Tolgarda'nın Günlüğü [Kuklacı]

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
FireFighter095
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Voice Of Voiceless
İletişim:

Re: Tolgarda'nın Günlüğü [Kuklacı]

Mesaj gönderen FireFighter095 »

tolgard yazdı:
Resim
Kuklacı'ya göre baya yoğun bir sunucu olduğunu fark ettim kanıt olrarak ise tek fotoğraf aldım en son üç yıl önce burada insanlar görmüştüm
Sunucumuzda devam edersen beni orada sık sık görebilirsin ;)
Kullanıcı avatarı
tolgard
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen tolgard »

FireFighter095 yazdı:
tolgard yazdı:
Kuklacı'ya göre baya yoğun bir sunucu olduğunu fark ettim kanıt olrarak ise tek fotoğraf aldım en son üç yıl önce burada insanlar görmüştüm
Sunucumuzda devam edersen beni orada sık sık görebilirsin ;)
Ahaha Retalition dışında görmek istediklerim araasında sen de vardın.
Kullanıcı avatarı
tolgard
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
İletişim:

Mesaj gönderen tolgard »

Resim
Değişik bir şeyler yapmak için uğraştım daha doğrusu eskilere dönmek için.

Resim
Boş dolanıyor olsam da düşen "Saf Krom" zaman kaybımı telafi etmiş oldu.

Resim
Sarraf olmadığımı unutup elmas madenine gittim.

Resim
Sonra madenci olduğumu hatırlasam da bir şeye yaramadı.

Resim
Zamanında tüm yaratıkları kesmeye çalışarak gittiğimiz bu yolu böyle geçmek beni mutlu etmedi aslında. Güçlü olmasaydık ama eski ortamımız olsaydı onu tercih ederdim.

Resim
Şöyle bir fotoğraf çektim bu hoşuma gitti.

Resim
Bankacının önüne gidip kasayı açtım. Eskiden bankacının önüne geldiğime heyecanlanırdım kasa ne halde ne var diye. Şimdi ise sürekli kasa yanımızda olduğu için bunun bir anlamı kalmıyor.

Değişik bir şeyler yapmak amacı ile Lodos Kalesi'ne doğru devam ettim.
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Eminönü'nde Lodos Kalesi'ne doğru yola çıkmıştım en son, şimdi anlatacaklarım ise yolda karşılaştığım birkaç oyuncu ve baskındır.

Resim
Kale baskınına gidiyor da olsam Eminönü'nde savaş yapılabildiğini unutmuşum şaşırıp bu fotoğrafı alma gereği duydum. Sürekli yeraltında (holde) dolaşmaktan kendimizle çelişir hale gelmişiz.

Resim
Sonra onlar ile amaçsızca bir şeyler yaptık.

Resim
Çarşı'ya gidip kabadayı modundan çıkıp geri geldiğimde arkadaşa böyle ilginç bir teklifte bulnudum "saol abi" diyerek reddetti. Şu düşünce de bana yanlış geliyor. Oyunda sağlam olan abi olmuyor, böyle konuştuğuna göre yaşı benden küçüktür diye düşünüyorum çünkü 17-18 yaşında birinin böyle bir hitapta bulunacağını sanmıyorum zaten.

Resim
Kendimi kaptırıp kaleye fazla yaklışınca böyle kaçmak zorunda kaldım ilk başta.

Resim
Baktım tek başıma olmayacak gözcüden yardım istedim.

Resim
Muhafızın yanına gidip /elsalla'#@!? fotoğraf almaya çalıştım o da olmadı, yanlış yazdım.

Düzenleme: Elsallayarak yazacaktım komut ile arasına kesme işareti çekince sansür girdi.

Resim
Canını 89'a kadar getirdikten sonra ölsem de bugün günlüğe klasiğin dışında bir şey yazdım. Her gün holde para kasmayı hepimiz yapıyoruz, bu ilgi çekici bir şey değil. Holün boğuk bir ortamı var hem. Bugün zaman kaybetmiş ve ölmüşte olsam bu baskının sonu mutlu sondur. İlk yazdığımda daha güzel yazmıştım şimdi önceden yazdıklarımı özetledim o kadar güzel olmadı.

