ROSELENMORGONSİR'in Günlüğü --TEŞKİLAT--

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Re: ROSELENMORGONSİR'in Günlüğü --TEŞKİLAT--

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana merhaba sevgili günlük . Uyumadan önce hemen gelip bir şeyler eklemek istedim çünkü yarın öğlenden akşama kadar dersim var ve o aralığı en azından bu şekilde kapatmaya çalışayım bari dedim :) Yine oyunda keyifli bir gündü ve büyücü karakterim ROSELENMORGONSİR ile başlamıştım her zaman olduğu gibi . Klasik Kenan turlarına devam ediyorduk . Fakat sıkılmayın çünkü artık bunlar son turlar ^^ Yakında Çemberlitaş seferlerimiz başlayacak gibi duruyor :P

Resim

Hızlı bir şekilde Kenan'a varıp ona Elektrik büyülerimizi atmaya ve tüm gücümüzle saldırmaya başladık . Kendisi bu büyülere karşı fazla dayanamadı ve kısa bir süre sonra yere serildi . Çantama baktığımda ise bir Yüzük gördüm ve Şaheser bir takı zannettim fakat normal bir yüzüktü . Neyse ki yüzük eksiğim olmadığı için fazla heveslenmemiştim yoksa hayal kırıklığına uğrayabilirdim :D Hacı ise yine item alamamıştı canım lonca arkadaşım >:)

Resim

Ardından İbrahim'e sıkıldığımı belirttim ve o da son bir tur atalım istedi . Ben de kendisini kıramadım ve hemen grubu oluşturduk . Y2 ve ya Büyücü aradım fakat gelmekle ilgilenen yok gibiydi hal böyle olunca biz de 4 Kişi giriş yaptık bu defa 2 büyü 1 savaş 1 şifa . Ve hızlı bir şekilde kesimlere başladık . Her zaman olduğu gibi İbrahim slotları topluyor ben ise kesmesine yardım ediyordum ve böylece seri bir şekilde ilerliyorduk .

Resim

Neyse ki Motorin konusunda artık tek döndürmeye oldukça alıştığım için sıkıntı yaşamadım ve kendisini tek başıma döndüre döndüre yere sermeyi başardım . Hacı'da sağolsun yanımdan kışkırtma ve Dikkat Dağıtma yetenekleriyle Motorin'in kafasını karıştırıp onu daha kolay bir şekilde kesmeme yardımcı oldu :) Ardından Kenan'a vardık . Ben Motor'u keserken İbrahim yolu temizlemişti neredeyse gittiğimde ise bir kaç slot kaldığını gördüm ve ben de temizlemesine yardım ettim . Ardından Hacı'ya Kenan'ı naralamasını söyledim kendisinin bu yardımı sayesinde Zahir'i yere serdik ve ben de onu biraz övdüm narasından ötürü :)

Resim

Üst 2 şaltere İbrahim ve ben geçmiştik . Altta ise Hacı ve Şifacımız vardı , şifacımız şalteri kapattıkça gelip Büyü Bozma yeteneğiyle ölmemizi engelliyordu . Hal böyle olunca fazla bir sorun yaşamadık ve Kenan'ı yere sermeyi başardık . Ve torbamı açtığımda bir de ne göreyim . Hem dolu iksir hem de Kıyamet Alevi Kolye vardı ^^ Kenan Bey galiba son turum olduğunu bildiği için beni cömert bir şekilde ödüllendirmeye karar vermişti ':)

Resim

Resim

Sonra bölgeden çıkınca biraz Ticaret kovalamaya karar verdim ve Klan'a satılık şeyleri yansıtmaya başladım . Derken bir arkadaş Pullara alıcı çıktı ve kendisine 4 adetini 6 m'den bırakabileceğimi belirttim . O da bu teklifime itiraz etmedi ve s3'te beni beklediğini söyledi . Oraya geçtim ve kendisiyle alışverişi gerçekleştirdik . Pullarım sayesinde yine güzel bir kar etmiştim :D

Resim

Hazır satış yapmışken biraz daha Pul depolayım diye Sivri Ada'ya geçmeye karar verdim ve oradayken bir arkadaşla bir diyaloğumuz oldu . Kendisi oyuna yeni başlayan birisiydi belli oluyordu bana bir takım sorular sormuştu . Nikel ve Gümüş'ü nereden bulabileceğine dair . Kendisine Madenleri dolanması gerektiğini söyledim o ise bütün puanlarını Kahverengiye( Sarraf ) verdiğini belirtti . Hal böyle olunca ben de kendisinin İşlenmiş Gümüş görevi olduğunu anladım ve ona yardımcı olabilmek adına Klan Kanalında İşlenmiş Gümüş aramaya başladım .

Resim

Derken bir arkadaş 3 adet üretebileceğini söyledi , ne kadar vereceğimi sordu . Ben de kendisine 300 bin verebileceğimi belirttim sonuçta çokta zahmet isteyen bir materyal değildi . O da teklifimi kabul etti ve Savaş 3'te buluşup alışverişi gerçekleştirdik .

