Retaliation-YollugTigin-IıIıIYaMaNIıIıI Günlüğü

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Re: Retaliation-YollugTigin-IıIıIYaMaNIıIıI Günlüğü

Mesaj gönderen Retaliation »

Resim

Merhabalar;

Güzel bir etkinliğin ilk gününden merhabalar. Geçen Ekim veya Kasım'dan beri iple çektiğim etkinliğin sıcak bir Ağustos ayına gelmesi beni hoşnut etti. Bu ay bakalım neler çıkaracağız? Acaba bir seneyi aşkın zamandan sonra 'Kıyamet Yazarı' unvanını alarak bir üçleme yapabilecek miyiz? Allah Kerim Reta Bey'im diyelim ve size Cumartesi ve Pazar'ın ortak yaşananları anlatmaya geçeyim.

Çare Hastanesi'nin koridorlarından soğukkanlılıkla geçerek ilerlemeye koyulduk. Gece saat bir, herkesin aklı yaptığımız baskında ve umut ederek alacağı nadide eşyalarda. Asistanlar "Yabancı var!" diyerek feryat figan ederken bir savaşçının onun suratına doğrulttuğu silahla çenesi kapanıyor. Ölmüyor ama ebedi suskunluğa kavuşuyor. GGS, yani Gizit Gizli Servisi olarak bilinen bu illeti durdurmanın yolu, GGS şefi Yüce Komiser rumuzlu fare adamı öldürmekten geçiyor. Biz de tüm sorumluluğu üstümüze alarak başlıyoruz hunharca saldırmaya. Bahtımız bu sıra açık desem kapanır zira gece yine Anu pantolon alarak "Küfredersem sus yerim, küfredersem sus yerim..." diye sayıklanıp dururken ardına gelen kesimlerde iki Kara Barut alarak sayıyı dörde çıkartıyoruz.

Resim
*
Resim

Sabah güneş açıp Karaköy semalarında yeni gün başladığında tarihi kişilikten ismini esinlenen YollugTigin uzun zaman sonra uykusundan uyanıyor. İpi una serdi sereceği kadar, mabat daha da büyümeden harekete geçmeli diyerek kendisine Topkapı'nın en nezih esnaflarından bir 'tecrübe arttırıcı' alıyor ve Fanatiklerle mübadeleye başlıyoruz. Bunu işiten Hasan dostum "Dostlar başına" diyerek veriyor elindeki en güzel tılsımları ve tecrübelenmem konusunda bana yardımcı oluyor.

Resim

Sonra kendisi ile hoş muhabbet sohbet edip bir yandan kan akıtırken ikimizin de görevleri geliyor söze. Ortak görevimiz direnç ama benim ekstra görevim Tırpancı. İki kudretli savaşçı sağ yumruğumuz havada, kafamız arşa karşı odaklanıyor ve koşuyoruz dörtnala. Sonrasında GBZ arkasında haklamaya başlıyoruz tüy yumaklarını.

Resim
*
Resim

Öyle hamlaşmışım ki elimi kaldıramaz olmuşum. Fanatiklerin demir sopası kafamı yarıyor, akan taze sıcak kan kulağımı çevreleyerek boynuma doğru akıyor. Ölmemeye çalışıyorum ancak aslında şu günlerde ölme fikri zihnimi ele geçirmiş durumda. Kerime'yi düşünmeliyim diye kendimi avutuyorum. Biçareler zan altında yaşıyor. Aldığım darbe ile sersem gibiyim ama nara atarak kendime geliyorum. Savaştan galip çıksam da bu işin böyle olmayacağını, yeni model silah ve zırha terfi etmemiz gerektiğini anlayarak reçetelerde istenen Painiteleri toplamaya koyuluyorum ve bu esnada Hasan'a çıkan Painite'yi olur fiyatından alıyorum.

Resim

Fanatiklere gazap kusarken topladığım ganimetler arasında yer alan bir şifacı kolyesine bir şifacı talip oluyor. Bulunduğum konumu açıkça beyan ediyorum ve çok geçmeden ufuktan bir ruh kalkanı sesi işitiliyor. Gelen o ve başarılı ticaret yapıyoruz. Hayrını görmesini temenni ediyorum.

