Retaliation-YollugTigin-IıIıIYaMaNIıIıI Günlüğü

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Re: Retaliation-YollugTigin-IıIıIYaMaNIıIıI Günlüğü

Mesaj gönderen roselen »

Hızlı davranıp kazandın ödülü tebrik ediyorum :grin: İsminde yakışmış hayırlı olsun :)
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Retaliation »

roselen yazdı: 27 Eki 2017 19:45 Hızlı davranıp kazandın ödülü tebrik ediyorum :grin: İsminde yakışmış hayırlı olsun :)
Teşekkürler. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
BuShiDoka
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: ÖD TENGRi YASAR

Mesaj gönderen BuShiDoka »

Gelişen bazı olaylardan dolayı kısmen moralim bozuk bu yüzden pek takip edemiyordum forumu ve oyunada hevesim kaçmasın diye girmiyorum biliyorsun yeni ismin hayırlara vesile olur İnşAllah güzel kardeşim benim 😊
Resim
Kullanıcı avatarı
AHDElVEFA
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Raiders Of Anatolia

Re: YaMaN-Retaliation Günlüğü

Mesaj gönderen AHDElVEFA »

Retaliation yazdı: 27 Eki 2017 18:31
Merhabalar;

Bir bilgilendirme için bu yazıyı yazıyor olacağım. Geçenlerde kazandığım İsim Değiştirme ürününü dün akşam sularında kullanarak, Yamanıı adlı savaşçımın adını YollugTigin ile değiştirerek, ürünü kullanmış ve yeni bir isme kavuşmuş oldum. Hayırlı uğurlu olsun.

Kimdir Yollug Tigin?

Yollug Tigin; Türk edebiyat tarihi ve Türk tarihi açısından önemli biridir. Bilinen ilk Türk yazarlardan biridir. Kimi kaynaklara ilk; kimilerine göre de Tonyukuk'tan sonra gelen ikinci yazar olarak nitelendirilmektedir. Göktürk Abidelerinde işlemiş olduğu kitabe yer almaktadır. Bu kitabede Yollug Tigin; akıcı bir üslupla Türklerin Çin esaretinden nasıl kurtulduğunu, İlteriş Kutlug Kağan ve oğulları Bilge Kağan ile Kültigin’in hizmetleri ve kahramanlıklarıyla Türk devletinin nasıl yükseldiğini anlatır.

Resim

Esen kalmanız dileğiyle, selametle!
Hayırlı olsun Furkancım çok güzel bir isim şahsına layık :) takipteyiz ;)
Resim
🇹🇷

Raiders Of Anatolia

Ahde vefasızlık etti demesinler...

VEFA(savaşçı) Eminönü
Kullanıcı avatarı
FiratCakiroglu
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Lonca: Raiders Of Anatolia
İletişim:

Mesaj gönderen FiratCakiroglu »

Hayırlı olsun Furkan , çok güzel bir isim seçmişsin.Ayrıca etkinlik için de tebrik ederim. :slightly_smiling_face:
Göster
Resim
Resim
Resim
Resim
ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı
Kullanıcı avatarı
mahmutcaan
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Re: YaMaN-Retaliation Günlüğü

Mesaj gönderen mahmutcaan »

Merhabalar;

Bir bilgilendirme için bu yazıyı yazıyor olacağım. Geçenlerde kazandığım İsim Değiştirme ürününü dün akşam sularında kullanarak, Yamanıı adlı savaşçımın adını YollugTigin ile değiştirerek, ürünü kullanmış ve yeni bir isme kavuşmuş oldum. Hayırlı uğurlu olsun.

Kimdir Yollug Tigin?

Yollug Tigin; Türk edebiyat tarihi ve Türk tarihi açısından önemli biridir. Bilinen ilk Türk yazarlardan biridir. Kimi kaynaklara ilk; kimilerine göre de Tonyukuk'tan sonra gelen ikinci yazar olarak nitelendirilmektedir. Göktürk Abidelerinde işlemiş olduğu kitabe yer almaktadır. Bu kitabede Yollug Tigin; akıcı bir üslupla Türklerin Çin esaretinden nasıl kurtulduğunu, İlteriş Kutlug Kağan ve oğulları Bilge Kağan ile Kültigin’in hizmetleri ve kahramanlıklarıyla Türk devletinin nasıl yükseldiğini anlatır.

Resim

Çok güzel bir isim seçmişsin Furkan tekrardan hayırlı olsun
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

BuShiDoka yazdı: 28 Eki 2017 00:16 Gelişen bazı olaylardan dolayı kısmen moralim bozuk bu yüzden pek takip edemiyordum forumu ve oyunada hevesim kaçmasın diye girmiyorum biliyorsun yeni ismin hayırlara vesile olur İnşAllah güzel kardeşim benim 😊
Eyvallah Hakan Ağabey. :)
AHDElVEFA yazdı: 28 Eki 2017 13:04
Merhabalar;

Kimdir Yollug Tigin?

Resim

Hayırlı olsun Furkancım çok güzel bir isim şahsına layık :) takipteyiz ;)
Eyvallah Nureddin Ağabey. Senin önerdiklerinin dışında oldu ancak yine de aynı çizgide. :flag_tr:
FiratCakiroglu yazdı: 28 Eki 2017 13:20 Hayırlı olsun Furkan , çok güzel bir isim seçmişsin.Ayrıca etkinlik için de tebrik ederim. :slightly_smiling_face:
Sağolasın başkan. :hugging:
mahmutcaan yazdı: 28 Eki 2017 15:35
Merhabalar;

Kimdir Yollug Tigin?

Resim

Çok güzel bir isim seçmişsin Furkan tekrardan hayırlı olsun
Eyvallah Mahmut, sağ olasın. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Merhabalar;

Öncelikle bir sene sonra bu etkinliğe katılma fırsatı bulduğum için mutluyum. Mayıs ayında yapılan etkinliğe iki sebepten ötürü katılamamıştım. Bundan mütevellit üzülmüştüm. Gelecek seferki için hep teselli ettim kendimi ve bu teselli esnasında yeni bir fikir galeyana geldi aklımda. Herkes sıfırdan bir karakter açıp, video çekmeye başlamışken neden ben de yapmayayım dedim kendi kendime. Ancak benimki farklıydı. Tıpkı her zamanki delice fikirlerim gibi...

İşte bu yüzden yarım yamalak bilgim ile tereddüt etmeden atıldım. Biraz internet konusunda sıkıntı yaşıyor olsak da varsın olsun. Seyir zevkinizi doyurabilecek şeyler yapabilir miyim bilmiyorum. Ancak çömez halimle bu kadar diyeyim. :)
Sizi öncelikle proje hakkında bilgilendirmek isterim.

Karakterimizi açarak yola koyulduk. İlk iş tabi kaydımızı tamamlamak, kıyametle tanışmak ve etrafa gözümüzü alıştırmaktı. Akabinde tekrar gözümüzü açtığımız anda karşımıza dikilen Agah Bey'in yanına giderek 'Salgın Hastalık [1]' görevini aldık. Görevin kolayca üstesinden geldik.

Resim

Sonrasında cebimize harçlık yapmamız için Agah Bey Amca bizi Bankacı'ya yolladı. Meteor'un dahi yıkamadığı bankaya... Bankacı bizi elini başına götürerek selamladı. Ağırca başımızı öne eğdik. 'Agah Bey...' demeye kalmadan bir deste parayı sıkıştırdı elimize. Yalnız garip bir şey geldi başımıza. :thinking:

Resim

Ardından deinlzerin kralı İdris Bey'in yanına gittik. Hamsisi, levreği meşhurmuş bu adamın. "Uşağum, hoş çeldun" dedi o tatlı şivesiyle. Bir derdi olup olmadığını sorduğumuzda ise "Ha şu çertençelelerle başum beladadur." dedi. Biz de bunu bir vazife belleyerek köprünün aşağısındaki keretenkelelerin kökünü kazıdık.

Resim

Çarşı esnafı ile de tanışmış olduk, Agah Bey sağ olsun! İşinin üstatları bu adamlar oldukça sıhhat sahibi,
eli hızlıydı. Kimse onların üstüne çıkamazdı. Terzi Fahri Bey'den başlayarak; Demirci Rüstem, Aktar Şevket ve Necmi Bey'in yanlarına uğrayarak kendimizi takdim ettik.

Resim

Çarşı'dan esenle gülümseyerek ayrıldığımızda ise, sancak nöbetindeki Ali Ağabey'imizin yüzü kaygılı görünüyordu. Her ne kadar maske takıyor olsa da, o buğulu camların altındaki gözler bu gerçeği gizleyemiyordu. Yanına yaklaşıp bir "Hayrola?" dediğimizde "Anam... İlaçlarını aksatmamalı kardeşim dedi. Buradan da ayrılamam ki!" diyordu endişeyle. Biz ise göğsümüzü hafif kabartarak bu işe gönüllü olmayı istedik ve Banka'ya doğru yola koyulduk.

Resim

Halime Teyze ile de tanışmıştık. Sadece onunla değil, onun anne sevgisini de tanıdık. Daima bizimle ilgilenip, karnımızı doyurmaya çalışan, üşüyeceğimizi düşünüp bize kazak ve bere örmeyi düşünen o kadın. Onun da bir sıkıntısı varmış. Göğsünün içerisindeki kalp, bu tedirginlikten ötürü hızla çarpıyormuş. Savaş adında bir genç varmış Çınaraltına doğru giderken. Komşusunun oğluymuş. Yani Tevriye Hanım'ın. O ölünce, Halime Teyze büyütmüş Savaş'ı. Ona bir bak hele oğlum diyordu gözlerini kısarak. Kıramayacağınız cinsten bakışlardır bunlar. Eh, tabi biz de kıramadık. Koyulduk yola ve bulduk Savaş'ı. Meğer savaşçı olmak istiyormuş ama daha seçimler başlamamış.

Resim

Gün sonuna doğru ise, Agah Bey Amca'ya tekrar uğrayarak etraftaki tehlikeler hakkında malumat aldık.
Salgın Hastalık dedikleri şey hala devam edermiş. İri Fareler sebep olurmuş bunlara. Bunun sonucunda biz de kafamızı olumlu anlamda hafifçe eğerek avludan ayrıldık ve tramvay yolu üzerindeki İri Fareleri öldürerek günümüzü bitirdik.

Resim

Tüm bu yaptıklarımızı aşağıdaki videodan daha detaylıca izleyebilirsiniz.

Bugünlük böylece bitmiş oldu efenim. Esen kalmanız dileğiyle, selametle!
Resim
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Yolun açık olsun. :')
kedi