Resim

Ardından Ada'dan Eminönü yollarını tuttum ve orada İşlenmiş Gümüş ihtiyacı olan arkadaş ile buluşarak kendisine bunları teslim ettim ve bir sorunu olursa bana yazabileceğini belirttim . O da bana teşekkür edip görevini yapmak üzere Mezarlığa yöneldi . Ben de bu kadar yeterli olduğuna karar verip oyundan çıkışımı gerçekleştirdim .

Resim

İnterstellar filminden harika bir parça , Hans Zimmer yine her zaman olduğu gibi ...

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
gullucex
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen gullucex »

AlperenARAR yazdı: 25 Kas 2017 21:21 Yeni avatarınız güldürdü :grinning: :grinning:
Aynı şekilde ahah çok iyi olmuş :D ':) Ayrıca günlüğünüz okuması keyifli olanlardan :)
birdakikaafkyım
Tonbalık
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

gullucex yazdı: 27 Kas 2017 18:44
AlperenARAR yazdı: 25 Kas 2017 21:21 Yeni avatarınız güldürdü :grinning: :grinning:
Aynı şekilde ahah çok iyi olmuş :D ':) Ayrıca günlüğünüz okuması keyifli olanlardan :)

Teşekkür ederim , takipçilerim olduğunu bilmek çok güzel :)
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana merhaba sevgili günlük . Bugün ki derslerim Ticari Hukuk ve Kamu Maliyesi dersleriydi ve üst üste olması oldukça yorucu bir durumdu benim için . Özellikle bu iki dersin arasının sadece 3-4 dakika kadar olması yüzünden bayağı yorgun bir şekilde eve geldim ve biraz stres atıp kafa dağıtmak adına oyuna girmeye karar verdim . Büyücü karakterim ROSELENMORGONSİR'e giriş yaptım ve artık uzun bir süre girmemek adına son kez Kenan'a girmeye karar verdim :) Yine lonca arkadaşlarımla birlikte atacağım için o kadar büyük problem değildi içeri girmek ve grubumuzu oluşturup hemen içeri daldık .

Resim

Yine 5 kişi girdiğimiz için İtem alma şansımız biraz daha yüksekti . Hal böyle olunca ben yine Motorin'i tek başıma döndürürken İbrahim ve diğer arkadaşlar Kenan yolunu hallediyordu . Ben kesimi tamamladıktan sonra onların yanına vardım ve direncimizi alıp iksir içtikten sonra hemen kesime başladık .

Resim

Fakat bir sıkıntı vardı ki Şifacımız büyü bozma konusunda marifetli değildi . Bizi bozabiliyordu fakat iş kendine gelince , kendini bozamadığını söyledi . Bunu niye yapamadığını sorunca ise cevap alamadım ve üstelememeye karar verdim . Hal böyle olunca Kenan'ı kaçırıp bir defa daha kesime yeni baştan başladık . Yine ara sıra BB kaçırıyordu ama neyse ki Büyücülerin BB'si etkili oluyordu da biraz ölmeden kurtulabilmiştik .

Resim

Torbamı açtığımda ise Kenan'a girmek kadar rutinim haline gelen İksirleri ve Niobyum materyalini gördüm . Hal böyle olunca bunları da diğer iksirlerin yanına attım ve ileri de Savaşçı karakterime atmak üzere yerine koydum . Ardından arkadaşlarımdan müsade isteyip biraz da diğer büyücü karakterim olan Pulcubaba'ya giriş yaptım .

Resim

Çetecilere Merhaba görevim vardı ve bunu halletmem gerekiyordu . Ben de hal böyle olunca hemen Lodos Kalesinin arka tarafına doğru yöneldim ve kesimlere başladım . Ben görevimi yaparken Arz bir arkadaş sürekli gelip beni kesiyordu maden dolanırken ve ben de kendisine bir şey söylemedim tatsızlık çıkmaması için . O gittikçe görevimi tamamlamak üzere git-gel yapıyordum madenlerin olduğu tarafa . Daha sonra görevlerimi bitirdim ve yavaşça Çınaraltına doğru yol aldım .

Resim

Resim

Ardından artık Labirent görevlerim başlıyordu ve bunun farkındaydım . Fakat büyücü karakteriyle gerek Kitabe gerekse Salon görevleri olsun tek başına yapmak oldukça zordu . Özellikle Kitabeyi tek başına yapmak neredeyse imkansızdı . Hal böyle olunca ben de Lonca arkadaşlarımdan yardım rica ettim . Sağolsun beni kırmayıp geldi bir arkadaş ve onun da desteğiyle hızlı bir şekilde Kitabe yoluna koyulduk .

Resim

Tam o sırada ben bir çok Örümceğin bana doğru geldiğini fark ettim ve açıkcası biraz da panik olup hemen ilerlemeye başladım . Arkadaşı geride bıraktığım için tüm örümcekler bana geliyordu ve ölmem an meselesiydi . Neyse ki görevlerden elde etmiş olduğum Can iksirleri sayesinde hayatta kalıp görevimi halledebildim . Eğer görevi yapamayıp ölseydim tekrar en baştan onca yolu gelmek oldukça can sıkıcı bir iş olabilirdi . Ardından arkadaşımada teşekkürlerimi iletip görevimi teslim ettim ve biraz ara vermek adına tekrar ROSELENMORGONSİR'e giriş yaptım .

Resim

Sivri Ada uzun süredir bana küsmüş gibiydi . Saatlerce uğraşmama rağmen Pul alamıyordum ve hal böyle olunca ben de çok yorulup sıkılıyordum . İşin keyifli tarafı Pul almaktı sonuçta :) Ben de bu olayın daha fazla sinir bozmasına izin vermeyip ve yenilgiyi kabullenmeyip tekrar Sivri Ada yollarına düştüm Sürüngen Pulu kasmak adına . Yine bir 30 dakika kadar sonuç alamasam da sonunda altıma bir torba düşürmeyi başarmıştım .

Resim

Daha sonra biraz daha oyalandım orada ve emeklerim sonuç vermiş olacak ki yine altımda bir torba bulmuştum . Açtığımda ise Sürüngen Pulu ile karşılaşmanın mutluluğuyla onu da çantama attım ve ileride satılmak üzere bir kenara koydum . Sonuçta hala basmam gereken bir tılsım ve bunun için ihtiyacım olan belli bir miktar vardı :) Daha sonra biraz daha şansımı denedim ama sonuç alamayınca başka zaman tekrar denemek üzere oyundan çıkışımı gerçekleştirdim ^^

Resim
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana merhaba sevgili günlük . Bugün okulum olmadığı için geç bir saatte kalktım kendime göre :) Ardından kahvaltı yapıp biraz başka işlerle uğraştıktan sonra buraya gelip günlüğümü doldurmaya karar verdim ve işte karşındayım . Bu defa ROSELENMORGONSİR ile değil Pulcubaba ile güne başlıyorum çünkü Lonca arkadaşlarım Xenotim kasmaya giderken beni de yanlarında götürmeyi teklif ettiler . Hem seviye atlamam hem de birlikte daha çok zaman geçirebilmek adına . Ben de onların bu teklifini memnuniyetle kabul ettim ve düştük Büyük Hol yollarına :)

Resim

Ardından Hol'e vardık ve onlar çanta satışı yaparken ben de Rayda oturmaya karar verdim . Derken tam o sırada bir arkadaş kendisini öldürmemi istedi :D Ben de bu teklifi kabul ettim ve neyse ki seviyemiz birbirine yakın olduğu için fazla zorlanmadan onu yere sermeyi başardım ve böylelikle ilk Kp'mide kazanmış oldum Pulcubaba'da ^^ Hatıra olması adına onu da buraya koymaya karar verdim :)

Resim

Daha sonra Karakol ben ve şifacı arkadaş 3'ümüz birlikte Oda dedikleri yerin yolunu tuttuk . Arada sırada ben de Slotlara vuruyordum ve açıkcası beklediğimden daha çok canlarını götürüyordum :D Genelde büyüme direniyorlardı fakat ben vazgeçmeyip onlara elimden geldiği kadar vurmaya çalışıyordum . Derken Ray'ın sonuna vardık ve içeri daldık . Oradaki slotlarıda kestikten sonra yavaş yavaş Irklara doğru geçtik .

Resim

Ardından yavaş yavaş ilerlerken hem ben seviye atlıyordum hem de sürekli altıma torbalar düşüyordu . Her defasında Xenotim diye açsam da Tılsım reçeteleri ile karşı karşıya kalıyordum :D Derken biraz daha ilerledik ve grup kanalına bakınca Karakol'a Xenotim düştüğünü gördüm kendisini tebrik ettikten sonra o da buna sevinmiş olacak ki gülmeye başladı :) Belki de karakteri çok şanslı olduğu içindir gülme sebebi orasını bilemeyeceğim :D

Resim

Ardından tam Oda yoluna giderken bir aksilik ortaya çıktı ve Şifacımız oyundan düştü , tam o sırada Irklarda Karakol'a hasar verince kendisi yere serildi ve ardından ben de fazla dayanamadım tek vuruşta yerdeydim . Hal böyle olunca bu kadarın yeterli olduğuna karar verdik çünkü bayağı bir süre geçirmiştik Hol'de . Ben de bu kadarın yeterli olduğunu anlayınca biraz ROSELENMORGONSİR'e giriş yapmaya karar verdim . Kendisini en son Sivri Ada'da bırakmıştım ve hala toplamam gereken Sürüngen Pulları vardı . Sonuçta basılması gereken bir tılsım ve elde etmem gereken belli bir miktar sermaye vardı :D Neyse ki Sivri Ada beni özlemiş olacak ki hemen 1 adet Sürüngen Pulunu torbamda görmüştüm . Derken o sırada Karakol bölgeye gideceklerini söyleyip beni de çağırdı . Kendisine M1'im olmadığını Y2 tılsımım olduğunu belirttim o da içeride halledeceğini söyledi . Ben de hal böyle olunca Mısır Çarşısına gidip karakterimi Fiziksel yaptıktan sonra Meteor'un yolunu tuttum .

Resim

Ardından Bölgeye girdik . X grubuydu ve 5 Büyücü 1 Şifacıydık . Bu tarz kesimlere alışık olmadığımdan biraz şaşırdım çünkü ben klasik 1 tank 1 şifa 4 büyü girmeye alışıktım :D Ama ayak uydurmak için elimden geleni yapacaktım ve ilk 2 taarruzu hızlı bir şekilde kesip yolumuza devam ettik .

Resim

Derken o sırada Karakol bana ticaret açtı ve M1 tılsımını koydu , ben de kendisine Y2 tılsımını verdim ve tam onaylayacakken kendisi bir de ekstradan Meteorit 2 3 tılsımını verdi bana . Biraz şaşırdım ve kendisine teşekkür ettikten sonra tılsımları yerine koyup kesime başladım . Basabilmek adına uğraştığım tılsım şu an elimdeydi ve bakalım nasıl bir etki ediyordu yaratıklar üzerinde bunu merak ediyordum açıkcası . Ama sonuçta kalıcı olarak benim değildi ve bölge bittikten sonra geri verecektim hala basmam gereken bir Meteorit 2 3 tılsımım olduğunu hatırlayarak fazla alışmamaya çalıştım :P

Resim

Ardından hazır slotları temizlerken Cezmi ile konuşmayı da ihmal etmedim . Ve masasının üzerindekiler dikkatimi çekti :D Kendisine oldukça güzel bir tabak hazırlamıştı bir ara X grubunda giderseniz bakmanızı tavsiye ederim ^^

Resim

Ardından X'e vardık . Erg , Yol savaşçısı almadan kesecektik girmeden böyle konuşmuştuk . Hal böyle olunca ben de ilk defa böyle keseceğim için napacağım diye sordum Karakol'a . Kendisi açıklamaları bana ve tüm gruba yaptıktan sonra Teslalarımızı koyduktan sonra yerimize geçtik hızlı bir şekilde ve kesim için hazırlandık . İlk başlarda hep hata yaptık ve yere serildik elbette ama X'i yere serme konusunda ısrarcıydık :yum:

Resim

Ardından herkes tek bir kişiye bakıp ona göre Kons açsın diye konuştuk ve öylede yaptık . X can basar basmaz herkes aynı anda Kons'a kalktı ve o kadar seri Meteorit büyüsü atıyorduk ki buna dayanması imkansızdı . Tam 3 - 4 cana geldiği sırada tekrar can basacakmış gibi hissetsem de öyle bir şey olmadı ve kendisini yere serebildik . Ardından bu zorlu kesimi bitirmenin de vermiş olduğu mutlulukla torbalarımızı açtık . Ben şu aralar materyal alma konusunda ısrarcıydım ve bu isteğim burada da devam ediyordu :D Bir de Erg Yongası ile karşılaşmıştım bu defa ama en azından şekli güzeldi ( Niobyumdan iyidir :P )

Resim

Ardından bölgeden çıktık ve Karakol'a kendisini s3'te beklediğimi söyledim çünkü kendisinin tılsımları hala bendeydi . Ona teşekkür edip tılsımlarını geri iade ettikten sonra yorulduğumun farkına vardım ve biraz ara vermeye karar verdim .

Resim
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana yeniden merhaba günlük . Bugün oyunda güzel ticaretin yanında aynı zaman da yine eziyet gibi bir bölge attım :D Ve yaşadıklarımı yazmak üzere hemen buraya giriş yazdım çünkü günlüğü sürekli doldurmak çok keyif aldığım bir şey . Fazla lafı uzatmadan , ROSELENMORGONSİR karakterim ile oyuna giriş yaptım ve Karakol bana Stusuz grubu olduğunu gelip gelmeyeceğimi sordu . Kendisine eşlik edebileceğimi belirttikten sonra geçen bölgede olduğu gibi bana Meteorit 2 3 ve Meteorit 1 tılsımlarını verdi yeniden . Ben de hal böyle olunca kendisine elimdeki y2 tılsımını verdim ve kendisinden aldığım tılsımları hemen taktım . Sonuçta bölgede çok işime yarıyordu bunlar :)

Resim

Grubumuz çok hızlıydı ve herkes kendi çapında her şeyi doğru yapıyordu . Ama yinede Karakol bölgeyi çok ciddiye aldığını bana önceden söylemişti fakat bilmeyen arkadaşlar için içeri de onunla oynamak bir sürprizdi çünkü daima kusursuzu istiyordu o da :) Hal böyle olunca grubumuz iyi olduğu için onun da bir şey demesine gerek kalmadı ve Semiha'ya kadar vardık . Herkes çok koordine bir şekilde çalışınca ilk denemede Semiha'yı içeri kaçırmayı başardık ve içeride ayırıp kesim yapmaya karar verdik .

Resim

Semiha'yı içeride ayırıp , ateşi ayarlama konusunda bazı sıkıntılar yaşıyorduk ve bunlar sinir bozucu olabiliyordu :D Neyse ki bu sorunları kısa bir süre içinde hallettik ve kesime başladık . İlk başlarda saçma sapan hareketler yapsakta hasarımız yüksek ve tılsımlarımız tam olduğu için kolay bir şekilde Semiha'yı yere sermeyi başardık .

Resim

Resim

Resim

Ardından içeride Semiha'yı kestikten sonra bir ara Gaffar buga girdi ve kendisiyle hemen o sırada fotoğraf çekinmeyi ihmal etmedim :D Daha sonra herkes yerlerini aldı ve direnç aldıktan sonra kesime başladık fakat beklenmedik o kadar çok şey olmuştu ki ... Sürekli birisi hata yapıyor ve ya saçma sapan bir hareket yapıyordu . Hal böyle olunca büyücülerimiz biraz sigara molası vermeye karar verdi ve ben de o sırada biraz internette takıldım :D Ardından herkes sakin bir şekilde geldi ve fazla zorlanmadan kesimi tamamladık . Bazen fazla yorgunlukla oynamak gerçekten daha çok zaman kaybına neden olabiliyor bizde bunun farkına varıp hemen kısa bir dinlenme molası vermiştik neyse ki . Gaffar'dan ve Stuart'tan elim boş döndüm . Neyse ki iksir alma seansı bir terapi gibi oldukça güzel geliyordu :P

Resim

Daha sonra bölgeden çıkınca bir arkadaşla konuşmaya daldım ve kendisi elimdeki Alexandriteye talip çıktı . Verdiğim fiyat 1.5 m'di o ise 1 m vermek istiyordu . Neyse ki kendisini pazarlık konusunda ikna edebildim ve alışverişi gerçekleştirdik . Alışveriş öncesi ve sonrası da kendisiyle oldukça keyifli diyaloglarım oldu :D

Resim

Daha sonra Karakol'a bana verdiği tılsımları geri teslim ettim ve ondan da Y2 tılsımımı aldım . Sürüngen Pulu peşinde koşarken aynı zaman da Klan kanalından ticaret için uygun ortamı kolluyordum ve bir fırsatla karşılaştım .

Resim

Bir süre geçtikten sonra Pul için sonuç alamasam da bir arkadaş ile diyaloğum oldu ve kendisi y2 tılsımına karşılık m1 verdiğini belirtti . Ben de şu sıralar Çt girdiğim için bolca bu takasın mantıklı olduğunu düşünerek kendisini s3'e çağırdım ve orada alışverişi gerçekleştirdik . Kısa bir süre sonra ise bu tılsıma veda edeceğimden haberim yoktu :D

Resim

Üstünden fazla bir süre geçmemişti ki Klana yansıtıyordum aynı zamanda bu tılsımı . Derken bir arkadaş ne kadara sattığımı sordu kendisine fix olarak 300m'den sattığımı belirttim ve hal böyle olunca o da almak istediğini söyledi . Normalde piyasa fiyatı buydu ama bazen 280 290 m arasına almakta mümkün oluyordu . Ben de 290'a aldığım için bu alışverişi gerçekleştirmek istedim hemen çünkü daha sonra yine 290 m'den bakabilirdim piyasaya . Ardından kendisine nerede olduğunu sordum ve Mısır Çarşısında beklediğini söyledi . Paranın 10 m'lik bir kısmının başka bir karakterinde olduğunu belirtti ben de hal böyle olunca ilk önce o kısmı vermesini ardından kalan alışverişi yapabileceğimizi belirttim . O da beni güvenilir bulmuş olacak ki teklifimi kabul etti ve alışverişi gerçekleştirdik . Bu satıştan da 10 m'lik bir kal elde etmiştim ve bu Meteorit 2 3 tılsımını üretmek yolunda iyi bir adım olacaktı benim için :)

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana merhaba günlük . Bugün her zaman olduğu gibi oyuna ROSELENMORGONSİR karakterim ile giriş yaptım ve bir kaç işimi hallettikten sonra Meteor'un yolunu tuttum çünkü arkadaşlarım Stusuz gitmek istiyordu . Malum ben de met 2 3 tılsımı yok onlarda da fazladan olmadığı için büyücüyle gelemedim . Onlara şifacımla gelebileceğimi belirttim fakat bir eksiğim yoktu açıkcası :D Sadece birlikte zaman geçirmek keyifli oluyordu ve onlarla grup bölgeleri daha eğlenceliydi . Hal böyle olunca tam Şifacıma geçiyordum ki Klana yansıttığım malzemelere alıcı çıktı . Ganoderma'ya 5 m fiyat vermiştim ve bir arkadaş bunu kabul etti . Hal böyle olunca bende Ganoyu İbrahim'e verip s3'te adamla buluşup parayı almasını söyledim çünkü mal zaten onundu :D Ardından şifacıma giriş yaptım .

Resim

Ve bölgeye girdik . 4 kişiyi tanıyordum fakat diğer 2 kişi hakkında bir fikrim yoktu . Yine de onlarda çok konuşup iş yapmayan tipler değildi ve ellerinden geleni yapıp görevlerini en iyi şekilde hallediyorlardı . Hal böyle olunca hasarlarımızda çok yüksek olduğu için ( 4 tane + 2100 ) çok kolay bir şekilde Semiha'ya varabildik .

Resim

Ve kesime başladık . Hasarlar o kadar fazlaydı ki 2 el meteorit vurunca canı neredeyse 94 'e inmişti Semiha'nın . 3 büyücü arkadaş menzil attı diğeri ise tanka BB yapmaya devam etti . Ardından diğer büyüler Meditasyonunu açıp geldi ve tankımızında Hs vermesiyle kesime başladık . Fakat hiç beklenmedik bir durum oldu . O kadar fazla hasar vurmuştuk ki Semiha Hanım'ın bundan başı dönmüş olacak 44 canda içeri kaçmayı reddetti . Sonra görüşeceğiz demesine rağmen hala bizlerin yüzüne bakıyordu :D Sonra biz de kaçırmaya karar verdik ve biraz oturduk . O sırada grupta hoşuma giden bir muhabbet döndü .
Bir arkadaş '' 44 ne ? '' diyince benim arkadaş '' 44 emekti , 44 sevgiydi '' gibi cümleler sarf etmeye başladı :') Bu sohbete biraz gülüştükten sonra kesime tekrar döndük ve bu defa şansımız yaver gitmişti .

Resim

Resim

Resim

Ardından içeri de ayırarak kesmeye karar verdik ve hal böyle olunca Tesla kurdu bir büyücü ve diğerleri Semiha'yı kendilerine doğru çekti . Hasarlarımız çok yüksek olduğundan ve hepsi Kritik attığından Konsları gelir gelmez Semiha'yı indirmeyi başardılar ve Semiha Hanım'ın benim için bir ödülü vardı :P

Resim

Ardından Gaffar Bey kesimine başladık ben direnç açtıktan sonra . Büyücülerimiz daha önceden de birlikte oynamış olacak ki hepsi nerede ne yapacağını biliyordu . Sadece Tank'a yapması gereken bazı şeyleri söylüyorlardı ara sıra . Kaos'u bozduktan ve Depremi kutupladıktan sonra Gaffar'ın canı o sıra 60'lara kadar inmişti . Ardından öteki Hs'de hepsi birden Konsladı ve Gaffar'ı yere serdiler . Bir kaçı ölmüştü ama olsun sonuçta çok seri bir gruptu :) Daha sonra torbalarımızı açtık ve Gaffar Bey'de beni bir ödülle karşılamıştı . Ardından tam Grup kanalına bakarken bir de ne göreyim , tankımız Bıçak Sırtı Kılıç almış :P Kendisini tebrik ettikten sonra Stuart'a doğru yol aldık ve Tankımızda Bıçak Sırtı Kılıcını takmıştı o yolda :')

Resim

Sonrasında Stuart'a geçtik ve kendisini çok hızlı bir şekilde yere sermeyi başardık . Bir büyücü arkadaş Tank olduğu için daha da seri ilerliyorduk ve Stuart Kudret Çekme işini hallettikten sonra hepsi birden konsladı ve bir kaç saniye içinde Stuart'ı yere serdiler :) Torbalara sarıldı hemen herkes , aynı şekilde bende . Buradan herhangi bir ödülüm yoktu fakat grup kanalına baktığında yine boş geçmediğimizi bir arkadaşın Cehennem Zırh aldığını gördüm . Hal böyle olunca grupça onu da tebrik ederek Çember açmamın ardından Ruh Taşından içeri girdik ve en sevdiğim kısım olan iksirleri alma evresine geçiş yaptık :D

Resim

Burada en basit iş Şifacılara düşüyordu aslında çünkü Çember açıp kapıdan dışarı çıkıyordun . Gaffar'ı ilk kesen insanlar buralarda ne yaptı diye düşünmeden ediyorum her seferinde geldikçe çünkü ilk defa böyle bir başarıyı gerçekleştirdikten sonra insan ne yapacağını bilemez açıkcası :D Galiba bütün Subay yardımcılarını ve Subay'ı tek tek kesmişlerdir açıkcası hala bir fikrim yok o konuda . Daha sonra iksirlerimizi aldık ve bölgeden çıkış yaptık .