Resim

Elime aldığım yeşil renkli sarraf taşı Painite'ye bakıyorum. Painite... Yeşil yeşil ne güzel parlıyor! Üretilecek reçeteye bakıyorum ve Borik Asit istiyor. Borik Asidi araştırıyorum ve tane başı 3 Painite istediğini görüyorum. Cebimizde daha ne kadar akrep taşıyacağız diyerek kendime kızıyor ve bir alıcı ile anlaşarak 5 tane daha alıyorum.

Resim
*
Resim

Bileğimiz güçlü olacağı kadar vücudumuz da dirençli olmalı diye düşlüyorum. Aklıma Gaffar geliyor, rahmetliyi b.k yere öldürmüştük. O günden sonra zaten kıçı başı dağıttık. Bizi gören ahali deli diyerek yanımızdan uzaklaşıyor. Mevlam yardım et! Çare diyorum kendime, çare ölümle yüzleşmek! Ancak bilinçli ölmek bir aptallık ben bir neferim ve kahramanca can vermeliyim. Bu yüzden loncadaşım Bilal'den Redaktör Terasa kolye satın almayı cazip buluyorum.

Resim

Tırpancılardan sonra Sis'in emriyle yok etmem gereken GBZ kısaltmalı makinenin devrelerini yakmak için toparlanıyoruz. Ekip arkadaşlarım o kadar profesyonel ki, bana pek bir şey kalmadan alaşağı etmeye başlıyorlar. GBM-X geliyor aklıma. "Dirençleri sıfırlar, dirençleri sıfırla..." Sonrasında bir reçete ayaklarımızın altında.

Resim

GBZ öldüğünde, pilot fare adamın boynuna kazınmış Ateş ismiyle aklımızda bir şeyler canlanmaya başlıyor ama ne? Düşünemiyorum, başım ağrıyor, kafam iyice dumanlı iyisi Sis'e gitmek ve müjdeli haberi vermek. Haberi alınca bir çocuk gibi seviniyor. Elimi sıkıyor ve bir paket iliştiriyor. İçinde bir ceket var. Görünce tebessüm oluşuyor yüzümde. İyi diyorum, ceket masrafından kurtulduk.

Resim

Gün sonunda loncadaş Fatih'in fellik fellik Kara Barut arayışına şahit alıyorum. Gene yüzümde bir tebessüm. Dur hele diyorum, bizim Reta kardeşte olması lazım. Koşarak Reta'ya haber ediyoruz ve çıkageliyor. Elimizdeki dört Kara Barutu da Fatih'e vererek üretimine katkıda bulunuyoruz.

Resim

Bugünlük de böylece bitmiş oldu. Esen kalmanız dileğiyle, selametle!
Resim
Kullanıcı avatarı
FiratCakiroglu
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders Of Anatolia
İletişim:

Mesaj gönderen FiratCakiroglu »

Retaliation yazdı: 06 Ağu 2018 20:00 Sonra kendisi ile hoş muhabbet sohbet edip bir yandan kan akıtırken ikimizin de görevleri geliyor söze. Ortak görevimiz direnç ama benim ekstra görevim Tırpancı. İki kudretli savaşçı sağ yumruğumuz havada, kafamız arşa karşı odaklanıyor ve koşuyoruz dörtnala. Sonrasında GBZ arkasında haklamaya başlıyoruz tüy yumaklarını.
Resim
ıTANRIKUTLUGı yazdı:Ben çekiyorum sen durdurma at ':)
Bu günlük, bu forumun en güzeli değilse ben de bir şey bilmiyorum Furkan.Her etkinlikte olduğu gibi 1.liğe oynayacağından şüphem yok.Şans seninle olsun. :relaxed:
Göster
Resim
Resim
Resim
Resim
ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Lonca: Gizit

Mesaj gönderen Plafect00 »

Reta Bey, Aman diyeyim ateşe fazla yaklaşmayın. Her an bir yerlerinizden barut dökülebilir. Bu ne bal yahu? Bahtsız Bedevi Reta evi terk etti sanırım.
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