Dahası..

Günlük haricinde yazılarımı öbür hesabımla yapacağım artık, sanırım benim kadar ceza alan yok forumda bir daha geçici ceza vereceklerini sanmıyorum.

Oyunda hiçbir yetkim yok deyip etkinlik hesabı yöneten moderatörlere selam olsun.

Bugün zaman kaybetmişte olsam oyunda neredeyse çoğumuzun hiç uğramadığı bir yer olan Eminönü'ne gittim renklendirmiş oldum yani amacım buydu. Güzel anlatamadım çünkü üçüncü sefer yazıyorum kale baskınını anlatmaktan bıktım artık. Gönder'e basıyorum gönderi yazabilmek için giriş yapmalısınız diyor sürekli onun için etkileyici bir anlatım olmadı özellikle muhafızlar ile ilgili kısım

Bir de bilen varsa forumda sol taraftan yazma komutu var mı şuan kullandığım center, kodsuz sol taraf ama mesela fotoğraf solda olsun istersem ne olacak.

Günlüğümün son zamanlarda biraz daha güzel olduğunu düşünüyorum, okuyorsanız yorum yapabilirsiniz çünkü okumak hoşuma gidiyor.

Uzun anlatımın altına bu kadar yazı yazmakta hoşuma gitti, normal değilim galiba.

Bir sonraki iletide kıyaslama yani analiz yapacağım günlüğü 10 Nisan'da açtım son girişi 10 Mayıs'ta yaptım, bu kadar zamanda hedefime ne kadar yaklaştığımı hesaplayacağım.

Pek fazla yaklaşmışa benzemiyorum, bir yandan da hiçbir şey yapmıyor gibiyim. Uğraşacağıma sitem ediyorum bu nasıl bölge diye çünkü örümcek kesmekten bıktım.

Geçen gün rüyamda Afrasiyab'ı gördüm. Normal değil bu zaten o da normal değildi, adı mavi yazmıyordu ama bizim gibi de değildi. Adı krem renginde yazıyordu günlüğe yorum atmıştı foruma giriş yaptığım bilgisayar ise okulun akıllı tahtasıydı.

Ne kadar yazarsam yazayım okuyorlar ama yorum yapmıyorlar, yönetimi eleştirdiğim yerleri düzenleyerek yok ediyorlar.

Kullanıcı adıma verilen yasak 17.48'de bitiyordu şuna saat 18.24 hala göndermedim bir yandan forumdan atarsa yine diye düşünüyorum.

Bu yazıları yazana kadar düzgün bir günlük tutabilirdim.

Alttaki ileti ile bu birleştirilmesin, yakın zamanda yazacağım bir saat gibi bir zaman sonra.

Kendi kendime konuşmak güzel, hem Afrasiyab ve Suhanperdaz hariç kimse buraya kadar okumaz onlarında duyguları yok çünkü gönüllü olarak çalışıyorlar. Böyle insanların bir de müşteri temsilcileri gibi insanlarla muhabbette olması gereken kişilerin duyguları olmuyor, çok şaşırdığım ve bir türlü mantıklı bir açıklamasını bulamadığım bir durum.
En son AhiEvran tarafından 28 Mar 2020 13:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Sebep: İleti sahibinin isteği üzerine düzenlenmiştir.
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

Öncelikle Şu sol,sağ taraf yazma konusundan başlamak isterim.

Sol için (left),sağ için (right) yazmalısın öncelikle yazacağın cümlenin başına.Yazdığın cümlenin sonuna da (/left) yada (/right) yazarak son verebilirsin.Ama forumda "( ve )"komutlar mevcut olmadığı için onlar yerine "[ ve ]" bunları kullanırsan sağ ve solda yazabilirsin.

