ROSELENMORGONSİR'in Günlüğü --TEŞKİLAT--

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Re: ROSELENMORGONSİR'in Günlüğü --TEŞKİLAT--

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana günaydın günlük . Şu sıralar eskisi gibi sık yazmanın da vermiş olduğu mutlulukla yine sabah erken kalktıktan ve biraz oyalandıktan sonra soluğu burada aldım bir kaç kelime yazmak adına . Ayrıca bugün sürpriz bir etkinlik daha var ki bu benim değil yönetimin etkinliği olacak : Çınaraltı Radyosu . Bakalım nasıl bir şey ortaya çıkacak merakla bekliyorum umarım ders saatimle çakışmaz . Neyse şimdilik günlüğümüze geri dönelim , ROSELENMORGONSİR'deyim bugün daha çok ticaret odaklı ( benim en sevdiğim zamanlar :) ) bir yazı . En son Sivri Ada'da pul kasmak için bıraktığım karakterime giriş yaptım ve slotlarında boş olmasının verdiği rahatlıkla hemen şöyle bir dolanmaya başladım . Ee tabi hal böyle olunca madenlerde boştu ve biraz turlamamın ardından çektiğim 2. ya da 3. Krizoberil madeninden Alexandrite madenini elde ettim . Piyasada 1.5-2m arası fiyattan gidiyordu ve bu iyi bir para demekti . Pul için her ne kadar uğraşsam da maalesef bir sonuç alamadım .

Resim

Ardından bir arkadaşın Örümcek Salgısı sattığını gördüm ve 4 adetine 8m fiyat biçtim . Kendisi teklifimi kabul etti ve tanesi 2m'den Salgıları almış oldum . Daha sonra 2.5 M'den satılmak üzere bunları çantamda ki yerlerine koydum ve biraz daha bakınmaya devam ettim klan kanalına . Böyle bulduğunuz ufak çaplıda olsa ucuz maden ve materyalleri kaçırmamanızı öneririm çünkü 500 bin 1 m kar ede ede bunu günlük 3 4 m'ye vurabildiğiniz zaman ayda 90-120 m arası bir para yapıyor ve bu da gerçekten iyi bir fırsat olabilir sizin için .

Resim

Daha sonra elimdeki satılık Tılsım ve Materyalleri klan kanalına yansıtırken loncamıza yeni giren bir arkadaş kendisinin Elek 1 tılsımını almak istediğini belirtti . Kendisiyle konuşup 8 m'den satabileceğimi belirttim ve o da bu teklifimi kabul etti . Yan karakterine geçerek ( çünkü parası ondaymış ) alışverişi gerçekleştirmek üzere Mısır Çarşısına geldi . Ben de kendisine Elek 1 tılsımını 8 m'den satarak yine iyi bir miktar para kazanmış oldum . Her satış Met 2 3 tılsımı için önem arz ediyordu sonuç olarak .

Resim

Sonrasında biraz da Pulcubaba'da oynayıp görevlerini halletmeye karar verdim ve Arzuhalci ile tanışma görevini yaptıktan sonra yavaş yavaş git-gellere hazırlanmaya başladım . Tam o sırada Klan kanalına aldığım bazı şeyleri yazarken bir arkadaş Meran Mücevheri sattığını belirtti ve hal böyle olunca Pulcubaba karakterinden çıkış yapmak zorunda kaldım başka bir zamana kalmıştı kendisinin Arzuhalci görevleri .

