Tolgarda'nın Günlüğü [Kuklacı]

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı

Tolgarda'nın Günlüğü [Kuklacı]

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Günlük açma fikrini ilk düşündüğüm zamandan beri iki yıl kadar bir süre geçti ancak o zamanlarda anlatmaya değecek karakterimin bulunmaması oyuna çok nadir girebilmem gibi sebeplerden dolayı açmamıştım.

Şuan ise yine bir engel var kullandığım bilgisayarımda print screen tuşu bulunmuyor, bilen birisinin çıkabileceğini düşünerek teknik sorunlar forumuna konu açtım; viewtopic.php?f=138&t=135609

Şimdilik sadece büyücüm "Ahmetyaşar"dan bahsedeceğim.

Resim
Resim

Çemberlitaş'a girebilmek için M1 üretmem gerekiyor yani en azından şimdiki amacım bu.

Tüm Karakter ve Sunucu Listesi

Seviye  
  Sunucu  
  Karakter Adı  
  Karaker Sınıfı  
51KuklacıTolgardaSavaşçı
54KuklacıAhmetyaşarBüyücü
49KuklacıXejderxxŞifacı
38KuklacıBüyücümBüyücü
49TılsımTolgaaŞifacı
12EminönüAsesisSavaşçı
15EminönüŞifareisŞifacı

Günlüğümde bahsedeceğim veya bahsetmiş olduğum karakterler listedekilerdir. Karşılaşırsanız selam vermeyi unutmayın.

Resim

Büyük ihtimalle her Pazar oyuna girebilme imkanım olacak, haftada bir kere (ss alma tuşunu bulabilirsem) gelip günlüğü güncelleyeceğim.
Resim
En son AhiEvran tarafından 03 Nis 2020 11:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 17 kere düzenlendi.
Sebep: Konu sahibinin isteği üzerine güncellendi.
Kullanıcı avatarı
Vezirx27
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: <LIL>

Re: Tolgarda'nın Günlüğü [Kuklacı]

Mesaj gönderen Vezirx27 »

Merhaba,

Öncelikle günlüğün hayırlı olsun. Prt Scr tuşunun bozuk olduğunu belirtmişsin bu olaya çözüm olarak '' Fraps '' programını indirerek hem video hemde ekran görüntüleri alabilirsin. Fraps programı ile alacağın ekran görüntüleri daha kalitelidir.

Günlüğünün devamını bekliyoruz başarılar ;)
Kullanıcı avatarı
FireFighter095
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Voice Of Voiceless
İletişim:

Mesaj gönderen FireFighter095 »

Günlüğünüz hayırlı olsun , M1 tılsımını kısa sürede basarsınız inşAllah.

Vezirx'in de dediği gibi fraps'ı kullanıp , istediğin tuşu atayabilirsin fotoğraf ve video çekmek için.

Bol şans ;)
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

Öncelikle hedefimin M1 üretmek olduğunu söylemiştim bunun için biraz bilgi sahibi olmam gerekiyordu ve bir araştırma yapmaya kara verdim. Tılsım Çalışması isimli konuyu buldum. Resim
Bu reçeteye baktığımda önümde daha uzun bir yol olduğunu görüyorum çünkü henüz elimdeki malzemeler sadece;
Peptit Kolotoksin x3
Örümcek salgısı x1
Kondrit x1
Vezirx27 yazdı:Merhaba,

Öncelikle günlüğün hayırlı olsun. Prt Scr tuşunun bozuk olduğunu belirtmişsin bu olaya çözüm olarak '' Fraps '' programını indirerek hem video hemde ekran görüntüleri alabilirsin. Fraps programı ile alacağın ekran görüntüleri daha kalitelidir.

Günlüğünün devamını bekliyoruz başarılar ;)
FireFighter095 yazdı:Günlüğünüz hayırlı olsun , M1 tılsımını kısa sürede basarsınız inşAllah.

Vezirx'in de dediği gibi fraps'ı kullanıp , istediğin tuşu atayabilirsin fotoğraf ve video çekmek için.