Günlüğünü monotonluktan çıkarman gerçekten muhteşem!Maalesef ki benim günlüğüm monoton.Çünkü Cimri Kenan,yüzüğü vermemekte ısrarlı.

Duygularını çok güzel dile getirmişsin.Bazı konularda sana hak veriyorum.Bazen seninle aynı düşünüyormuşuz.Yani ikimiz de yalnız değiliz.Ayrıca onlar gönüllü çalışıyorlar evet.Her ne kadar bazı iletileri kaldırsalar (Belki bu da dahil),silseler,kopyala-yapıştır yapsalar,bize samimi üslupla yazıp ekran başından kızsalarda gönüllüler.Bazı önemli sorunlarımızda bize yardımcı olmasalar da gönüllüler.
Resim
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

Retaliation yazdı:Duygularını çok güzel dile getirmişsin.Bazı konularda sana hak veriyorum.Bazen seninle aynı düşünüyormuşuz.Yani ikimiz de yalnız değiliz.Ayrıca onlar gönüllü çalışıyorlar evet.Her ne kadar bazı iletileri kaldırsalar (Belki bu da dahil),silseler,kopyala-yapıştır yapsalar,bize samimi üslupla yazıp ekran başından kızsalarda gönüllüler.Bazı önemli sorunlarımızda bize yardımcı olmasalar da gönüllüler.
Evet, daha anlatırdım da kaldırılabilir gerek yok. Biz de bir vakfın gönüllüsüyüz ama sadece sözde hala bizi bir etkinliğe çağıracaklar. Bizim gönüllülere bak bir de oyunun gönüllülerine. Böyle kıyaslama yapıldığı zaman gerçekten iyiler ama onları sevmiyorum yine de.

Resim
Şuan kasa çekme imkanım yok ama kasada çıkan matteryalleri de yazmıştım 1 gadolinyum 1 safran 1 saf krom haricinde değerli bir şey çıkmadı. Para olarak kıyaslama yaptığımda M1 için neredeyse hiç ilerleyememişim gibi.

Aylık kar;

Büyücü
Çöpler (2m)
Gadolinyum (2.5m)
Safran (2.5m)
Saf krom (0.5m)

Savaşçı;
Karizma (0.3m)

Şifacı;
Alışveriş (0.3m)
Çöpler (0.3m)
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
AFRASiYAB
Sui Generis
Sui Generis

Mesaj gönderen AFRASiYAB »

Gizlenmiş İçerikGöster
TOLGARDA yazdı:
Dahası..

Günlük haricinde yazılarımı öbür hesabımla yapacağım artık, sanırım benim kadar ceza alan yok forumda bir daha geçici ceza vereceklerini sanmıyorum.

Oyunda hiçbir yetkim yok deyip etkinlik hesabı yöneten moderatörlere selam olsun.

Bugün zaman kaybetmişte olsam oyunda neredeyse çoğumuzun hiç uğramadığı bir yer olan Eminönü'ne gittim renklendirmiş oldum yani amacım buydu. Güzel anlatamadım çünkü üçüncü sefer yazıyorum kale baskınını anlatmaktan bıktım artık. Gönder'e basıyorum gönderi yazabilmek için giriş yapmalısınız diyor sürekli onun için etkileyici bir anlatım olmadı özellikle muhafızlar ile ilgili kısım

Bir de bilen varsa forumda sol taraftan yazma komutu var mı şuan kullandığım center, kodsuz sol taraf ama mesela fotoğraf solda olsun istersem ne olacak.

Günlüğümün son zamanlarda biraz daha güzel olduğunu düşünüyorum, okuyorsanız yorum yapabilirsiniz çünkü okumak hoşuma gidiyor.

Pek fazla yaklaşmışa benzemiyorum, bir yandan da hiçbir şey yapmıyor gibiyim. Uğraşacağıma sitem ediyorum bu nasıl bölge diye çünkü örümcek kesmekten bıktım.

