OoNİKOLAxTESLAoO Günlüğü [ IıMABELııMATİZıI ] [ IıFOLLOWıIıMEıI ]

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
AhiEvran
Sancak Beyi
Sancak Beyi
Sunucu: Anka
Lonca: Free

Re: OoNİKOLAxTESLAoO Günlüğü [ IıFOLLOWıIıMEıI ]

Mesaj gönderen AhiEvran »

Çok geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda eski sağlıklarını'na kavuşurlar.
İstanbul Kıyamet Vakti İletişim/Destek Formu İçin Tıkla!

Doğru Ceza İtiraz Formu Nasıl Doldurulur Tıkla.!

Forum Kanalındaki Faydalı Konular

İstanbul Kıyamet Vakti'nden Haberdar Olun!
Resim Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
Seven
Fareli Köyün Kavalcısı
Fareli Köyün Kavalcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: JANDARMA
Konum: KAYSERİ & ESKİŞEHİR ### ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ############################## HALKLA İLİŞKİLER

Mesaj gönderen Seven »

AhiEvran yazdı: 27 Ağu 2017 15:27 Çok geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda eski sağlıklarını'na kavuşurlar.
Amin. İyi dilekleriniz için teşekkürler.
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Seven
Fareli Köyün Kavalcısı
Fareli Köyün Kavalcısı
Konum: KAYSERİ & ESKİŞEHİR ### ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ############################## HALKLA İLİŞKİLER

Mesaj gönderen Seven »

YAVUZ SULTAN SELİM'in yazmış olduğu bir 4 lük

Merdüm-i dideme bilmem ne füsûn etti felek
Giryemi kıldı hûn eşkimi füzûn etti felek
Şîrler pençe-i kahrımdan olurken lerzân
Beni bir gözleri âhûya zebûn etti felek”

YAVUZ SULTAN SELİM

(Bilmem ki gözlerime felek nasıl bir büyü yaptı
Gözümü kan içinde bıraktı, aşkımı artırdı
Benim pençemin (gücümün) korkusundan
aslanlar (bile) titrerken
Felek beni bir ahu gözlüye esir etti.)

HİKAYESİ:
Celâdet ve adaletin timsâli Yavuz Sultan Selim (rahmetullahi aleyh), Mısır Seferi’nden sonra fethettiği beldede adâlet ve otoriteyi tesis için, bir süre kalmak ister. Bunun için hazırlıklar yapılır ve padişahın otağ-ı hümâyunu kurulur. Sultanın çadırını temizlemekle vazifeli kadınlardan biri, akşamları çadıra dönen Yavuz’u o gün ilk defa yakından görür ve o andan sonra onun sevgisiyle yanmaya başlar. Zamanla bu sevgi, bir sevdâ olur Mısırlı kadının yüreğinde. O, düştüğü derdin çaresizliğini bilir; fakat bununla birlikte çâre aramaktan geri durmaz.

Bir cuma günü Koca Yavuz çadırdan çıktıktan sonra bir tanıdığına yazdırdığı kâğıdı, sultanın yastığının yanına iliştiriverir. Kâğıtta; ‘Derdi olan neylesin?’ yazmaktadır. Sultan, gece istirahatına çekildiğinde yastığının yanında bulduğu kâğıtta yazılı bu ümitsiz cümleye, bir karşılık yazıp yastığının altına bırakır. Kadıncağız sabah, ‘Acaba sultan cevap yazdı mı?’ heyecanıyla -belki de biraz ümitle- yastığın altına bakar ve kâğıdının arkasına bir şeyler yazılmış olduğunu görür. Sırdaşına okuttuğu bu notta, ‘Derdi olan söylesin!’ yazmaktadır. Kadıncağız en azından derdini anlatabileceği düşüncesiyle biraz da olsa sevinir, ümitlenir bu cümleyle. Fakat padişahın celâdeti onu korkutmaktadır. ‘Şîrlerin pençe-i kahrında lerzân olduğu’ Koca Yavuz’a böyle bir şey söylemek kolay mıdır?!.. Bu defa kadın, ‘Korkuyorsa neylesin?’ yazılı bir kâğıt bırakır sultanın yastığının altına ve ertesi günü sabırsızlıkla bekler. Ertesi sabah yine yastığın altına heyecanla bakar; sultanın kaleminden çıkan, ‘Hiç korkmasın, söylesin!’ yazısını görünce kadının ümidi biraz daha artmıştır. Hiç olmazsa kendini yakıp kavuran derdini söyleyecek, kabul görmese de, derdinden bir nebze olsun kurtulacaktır. Kadıncağız bütün cesaretini toplayıp akşam sultanın gelme vaktinde çadırın girişinde bekler. Birazdan Koca Yavuz, bütün haşmetiyle görünür; hâlinden, duruşundan kadının kendisine bir şeyler söylemek istediğini fark eder: ‘Söyle!’ der kadına. Edeble el-pençe duran kadın titremeye başlar ve dizlerinin bağı çözülür. Padişah gür sesiyle ikinci defa ‘Söyle!’ deyince, kadın, heyecanından sadece; ‘Efendim!’ der ve gerisini getiremez; Koca Sultan’ın celâdetinden duyduğu heyecanla yere yığılır ve ruhunu oracıkta Rabb’ine teslim eder. Herkesi bir telâş ve heyecan sarsa da, gözler Koca Yavuz’dadır. Meseleyi günlerdir hisseden Yavuz’un bu tablo karşısında yüreği yanar, gözleri dolar ve şöyle der: ‘Hakîkî âşık odur ki, sevdiği uğruna kalbi dursun!”
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
mahmutcaan
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen mahmutcaan »