Resim

Kendisine ne kadar sattığını sorunca 9 m gibi bir fiyat aldım ben de bunu 8 m'den alabileceğimi belirttim .
Kendisi ilk başta olumsuz yaklaşsa da bir kaç dakika geçtikten sonra teklifimi kabul etti . Kendisine nerede olduğunu sorduğumda Lodos Sancakta beklediğini belirtti . Şimdi basit bir hesap yapacak olursak Meran Mücevherini her zaman sattığım fiyat 10 M . Ve şimdi ben bunu 8 M'den aldığım için 2 m kar etmiş durumdayım . Salgılarıda her zaman 2.5'tan sattığımı göz önüne alırsak oradan da 2 M kar ettiğimi düşünerek güne 4 M kar ile başladığımı hesapladım . Henüz herhangi bir satış yapmasam da kafadan bu tarz hesaplamaları yapıyordum bazen tutmadığı da oluyordu elbette ':) Her neyse Mücevheri satacak arkadaş kendisinin parayı başka karakterden alacağını fakat mücevherin bu karakterinde olduğunu belirtti . Kendisine Mücevheri vermesini parayı diğer karakterine kendim vereceğimi söyledim . İlk başta güven sorunları yaşasa da sonradan teklifimi kabul etti ve kendisiyle alışverişi gerçekleştirdik :) Hatta bana aktarılmak üzere bir Balyoz dahi vermişti ':)

Resim

Resim

Bu sıralar izlediğim pazar tekniğim şu sizlere de söylemek isterim . Piyasasına hakim olduğum ve kolay müşteri bulabildiğim ( Sürüngen Pulu , Meran Mücevher , Komodo Dişi , Örümcek Gözü vs.. ) gibi materyalleri toplu bir şekilde almaya çalışıp bunları kasamda biriktiriyor ve ardından alıcı bulduğum zaman yine toplu olarak satıyorum . Buna ithafen yine Klan kanalından bu malzemeleri ararken bir arkadaş 3 Sürüngen Pulu olduğunu ve 3 M'den satabileceğini söyledi . Ben de tanesini 1.5'tan sattığım için her zaman onun teklifini kabul ettim ve S3'te buluşarak alışverişi gerçekleştirdik . Buradan da 1.5 m kar ettiğimi düşünürsek 5.5 M karda sayılırdım . Pulları hep satan taraf olmaya alışık olduğum için bir an 4.5 M koydum neden bilmiyorum :D Sonra geç olmadan hatamı farkettim neyse ki ve alışverişi gerçekleştirdikten sonra çıkışımı gerçekleştirdim .

Resim
Resim

Resim

Resim
romendiyojen
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Huzursuzluğum

Mesaj gönderen romendiyojen »

Selamlar,
Ben o balyozu bulabilmek icin 3 sunucu gezdim ve sende gorunce beynimden vuruldum :(
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

romendiyojen yazdı: 24 Kas 2017 10:37 Selamlar,
Ben o balyozu bulabilmek icin 3 sunucu gezdim ve sende gorunce beynimden vuruldum :(

O kadar önemli bir şey olduğunu bilmiyordum :D Hala arıyorsan arkadaşla iletişime geç istersen .
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana merhaba sevgili günlük . Okul çıkışı bugün normalde eve gelip işlerimi hallettikten sonra oyunda geçirecektim fakat bu biraz da olsa gecikmeli olmak zorunda kaldı :D Kırıkkale'de okuyan arkadaşım bugün akşam vakitlerinde geri dönmüş ve beni arayıp okuldan sonra yanlarına gelmemi söyledi . Ben de kendisini uzun zamandır görmediğim için çıkışta onlarla buluştum ve birlikte vakit geçirdik biraz . Ardından eve geldim ve bir kaç şey yazabilmek için hemen forum hesabıma giriş yaptım . Bu sayfadaki baş konumuz ; Çemberlitaş . Arkadaşım Karakol bölgeye gireceklerini söyledi bana özelden ve eksik eşyam olup olmadığını sordu . Ben de eksiklerim olduğunu ve gelebileceğimi fakat Meteorit 2 3 tılsımım olmadığını belirttim . Bunun sorun olmayacağını belirtti ve hal böyle olunca makine atarak karakterimi Fiziksel yaparak Meteor Bölgesinin yolunu tuttum . Yan karakterinden bana M1 vererek bölge için beni iyice hazır hale getirdi :)

Resim

Şimdi ise biraz daha genel bir sorundan bahsedeceğim sizlere de uyarı da bulunarak . Sunucuda bazı tanınmış ve zengin kişilerin ( benim arkadaşım ve loncası gibi ) isimlerine benzer hatta neredeyse aynı 1 level karakterler açılıp özel sohbet yoluyla insanlardan Şifre ve ya Materyal isteniyor . Eee malesef hal böyle olunca bazı dikkatsiz arkadaşlarda bu numaralara inanıp bir çok bilgiyi ve ya materyali paylaşıyor . Neyse , biz bölgeye girmeden önce bir arkadaş '' ... şu an 1 level karakterden benden ..'ın şifresini istiyor diye sitemde bulundu :D '' Grupta ki o kişiler ise olaya anlam veremedi fakat sonradan Karakol bana ve onlara olayı açıklayınca aydınlanmış olduk ve bende bunu günlüğüme yazma gereği duydum sonuç olarak sizin de başınıza bir anlık dikkatsizlik sonucu gelebilir nolur nolmaz dikkat edin diye . Derken o sırada Karakol esprili bir şekilde Klan kanalına benim ismimin benzerleriyle ilgisinin olmadığını belirtti :') Çünkü kendisine yakında benim adımada hesap açıp şifre isteyebileceklerini belirttim . O da bunu esprili bir dille klana duyurdu ':)

Resim

M23 tılsımım olmadığı için işimizi şansa bırakmamak ve zaman kaybetmemek adına kesimi Stulu yapmaya karar verdik ve Stuart yolunu tuttuk . Grubumuz neyse ki hızlı bir şekilde ilerliyordu ve uzun zaman sonra Karakol ile girdiğim bir bölgede sorun yaşamamıştım :') Kendisi de ara sıra ben de dahil olmak üzere gruptakileri haşlıyordu , adeta Obradovic gibi kusursuzu istiyordu >:)

Resim

Daha sonra Semiha Hanım'a geldik ve kendisini hızlı bir şekilde içeri kaçırmayı başardık . Ardından birisi Gaffar'ın canını 91'e indirdi biz de toplu bir şekilde Semiha Hanım'a konslayarak kesimi gerçekleştirdik . Fakat torbamda herhangi bir şey yoktu .

Resim

Ardından bir ara Direnç kaçtığı için tankımız öldü ve hal böyle olunca kendisinin İksir etkisi de gitti . Fazla iksir olup olmadığını sordu , neyse ki Kenan gruplarında bolca iksir düşürebildiğim için kendisine alışveriş açarak Shen iksiri teslim ettim ve kesime başladık . Dediğim gibi Shen iksir her zaman işe yarıyordu bu tarz konularda ve üretip toplu bir şekilde satılırsa da iyi kar getirebilecek bir yatırımdı .

Resim

Daha sonra Gaffar Beyide indirmeyi başardık Kutuplarımızı açıp , Büyü bozmalarımızla kendimizi bozarak . Aslında ara sıra bize zorluk çıkarmıştı fakat üstünden gelmeyi başarmıştık . Hal böyle olunca hemen torbalarımızı açtık fakat herhangi bir şey düşmemişti kimseye . Grubumun tamamına reçete yağmuru vardı adeta :) Sürekli grup kanalına baktım birisi Şaheser alabilecek mi diye fakat öyle bir şey gerçekleşmedi ve biz de İksirlerimizi almak üzere yola çıktık .

Resim

Daha sonra en sevdiğim kısım olan İksir alma kısmını da gerçekleştirerek bölgeden çıkışımızı gerçekleştirdik . 10 adet iksir 1 m demekti bu piyasada ve gerçekten günde 7 - 8 el Gaffar atan birisi için bu günlük 7-8 m civarı bir kar anlamına geliyordu ki bu büyük bir bütçeydi . Para kasmak için Çemberlitaş bölgesini de düşünmeye başlayabilirdim aslında yavaş yavaş :D Bölgeden çıktıktan sonra Karakol ile buluşarak kendisine tılsımını geri iade ettim .

Resim

Resim

Sonra bir diğer büyücü karakterim olan Pulcubaba'ya geçmek üzere hazırlanıyordum ki bir arkadaş klana yansıttığım salgılara talip çıktı . Kendisine tanesi 2.5 m'den 2 adet satabileceğimi söyledim çünkü bana o kadar ihtiyacı olduğunu söylemişti . Teklifimi kabul etti ve kendisiyle s3'te buluşarak alışverişi gerçekleştirdik . Hal böyle olunca geçenlerde 2 m'den aldığımı göz önüne alırsak bu satıştan 1m'lik bir kar elde etmiştim ve bu da yine pozitif bir olaydı Meteorit 2 3 tılsımını basabilmek için.

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana günaydın sevgili günlük . Bugün biraz daha geç uyandım haftasonu olmasının da vermiş olduğu rahatlıkla ve kahvaltı yapıp biraz zaman geçirdikten sonra buraya girip yaşadıklarımı yazmaya karar verdim . Artık yavaş yavaş Kıyamet Günlüğü etkinliğinin sonuna yaklaşıyoruz ve ben de hem elimden geldiğince daha aktif olmaya hem de bu defa kazanmaya çalışıyorum çünkü geçen sefer 2. olmuştum :P Her neyse Büyücü karakterim olan ROSELENMORGONSİR'e giriş yaptıktan sonra Klan kanalından tam satılık eşyalarımı ve materyallerimi yansıtırken bir arkadaş pm attı '' Sen şu günlükçü çocuk musun ? '' yazdı . Ben de kendisine öyle olduğumu belirttikten sonra günlüğümü çok beğendiğini ve takip ettiğini söyledi . Bir kaç öneri olarakta daha farklı şeyler yazmamı ama bu şekilde yazmamı , sürükleyici şekilde yazdığımı belirtti . Ben de bunu görüp çok mutlu oldum çünkü oyunda bu tarz şeylerle insanların beni tanıması gerçekten hoşuma gidiyor . Ben de kendisine teşekkür ettikten sonra Kenan atmak üzere Mısır Çarşısının yolunu tuttum .

Resim

Resim

Ardından Mısır Çarşısına geçince arkadaşım bana Loncadan çıkmamı yeni Lonca açtığını belirtti . Hal böyle olunca ben de loncadan ayrılarak yeni kurmuş oldukları Lonca'ya giriş yaptım . Ve bu yeni Lonca'nında fotoğrafını çekmeyi ihmal etmedim :)

Resim

Sonra bölgeye girdik 5 kişi aynı Lonca'nın üyeleriydik ve bir arkadaşıda ben getirmiştim . Kendisiyle yeni tanışmıştım sayılır aslında geçenlerde Karakterini kasmasına yardımcı olduğum arkadaş Kenan'a gidip gidemeyeceğimizi sordu . Ben de onu kıramayıp onu da gruba aldırdım ve hızlı bir şekilde kesime başladık . Loncamızın güzide üyesi Whyhacı'ya özel bir şeyler düşürmek için uğraşsakta Hacı inatla almamaya direniyordu :') Yaklaşık 20 tur Kenan girmiştim kendisiyle ve daha hiç bir şey alamamıştı . Belki de uğursuz olan bendim onun önünü kapatıyordum ':)

Resim

Daha sonra Slotları temizlemeye başladık ve bende yeni yeni öğrendiğim kadarıyla 3-4 slotu arkama alıp toplu bir şekilde kesmeye başladım . Arkadaşlar bana çok güvenmiyor olacak ki 2 kişi peşimden ölürsem diye slotların kaçmaması için bana yakın duruyordu :D Ama kendimi hayal kırıklığına uğratmadım ve başarılı bir şekilde kesmeyi başardım ^^

Resim

Ardından Kenan'a vardık ve hızlı bir şekilde kendisini yere indirme konusunda çalışmalarımıza başladık .
Şalter kaçırma konusunda bazı problemler yaşıyorduk ama kısa bir süre sonra hallettik ve İbrahim ve ben Kenan'ı hızlı bir şekilde yere indirmeyi başardık . Fakat bugün biraz cimri davranacağa benziyordu Kenan bey :)

Resim

Sonra bölgeden bölge sırasında Meran Mücevheri satma konusunda anlaşmaya vardığım bir arkadaş ile buluşarak alışverişi gerçekleştirdim çünkü o da Mısır Çarşısındaydı . Kendisi Meran Mücevherine karşılık 6 M + 2 Dev Komodo Dişi teklif etmişti ben de bu teklifi kaçırmak istemedim . Çünkü Meran Mücevherini 8 M'den almıştım ve Dev Komodo Dişlerini 3-3.5 m arası fiyattan okutabileceğim göz önüne alınırsa bu alışverişten ileride iyi bir kar yapmayı bekliyordum . Meran Mücevheri gerçekten piyasası çok iyi bir materyaldi .

