Antares'in Günlüğü [Teşkilat]

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
Renah
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Teşkilat

Antares'in Günlüğü [Teşkilat]

Mesaj gönderen Renah »

Karakter Adı: Antares
Tarih: 26.10.2013

Öncelikle, daha karakterimi açtığım andan itibaren bu konuyu açmak isterdim ama maalesef etkinliği geç keşfettim. Biraz kendimden bahsetmek gerekirse, adım Kaan ve 2007 yılında oyuna başlamış ve oyunda geçirdiği tüm vakti Teşkilat sunucusundaki büyücü karakteri AnTaReS(eski ismi ile Renah)'e harcamış, 19 yaşında, Ankaralı ve Ankara'da hukuk okuyan biriyim. Yaklaşık 1,5-2 sene önce kişisel sebeplerden oyunu bırakmıştım ve bugünlerde oyunu özlediğimi fark edip tekrar kurduğumda, Charımı emanet ettiğim kişinin soyulduğunu gördüm. Bir zamanlar, teşkilatın +1800 fiziksel hasarı olan sayılı büyücülerindenken. Şimdi ise, oyuna sıfırdan başlıyorum ve adeta 2007 yılına dönüyorum. Henüz hiç kimseyi tanımayan, ve 5 parasız.

Sevgili günlüğüm, pek kimse ile iletişim kurmaya gerek duymadan 22 levele kadar kasmıştım. Bölgeden ve Klandan Kitabe görevime yardım etmesi için insanlardan rica ediyordum. Ayrıyetten 12 kişiye tek tek sorduktan ve hepsinden olumsuz cevap aldıktan sonra(Bazıları para karşılığı yapmayı bile teklif etti, bu tip insanlara asla taviz vermem ve hepsinin nankör olduğunu düşünürüm ki bilen bilir, zamanında örsün oradan philotheos görevi olan 'yalnız bir' kişi için 2 grup insan kaldırırdık). Bu yüzden umutsuzca labirentten çıkıp, bari maden toplayayım demişken aslında olumlu bir tepki gelmeyeceğine emin olmama rağmen sırf içim rahatlasın diye 13. kişiye sordum ve,
Resim

ULTRAS[Emin] bana yardım etmeyi kabul etmişti ve umursamayan, para isteyen diğer insanların da etkisiyle bir süre sanki bu olağandışı bir olaymış gibi garip bir şekilde sevindim. Kitabe görevimi, tek tek örümcekleri ve akrepleri kesen ULTRAS'ın peşinden giderek yaptıktan sonra, henüz görevi vermeden salon görevini düşünüyordum. Bu arada; ben sormadan, Emin salon görevlerimi yapmayı teklif etmişti bile. Emin'in güçlü büyücüsü sayesinde, kudretimi bile harcamadan ruh taşının yanında philotheos'un ölümünü bekledim. Ve,
Resim

Tekrar teşekkür edip, yanından ayrıldıktan sonra çoğu kişi değerini unutsa da, İlk şaheserime kavuşmuştum!

Resim

Her zaman başkalarının olamayacağını biliyordum, yeni arkadaşımı daha fazla rahatsız etmek istemeyecek kadar naif olmamdan de olsa gerek, zorlu görevlerden birisini tek başıma yapmaya karar verdim,

Resim

Bu sırada, sonradan eklenen 10 seviye kuralını hatırlayarak eski eşyalarımı ihtiyacı olan benden düşük levelli 2-3 büyücüye birer adet dağıttım

Resim

Bu sırada akrep görevlerini yaparken, Showmaster[Berkay] adlı cesur bir savaşçı ile tanıştım. Seviyelerimiz de neredeyse eşitti ve uzun yolumda sık sık karşılaşacağımızı düşünüyorum. Çok kırılgan bir yapısı olan büyücümün rahatlamasına ve yaratıklar ile teker teker ilgilenmesine olanak sağlayacak bir savaşcısı var. Kitabe'nin içindeki akrepler gibi çoklu hedeflerde, yüksek hasarım sayesinde görevlerimizi hızla yaparken, onun zırhının 5den fazla yaratıkla başa çıkması ve bana zaman kazandırması, oyunun yazısız kurallarından birisi olan Tank'lık terimini bana adeta tekrar hatırlattı. Bugünlük bu kadar günlüğüm. Sık sık yamayı düşünüyorum. Bu sırada, görevlerime yardım edebilecek, ya da 1-2 cümle bir şey konuşmak için bile olsa beni rahatsız edebilecek insanlara kapım hep açık. /f Antares yapmanız yeterli :)
En son HorrorStory tarafından 28 Eki 2013 00:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Sebep: Karakter Adı. Tarih Sunucu Başlıkları Eklenmiştir. Kırık resim linkleri düzenlenmiştir.
Kullanıcı avatarı
Renah
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Re: Antares'in Günlüğü [Teşkilat]

