Tolgarda'nın Günlüğü [Kuklacı]

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı

Re: Tolgarda'nın Günlüğü [Kuklacı]

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Kıyamet Günlükleri forumu eski sakin halini almış tekrar, yarışmanın bittiği nasıl da belli oluyor.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

Şimdi şöyle bir şey var, hırs insanı değiştirebiliyor.

Yıllar önce başladığım ikv'de hep geneli geriden takip ettim. Gelen güncellemelerde en güçlü olamadan yeni güncellemeler falan geldi ancak biliyorsunuz ki son üç yıldır güncelleme gelmiyor ve ben hala aynı yerde sayıyorum.

Bu durum bende hoş olmayan değişimlere yol açtı zamanla anlatayım;
,
Düşük seviyeli bir oyuncuya saf altın piyasası 500b olmasına rağmen 400b deyip gidip 500'e başkasına satmıştım.

Bir keresinde de birisi y2 ve 80m transfer etmek istemişti 200b eksik aktarmıştım sonuçta y2 transferi diyerek.

Dahası yok zaten olması da hoş olmaz ama ben bu değilim, bu olamam sırf çt'ye girebilmek için insanları kandırmak doğru değil hiçbir şey için bunu yapmak doğru değil. Ve oyun benim bunu yapacak kadar hırslanmama sebep oldu oysa ki önceden oyunu oyun olduğu için oynardım ölünce gülerdim sohbet kanalından, onlar öldüklerinde küfrederlerdi.

Onların yanlış olması benim doğru olduğum anlamına gelmiyor kesinlikle yanlış anlaşılmasın hani oyun der geçersin ama uzun vadede gerçek hayatımıza, karakterinize de oyundaki rollerimiz yansıyabilir. Bu yüzden uzunca bir süreliğine oyuna ara vermeye karar verdim.

Önemli olan oyunu kazanmak değil, nasıl oynadığındır.
En son Naveran tarafından 17 Kas 2016 16:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Sebep: İleti, sahibinin isteği üzerine düzenlenmiştir.
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

Re: Tolgarda'nın Doğum Günü [Kuklacı]

Yarın yani 24 Ocak benim doğum günüm;

[imgright]https://zeynepnazan.files.wordpress.com ... mumlar.jpg[/imgright]Oyuna başladığımda daha ilkokula yeni başlamıştım henüz 8 yaşında olmam lazım ki bu yaklaşık 9 yıl kadar önce eder. Oyuna ilk başladığım gün daha kararlı sürümün ilk yayınlandığı gündü yani beta bitmişti. Daha okuma-yazma'yı tam bilmiyordum bir arkadaşımın yardımıyla üye olmuştum Mynet'e. O zamanlardan beri oynadığım tek oyun İKV.

Normalde oyun oynamayı pek seven birisi değilim. İkv dışında hiçbir oyunu oynamaya bile çalışmadım. En uzun süre oynadığım oyun iki ay falandır. Şuan forum üyeliğime baktığımızda bile 2011 görünüyor. Bu demek oluyor ki o zaman 11 yaşındaydım. Şimdi yazdığım eski yazılara baktığımda cidden saçma yazılar yazdığımı fark edebiliyorum. Zaten hiçbir zaman pek sevilen biri olamadım ama öyle insanlardan uzak duran asosyal bir tipte değilim. Sadece az arkadaşım olması bana yetiyor.

O zamankiler
[imgright]http://i.hizliresim.com/qjkGv3.png[/imgright]O sıralarda bana sövüp oyunu bırak, sen olmasan buralar daha iyi olur tarzı yazılar yazan oyuncuların hiçbiri şuan forumda yoklar. Hepsi sunucularda sabah akşam millete ahkam kesen tiplerdi. Genellikle hesaplarındaki son ileti tarihleri 2015'i geçmiyor. Oysa ki ben hala buradayım.

Oyun içerisinde
Oyun içinde de hiçbir zaman önemli bir derecem olmadı, hala yok. Daha sığınaklara bile geçen sene girdim. Bu durumda aslında bir oyunda bile başarısı olmayan gereksiz biri olduğumu düşünüyorum.