Resim

Sonrasında bir kaç tur daha Kenan atmaya karar verdik ve hızlı bir şekilde tekrar aynı grup bölgeye girdik . Bu defa daha koordine ve seri bir biçimde çalıştığımız için slotları çabucak indirip , Motorin'i yere serme konusunda bir problem yaşamadık . Not : Hacı yine bir item alamadı :') :')

Resim

Resim

Sonra Kenan'a vardık ve dirençlerimizi alıp iksirlerimizi içtikten sonra kendisine Elektrik büyülerimizle saldırmaya başladık . Fazla sürmeden 3-4 dakika içerisinde onu da yere sermeyi başardık ve hemen torbalarımıza sarıldık . Neyse ki bu defayı boş geçmemiştik ve arkadaşım İbrahim Nucleus Kolye almayı başarmıştı . Hacı ise her zaman olduğu gibi madalyasını alıp yoluna devam ediyordu . Kendisiyle bir süre neden böyle olduğu hakkında konuştuk ve o da bilmediğini söyledi . Ama çok samimi ve cana yakın biriydi ben de kendisini seviyordum bu yüzden o yüzden onunla bölge girmek hiçte problem değildi benim için :) Sonra biraz mola vermek üzere oyundan çıkışımı gerçekleştirdim :)

Resim
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
AlperenARAR
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen AlperenARAR »

Yeni avatarınız güldürdü :grinning: :grinning:
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

AlperenARAR yazdı: 25 Kas 2017 21:21 Yeni avatarınız güldürdü :grinning: :grinning:

Yaparken benide güldürdü :)
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana merhaba sevgili günlük . Bugün çok hareketli bir gündü benim için . Sabah oyunda biraz zaman geçirip , günlüğüme yeni şeyler ekledikten sonra öğle vakitlerinde yeni vizyona giren Justice League filmine gittim arkadaşlarımla . Uzun süredir beklediğim bir filmdi aslında çünkü çocukluğumdan beri DC evreninin bir hayranıyım . Hal böyle olunca büyük beklenti ve heyecanla gittim fakat beklediğimi o kadar alamadım filmden . Güzel yanlarıda vardı evet ama bir şeyler çok eksik gibi duruyordu . Neyse bunlar başka zamanın ve başka yerin konuları eğer konuşmak isteyen olursa ':) Şimdi günlüğe gelecek olursak her zaman olduğu gibi ROSELENMORGONSİR'le oyuna giriş yaptım ve son günlerin rutini Kenan grubum yine hazırda beni bekliyordu :)

Resim

Şu sıralar genelde 5 kişi giriyorduk Hacı'ya item düşürebilmek adına fakat kendisi inatla item almıyordu :') :') Yeni bir karakter açıp onu kasmayı düşündüklerini bile belirttiler bana ben de hal böyle olunca biraz daha uğraşabileceğimizi ve takıları düşürebileceğimizi belirttim onlara . Neyse ki benim yokluğumda girdikleri Kenan gruplarından Işık Kolye ve Evocati Kolye'yi düşürmeyi başarmışlar ki bir nebzede olsa sevinebildim onun adına ^^ Hızlı bir şekilde kesimle Kenan'a varmayı başarmıştık .

Resim

Dirençlerimizi alıp iksirlerimizi içtikten sonra kesime başladık ve İbrahim ile üstteki 2 şaltere geçip Elektrik büyülerimizi ona yollamaya başladık ve şalterlerde kaçmadığı için hızlı bir şekilde kesimi gerçekleştirdik . Kenan Bey yine bana cömert davranıp iksirlerini ve Niobyum materyalini bana hediye etmişti . Şu sıralar verdiği iksirleri biriktiriyordum belki ileride iyi para kazanabilirdim bu iksirlerden .