FiratCakiroglu yazdı: 06 Ağu 2018 20:23
Retaliation yazdı: 06 Ağu 2018 20:00 Sonra kendisi ile hoş muhabbet sohbet edip bir yandan kan akıtırken ikimizin de görevleri geliyor söze. Ortak görevimiz direnç ama benim ekstra görevim Tırpancı. İki kudretli savaşçı sağ yumruğumuz havada, kafamız arşa karşı odaklanıyor ve koşuyoruz dörtnala. Sonrasında GBZ arkasında haklamaya başlıyoruz tüy yumaklarını.
Resim
ıTANRIKUTLUGı yazdı:Ben çekiyorum sen durdurma at ':)
Bu günlük, bu forumun en güzeli değilse ben de bir şey bilmiyorum Furkan.Her etkinlikte olduğu gibi 1.liğe oynayacağından şüphem yok.Şans seninle olsun. :relaxed:
Eyvallah başkan, benim de senin dereceye gireceğinden şüphem yok. :)
Plafect00 yazdı: 06 Ağu 2018 22:00 Reta Bey, Aman diyeyim ateşe fazla yaklaşmayın. Her an bir yerlerinizden barut dökülebilir. Bu ne bal yahu? Bahtsız Bedevi Reta evi terk etti sanırım.
Reta bazen beyefendi bazen asabi oluyor. Vallahi beni bile korkutuyor. Bahtı açılması falan subuhanallah, ibretlik!
Resim
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

İlk kez gördüm, beğeniyorum o zaman?
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Plafect00 yazdı: 07 Ağu 2018 08:09 İlk kez gördüm, beğeniyorum o zaman?
Lütfen. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Resim

Merhabalar;

Gün aydınlanıyor ve kara göğün yerle iç içe girdiği Karaköy'e güneş doğuyor. Yataktan apar topar kalkıyorum. Şu sıralar 6.5 saat uyumaya alıştım. Normal bir insanın uyuması gerektiğinden daha az bir zaman. Dünkü savaştan sonra kaslarımda ağrılar seziyorum ama işleyen demir paslanmak zorunda. Elime ganimet torbalarından düşmüş tomruk yaran palasını alıyorum. Üzeri tüy yumağı kaplı. Derin'den aldığım bir gazlı bezle üzerini temizliyorum. Tomruk yaranda kendi yansımamı görünce gururlu bir tebessüm oluşuyor suratımda. Buruk ama can alıcı...
Hız kesmeden can almak istiyorum, en az kendi canımı almalarını istediğim kadar. Sahil kesimi yine hareketli. Deniz öfkeyle damalı taşı dövüyor, gelgit olan su karaya doğru hafif sızıyordu. Beni gören Fanatik müsveddeleri üzerime hamlelerini gerçekleştiriyor. Lakin bu sefer daha da alışmış durumdayım, yalnızca ağrılarım var. 200 kadarını tepelediğimi anımsıyorum çünkü bir tecrübe almak için 4-5 tanesini kesmem gerekiyor. Günü yine kanlı geçiriyoruz...

Resim

Sonrasında aklıma ticaret fikri geliyor. Loncadaşımız Sami Ağabey'in yakasına yapışıyorum sırf bir yüzük için. Allah razı olsun üreteceğim şeyde emeği büyüktür. Bana güzel bir indirim yaparak yüzük ve Ganoderma temin ediyor. Sırasıyla reçetede istenen malzemeleri silahdaşlarımdan temin etmeye devam ediyorum. Hammadelerini temin ettiğim materyalleri bir araya getirerek, Sami Ağabey sağ olsun, bir Borik Asit üretiyoruz.