Seven yazdı: 20 Ağu 2017 22:35 Sevgili günlüğüm ve değerli takipçi dostlarım;

Uzun zamandır günlüğüm kitli kaldı. Sebebi oyun içinde aynı olayları paylaşmak. Resim çekmek yüklemek biraz uğraştırıcı gelmeye başladı.

Malum üniversitemin açılmasına 1 ay kaldı.

Bugün 15:30 da bir kaza haberi aldım. Ben bizim markette müşterilerle ilgileniyordum abim ve babamda malum bayram yaklaşıyor. Kurbanlık fiyat araştırması yapmaya gitmişlerdi. Dönüş yolunda araba motorsikleti görmediğini dile getirmiş.

Kamu spotu olarak motorsiklet kullananları lütfen görün.

Çok şükür can kaybımız olmadı ama sonuçta sargılı bir şekilde yatıyorlar. Bunada çok şükür diyelim.

Motora gelirsek artık yok kazadan sonra perte çıktı.

Bu arada bu olaydan sonra oyuna girmem imkansız gibi görünüyor. 1 aylık süreyide sanırım markette geçireceğim. Birde iş davalarımız var. Bakalım kısmet herşey Allahtan. Herşeyin hayırlısı olsun.
Geçmiş olsun abi
Kullanıcı avatarı
Seven
Fareli Köyün Kavalcısı
Fareli Köyün Kavalcısı

Mesaj gönderen Seven »

mahmutcaan yazdı: 29 Ağu 2017 01:15
Göster
Seven yazdı: 20 Ağu 2017 22:35 Sevgili günlüğüm ve değerli takipçi dostlarım;

Uzun zamandır günlüğüm kitli kaldı. Sebebi oyun içinde aynı olayları paylaşmak. Resim çekmek yüklemek biraz uğraştırıcı gelmeye başladı.

Malum üniversitemin açılmasına 1 ay kaldı.

Bugün 15:30 da bir kaza haberi aldım. Ben bizim markette müşterilerle ilgileniyordum abim ve babamda malum bayram yaklaşıyor. Kurbanlık fiyat araştırması yapmaya gitmişlerdi. Dönüş yolunda araba motorsikleti görmediğini dile getirmiş.

Kamu spotu olarak motorsiklet kullananları lütfen görün.

Çok şükür can kaybımız olmadı ama sonuçta sargılı bir şekilde yatıyorlar. Bunada çok şükür diyelim.

Motora gelirsek artık yok kazadan sonra perte çıktı.

Bu arada bu olaydan sonra oyuna girmem imkansız gibi görünüyor. 1 aylık süreyide sanırım markette geçireceğim. Birde iş davalarımız var. Bakalım kısmet herşey Allahtan. Herşeyin hayırlısı olsun.
Geçmiş olsun abi
Sağolasın.
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Seven
Fareli Köyün Kavalcısı
Fareli Köyün Kavalcısı

Mesaj gönderen Seven »

Sevgili günlüğüm ve değerli takipçi dostlarım;

Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim...

Resim
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
92Gner
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Merkez Tehlike

Mesaj gönderen 92Gner »

Hayırlı bayramlar sizede :grinning:
Kullanıcı avatarı
Seven
Fareli Köyün Kavalcısı
Fareli Köyün Kavalcısı

Mesaj gönderen Seven »

92Gner yazdı: 02 Eyl 2017 00:56 Hayırlı bayramlar sizede :grinning:
Teşekkürler
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Seven
Fareli Köyün Kavalcısı
Fareli Köyün Kavalcısı

Mesaj gönderen Seven »

Çok şükür bugün geç saatte olsa oyuna girdim. Oyun yağ gibi akıyor kasma donma yok valla 2 hafta önce oynanmaz haldeydi yada bana değişikmiş gibi geliyor. :') :')

Bugün az bir vakit geçirmiş olsam da holde akrepten ufakta olsa bir hediye aldım. Daha sonra Mısır Çarşısında ihtiyacı olanlarla Kenana girdik. Slotlarda az bir hız artışı var ama tek y2 ile üstesinden gelebildim. :') Gruptaki arkadaşların sabrı için teşekkürler.

Resim
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Seven
Fareli Köyün Kavalcısı
Fareli Köyün Kavalcısı

Re: OoNİKOLAxTESLAoO Günlüğü [ IıMABELııMATİZıI ] [ IıFOLLOWıIıMEıI ]

Mesaj gönderen Seven »

Resim
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim