan da görevleri hallettik .

Resim

Daha sonra toptancımın S3'te olduğunu gördüm kendisi elimde bulunan Hidrojen ve Kloro gibi madenleri arıyordu . Bunlarda benim şu an için bir işime yaramadığı için satmaya karar verdim ve s3'e geçerek alışverişi gerçekleştirdik .
Buradan da kısa günün karı diyebileceğim bir miktar kazanmış sayılırdım :)

Resim

Resim

Elimde Y2 , M1 ve 173 M kadar bir para bulunuyordu . Artık Meteorit 2 3 zamanı gelmişti anlayacağınız .
Hal böyle olunca yavaş yavaş Klan kanalını yoklamaya başlamıştım ve derken tam o sırada bir arkadaş y2 + 130 m karşılığında satabileceğini söyledi . Başlarda 140 150 ler havalarda uçuşsa da sonunda istediğim fiyattan bulunca kaçırmak istemedim ve alışverişi gerçekleştirmek üzere Eminönü Banka'nın yolunu tuttum . Daha sonra yol üstünde Bono aldıktan sonra gittim ve alışverişi gerçekleştirdik . Uzun süredir uğraştığım M1 ve M23 tılsımları artık tamamlanmıştı . Ada'da geçen uzun zamanlar , Hol'de ray maceraları derken sonunda buradaydım işte yolculuğun başında karar verdiğim yerde . Bu yolun en güzel yanıysa bir çok güzel insanla tanışmam ve bir çok insanla sohbet etmem onları tanımam oldu . Biraz duygulandıktan sonra tılsımları da halletmenin verdiği keyif ile oyunu kapatmaya karar verdim . Tabii ki daha sonra tekrar girmek adına :grinning:

Resim

Evet uzun süredir buralarda yoktum farkındayım ama bunun günlük yazmamdan sıkılmamla ve ya yarışmanın sonucuyla felan hiç bir ilgisi yok . Yarışma için günlüğü yazmayı bitirdiğim son günden itibaren ne oyuna ne de bilgisayara fazla bakmaz oldum . Sınavlarım da yoktu fakat nedendir bilinmez yorulmuştum ve sıkılıyordum aslında çok fazla vakit geçirmekten . O yüzden uzun süredir ne oyuna ne de buralara uğramıyorum açıkcası . Yarışma sonucu 2. olmuştum bildiğiniz gibi hediyem de hesabıma yüklenmiş ama gerçekten yüklendi yükleneli bile oyuna 5-6 defa anca girmişimdir çok fazla vakit geçirmiyorum artık eskisi gibi . Bunun nedeni sadece İkv değil hiç bir oyundan keyif almamam . İkv'yide zaten hem bu forum maceraları hem de oyun içi arkadaşlarımdan dolayı ayrı bir keyif alarak oynuyorum . Oyunu bıraktığım felan yok onu bir kere söyleyeyim , bu günlük işinin bittiği de yok merak etmeyin ben elimden geldiğince yazmaya çalışacağım zaten :) Tekrar hepinize teşekkür ederim , akşama çok güzel bir şarkı bırakayım bari . Şu sıralar bu tarz Türkçe şarkılara sarmış durumdayım ^^

Resim

Resim

Resim