Resim

Ardından bölgeden çıkınca arkadaşım İbrahim kendisinde bir çok madenin ve materyalin olduğunu fakat karakterinde susturma cezası olduğu için satamadığını belirtti . Bana bunları satıp satamayacağımı sordu ben de kendisine elimden geldiği kadar alıcı bulmaya çalışabileceğimi belirttim . Sonuçta kendi madenlerime alıcı ararken onunkilere de bir şeyler bulabilirdim diye düşünüyordum . Ardından alışverişi açtık ve madenlerini bana aktardı . 30 m kadarda bir para verdi onu da şu an yan karakterine aktarabilmek için ben de hem aktarımına yardımcı oldum hem de madenleri satılmak üzere Klan kanalına yansıtmaya başladım .

Resim

Resim

Derken tam o sırada bir arkadaş geçenlerde düşürdüğüm Alexandrite madenine alıcı çıktı ve kendisine verdiğim fiyata itiraz etmeyerek alışverişi yapmak üzere beni s3'te beklediğini söyledi . Ben de hal böyle olunca İbrahim'e beklemesini söyleyip Savaş 3'te alışverişi gerçekleştirdim ve 1.5 m'yi çantama atarak Meteorit 2 3 tılsımı için bir adım daha ilerlemiş oldum .

Resim

Sonra Mısır Çarşısına geçince İbrahim'in aktarım işini hallettim .

Resim

Tam o sırada bir başka arkadaşım olan Karakol kendilerinin loncasında 4 kişilik yer olduğunu gelip gelmeyeceğimi sordu . Ben de bu karakterimin zaten bir loncası olduğu fakat diğer karakterim olan Pulcubaba karakteriyle ona gelebileceğimi söyledim . Kendisi problem olmayacağını hem görevlerde Loncanın kolaylık sağlayacağını hem de loncada Çemberlitaş Artırıcı olduğu için ara sıra bölge girip karakteri dizebileceğimi de belirtti . Ben de hal böyle olunca Çemberlitaş Kutusundan elimde olan Lonca Lisansını Pulcubaba karakterime basarak kendisini bir Lonca'ya transfer etmiş oldum . :blush:

Resim

Fakat her güzel şeyin elbetteki bir miktar bedeli oluyor :) Yeni loncamda da hem Çemberlitaş hem de Sarraf artırıcı olduğu ve bunu yeni aldıkları için ben de üzerime düşeni yapıp kendi aidatımı ödedim . Sonuçta bu tarz artırıcılar Lonca'nın bütün üyeleri içindi ve karşılık olarak elbetteki bir miktar para ödemeliydik . Pulcubaba karakterimde herhangi bir para ve ya eşya olmadığı için Karakol'a savaş 3'te beni beklemesini söyledim . Ardından kendisiyle orada buluşarak lonca aidatı olan 10m'yide ödedikten sonra oyundan çıkışımı gerçekleştirdim ':)

Resim

Bugün gittiğim Justice League filminin giriş sahnesinde çalan ve benim çok hoşuma giden şarkıyı sizinle paylaşmak istedim . Filmden çıkar çıkmaz aradığım ilk şey bu şarkıydı aslına bakarsanız çünkü giriş sahnesiyle hem çok uyumluydu hem de kulağımın pasını silmişti :)

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana selamlar günlük . Bugün oyuna büyücü karakterim olan ROSELENMORGONSİR ile giriş yaptım ve kendisine hemen Kenan için bir grup daveti geldi ( tabii ki lonca arkadaşlarım yine Kenan turundaydı :D ) . Hal böyle olunca bende onlara katılmaya karar verdim ve grubumuzu tamamladıktan sonra bölgeye girdik . Hacı'nın eksik olan Işık Hanım Yüzüğünü düşürmeye çalışıyorduk :grin:

Resim

Motorin'e kadar sorunsuz bir şekilde geldik ve buradan sonrasında İbrahim Motorinin arkasından Kenan'a kadar olan slotları keserken bizde bir diğer büyücü arkadaş ile Motorin'i döndürmeye başladık kendi aramızda . Top gibi sekiyordu adeta koca çınar ':) Hiç birimize vurmadan Motorin'i yere sermeyi başardık fakat gruptan özel bir şey alan çıkmadı yine sadece iksirler ve bir kaç materyal vardı.

Resim

Daha sonra Kenan yolunu temizlemekte İbrahim'e yardım ettik ama o zaten slotların çoğunu kesmişti biz Motorin kestiğimiz sırada . Hal böyle olunca bize de fazla iş düşmedi ve onun topladığı slotlara Elektrik büyülerimizi atarak 3 Y2 olmanın da verdiği rahatlıkla hızlı bir şekilde yere serdik slotları . Ardından Kenan'ı çekip Zahir'i öldürdük ve ondan sonra şifacımızın direnç açması ve tankımızında iksir içmesiyle birlikte kesime hızlı bir şekilde başladık . Bu defa aşağı şalterde yer alıyordum çünkü diğer büyücü arkadaşın hasarı benden daha yüksekti :D Kesim daha hızlı olsun diye ona üst şaltere geçebileceğini belirttim .

Resim

Bunun üstüne kesime başladık ve hiç şalter kaçırmadan hızlı bir şekilde kesimi tamamladık . Torbamı açtığımda ise şu sıralar görmeye sıkça alıştığım Niobyum ve iksirleri gördüm yine . Boş olmasından iyidi en azından ve bu iksirler bazen iyi para edebiliyordu önceden de söylediğim gibi . Ben de iksirleri ve Niobyum'u kasama attıktan sonra bölgeden çıkış yaptım ve biraz başka şeyler yapmak adına Mısır Çarşısından ayrılmaya karar verdim biraz .

Resim

Daha sonra bölgeden çıkınca toptan alıcımla karşılaştım ve kendisiyle biraz sohbet ettikten sonra bana oyundan çıkacağını belirtti . Ve bana çıkmadan önce '' Bak şimdi millet deli olacak '' gibisinden bir şey yazdı . Ben ilk başta anlam veremedim ve Klan kanalına baktım fakat herhangi bir yazı yoktu . Derken tam o sırada kendisi 3.5 m'den x30 ganoderma satılır diye yazdı ve oyundan çıktı . Hal böyle olunca ne demek istediğini anladım ve onun da oyundan çıkmasıyla bende Mısır Çarşısından ayrıldım . Ganoderma piyasası 5-6 m kadar vardı ve toptancılar bu fiyatı görünce hemen ona fısıldamıştı hiç şüphesiz :D

Resim

Daha sonra birazda diğer karakterim olan Pulcubaba'da oynamaya karar verdim çünkü kendisinin Arzuhalci görevleri hala duruyordu . Hal böyle olunca hızlı bir şekilde git-gel görevlerini halletmeye başladım ve Eminönü sokaklarını dolandım . Ama uğramam gereken yer Mısır Çarşısıydı çünkü sıradaki görev Sahaf Necmiyle konuşmamı gerektiriyordu .

Resim

Sahaf ile konuştuktan ve bir kaç görevi daha hallettikten sonra bu seferde Yasemin ile konuşmam gerektiğini okudum görev metninden ve hızlıca oraya doğru yol aldım . Neyse ki Lonca Lisansım vardı ve işleri daha seri halletmeme yardımcı oluyordu :P Yasemin'in yanına uğramışken Şarapçının homurtularını dinlememek olmaz diye biraz da onun yanında oturduktan sonra oradan da ayrıldım ve bir ticaret gerçekleştirmek üzere ROSELENMORGONSİR'e tekrar giriş yaptım .

Resim

Bir arkadaş Alexandrite ve Sürüngen Pulunu tanesi 1 m'den satıyordu ve ben de bu fırsatı kaçırmak istemedim çünkü ben tanesine 1.5m'den alıcı bulabiliyordum bunlara . Bu da 1 m'lik bir kar demekti ileri de satış yapıldığı zaman . Bunu düşünerek kendisiyle s3'te buluştum ve alışverişi gerçekleştirdik . Kendisine teşekkür ettikten sonra oradan ayrıldım ve biraz Sivri Ada'da Pul avına çıktıktan sonra oyundan çıkışımı gerçekleştirdim :)

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana tekrardan merhaba sevgili günlük . Bugün herhangi bir planım yok ve bütün günü evde geçirdiğim için oyuna bolca zaman ayırabildim ve hazır bu kadar vakit geçirmişken günlüğümü biraz daha doldurmaya karar verdim . Büyücü karakterim ROSELENMORGONSİR ile Kenan turlarına devam ediyorduk arkadaşlarımla ve oldukça seri olmuştuk artık sürekli girdiğimiz için herkes birbirine alışmış ve napacağını biliyordu . Hacı mesela sürekli Motorin'e Dikkat Dağıtma atardı sağolsun yardımcı oluyordu ben Motor'u döndürürken ':) Grup üyelerimiz bu defa daha da güçlüydü ve hasarımızda yüksek olduğu için kolay bir şekilde ilerliyorduk .

Resim

Artık yavaş yavaş Motorin çevirmeyi de öğrenmiştim iyice bu da oradan bir kare ':)

Resim

Daha sonra arkadaşım İbrahim bir kaç dakikalığına afk olacağını bize belirtti . Biz de hal böyle olunca Kenan yolunda kalan 2 slotuda temizleyip orada oturup onu beklemeye başladık . Fakat o kadar uzun zaman geçmişti ki bir türlü gelemiyordu biz de sıkılmaya başlamıştık artık Kenan önünde oturmaktan . Hal böyle olunca arkadaşlara poz vermelerini söyledim fotoğraf çekip buraya atabilmek için :) Kendileri de oldukça fotojenik olmalı ki hemen yan yana dizildiler ve poz verdiler .

Resim

Ama bu poz onlar için yeterli değildi bir de otururken çekmemi istemişlerdi :D Hepimiz birlikte oturup bir de Ağır abi pozu vermeyi ihmal etmedik :P Bir arkadaş ise 2 fotoğrafta da konumunu hiç değiştirmemişti fakat onu da poza almayı ihmal etmedim :)

Resim

Daha sonra İbrahim'de gelince dirençlerimizi aldık ve iksirlerimizi içtikten sonra kesime başladık . Ben yine aşağı şalteri almıştım çünkü yukarı da benden daha yüksek hasarlı Büyücüler vardı . Herkes tecrübeli olduğu için hiç kimse Şalter kaçırmadı ve hızlı bir şekilde Kenan'ı yere serdik . Hacı ise yine her zaman olduğu gibi Madalyasını almıştı ve kendisinin bu inanılmaz Madalya azmine hayranlığım biraz daha pekişmiş oldu :')

Resim

Ardından bir diğer büyücü karakterim olan Pulcubaba'ya geçiş yaptım ve kendisiyle Arzuhalci görevlerini yapmaya başladım . Fakat unuttuğum bir şey vardı ki Çetecinin verdiği 3 adet İşlenmiş Gümüş :( Klandan aradım fakat satan kimseyi bulamadım derken tam o sırada yeni girdiğim Lonca'dan bir arkadaş kendisinde olduğunu Komutan'da buluşup verebileceğini söyledi ve ben de hiç zaman kaybetmeden oraya gittim . Ve kendisine teşekkür ettikten sonra görevi tamamlamak üzere yola koyuldum .

Resim

Ardından biraz daha görevler ile uğraştıktan sonra bir arkadaşın Meran Mücevheri satılır yazıma cevap verdiğini gördüm ve hemen büyücü karakterim olan ROSELENMORGONSİR'e geçiş yaptım .

Resim

Kendisine 10 M'lik bir fiyat verdim ve o da bunu makul görmüş olacak ki teklifimi kabul etti . Eminönü bankada kendisiyle buluşarak alışverişi gerçekleştirdim . Neyse ki Kenan grupları için sürekli Mısır'da olduğumdan hemen oraya varabildim :) Ama bu Mücevher benim değil İbrahim'in materyaliydi bu yüzden kendisine satıştan kazandığım 10 M'yi verdim .
Kendisi bana teşekkür etti bende bunun ardından yorulduğumu anlayıp biraz mola vermeye karar verdim .

Resim

Resim
Resim

Resim

Resim