Geçen gün rüyamda Afrasiyab'ı gördüm. Normal değil bu zaten o da normal değildi, adı mavi yazmıyordu ama bizim gibi de değildi. Adı krem renginde yazıyordu günlüğe yorum atmıştı foruma giriş yaptığım bilgisayar ise okulun akıllı tahtasıydı.

Ne kadar yazarsam yazayım okuyorlar ama yorum yapmıyorlar, yönetimi eleştirdiğim yerleri düzenleyerek yok ediyorlar.

Kullanıcı adıma verilen yasak 17.48'de bitiyordu şuna saat 18.24 hala göndermedim bir yandan forumdan atarsa yine diye düşünüyorum.

Bu yazıları yazana kadar düzgün bir günlük tutabilirdim.

Alttaki ileti ile bu birleştirilmesin, yakın zamanda yazacağım bir saat gibi bir zaman sonra.

Kendi kendime konuşmak güzel, hem Afrasiyab ve Suhanperdaz hariç kimse buraya kadar okumaz onlarında duyguları yok çünkü gönüllü olarak çalışıyorlar. Böyle insanların bir de müşteri temsilcileri gibi insanlarla muhabbette olması gereken kişilerin duyguları olmuyor, çok şaşırdığım ve bir türlü mantıklı bir açıklamasını bulamadığım bir durum.
Selam TOLGARDA. :)

Gelin biraz sohbet edelim sizlerle. Öncelikle sizlerin de gayet iyi bildiği gibi biz forum yetkilileri; forum kanalında açılan her konuyu, yazılan her iletiyi okumak ve incelemek ile mükellefiz. Elbette ki bu her konu ve ileti tabiri sizin günlüğünüzü de kapsamaktadır. Konunuza yorum yazmıyor ya da yazamıyor oluşumuz, kesinlikle okumadığımız ya da beğenmediğimiz anlamına gelmemelidir. Zira geçtiğimiz aylarda düzenlediğimiz ve gelecek aylarda da düzenlemeyi hedeflediğimiz Kıyamet Günlükleri etkinliği ile bu alanı daha da aktif hale getirdiğimiz, etkinlik esnasında sizlerle eğlenceli vakitler geçirip, hoş sohbetlerde bulunma şansı yakaladığımız için ekipçe gerçekten büyük mutluluk duyduk, duymaya da devam ediyoruz, edeceğiz.

Şahsıma ithaf ettiğiniz tatlı siteminizi anlıyorum, eskiye nazaran forum kanalındaki sohbet ve kişisel konulara daha az vakit ayırdığım doğru. Sadece moderasyon uyguladığımı gördüğünüz için beni bir "öcü" sanıyor olabilrsiniz. :) Sizin bu tatlı sitemi bana bir uyarı olsun ve gerek sizin gibi eli kalem tutan Kıyamet neferlerini, gerekse diğer kadim yoldaşlarımızı daha fazla ihmal etmeyeyim. Teşekkürlerimi sunuyorum. :)

Aldığınız ceza hakkında daha fazla açıklama yapma gereği duymuyorum. Zira gerek özel mesaj, gerek forumda farklı kanallardan, gerekse destek birimimizden tarafınıza defalarca yanıt verildi. Ne sizinle, ne de başka bir neferimizle kesinlikle bir kişisel sorunumuz olmadı, olamaz da. Bundan sonraki davranışlarınıza dikkat etmenizin yeterli olduğunu belirteyim. Bizler bu işi severek yapıyor, yaptıkça da daha çok seviyoruz. Sizlerle aramızda demir bir perde olmasını asla istemedik, asla da istemeyiz. Her zaman bir abi-kardeş, sıcak bir çay eşliğinde sohbet eden iki dost, aynı geminin yolcusu olan iki yiğit nefer olmaya çalıştık. Her ne kadar çoğunuz haklı veya haksız yere bizlere bir antipati duysa da, inanın ki hepinizi aynı samimiyetle, aynı hislerle seviyoruz. Sevmeye de devam edeceğiz. :)

Günlüğünüze gelince; gayet hoş, akıcı ve etkileyici bir anlatıma sahip. İçerik olarak ise hem göz hem de gönül doyurucu. Ayrıca forum hesabınızın ceza almasına rağmen yılmadan yazmaya devam etmeniz de azminizin bir göstergesi, naçizane takdirlerimi sunuyorum.