Şimdiye kadar
Forumda özellikle sunucu kanallarına yazılan pek çok veda gördüm. Bunlardan en sık olanı ise sınav sebepli olanlardı. Bu şekilde veda edenler belki dönerim dediler ve dönmediler. Ben en kısa sürede döneceğime söz veriyorum.
[imgright]https://media.licdn.com/mpr/mpr/AAEAAQA ... MThkZQ.jpg[/imgright]
Bu ileti hakkında
Kafamda tasarladığım kadar güzel olmadı ama yapabileceğim pek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Okunabilir olması açısından kısa olması gerektiğini de göz önünde bulundurarak bir şeyler yazmaya çalıştım. Belki birileri görür de varlığımı fark eder diye.
romendiyojen
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Huzursuzluğum

Re: Tolgarda'nın Doğum Günü [Kuklacı]

Mesaj gönderen romendiyojen »

TOLGARDA yazdı:Yarın yani 24 Ocak benim doğum günüm;

[imgright]https://zeynepnazan.files.wordpress.com ... mumlar.jpg[/imgright]Oyuna başladığımda daha ilkokula yeni başlamıştım henüz 8 yaşında olmam lazım ki bu yaklaşık 9 yıl kadar önce eder. Oyuna ilk başladığım gün daha kararlı sürümün ilk yayınlandığı gündü yani beta bitmişti. Daha okuma-yazma'yı tam bilmiyordum bir arkadaşımın yardımıyla üye olmuştum Mynet'e. O zamanlardan beri oynadığım tek oyun İKV.

Normalde oyun oynamayı pek seven birisi değilim. İkv dışında hiçbir oyunu oynamaya bile çalışmadım. En uzun süre oynadığım oyun iki ay falandır. Şuan forum üyeliğime baktığımızda bile 2011 görünüyor. Bu demek oluyor ki o zaman 11 yaşındaydım. Şimdi yazdığım eski yazılara baktığımda cidden saçma yazılar yazdığımı fark edebiliyorum. Zaten hiçbir zaman pek sevilen biri olamadım ama öyle insanlardan uzak duran asosyal bir tipte değilim. Sadece az arkadaşım olması bana yetiyor.

O zamankiler
[imgright]http://i.hizliresim.com/qjkGv3.png[/imgright]O sıralarda bana sövüp oyunu bırak, sen olmasan buralar daha iyi olur tarzı yazılar yazan oyuncuların hiçbiri şuan forumda yoklar. Hepsi sunucularda sabah akşam millete ahkam kesen tiplerdi. Genellikle hesaplarındaki son ileti tarihleri 2015'i geçmiyor. Oysa ki ben hala buradayım.

Oyun içerisinde
Oyun içinde de hiçbir zaman önemli bir derecem olmadı, hala yok. Daha sığınaklara bile geçen sene girdim. Bu durumda aslında bir oyunda bile başarısı olmayan gereksiz biri olduğumu düşünüyorum.

Şimdiye kadar
Forumda özellikle sunucu kanallarına yazılan pek çok veda gördüm. Bunlardan en sık olanı ise sınav sebepli olanlardı. Bu şekilde veda edenler belki dönerim dediler ve dönmediler. Ben en kısa sürede döneceğime söz veriyorum.
[imgright]https://media.licdn.com/mpr/mpr/AAEAAQA ... MThkZQ.jpg[/imgright]
Bu ileti hakkında
Kafamda tasarladığım kadar güzel olmadı ama yapabileceğim pek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Okunabilir olması açısından kısa olması gerektiğini de göz önünde bulundurarak bir şeyler yazmaya çalıştım. Belki birileri görür de varlığımı fark eder diye.
Selamlar Doğum gününü şimdiden kutlar oyuna geri dönmeni isterim bu aralar güncelleme ilgisi pek fazla arttı.Ben bu oyuna 8 yasında başladım ailem çok kızardı bu oyunu oynamama ama bağımlısı oldum napalım iyiki de bağımlılık yapmış.Çünkü Burdaki dostluğu hiç bir şey vermiyor.İyi Forumlar
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Retaliation »

