Retaliation-YollugTigin-IıIıIYaMaNIıIıI Günlüğü

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Re: Retaliation-YollugTigin-IıIıIYaMaNIıIıI Günlüğü

Mesaj gönderen Retaliation »

Tunceroksuz yazdı: 15 Şub 2018 10:52 Keyifle okudum günlüklerini, kalemine kuvvet :relaxed:
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Resim

Merhabalar;

Dün itibari ile yayınlanan Çınaraltı Radyosu'ndan aldığımız bilgiler ışığında karakterlerimizin eksik olan Hol görevlerini tamamlamaya karar kıldık. Oyunda saatlerce efor sarf ettik. Yeri geldi defalarca öldük, koşuşturduk hatta Lodoslarla beraber dahi hareket ettik. Neyse ki başardık. Reta Beylerin görev konusunda sıkıntı çekmediği için sıhhatli olduğu şu zamanda;
kardeşleri YollugTigin ve IıIıIYaMaNIıIıI neferleri için güneş ışığı bir müddet yasaktı. Ayrıca yavru büyücümüz için henüz girişimlere başlamadık.

Efenim, Ekmek Parası [49] görevi için silahşor hanımefendi Işık'ın yolunu tuttuk. Bizim harap halinizi görünce kıyametten mütevellit merhametsiz erkeksi havası yumuşamıştı. Tabiri caizse sabah ezanına kalkmış gibi görünüyorduk.
Sadede gelelim, Hol Bölgesi hakkında kısa bir araştırma yapan Işık Hanım, orada para edecek şeylerin olabileceği kanaatindeydi.
Onun bu ısrarcı tavrını, konuşurken yüzünde beliren kaslarından anlıyordum.

Resim

Örümcek Çukurunda bulduğumuz bir sandığın içerisinde parıl parıl parıldayan Tılsım, Işık Hanım'ın doğruluğunun bir göstergesiydi. Eminönü'ne geri döndük. Işık Hanım, bu durumu ivedilikle Arzuhalci'ye iletmemizi söyledi. Yine gizem başlıyordu.

Resim

Ardından bir genç kıza denk geldik. Alımlı, narin bir vücuda sahip bir kızdı bu. Kıyamet'in eşsiz güzelliklerinden bir tanesi de denilebilirdi. Saçını sağ eliyle arkaya doğru atarak bize seslenmişti. "Nefer!" Ağır adımlarla yanıan varmıştık. Sonra ağlamaya başlamıştı. "Kocamı kaçırdılar ,fare adamlar. Param olduğunu sanıyorlar. Fidye istediler, Büyük Hol girişine parayı getir dediler." demişti. Mazluma el atmak bir neferin asli görevidir. Bu görevi yapmak için yola koyulduk. Bir Lodos neferi büyücünün yardımıyla Kırmızı Madalyonlu Adam'a ulaştık. Ancak etrafta bir gariplik vardı. Kırmızı Madalyonlu Adam, bir Gizit elemanıydı ve üzerimize geliyordu. Karşı saldırıya geçerek işini bitirdik.

Resim

Boynundaki madalyonu kopartıp üzerindeki kanı leşe sildik. Eminönü'ne, Dilara'nın yanına geri döndüm.
Kadıncağız beni görünce kaçmaya yaltanır gibi oldu. Ancak ayakları birbirine dolanıyordu. Başı önde eğik, ellerini önünde birleştirmiş masumca(!) bekliyordu. Madalyonu adeta taş atar gibi kadına uzattık. Ağlıyordu. Madalyonu mahçupça aldığında kulağına eğilerek fısıldadık: "Şimdi bu gözyaşları gerçek mi?" Kadının gözleri büyümüştü. Büyük bir çukurdu adeta. Ağır ağır, hafif sendeleyerek geri adım attık. O anda aklımıza Yasemin gelmişti. Yasemin... Esmer güzeli antika kılıçları seven Yasemin...
Daha önce Gizitlerle bir meseleyi çözmüş olan o Yasemin'in güvende olup olmadığını görmeye gittik. Neyse ki sağlıklıydı. Uzaktan el salladık ve uzaklaştık.

Resim

Hol'e tekrar adım attığımızda karşılaştığımız komik bir durum.

Resim

Akabinde Lodosların peşine takılarak Irkların mekanlarında dolaştık. Başkalaşmış şeyler, her zaman tehlikelidirler. Çılgınlığın zirvesine ulaşmış aklımızın odalarının çıkış kapısını arıyorduk adeta. Beynimiz, kalbimize adrenalin pompaşamsı için adeta emir veriyordu. O adrenalin ile ayaklarımız harekete geçiyordu. Akılsız başın ahını çekiyorlardı. Irklarda kanla öfke biriktirdiğimiz vakitte yerde göze çarpan bir telefon vardı. Ahizesini elimize alıp tanıdık o numarayı çevirdik. Ses tanıdıktı. "Geçmiş." diyordu. "Geri gelmeyecek. İhtiyarların anlattığı hikayeler... Bunların hepsi yalan. Canavara dönüşmen gerekiyor." diyordu. Telefondaki ses sustuğunda gözlerimiz de yerdeki taş aralığından yeşermeyi başarmış çimenden kendini alabildi. Sonra telefonun kablosunun olmadığını fark ettik. Rabbim, deliriyor muyum? Bu sorular zihnimi meşgul ediyordu. Kafamı bir duvara yasladım. Evet başlıyordu. O geliyordu. Huzursuzluk...

Resim

Akabinde Irkların ilerisinde yerde ölmekte olan Yaralı bir Meran gördük. Tıslıyordu. Vücudu yara bere içindeydi. Bizi gördü ve göz bebekleri büyüdü. "Sen..." dedi. "Sen O'sun. Rahibeyi öldüren, elçiyi öldüren..." Onaylar biçimde kafa sallamıştık. "Kisless kültü uyanıyor" demişti. Ardından acısına son vermemizi istedi. Ölümü beklerken yine tanıdık bir şeyler mırıldanıyordu. "Önce dişi ve erkek vardı.Birbirini tamamlayan Erkek..." orada acısına son vermiştik. Ardından üzerinde Junon'dakine benzer bir anahtar bulduk. Anahtarı alarak yola devam ettik.

Resim

Bir ara şifacımıza geçerek Saatler [49] görevini yapmaya çalıştık. O esnada görevlerden bihaber oyunculardan biri ile karşılaştım. Beni üzdü.

Resim

Ardından bir Lodos ekip ile bu görevi başarı ile tamamladık.

Resim

Kapının çalışmadığını fark ettiğimizde boynumuz bükük ayrıldık ve Arzuhalci'nin yanına gittik. Durumu Arzuhalci'ye bildirdik ve o da üzerinde çalışacağını söyledi. Başımdan geçenleri de anlatınca kafama takmamam gerektiğini ve dinlenmem gerektiğini söyledi. Haklıydı.

Resim

Lakin aklım hala Yasemin'de idi. İskeleye tekrar uğrayarak Yasemin'e göz attık. İskelenin ortasında dizlerini karnına çekmiş ve dizlerini de kollarıyla ile sarmış bir vaziyette öfkeli denizi izliyordu. Sırtımızı, onun sırtına verdik. Derin bir nefes aldık. Bir nebze de olsa kötü hislerden arındık.

Resim
*
Resim

Esen kalmanız dileğiyle, selametle!
Resim
Kullanıcı avatarı
Windowss
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Parallax Phenomenon

Mesaj gönderen Windowss »

Forumu şu sıralar aktif olarak kullanıp yazılanları takip ediyorum. Önceden açmıştım hesabımı. Forumu kullanma sebeplerimin başında kıyamet günlüklerini takip etmek geliyor ve senin günlüğün en sevdiğim günlükler arasında. Kullandığın üslup çok akıcı, hemen okuyup bitiriyor insan, son dizelerini okuyup, son görselleri görünce içimde buruk bir acı hissediyorum tıpkı şeye benziyor bu çok severek okuduğun bir kitabın sonuna gelirsin ya o hissiyatı yaşıyorum oyuna çok vakit ayıramıyorum yoğunluğum dolayısı ile ama ciddi anlamda söylüyorum okurken oyunu yaşıyorum zihnimde her şey çok net canlanıyor. Neyse çok uzattım farkındayım kalemine ve zihnine kuvvet bol şanslar
"Bizler daimi tanıklarıyız hep varolan kentimizin şimdi ve kıyamette!"
LethieN
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: So Real

Mesaj gönderen LethieN »

Anlaşılan Karaköy hazırlıkları başlamış. :relaxed:

LethieN

İnzivaya Çekilmiş Münzevi

Mehmet Ali A.
Resim
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Windowss yazdı: 19 Şub 2018 23:12 Forumu şu sıralar aktif olarak kullanıp yazılanları takip ediyorum. Önceden açmıştım hesabımı. Forumu kullanma sebeplerimin başında kıyamet günlüklerini takip etmek geliyor ve senin günlüğün en sevdiğim günlükler arasında. Kullandığın üslup çok akıcı, hemen okuyup bitiriyor insan, son dizelerini okuyup, son görselleri görünce içimde buruk bir acı hissediyorum tıpkı şeye benziyor bu çok severek okuduğun bir kitabın sonuna gelirsin ya o hissiyatı yaşıyorum oyuna çok vakit ayıramıyorum yoğunluğum dolayısı ile ama ciddi anlamda söylüyorum okurken oyunu yaşıyorum zihnimde her şey çok net canlanıyor. Neyse çok uzattım farkındayım kalemine ve zihnine kuvvet bol şanslar
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. :)
LethieN yazdı: 19 Şub 2018 23:56 Anlaşılan Karaköy hazırlıkları başlamış. :relaxed:
Başladı ve bitti. Bir günde başarabildik. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Ben daha telefona gidemedim. ':)
kedi
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

BayTerapi yazdı: 20 Şub 2018 16:44 Ben daha telefona gidemedim. ':)
Kısmetse Karaköy'ün tam yayın tarihinden önce mutlaka yaparız Murat. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Retaliation yazdı: 20 Şub 2018 16:50
Karaköy dedin de ben test sunucusuna katılamıyacağım, moralimi bozdun. :unamused: :unamused:
kedi
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

BayTerapi yazdı: 20 Şub 2018 16:57
Karaköy dedin de ben test sunucusuna katılamıyacağım, moralimi bozdun. :unamused: :unamused:
Ağlattın. :disappointed_relieved:
Resim
romendiyojen
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Huzursuzluğum

Mesaj gönderen romendiyojen »

Retaliation yazdı: 20 Şub 2018 20:07
BayTerapi yazdı: 20 Şub 2018 16:57
Ağlattın. :disappointed_relieved:
Umarim Baska Yerde Ve zamanda karsilasiriz Retaliation. ;)