Günlerden Bir Gün.. - EseGünlük

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Günlerden Bir Gün.. - EseGünlük

Mesaj gönderen Esadullah »

Selamlar,

2008 yılında Meran sunucusunda başladığım bu serüvende, Tılsım ve Kuklacı sunucusunda devam ettim. Şimdilik durağım Kuklacı sunucusu..

Tıpkı oyuna başlangıcım gibi, sunucu değiştirmem de arkadaş/dost daveti ile oldu..

İlk zamanlarda acemilik ile başladığım İKV Dünyasına çok çabuk alıştım, geliştim. Daha önceki dönemlerde Knight Online'de bulunduğum için İKV çok seri ve kolay geldi.

İlk karakterim Savaşçı karakteri idi, ilk efsun meraklısı olarak Karadul+J.Ali (Hasar Zehir+Saldırı) olaraktı. Daha sonra tevafuken tanıştığım bir abimizin vesile ile Alman+Ok ucu (Max hasar+Kritik attırıcı) efsunlarını düzdüm ve gün geldi sunucuda 4 Max'çılardan biri oldum.

Biraz zaman geçtikten sonra lonca işlerine girdim ve sunucumda büyük bir lonca elde ettim, dostlar, arkadaşlar ve yakınlar.. Durum ilerledikçe, Şifacı karakterine merakın sardı ve böylelikle şimdiye kadar genellikle Şifacı karakteri ile devam ediyorum.

Büyücü karakterini görevler için, Savaşçı karakterini'de maden toplamak için kullanıyorum. Genelde tüm işlerimi Şifacı olarak hal edebiliyorum, çoğunluk Şifacıma yükleniyorum.

Bu günlüğümde,
Bazen resimli, bazen sadece yazılı olarak, kısa veya uzun olarak günlük veya kesit zamanlı oyun içerisinde yaşadıklarımı sizlerle paylaşacağım.

İster beğenilsin, ister beğenilmesin gönlümden geçen önemli kesitleri paylaşacağım ve önemle not olarak geçmek istiyorum ki bazı karakterlerin isimlerini zikretmeden, belirtmeden veya direkt yazabilirim.

Kullanıcı: Ali B.
Karakter: İmza'da geçerli olduğu gibi
Sunucu: Kuklacı
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr:
Kullanıcı avatarı
Vezirx27
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: <LIL>

Re: Günlerden Bir Gün.. - EseGünlük

Mesaj gönderen Vezirx27 »

Başarılar
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı

Ve bugün istediğim miktarda da olamasa dahi, istediğim madenleri bulup bir miktarını aldım. Sanırım yeni bölgeler için hazırlıklıyım, velakin daha herşey sonuç değil!

Holl'den çıkıp Eminönü'ye gelen X arkadaşımız gibileri lazım şuan bizlere.. Evet, 'Gelebilecek durumda değilim, gelebilir misin?' soruna merhem olmuşcasına..

Bugün, bir garipte herşey klan sessiz, holl boş, sanki sunucu 'Tenha' gibi, madenler seyrekli, Sivri adada tazılar aç, Meran Şehri artık terk edilmiş şehirlerden diyebilirim, 1 çevrimiçi bulamadım.

Materyal sıkıntısı oluştu artık sunucularda, arayan çok, satıcı az..

Hayırlısı diyelim, bekleyip görelim
:geek:
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı

Bir kaç dostum, arkadaşım, hatırını bildiğim kardeşlerimin ricası ile karakterlerimi Kuklacı Sunucusu'ndan, Eminönü Sunucusu'na taşıdım.

Bugün oyuna girdim, takıldım, yeni arkadaşlarla tanıştım. Var olan dostlarımla bir kaç el savaş attık..

Ve diyorum ki,
Dostluk, seni yıllarca barındığın yerden edermiş :)
Kullanıcı avatarı
Vezirx27
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: <LIL>

Mesaj gönderen Vezirx27 »

Ekran görüntüleri eklersen daha renkli bir Günlük olacağını düşünüyorım ;)
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı

Uzun bir süreden sonra tekrardan günlük tutmaya karar veren esedullahAli, yine kalemini eline aldı..

Çınaraltına doğru ilerleyen esedullahAli, gayet yorgun ve bitkin görünüyordu. Nereden geldiğini, ne yaptığını sorduğumda; Yeraltı ve Sivri Ada'da baya zaman geçirdiğini öğrendim! Bir çay söyledim, bitkin halde içi verdi ve anlatmaya başladı
esedullahAli,

11.03 tarihinde Holl'de gezinip bazı araştırmalar yaparken Akreplere yakalandım, sağ olsun bir dostumuzun yardımı ile İsmet bey ile görüştüm! Tam oralardan ayrılıyordum ki Bestami diye biri geldi yanıma, yardım istedi.. Dayanamadım, yardım edebilirim diyerek sordum ona,

Esedullah: Buyrun, nasıl yardımcı olabilirim?
Bestami: Gizit Haini bizlere ihanet etti, onu öldürmek zorundayım!
Esedullah: Tabi!

Der ki Gül efendimiz (s.a.v), 'bizi aldatan bizden değildir' diye! Gizit hainin hesabını kestikten sonra Bestami amca ile tanıştım, 39 yaşında Hataylı çok saygı değer, değerli bir insan olduğunu öğrendim. İşte yol arkadaşımı böyle buldum.

Bestami amca ile bir ada turu atmaya niyetlenip çıktık uzun bir yola, karşımıza çıkan Akrepleri, Yılanları, Tazıları ezerek yol yürüdük..

Sözlerine ara veren esedullahAli, bir çay daha isteyerek devam eder sözlerine;

İhvanım, 13.03 tarihinde Destanosman isimli bir yolcu geçti yanımızdan, yardım istedi. Kadim hidra diye birşey dinazor türü hayvan varmış, zamanında köylerini ateşi ile yakmış.. Olayını anlattı velakin ondan önce köylerinde barınıp, onlara ihanet eden Solucanı ezmemiz gerekiyordu!

Çağırdım akrabaları(loncayı), toplanıp Yeraltına ilerledikten sonra çok derin bir mağaraya girdik! ne hayvanlar vardı çok acayipti hatta kimisinin üzerinde bomba vardı intihar ediyorlardı! Tabi yılmadık.. Önümüze geleni ezdik! Taki Solucanı bulup ezene kadar! Solucan tek nefeste ezildi! Durmadık ilerledik, ne akrepler gördüm bilir misin? Çok dehşetli ve büyük akrepler vardı! onları atlattıktan sonra Yemyeşil bir hidra gördük, Kadimin yerini sorduk velakin bizlere saldırınca Yeşili kesmek zorunda kaldık!

Neyse uzatmak istemiyorum lafımı, çaylarda geldi, hadi çayını içte bugun seninle bir yola çıkalım ihvanım..

İhvan: Ey be esedullahAli yine mi yollardasın?

Esedullah, devam etti sözlerine,

İhvanım dinle, köy yakan Kadimden öcümüzü aldık, bir kaç köylü vardı yanıberimizde! ne kadar sevindiler hatta onlar Kadimin pençelerini aldılar! Onları mutlu görünce, onlardan daha çok mutlu oldum!

Yeraltı işlerimi bitirdikten sonra Ada'da güzel işin olduğunu duydum, ağaçlardan, madenlerden işlenecekler varmış gidip çalışayım dedim! Kaç gündür durmadan madencilikte çalışıyorum, yanı başımda daim Dev bir komodo! solumda deniz, biraz ilerimde Fareler tarafından istila edilmiş eski bir köy.. Neyse sonra anlatırım devamını sana!

Anlattıklarını dikkatlice dinledim esedullah'ın, yine bir işin peşinde olduğunu anladım! ha birde bana bir resim bıraktı, uzun zamandır Ganoderma isimli madeni aramasına rağmen durmadan Sinek Mantarı diye bir madeni buluyormuş, en azından kardır niyeti ile seyyah Esedullah sevinmiş!

Resim
Anlattığı Dev komado bu olası gerek! gerçekten ne devmiş! Keşke Solucan ve Kadimi de çekse idi

Resim
Bununla dahi mutlu olmuştu! Ne garipsin esedullah!
Kullanıcı avatarı
AFRASiYAB
Sui Generis
Sui Generis

Mesaj gönderen AFRASiYAB »

Merakla bekliyoruz devamını. 8-)
İletişim/Destek Formu | Hızlı Destek | Etkinlik Takvimi
Forum Kanalındaki Faydalı Konular

Ayın Etkinlik Ödülüne Sen Karar Ver!
İstanbul Kıyamet Vakti'nden Haberdar Olun!
Resim Resim Resim Resim
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı

[01.41]: Son Dakika Haberi!

esedullahAli'den son dakika ile gelen haberlere göre, bugün ki hasılat tamamlanmış sanırım. Günlerdir hedefine ulaşamayan esedullahAli, bakalım daha ne kadar madenlerde kazı işlerine devam edecek! :evil:
Resim
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı

Bugün yine bir havadis ile, esedullahAli'nin maden efsanesinden haberler işittik.. Duyduk ki bugün Ganoderma toplayan esedullahAli, Dört Yapraklı Yonca ile bulmuş. Agop anlar mı ki bundan? ne kadar değerlidir bilemem? Belki de Şevket veya Dilek iyi anlar!

Resim

Nedir bu materyal? ne işe yarar? neler yapılır, Eminönü'ye gelmesi gerek esedullah'ın!

Resim

Dev Komodo ile arası bozulan esedullahAli'nin artık Sivri Ada'da barınamayacağını düşünüyorum! Bekleyip görelim neler olacak, nasıl olacak :ugeek:
Kullanıcı avatarı
FireFighter095
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Lonca: Voice Of Voiceless
İletişim:

Mesaj gönderen FireFighter095 »

Çok güzel , bekliyoruz devamınk Ali :)