Doğum günün kutlu olsun sevgili dostum.Herkes anasının karnından profesyonel oyuncu doğmuyor!Senin hatalarının iki sebebi olduğunu düşünüyorum;ya yanlış kişilerle oyunda vakit geçiriyorsun bilmem belki de oyuna eskisi gibi girmiyorsun yada yanlış sunucudasın.Bence hala bu oyunu oynamak istiyorsan,sana Eminönü'nü öneririm.Sana yardımcı da oluruz,ta geçen sene girdiğin sığınağa da her gün gireriz.
Resim
Kullanıcı avatarı
ARON
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen ARON »

Selamlar,
Forumu sık sık ziyaret eden bir kullanıcıyım gerekli gördüğüm tüm konuları okuyan gerektiği taktirde cevabını veren birisiyimdir.Bende çok erken yaşlarda başladım bu oyuna ve yani İKV'ye öyle adapte olmuşum ki diğer online/offline oyunlarına ihtiyaç dahi duymuyordum.Bölgeleri ziyaret edememek tek sizin başınıza gelen bir durum değil zamanında bizlerde bölgeleri ziyaret edemez iken şuan "bölgeleri ziyaret edemeyen" arkadaşların bölgeleri ziyaret etmelerini sağlıyoruz.Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla sadece yanlış bir arkadaş çevresi edinmişsiniz ve olaylar öyle başlamış, eğer ki güzel bir insanla karşılaşsaydınız şuan çok iyi yerlerde de olabilirdiniz.Örnek olarak ben 3,4 ay önce tanıştığım bir oyuncu sayesinde sıfırdan 2 karakteriminde itemlerini az çok temin edebilmişsem bu güzel bir insanın yardım eliyle olmuş bir şeydir.

Furkan ahbabın'da dediği gibi Eminönü sunucusunda tekrardan başlayabilme imkanınız veya hali hazırda karakteriniz var ise en azından belli bir kısıma kadar sana yardımcı olabileceğimize inanıyorum ben :roll:.Pes etmemene de sevindim, istediğin vakit bana oyundan,forumdan her türlü konuda ulaşabilirsin.

Yeni yaşın dilediğin tüm güzellikleri beklemediğin sürprizlerle getirsin.
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda;Esvedibihak(49) isimli Savaşçı ve Şifacı karakterlerim bulunmaktadır.Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
Zaman insanları değil, daldaki armutları olgunlaştırır.
Kullanıcı avatarı
YankeeGoHome
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Exile

Mesaj gönderen YankeeGoHome »

Doğum gününü kutlarım,sağlıklı mutlu ve huzurlu nice yıllar dilerim. Umarım senin için ara vermen hayırlı olur. (Ben bırakmanı isterim ama neyse ;) )
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

Doğum günümün son dakikaları, muhtemelen ileti bitene kadar 25 Ocak'a geçmiş oluruz :D

Öncelikle doğum günümü kutlayan herkese teşekkür ederim, uzun bir yazı olacağı için pek yazı şekli yapamayıp düz yazacağım kusura bakmayın;
romendiyojen yazdı: Selamlar Doğum gününü şimdiden kutlar oyuna geri dönmeni isterim bu aralar güncelleme ilgisi pek fazla arttı.Ben bu oyuna 8 yasında başladım ailem çok kızardı bu oyunu oynamama ama bağımlısı oldum napalım iyiki de bağımlılık yapmış.Çünkü Buradaki dostluğu hiç bir şey vermiyor.İyi Forumlar
Oyuna girmesem de arada forumu takip ediyorum. Güncelleme konusunda hala ümidim var. Cidden son zamanlardaki konular biraz heveslendirecek şekilde. Belki gelmez ama sağlık olsun ben ummaya devam edeceğim. Ne demişler "Umut fakirin ekmeğiymiş.". Zaten umut etmekten fazlası da gelmiyor elimizden.