Mesaj gönderen Renah »

Tarih: 27.10.2013

Merhaba günlüğüm, bugün yorucu bir gündü. Çünkü kendi başıma yapamayacağım bir çok görevim vardı ve yardım bulmak şu sıralar biraz zor galiba. 30 level olmuştum ve eskiden kendi seviyemdeki yaratıklara 2 ya da 3 büyü atmam, onları öldürmem için yeterken meteor bölgesi denen yerde kritik gelmediği sürece yetmiyebiliyormuş, bu yüzden kendime fiziksel hasar artırıcı eşyalar aramaya başladım. Bu sırada, eskiden şaheseri olmadığı için alınmadığı sığınak bölgesine sık sık soktuğum ve yaşı benden küçük bir kardeşimi gördüm, aradığım eşyalardan birisini satıyordu ve beni hatırlayıp hatırlamadığını sorduktan sonra fiyatını sordum. Normalin üstünde bir fiyat sununca, yaptıklarımı hatırlayıp biraz gururum incindi. Tabii yardımsever arkadaşlarımız da yok değilmiş :)
Resim

1 saate yakın cevriye görevine yardım edecek birisini beklediğimden olsa gerek, artık bunalmış ve acıkmıştım ve bu iyi geldi. İyi ki varsın komutan :D

Resim

Nispeten daha kolay bir şekilde Dev Ana'yı kestik. Yardımlarından dolayı, işlerini bırakıp gelen arkadaşlarım SEKO ve AslanAkbey'e buradan tekrar teşekkürlerimi sunuyorum :)

Resim

Hep dediğim gibi; bana, ne şekilde olursa olsun yardım etmek isteyen, günlüğümde bulunmak için hatıra fotoğrafı çektirmek isteyecek ya da 1-2 cümle bir şey konuşmak için bile olsa beni rahatsız edebilecek insanlara kapım hep açık. /f Antares yapmanız yeterli :)
Kullanıcı avatarı
RavenoLL
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen RavenoLL »

Bir efsane küllerinden doğuyor
Kullanıcı avatarı
Renah
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen Renah »

Alışamadım, arkamda şifacın olmadan hala eksik hissediyorum kardeşim :)
Kullanıcı avatarı
ikvmerdoII
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen ikvmerdoII »

Devamını bekliyorum hiç sıkılmadan okuyor insan
Kullanıcı avatarı
Renah
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen Renah »

ikvmerdoII yazdı:Devamını bekliyorum hiç sıkılmadan okuyor insan

İlgin için teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
Renah
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen Renah »

Tarih: 28.10.2013

Bugün günüm daha çok ticaretle geçti günlük, biliyorsun bahsettim imkan kısıtlı ve bir yan karakterim ya da arkadaşlarımdan kalan bir miras yok maalesef :D
Sığınak bölgelerine girmek için, elektrik büyüsü hasarını artıran eşyalar gerektiğini öğrenince 'Azat' efsunlu eşyaları aramaya koyuldum. Şaheser halleri ile aralarında uçurumlar olduğu için, artık kimsenin kullanmadığı bu eşyalara benden başka kimsenin ihtiyacı olmasa gerek ki: Neredeyse bedavaya ya da doğrusu çok cuzi bir miktar para ödeyerek; yüzük, kolye, eldiven ve pantolonumu satın aldım.
Bu da yeni kolyemi alırken :)
Resim