Zamanında günlük tutan bilge bir dostum; günlüğünü foruma yazmadan önce Word benzeri bir dosyada yazdığını, gerekli düzenlemeleri orada yaptığını ve daha sonra forum kanalında günlüğüne aktardığını söylemişti. Böyle yaparak zaman aşımı sorunundan kurtulduğunu ve bu sayede günlüğünün elinde bir kopyasının olduğunu, geriye dönerek ne yazdığına bakarak ne yazacağına karar verdiğini de dile getirmişti. Bence güzel teknik, size de önerebilirim. ;)

Resim ve yazıları sağa, sola hizalama için gereken kodları ise aşağıda paylaşıyorum, umarım işinize yarar. Ayrıca geçmişte bahsettiğiniz gibi yazılan iki günlük mevcut idi: buradan ve buradan ulaşıp içerikleri inceleyebilirsiniz.

Kod: Tümünü seç

·Sağa hizalama kodu:                                 [right]Yazı, Resim, Video vs.[/right] 

·Sola hizalama kodu:                                  [left]Yazı, Resim, Video vs.[/left]
Kaleminizi de kılıcınız kadar ustaca kullanmaya devam etmeniz dileğiyle. :)[/i][/color]
İletişim/Destek Formu | Hızlı Destek | Etkinlik Takvimi
Forum Kanalındaki Faydalı Konular

Ayın Etkinlik Ödülüne Sen Karar Ver!
İstanbul Kıyamet Vakti'nden Haberdar Olun!
Resim Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

AFRASiYAB'a değerli yorumu için teşekkür ediyorum. Tam olarak hayal ettiğim gibi bir yazı yazmış.

Resim
Oyuna girer girmez bir arkadaş ile beraber grup olduk ve onun görevini yapmaya başladık.

Resim
Sonrasında olanlar için ise sohbet kısmına bakmanızı istiyorum nedense bir mutlu oldum, samimiyet hissettim neredeyse yıllardır oyunu kimse ile grup olmadan olsak bile konuşmadan oynuyoruz.

Resim
Birinci günde de olduğu gibi normalde hiç görmediğim yerlerde kalabalıklar ile karşılaştım.

Resim
Resim
Kadir arkadaşım ile birlikte çok uyumlu saldırılar ile fare adamları alt ettik.

Resim
Hatta en azından birimizin amacına ulaşabilmesi için ölümü bile göze aldık
Resim
ve öldük!

Resim
Yeniden canlandığımzda ise Agah Efendi bizden cinler hakkında bir şeyler istedi :shock:

Resim
Ve bizde dediklerini yaptık.

Resim
Verilen görevler için beraber koşuşturduk!

Resim
Onların mekanlarında onlara karşı savaştık!

Resim
Ve bunu başarıp sağ salim geri döndük.

Resim
O alışveriş yaparken ben biraz dinledim ve geriye görev kalmadığını fark ettik.

Resim
Tecrübe kazanabilmek için çok büyük riskleri göze aldık.

Resim

Ek olarak;

Resim
Bir daha Eminönü gibi bir bölge ve hiçbir oyunda bunu kadar güzel bölge olabileceğine inanmıyorum.
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

Gerçekten,hiçbir bölge Eminönü kadar güzel olamıyor.Baştan sona her şeyi beni etkiliyor.
Resim
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

Kadir'e günlüğü anlattığımda böyle bir şey olduğunu bilmediğini söyledi ben de ondan bahsettiğim yerin linkini attım ona. O da foruma henüz üye olmadığı için yorum yapamadığını ancak etkilendiğini ve kendisinin de bir günlük açacağını söyledi. Açtığı zaman linkine kendi günlüğümde yer vereceğim.