Oyuna benim zamanımda ve o yaştan başlayan kişiler olabildiğini tahmin edebiliyorum ama sadece Mynet sayesinde bu kadar popüler olabilmesi hala beni şaşırtıyor. Özellikle 8 yaşındaki çocukların Mynet'te olması, demek ki o zamanlar internet o kadar geniş değil miydi diye düşündürüyor bana. Şimdi o yaşta bir çocuk Onedio'dan fazlasına girmez, o da Youtube izleyerek meraktan.

Bu oyunun dostluğunun başka bir oyunda olabileceğini düşünmüyorum. Buna yerli olmasının da etkisinin olabileceğini düşünüyorum.

Ayrıca doğum günümü kutladığın için teşekkürler, daha sabah uyanıp baktığımda bir tek senin iletin vardı biraz kırılıp beklemeyi tercih etmiştim. Sen de olmasaydın daha fazla üzülecektim, iyi ki varsın.

Retaliation yazdı:Doğum günün kutlu olsun sevgili dostum.Herkes anasının karnından profesyonel oyuncu doğmuyor!Senin hatalarının iki sebebi olduğunu düşünüyorum;ya yanlış kişilerle oyunda vakit geçiriyorsun bilmem belki de oyuna eskisi gibi girmiyorsun yada yanlış sunucudasın.Bence hala bu oyunu oynamak istiyorsan,sana Eminönü'nü öneririm.Sana yardımcı da oluruz,ta geçen sene girdiğin sığınağa da her gün gireriz.
Doğum günü mesajın için teşekkürler, elbette herkes profesyonel oyuncu olarak doğmuyor. Hiçbirimiz fabrika çıkışı değiliz, bu yüzden aynı olmamız mümkün değil. Kimimizin çok yetenekli olduğu bir konuda bir diğerimiz çok beceriksiz olabilir. Hayatta bu farklılıkları kabul etmeden bir yere gelmemiz ya da başarılı olmamız mümkün değildir.

Benim hatalarım "arkadaş çevresi" konusunda haklısın. Bu konuda örnekler vermek istiyorum ama forumda 30 saniyelik arama sınırı var. Bu bana engel oluyor. Bu yüzden pekte zengin bir içerikle cevap veremeyeceğim. Yani bu konudan çok sefer rahatsız olup forumda ve günlüğümde bunları dile getirmiştim

[imgright]http://i.hizliresim.com/r6zyQz.png[/imgright]Forumda gerçekten iyi insanlarla da tanıştım ama oyunda bölge atabilme fırsatımız olmadı. Bir iki sefer hazırlanırken grup ayarlayamadık. Kimi zamanlardaysa saatlerce grup bekledik ama malumunuz o zamanlar bölge atmak kolay değildi. Daha düşünene kadar giremedik. Konunun asıl sorunu benim o zamanlar küçük olmamdan dolayı oyuna sık giremememdi aslında.

[imgright]http://i.hizliresim.com/773Qkr.png[/imgright]Ama bir yandan o sıralar bu kadar küçük olmasaydım bu kadar ilgi çeken biri olmayacaktım ama iyi insanlar her durumda iyi olabiliyorlar. Egosundan geçilmeyen insanlarla muhattap olmak bile rahatsız edici bir durum. Bir yandan da çıkıp bir şeyler isteyebilecek karaktere sahip değilim. Bir şey isterken çekingen oluyorum. Söylemeden birinin anlaması da tabi ki zor iş.

Bir de tam tersi forumda sürekli sövenler vardı. Arama sınırı olmasa onların da ss'ini atardım. Bir konu açmıştım ertesi gün geldiğimde 8 cevap vardı ve konu kilitliydi.

[imgright]http://i.hizliresim.com/Bv7GaM.png[/imgright] İletilerin hepsi moderasyona uğramış ve yönetici hepsine 7 gün ceza vermişti. Şimdilerde moderasyon böyle yapılmıyor. Direk iletiler siliniyor. Şimdilik özel mesaj bağlantıları sayesinde bulabildiğim tek konu bu viewtopic.php?p=715618#p715618. Hepsini geçiyorum bu nasıl bir mesajdır.