Bu arada günlüğüm, gecenin bir vakti uykum kaçtı ve oyuna girdim( saat 4 suları). Önümde duran madene sağ tıkladım ve 'Elmas' yazısını gördüm. Toplaya basmadan önce oyundan çıktım ve, 29 ekim paketini yükledim. Böylece iki torba birden alabilecektim. Oyuna girip elması topladığımda ise, tek torba çıkmasına rağmen sonuç o an beni havalara uçurdu:

Resim

Bu çektiğim ilk değerli madendi günlüğüm bu yüzden, keşke ihtiyacım olmasa ve bu kadar para etmeseydi de satmak zorunda kalmasaydım :twisted: :twisted:

Kurt görevlerimi yapmıştım ve artık yavaş yavaş karakürke grup arıyordum, bu sırada LadyxBüyü beni durdurdu ve 'fevzi cevriye yüzük' ile 'Bilge kaan Cevriye(bayan) eldiven verdi. Bir anda, elime geçen bu eşyalara karşılık şaşkınlıkla sadece teşekkür edebildim.
Resim

Zorlu bir görev daha, Karakürk görevi. Grup bulmaya çalıştım ama başta kimse gelmedi. Yaklaşık 1 saat boyunca klan kanalından, insanlardan rica ettikten sonra işlerin böyle yürümeyeceğini anladım ve Karakürkün bıçak sırtı ceket verdiğini iddia ettim :twisted:
Sonunda Mertefendi,BLackone ve StingingSTROKES bana yardım etmeyi kabul ettiler ve meteor bölgesindeki son görevimi de yapmış oldum.
Resim

Bir an önce 40 seviye olup, kadim dostum 'Tesla Gözcüsü'nü yanıma almak için sabırsızlanıyorum 8-)
Kullanıcı avatarı
AslanAkbey
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Lonca: Anadolu Fırtınaları

Mesaj gönderen AslanAkbey »

Kurt alfa görevini her ne kadarda atmamiş olsanda hiç önemli deyil işim olmadıgı vakit veya bölgede olmadıgım zamanlar herkeze yardım için koşmuşumdur. Belki fazla itemim yok veya olanlarda mor oldugu için kimseye bişi veremiyorum elimden geldigi kadar herkeze yardıma koşarım oyun yardımlaştikca güzeldir...

AslanAkbey Keepaway ;)
αѕℓαηαквєу ∂єℓιχησвσ∂у кαуѕєяιℓιχѕσυℓ zєвαηιѕα кєєραωαу
Kullanıcı avatarı
Renah
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen Renah »

AslanAkbey yazdı:Kurt alfa görevini her ne kadarda atmamiş olsanda hiç önemli deyil işim olmadıgı vakit veya bölgede olmadıgım zamanlar herkese yardım için koşmuşumdur. Belki fazla itemim yok veya olanlarda mor oldugu için kimseye bişi veremiyorum elimden geldigi kadar herkeze yardıma koşarım oyun yardımlaştikca güzeldir...

AslanAkbey Keepaway ;)
her görevi maalesef atamıyorum kardeşim :) Günlük yazmak için oynamıyorum sonuçta, oynadığım için günlük yazıyorum :D yani akışına göre. Valla çok yardımcı oluyorsun, hakkını nasıl öderim bilmiyorum :)
Kullanıcı avatarı
AslanAkbey
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Lonca: Anadolu Fırtınaları

Mesaj gönderen AslanAkbey »

Renah yazdı:
AslanAkbey yazdı:Kurt alfa görevini her ne kadarda atmamiş olsanda hiç önemli deyil işim olmadıgı vakit veya bölgede olmadıgım zamanlar herkese yardım için koşmuşumdur. Belki fazla itemim yok veya olanlarda mor oldugu için kimseye bişi veremiyorum elimden geldigi kadar herkeze yardıma koşarım oyun yardımlaştikca güzeldir...

AslanAkbey Keepaway ;)
her görevi maalesef atamıyorum kardeşim :) Günlük yazmak için oynamıyorum sonuçta, oynadığım için günlük yazıyorum :D yani akışına göre. Valla çok yardımcı oluyorsun, hakkını nasıl öderim bilmiyorum :)
Elimizden geldigi kadar idare et :)
αѕℓαηαквєу ∂єℓιχησвσ∂у кαуѕєяιℓιχѕσυℓ zєвαηιѕα кєєραωαу