Resim

Daha sonra tam Sivri Ada'da pul kasma işine gidiyordum ki beni çağırdı arkadaşlarım . Ne olduğunu sorunca Sivri Ada'da büyük bir vs olduğunu söylediler . Yaklaşık 2 oyuncu toplam 1.4 t gibi bir rakama kapışıyorlardı :D Hal böyle olunca ben de bunu kaçırmak istemedim ve hemen yolumu değiştirdim . Gittiğimde ise büyük bir kalabalık vardı ve maç öncesi kurallar konuşuluyordu . Bizde izleyiciler olarak yerimize geçtik ve Vs'ye başladılar ^^ Uzun bir süre takip ettim fakat sonra Kural İhlali vs. olunca mevzu biraz uzadı , iş laf dalaşına döndü . Ben de sıkıldım ve ayrılmaya karar verdim . Ayrılmadan önce çektiğim bir kaç resimi de paylaşmak istedim . Daha sonra yorulduğumu fark edip oyundan çıkışımı gerçekleştirdim .

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana merhaba sevgili günlük . Bugün gerçekten çok yorucu bir gündü . Normalde 6 gibi bitmesi gereken okulum 10 civarında bitti Maliye hocasının koyduğu ek ders yüzünden ve oldukça uyku doluydu özellikle son dakikaları .
Ama neyse ki bir sıkıntı çıkmadan bitti ve sonunda eve gelebildim . Biraz evde vakit geçirdikten sonra girip buraya bir kaç yeni şey eklemeye karar verdim ve işte karşındayım :) Bugün Jabberwocky karakterim ile giriş yaptım çünkü beni çağırdıkları bir Çemberlitaş bölgesi vardı . Hal böyle olunca ben de arkadaşlarımı kıramadım ve onlarla bölgeye girdik . Neyse ki hızlı bir gruptu ve 7-8 dakika gibi kısa bir sürede Semiha'ya varmayı başarmıştık . Sorunsuz ilerliyorduk ve Semiha'yı içeri kaçırma konusunda da herhangi bir problem yaşamadık . Aslına bakılırsa ufak bir problem yaşadım fakat bu kişiseldi , çünkü ölen ben olmuştum ':)

Resim

Daha sonra kesime başladık ve ayırarak kesmeye karar verdik . Hal böyle olunca hemen tesla kurduktan sonra Semiha'yı Gaffardan ayırdık ve Konslar geldikten sonra kesimi tamamladık . Ben yine Mevlana pantolon almıştım :)

Resim

Daha sonra Gaffar Bey kesimine başladık ve kaoslar ve depremler ile uğraştıktan sonra . 3. Hs'de kendisini yere sermeyi başardık çünkü hasarlarımız oldukça yüksekti . Hemen torbaları açtık ve fakat bir sonuç alamamıştık . Bir arkadaşın içe 3 reçete aldığını görünce kendisinin bu anını buraya eklemeye karar verdim ^^ O kadar reçete içinden item çıkmamasına isyan ediyordu aslında birazda ':)

Resim

Ardından Ruh Taşından geçip Karabasanlar ile uğraştıktan sonra Stuart Bey'e vardık ve onu kesmeleri için grup arkadaşlarıma direnç açtım . Ardından kesime başladık ve fazla sürmeden onu da yere serdik . Buradan ben de tüm grupta bir şaheser alamamıştık . Aslına bakılırsa sorun gruptaydı galiba bu defa çünkü son girdiğim gruplarda Asa ve Kılıçlar da dahil olmak üzere bir çok eşya alıyordu herkes :D Yine de bunu onlara söylemedim :P Daha sonra en sevdiğim kısma geçiş yaptık .
İKSİR ALMA ZAMANI :)

Resim

Resim

Ardından Sivri Ada'da pul kasmak için uğraşırken bir arkadaş bana fısıldadı ve fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi konuşmaya başladık . Günlüğümü beğendiğini ve kazanmamı istediğini iyi dilekleriyle belirtti . Kendisine teşekkür ettikten sonra biraz da bunun verdiği mutlulukla iyice fazla vurmaya başladım komodolara :D Ardından bana bir ara grup bölgesi atmak istediğini arkadaşları oyuna girince beni beklediklerini söyledi . Ben de hal böyle olunca kendisine uygun oldukları zaman da Tılsımlarımı da tamamlamam ile birlikte onlara katılmak istediğimi belirttim . Tılsımın gerekli olmadığını maksadın sohbet muhabbet olduğunu belirtse de yine de ben tam donanımlı olarak gelmek istiyordum :)

Resim

Derken hatırlayacağınız üzere M1 tılsımını 300 m'den satmıştım ve kendime iyi bir sermaye çıkarmıştım oradan . Fakat hala hem M1 hem de Met 2 3 tılsımını alacak kadar sermayem yoktu . Ben de hal böyle olunca ucuzdan Klan Kanalından tılsımları aramaya devam ediyordum . Derken bir arkadaş kendisine verdiğim 410 m'lik teklife daha fazla vermemi istedi . Ben de daha fazlasını vermek istemediğimi bu fiyattan aradığımı söyledim . Kendisine nakit lazımdı galiba ve teklifimi kabul etti . Hal böyle olunca ben de hemen Bonoları almak üzere Mısır Çarşısına giriş yaptım ve Agop'un yolunu tuttum . 41 adet 10 m'lik bonoyu çantama attıktan sonra kendisi de yanıma geldi ve alışverişi gerçekleştirdik . Fakat uzun süreli elimde tutmak için değil daha pahalıdan satmak için almıştım bu tılsımı çünkü birine sahip olurken diğerine olamıyordum :D Ben de M1'i arkadaşlarımdan bölge için ödünç alabileceğimi bildiğim için bu tılsımı almanın daha mantıklı olduğuna karar verdim ve ucuzdan da bulmuş olmanın verdiği mutlulukla daha sonra satmak üzere bunu Çantamdaki Tılsım yerine koydum .