Oyunu oynamaya devam edeceğim ancak seneye 12. Sınıf olacağım için çok uzun bir süre oyuna ciddi olarak giremeyeceğim. O sıralarda sunucu canlanır mı, oyun güncellenir mi ona göre kesin bir karar vereceğim. Aynı Esasadam gibi diğer sunucuda yeni karakterle başlayabilirim.

ARON yazdı:Selamlar,
Forumu sık sık ziyaret eden bir kullanıcıyım gerekli gördüğüm tüm konuları okuyan gerektiği taktirde cevabını veren birisiyimdir.Bende çok erken yaşlarda başladım bu oyuna ve yani İKV'ye öyle adapte olmuşum ki diğer online/offline oyunlarına ihtiyaç dahi duymuyordum.Bölgeleri ziyaret edememek tek sizin başınıza gelen bir durum değil zamanında bizlerde bölgeleri ziyaret edemez iken şuan "bölgeleri ziyaret edemeyen" arkadaşların bölgeleri ziyaret etmelerini sağlıyoruz.Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla sadece yanlış bir arkadaş çevresi edinmişsiniz ve olaylar öyle başlamış, eğer ki güzel bir insanla karşılaşsaydınız şuan çok iyi yerlerde de olabilirdiniz.Örnek olarak ben 3,4 ay önce tanıştığım bir oyuncu sayesinde sıfırdan 2 karakteriminde itemlerini az çok temin edebilmişsem bu güzel bir insanın yardım eliyle olmuş bir şeydir.

Furkan ahbabın'da dediği gibi Eminönü sunucusunda tekrardan başlayabilme imkanınız veya hali hazırda karakteriniz var ise en azından belli bir kısıma kadar sana yardımcı olabileceğimize inanıyorum ben :roll:.Pes etmemene de sevindim, istediğin vakit bana oyundan,forumdan her türlü konuda ulaşabilirsin.

Yeni yaşın dilediğin tüm güzellikleri beklemediğin sürprizlerle getirsin.
Öncelikle varlığından dolayı teşekkürler. Forumda mantıklı ve ciddi konuşan birisin. romendiyojen gibi aynı şekilde küçük yaşta oyuna başlamış olmamız güzel bir durum, yani aynı şeyleri yaşayan insanların varlığını bilmek beni mutlu ediyor. Ayrıca tıpkı reta gibi arkadaş çevresine değinmişsiniz. Bu konuda haklısınız fakat bu konuda tek suçlu diğer insanlar değil. Oyunda pek sık bulunamadığım için benim de suçum var ki Reta buna da değinmiş.

Senin gibi 3-4 ayda oyunda ciddi gelişme kaydedenlere ben de tanık oldum bu beni heveslendirmekten çok soğuttu çünkü artık bir arkadaş çevresi edinemeyeceğimi ve hep böyle kalacağımı kabullenmiştim. Furkan ve onun loncasıysa aslında oyunun oyun olduğunun farkında olan ve buna göre oynayan gerçekten insanlara yardım edecek arkadaşların var olduğunu gösterdiler. Bunları bildiğime göre halihazırda Eminönü'nde karakterim var :D Yardım teklifin içinse çok teşekkür ederim.

Doğum günümü kutladığın içinse ayrıca teşekkürler.

YankeeGoHome yazdı:Doğum gününü kutlarım,sağlıklı mutlu ve huzurlu nice yıllar dilerim. Umarım senin için ara vermen hayırlı olur. (Ben bırakmanı isterim ama neyse ;) )
Doğum günümü kutladığın için teşekkür ederim. Ara vermemin hayırlı olacağını düşündüğüm için ara veriyorum zaten :). İyi dileklerin için tekrar teşekkürler. Oyunu bırakmaksa aslında oyunda olmadığım için bırakmam pekte mümkün değil. Varlığım sadece forumda galiba. İlk iletide de yazdığım gibi oyunda varlığımı ilk defa hissedeceğim zaman günlük açmayı planlıyordum ki 2016'nın Nisan'ında açmışım konuyu.