Bol şans ;)

Yorumlarınız için teşekkürler,

Prt Scr tuşu bozuk değilde, klavyede bulunmuyor. Bilgisayar ise 32gb hafızaya sahip ekran videosu almaya çalışırsam videonun yarıda kalacağına eminim.
En son Naveran tarafından 05 May 2016 23:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Sebep: İleti, sahibinin isteği üzerine düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
selitelis1046
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen selitelis1046 »

Günlüğün hayırlı olsun . Başarılarının devamını dilerim . Gerçekten klavye tuhafmış ilk defa görüyorum öyle klavye .
unutMADIMAKlımda
unutMADIMAKlimda
Kullanıcı avatarı
FireFighter095
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
İletişim:

selitelis1046 yazdı:Günlüğün hayırlı olsun . Başarılarının devamını dilerim . Gerçekten klavye tuhafmış ilk defa görüyorum öyle klavye .
Sanırsam hem tablet hem Pc olan bir model.

Dostum fraps kullanmanı tavsiye ederim.İşini görecektir.
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

FireFighter095 yazdı:
selitelis1046 yazdı:Günlüğün hayırlı olsun . Başarılarının devamını dilerim . Gerçekten klavye tuhafmış ilk defa görüyorum öyle klavye .

Teşekkürler,

Doğru tahmin etmişsin hem tablet hem pc bu yüzden hafızası da çok düşük yani ekran videoları bildiğim kadarı ile çok yer kaplıyorlar ve bilgisayar çabuk ısınıyor arkaplanda böyle bir uygulamanın çalışmasını kaldırabileceğini zannetmiyorum bu yüzden şimdilik kablolu klavye takarak idare edeceğim.
En son AFRASiYAB tarafından 20 Ağu 2016 20:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: İleti, sahibinin isteği üzerine düzenlenmiştir.
Kullanıcı avatarı
FireFighter095
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
İletişim:

TOLGARDA yazdı:
FireFighter095 yazdı:

Teşekkürler,

Doğru tahmin etmişsin hem tablet hem pc bu yüzden hafızası da çok düşük yani ekran videoları bildiğim kadarı ile çok yer kaplıyorlar ve bilgisayar çabuk ısınıyor arkaplanda böyle bir uygulamanın çalışmasını kaldırabileceğini zannetmiyorum bu yüzden şimdilik kablolu klavye takarak idare edeceğim.
Fraps ile video çekme zorunluluğun yok.ekran görüntüsü de alablirsin.Boyuları da ayarlaıyor diye biliyorum kalitesine göre...
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

"FireFighter095"e teşekkür ediyorum fraps kullanarak oyun içerisinde ekran görüntüsü aldım ancak arka planda çalıştığı zaman oyun kasmaya başladı bu yüzden iki-üç fotoğraf aldıktan sonra programı kapatmak zorunda kaldım.

Bu görüntüler ise şifacımın karakter penceresi ve kasası açık haliydi
Resim
Bu ruh kalkanı açık hali, ne kadar tamamlanmamış bir karakter olarak görünse de sadece element direnç var ve holde büyücülere eşlik etmek için kullanıyorum, bu yüzden şifa itemleri yerine maraton ayakkabı, solucan pantolon gibi eşyalar kullanıyorum;
Resim
Burada ise en sondaki trenin üzerine çıkılabildiğini keşedip tekrar programı açarak bir görüntü alma gereği duydum;
Resim
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

Bu hafta bir tane "Safran" düşürmeyi başardım ve 1m kadar para kastım. Ek olarak gözcü de aldım. Ancak bu hızda gittiğim sürece m1'i tamamlamak için 20 haftaya ihtiyacım var.
Resim

Düşürdüğüm madenleri yazdığım konuda hepsini güncelliyorum zaten :D safran çıktığı zaman baya bi' sevindim kardeşimi çağırdım bak safran geldi diye.

Gözcü aldıktan sonra ırklarda (Örste) Xenotim Kasmak isimli konuda anlattığım gibi Xenotim kasmaya çalıştım ancak yarım saat sonra erkek ırkların tek attığını bilmediğim için cehaletimin kurbanı oldum. Bir daha da oraya kdar giden birini bulamadım ki peşine takılayım hep yollarda öldürler kaç saat bekledim biri çıksın da örse kadar gideyim diye.