Tolgarda'nın Günlüğü [Kuklacı]

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
Caffeine
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Re: Tolgarda'nın Günlüğü [Kuklacı]

Mesaj gönderen Caffeine »

herkes milyonlarca parayla başlamıyor oyuna hacım. satarsın satmazsın o senin bileceğin iş tabi. ben fikrimi söyledim. biraz garip geldi açıkçası dedim.
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Caffeine yazdı: 18 Nis 2017 21:34 herkes milyonlarca parayla başlamıyor oyuna hacım. satarsın satmazsın o senin bileceğin iş tabi. ben fikrimi söyledim. biraz garip geldi açıkçası dedim.
Yok amacım tartışma yaratmak değil yanlış anladın :D Ben burada para kasma taktiği olarak bunu düşündüm şuan, daha iyi bir önerin varsa önerilere açığım tabi :D :D :D
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
Caffeine
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

tartışma çıksın diye uğraşmıyorum bende. :D şifacıyla zorda büyücü kasıp onunla para kasabilirsin. yavaş ama etkili bir sistemdir. ticaret yapmana bir şey demedim zaten. maden çekipte satabilirsin. işlenmiş gümüşü ticari olarak düşünüyorsan oda olabilir tabi. :D ama kaç adet satacaksında para kazanacaksın? zaten çoğu kişi yardım olarak ücretsiz veriyor işlenmiş gümüşü. bedava ver diye söylemedim zaten. sadece işlenmiş gümüşe o kadar para veren olabilir mi? diye şaşırdım. demek istediğim bu aslında olay farklı bir yere geldi. :D
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

Caffeine yazdı: 18 Nis 2017 21:42 tartışma çıksın diye uğraşmıyorum bende. :D şifacıyla zorda büyücü kasıp onunla para kasabilirsin. yavaş ama etkili bir sistemdir. ticaret yapmana bir şey demedim zaten. maden çekipte satabilirsin. işlenmiş gümüşü ticari olarak düşünüyorsan oda olabilir tabi. :D ama kaç adet satacaksında para kazanacaksın? zaten çoğu kişi yardım olarak ücretsiz veriyor işlenmiş gümüşü. bedava ver diye söylemedim zaten. sadece işlenmiş gümüşe o kadar para veren olabilir mi? diye şaşırdım. demek istediğim bu aslında olay farklı bir yere geldi. :D
İlginç bir şekilde oyuna her girdiğimde istisnasız
İşlenmiş Gümüş Alınır
mesajını görüyorum bölgede. Bu mesajı atanlar 49 seviye full karakterler oluyor. Bazende 16-17 seviye bir karaktere aktarıyorlar ama hepsi direk 100b teklif veriyor.

20 seviyeye yakın olanlara zaten nikel gümüş ver ben sana üretirim diyorum. Onlarda oluyor :grin:
Kullanıcı avatarı
Caffeine
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

tamam hocam kusura bakma lafımı geri alıyorum. :) tamamen yanlış anlamışım. dediğin kişiler üretim amaçlı, maden toplayıp üretmekle uğraşmayan adamlar. ben görev için zannettim de o yüzden. :) o zaman haklısın daya 1m yi. :D kuklacıda mı başladın sen?
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

Caffeine yazdı: 18 Nis 2017 21:53 tamam hocam kusura bakma lafımı geri alıyorum. :) tamamen yanlış anlamışım. dediğin kişiler üretim amaçlı, maden toplayıp üretmekle uğraşmayan adamlar. ben görev için zannettim de o yüzden. :) o zaman haklısın daya 1m yi. :D kuklacıda mı başladın sen?
Kuklacı'da başladım ama Tılsım ve Eminönü'nde de oynuyorum. Tılsım'da ve Eminönü'nde 49 seviye şifacım var. İkisinin de parası bu 16 seviye olan kadar etmiyor :D

Şu durumda olan karakter full;
TOLGARDA yazdı: 10 Nis 2017 17:23
  • Şifacıya makine parası çıkarmak için iki kere Kenan attım. Gruba dedim ki makine parası verirseniz gelebilirim. Onlar da kabul ettiler.
Kullanıcı avatarı
Caffeine
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

işlenmiş gümüşün gözünü seveyim desene. :D aklıma bir anı geldi onu anlatayım sana. şimdi 29 lwl döneminde belki oynamışsındır. antik mızrak görevini biliyorsun Rüstem veriyor. benim arkadaş şimdi görevi yapacak tabi. soruyor soruşturuyor nerde bu antik mızrak gidip toplayım falan. neyse anlatıyorlar buna olayı. gidiyor labirente toplayacak aklı sıra. :D sonra bir bakıyor mızrak odası ana baba günü. :D o zamanda mızrak tezgahı can alıyor. yanına yaklaşıp hemen alıp dönmek gerekiyor. neyse biri demiş satayım sana. :D iyi demiş kaça veriyon? valla o zamanın parasıyla unuttum şimdi işte söylüyor eleman bir fiyat. tmm ver alıyorum olayı. :D yani anlayacağın antik mızrak bile para etti bu İKV'nde. :D terzi Fahri'nin verdiği 60 semender görevine hiç değinmiyorum bile. :D semender fiyatları, çin ipeği fiyatlarını sollamıştı. :D hey gidi günler be. neler yaşamıştık hiç unutmam. :D
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

Caffeine yazdı: 18 Nis 2017 22:02 işlenmiş gümüşün gözünü seveyim desene. :D aklıma bir anı geldi onu anlatayım sana. şimdi 29 lwl döneminde belki oynamışsındır. antik mızrak görevini biliyorsun Rüstem veriyor. benim arkadaş şimdi görevi yapacak tabi. soruyor soruşturuyor nerde bu antik mızrak gidip toplayım falan. neyse anlatıyorlar buna olayı. gidiyor labirente toplayacak aklı sıra. :D sonra bir bakıyor mızrak odası ana baba günü. :D o zamanda mızrak tezgahı can alıyor. yanına yaklaşıp hemen alıp dönmek gerekiyor. neyse biri demiş satayım sana. :D iyi demiş kaça veriyon? valla o zamanın parasıyla unuttum şimdi işte söylüyor eleman bir fiyat. tmm ver alıyorum olayı. :D yani anlayacağın antik mızrak bile para etti bu İKV'nde. :D terzi Fahri'nin verdiği 60 semender görevine hiç değinmiyorum bile. :D semender fiyatları, çin ipeği fiyatlarını sollamıştı. :D hey gidi günler be. neler yaşamıştık hiç unutmam. :D
Gerçekten mızrak olayını ben de hatırlıyorum. Demirci Dilek için tungsten alanları da görmüştüm. En efsanesi ise bayrak yeni çıktığında GM verdi diye 1m'e satanlar vardı. Neredeyse ben de 1m veriyordum. Öğrendikten sonra birine 100bine satıp terzide var, istersen geri verebilirim paranı dedim. Yok kalsın bunu öğrendiğime değerdi bu para demişti :D
Kullanıcı avatarı
Caffeine
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

aynen. çeteci kalkanı alıp satanda vardı bi ara. :D
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

Bugün oyuna girip uzun süredir ziyaret etmediğim bir karakterimi ziyaret edip eski bir şey yaptım.
Resim
Ama sonra ben de zehirden öldüm
Resim
Sunucunun aşırı boş olması sebebiyle yapamadığım görevlere bakıp iç geçirdim
Resim
Bir arkadaşta böyle anlamsız eşyalar verdi ve aktaralım dedi. On dakika bekledim, kime aktaracağız dedim cevap vermedi ben de gittim.
Resim
  • Orada diğer kullanıcılar ile konuşurken biri Alman Modeli Platin Zırh yansıttı ve şimdilerde para etmeyecek bir eşya olduğunu eskiden olsaydı zengin olacağını söyledi. Bu benim hoşuma gitmedi çünkü beş yıldır ben o zırhı kullanıyorum.