Aslında oyundan çok şöyle değişik fikirler hazırlamak daha çok ilgimi çekiyor - Android Üzerinden İkv Oynamak (İşe yaramıyor gibi)

Mümkün olduğunu biliyorum ama tam olarak beceremedim. Bir ara bunu yapıp Youtube üzerinden prime dönüştürme fikrimde vardı ama sadece şu yazıdan ibaret kaldı. Zaten kanal henüz fazla tutmuş değil bu yüzden pekte acelesi yok. İleride birlerinden yardım alarak yapabilirim belki. - http://turkcell.xyz

Kanalı da buradan görebilirsiniz - http://turkcell.xyz/y

Resim

Mesela Technopat Asus Zenfone 2'ye Windows 10 kurmuş, artık gelişmiş işlemcilere sahip telefonlar var ve oyunları bile kaldırabilecek güçteler. Klavye ve mouse konusunda da harika olduğuna inandığım fikirlerim vardı ama sonraya kaldı işte. https://www.technopat.net/2015/09/01/as ... m-rehberi/

Forumda doğum günümde doğum günümü kutlayan tek kişi ise hiç beklemediğim biriydi daha önce o kadar laf attığımız Esperanca

TOLGARDA yazdı:[imgright]download/file.php?avatar=68720_1452805340.png[/imgright]Bugün Esperanca'yı iki sefer kestik ama ikisi de boş çıktı. Yarın fotoğraf atacağım. Kendisinin fotoğrafını sağ tarafta görebilirsiniz.

Bu ileti - viewtopic.php?p=1071603#p1071603

[imgright]http://i.hizliresim.com/qjON3q.png[/imgright] Diğer yetkililere bu mesaj üzerinden gönderme yapmak isterdim ama konudan sapmış olurum. O yüzden pekte bulaşmak istemiyorum. Esperanca'ya bu güzel mesajından dolayı teşekkür ediyor ve Kenan fotoğrafı koyduğu için söylemiş olduğum kinayeli sözlerden dolayı kendimden utanıyorum.

[imgright]http://i.hizliresim.com/Jqbz6j.jpg[/imgright] Yine de beni en çok mutlu eden mesaj Turkcell'den geldi. Üstlerde yazdığım alan adından da Turkcell'i baya sevdiğimi anlayabilirsiniz. Şimdi bu size biraz garip gelebilir bu yaştaki biri neden bir şirketi seviyor da bir ünlüyü, oyuncuyu, sanatçıyı sevmiyor diye. Hatta yaşı geçtim sıradan bir insan için bile bu garip görünebilir. Onlar ilgimi çekmiyor ben de böyle şeylerle uğraşmayı seviyorum. Meselea Seo Hocası, İdeasoft ya da Turkcell gibi şirketleri takip etmeyi seviyorum. En önemli özellikleri teknoloji ile ilgili olmaları ve yerli girişimler olmaları. Bir de sağdaki resmin boyutu çok büyük önizleme olarak görünmesini isterdim. Forum yöneticilerinden ricam bu mesajı düzenleyerek o resmi küçültmeleri.

Bu andan itibaren forum hesabımda silmiş olduğum kullanıcı bilgilerimi tekrar ekliyorum. Web sitesi, konum, klan ve sunucu yani.

Bu iletiyi yazmaya başladığımda saat 23.45'ti şuan ise 00.57 eğer başım dönmeye başlamasaydı daha yazardım. Forumda doğum günümü kutlayan beş arkadaşa çok teşekkür ediyor ve asla eksik olmamalarını diliyorum. İlk iletiyi yazarken bu kadar cevap geleceğini bile düşünmüyordum.
Sakul
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Anka

Mesaj gönderen Sakul »

Kıyamet gibi günlük olmuş. Yıkılıyooo ...

Çok görsel ve yazı okumayı sevmem ama emek var belli ki siz ve sizin gibi neferler oldukça bu ikvye bi zeval gelmez .
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

YankeeGoHome adlı arkadaşa çok teşekkür ediyorum. Oyunu bıraktığı için şifacı karakterini bana hediye etti. Yani bu sebeple Eminönü'nde unutMADIMAKaklımda isimli şifacı karakterle devam edeceğim.

Resim