Resim

Daha sonrasında ise İbrahim'in bana vermiş olduğu madenlerden Xenotim'e alıcı çıktı ve Bab-ı Ali'de beklediğini işinin acil olduğunu söyledi . Hal böyle olunca ben de hemen Mısır Çarşısından Bab-ı Ali yollarına düştüm ve ışınlandıktan sonra kendisine 5 m karşılığı 2 adet Xenotim'i satarak hem arkadaşım için bir sermaye kazandım hem de biraz daha elimdeki madenleri azaltmış oldum . Artık daha az maden yansıtacaktım ':)

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Fazla bir süre geçmese de yeniden merhaba günlük :) Yazma gereği duydum çünkü Şifacımın tek eksiği olan Mevlana Zırhıda tamamlamayı başardım . ( spoiler oldu evet :P ) Yine bir Stusuz grubuna çağırıldım . Bu defa çağıran Karakoldu ve onunla da bölge atmak çok keyifliydi bu yüzden kendisinin teklifini kabul ettim ve birlikte bölgeye girdik . Fakat çok kalamayacağımı belirttim çünkü uyumak istiyordum açıkcası . Grubumuzda neyse ki hızlı ve işini iyi yapan bir ekipti ve hal böyle olunca hemen Semiha'ya vardık . İçeri kaçırma konusunda sıkıntılar yaşasakta Karakol'un önderliğinde onlar bu sorunu aşmayı başardı :)

Resim

Resim

Daha sonra içeri geçtik ve Semiha ve Gaffar kesimine başladık . Derken tam ayırmamız gerektiğini söyleyeceğim sırada düz girmeyi teklif ettiler , Şifacımız sağlam nasıl olsa diyerek :P Hal böyle olunca hem övgüleri kabul ettim hem de onların istediği şekilde kesim yapmaya karşı çıkmadım :D Ardından hızlı bir şekilde Semiha'yı yere sermeyi başardık .

Resim

Daha sonra Gaffar Bey'e geçtik ve kendisinin kesiminde başlarda biraz zorlansakta . Neyse ki tankımızın ve benim iksir sıkıntım olmadığı için zorlandığımızı kısımları iksir yoluyla halletmeyi başardık ve kesime kaldığımız yerden devam ettik . Kısa bir süre sonra Gaffar'ı yere sermeyi başardık fakat kimse özel bir eşya alamamıştı . Grup kanalına baktım belki ben görmemişimdir diye fakat reçetelerden başka bir şey yoktu :) Ben de Stuart'ında bir şey atmayacağını düşünerek dalgınlıkla yoluma devam ettim .

Resim

Derken Stuart kesimine başladık Ruh Taşından ışınlanır ışınlanmaz . Uyuma isteğimi çok ciddiye almış olacaklar ki hemen kesimi bitirmek istiyorlardı :) Ben de onlara eşlik ettim ve Stuart'ın canını 50'lere kadar indirdik . Derken tam benden Kudret çalmadığını ve iksir içmemem gerektiğini düşünürken bir baktım ki benim de içmem gerekiyormuş :rage: Neyse ki bir daha içmeme gerek kalmadan kesimi halletti büyücülerimiz ve torbamı açar açmaz bir de ne ile karşılaşayım '' Mevlana Zırh '' . Mevlanalardan eksik olan bu parçayı almak için uğraşıyordum çünkü yeni bölge geleceği zaman Şifacımın tam hazır olarak gitmesini istiyorum her ne gelirse gelsin . Hal böyle olunca Mevlana Zırh'ı hemen üzerime giydim ve İksir alma aşamasına geçmeden hemen Büyü Şifama bakar olmuştum ^^

Resim

Ardından iksirlerimizi de aldık ve bunun üstüne bölgeden çıkışımı gerçekleştirdim . İksirler ile de yavaş yavaş sermaye yapıyordum açıkcası :)

Resim

Ve youtube'da dolanırken sevdiğim film serilerinden biri olan Avengers'ın yeni filmi İnfinity War için bir fragman çıktığını gördüm ve hoşuma gitti . Sizinle de paylaşmak istedim merak edenler ve ya takip eden varsa bu tarz filmleri :yum:

Resim

Resim

Resim
vahdet
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Üstadlar

Mesaj gönderen vahdet »

roselen yazdı: 30 Kas 2017 00:11