Resim

Acaba Reta ne yaptı diyoruz. Kendileri aylardır kendini bir sınava hazırlıyor ve sınav için vakit beklenmedik bir anda geliyor. 6 aydır Hakir denilen fare adamın peşinde. Haberi alınca Banka'da beliriyor. Elinde gemi küreği bozması bir asa, üzerinde ise kendisini bilim kurgu çizgi romanlarındaki karakterler gibi kıyafetlerle gruba yaklaşıyor. Her şey hazır, hareket vakti!
Hakir hala propagandasını sürdürüyor ve "Küstah Neferler, gelin buraya, bekliyorum!" diyor. Gördüğümüz en hayalı fare adam oluyor kendisi. Yiğit adam bulmak zordur. Kıyamette herkes -genelde korkaklar- akıllı davranın çok yaşadığını savunurlar. Ancak aklımda 1923'den kalma bir şiir var. Bir şairin zamanında yapılan Nobel Edebiyat Ödülü almış bir şiiri. Neydi diye hatırlamaya çalışıyorum, belli bir kısmı çok hoşuma gidiyor ve günümüzü tarif ediyor. S...r et, savaş başlıyor! Hakir her şeyiyle gerçek bir general. Tüm kozlarını ortaya koyuyor, Gustav topunu kendi koordinatlarına dahi yönlendiriyor ama ölüm artık onun için kaçınılmaz bir son oluyor.
Etrafta bir sessizlik beliriyor ve sağdan soldan Teşkilat adamları beliriyor. Hakir bu esnada benden su istiyor. Gözleriyle yerdeki bir matarayı gösteriyor. Mataraya eğilerek bakıyorum. Tekmeleyerek onu Hakir'e fırlatıyorum. Beceriksizce kavradığı matarayı beceriksizce ağzına döküyor. Gözleri ufukta ve sonra... Sonra donakalıyor. O gün 'Grimsi Pembe' ölüyor. Teşkilat neferleri sevinçli. Benim ağzımdan ise küfür kıyamet hat safhada.
"Gereksiz muharebe yapma" ve "Sayıları çok üstün" gibi sözler zihnimde telmih ediliyor. Bunlar diyorum, o telsizdeki ajanlar. S....r, gene Teşkilat'ın tongasına basıyoruz.

Resim

Rahmetli'den arta kalan ise bir reçete ve değerli bir materyal olan Mikroçip oluyor. 'Grimsi Pembe' bize bir de asa veriyor ama şaheser değil. İşimi görebilecek güçte güzel bir asa. Yanına yaklaşıyorum ve ufka bakan göz kapaklarını kapıyorum. Gaffar ve Kenan'dan sonra ilk kez bir düşmanıma saygı duyuyorum ve ilk kez bir farenin ölümünde saygıyla eğiliyorum. Tüylü suratına elimi götürüyorum ve göz kapaklarını kapatıyorum. Bu esnada dizeler aklıma geliyor, şiirin dizeleri.

Dönen ve dönen genişleyen dairede
Şahin şahinciyi duyamaz;
Herşey dağılır, merkez tutamaz;
Yalnız anarşi salınır dünyanın üzerine,
Kanla-kararmış akıntı serbest bırakılır, ve heryerde
Suçsuzluğun töreni boğulur;
En iyinin eksiktir inancı, en kötüsü
Ateşli şiddetle doluyken.

Resim

Bir başka hatıratta görüşmek dileğiyle, hoşçakalın.
Resim
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Üslubun çok hoşuma gidiyor Furkan. Bu “edebi” bir günlük. Belki de tek edebi kıyamet günlüğü. Ayrıca tuhaf şekilde günlüğünü Haluk Bilginer’in sesini duyarak okuyorum.
ERG

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
xANARCHYx
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen xANARCHYx »

Merhaba ;

Kaleminin güçlü olması dileğiyle :blush: Kıyamet Günlüklerinde böyle bir rakibim olduğu için mutluyum. Başarılar.
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Plafect00 yazdı: 07 Ağu 2018 19:36 Üslubun çok hoşuma gidiyor Furkan. Bu “edebi” bir günlük. Belki de tek edebi kıyamet günlüğü. Ayrıca tuhaf şekilde günlüğünü Haluk Bilginer’in sesini duyarak okuyorum.
Teşekkür ederim Muhammed... Ajan D de olabilir? Bazen ben de sesli okurken kalın tonu tercih ediyorum. Hoşuma gidiyor. :)
xANARCHYx yazdı: 07 Ağu 2018 20:53 Merhaba ;

Kaleminin güçlü olması dileğiyle :blush: Kıyamet Günlüklerinde böyle bir rakibim olduğu için mutluyum. Başarılar.
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Size de başarılar. :)
Resim