Battalgazibey'in Günlüğü-Eminönü

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Isthanbull
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Battalgazibey'in Günlüğü-Eminönü

Mesaj gönderen Isthanbull »

Karakter Adı: Battalgazibey
Tarih: 17.10.2013

Merhabalar, öncelikle kıyamet günlüğümün toza bürünmüş parşömenlerini bulup şuanda satırlarımı okuyan neferlere selam olsun. Kıyametin ardından gelen savaşa ilk adımlarımı atalı yıllar oldu. Bunamış zihnim o günleri hayal mayal hatırladığı için size basitçe kendimi tanıtıp günlüklerim hakkında bilgi vermeyi kendime öncelikli vazifem bilirim.
Ben Eminönü Sunucusu'nun Arz'ın Çocukları Klanı'ndan Battalgazibey. Kudretimi şifa bilgisine adamış olan bir neferim. Binlerce neferin günlükleri arasından benim hayatımı konu alan günlüğümü okumanızdaki ayırıcı etken yaşam tarzım ve karakteristik özelliklerimden başka hiçbir şey olmamalıdır.
Lafı fazla uzatmadan günlüğüme geçiyorum. 17 Ekim 2013 Tarihinde saat 13.00 sularında bağlantı kurup saat 01.00 sularında macerama ara verdiğim gününün özetidir...
İlk olarak her zaman yaptığım gibi oyuna girer girmez lonca listemi ve arkadaş listemi kontrol etmekle başladım işe. Aktif olan arkadaşlarımı selamlayıp bayramlarını kutladıktan sonra karakterimin ticaretsel,çanta ve kasa durumunu, klan parası ve para durumuna göz gezdirdikten sonra hasmımız olan Lodos Klanı'nın kalemizi bastıklarını gözlemledim.Savunma mücadelesi veren gruplarımızdan birine katılarak düşman klanı geri püskürtmeye ve kalemizde huzuru sağlamak amaçlı savaşmaya başladık takım ruhu ile. Nihayetinde dakikalar sonrasında huzur sağlanmış ve günlük hayat normal haline dönmüştü. Uzun zamandır giriş yapmadığım grup bölgesi olan Çemberlitaş'a Gaffar Bey için hazırlanan bir gruba dahil oldum. İksir ve eşyalarımın düzenini sağladıktan sonra şu sıralar artan Lodos baskınlarından birine denk geldik ve savaşarak grup bölgesinin girişine varmayı başarıp bölgeye bağlantıyı sağladık.
İçeri de Amatör ruhla çalışarak Profesyonel iş çıkartmayı hedeflemiştik ve bunu başardık!
Bazen bölgede saf dışı kaldım(İnternet Bağlantım Yüzünden :evil: ) ancak Gaffar Bey'in odasına kadar geldik ve tam amansız bir savaşa başlarken oyundan düştüm ve süremin geçmesi sebebiyle bölgeden atıldım. Moralimiz bozulsa da sağlık olmasını temenni ederek oyunumuza devam ettik. :twisted:
Savaşçı karakterime yapmış olduğum yeni balyoz üretiminin ardından aklıma bir de büyücü karakterime zırh üretme fikri girmeye başlamıştı. Kasama gidip materyal durumumu kontrol ettim ancak durum pek de iç açıcı değildi. Sonra incelemek üzere bu fikri rafa kaldırdım.(En azından ertesi sabaha :D )
Sonrasında grup bölgelerine girip çıkmak ve klan savaşlarında boy göstermek ile zaman çabucak geçmiş ve artık akşam olmuştu kıyametin kalbi İstanbul için. Uyku bastırmış ve gözlerim yorgun düşmüştü.
Battalgazibey''den sevgilerle bir daha ki günlük güncellememe kadar hoşçakalın... :arrow:

Not: Ekran Görüntüsü paylaşamadığım için özür dilerim günlüğümü gece saat 02.00 civarında yatağımın içinde uykuya hazırlanırken Notebook'umdan yazdığım için ekran görüntülerime erişim sağlayamadım AFFOLA... :ugeek:
Isthanbull
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Re: Battalgazibey'in Günlüğü-Eminönü

Not: Ekran Görüntüsü paylaşamadığım için özür dilerim günlüğümü gece saat 02.00 civarında yatağımın içinde uykuya hazırlanırken Notebook'umdan yazdığım için ekran görüntülerime erişim sağlayamadım AFFOLA... :ugeek:
Kullanıcı avatarı
byhMz
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Sancak
Klan: Arzın Çocukları
İletişim:

Mesaj gönderen byhMz »

Selam,

Gerçekten güzel olmuş kardeşim, fotoğraf eklersen daha iyi olacak devamını bekliyorum
Isthanbull
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Karakter Adı: Battalgazibey
Tarih: 18.10.2013

Merhaba,kıyametin açtığı yarıkların oluşturduğu derin vadiler arasına kurulmuş Arz'ın Çocukları Klan Kalesinde her zamanki gibi alışkanlığımı bozmadan işe arkadaş ve lonca listeme göz gezdirerek ve karakterimin gelen durumunu kontrol ederek başladım.Resim
Son günlerde artış gösteren Lodos Klan baskınları biraz durgunlaşmış ve Klanımız neferleri tarafından Klan Kalemiz çevresinde refah ortamı sağlanmıştı.Resim
Bu sakinlikten yararlanarak çevrede bir keşfe çıkarak her iki klanı da tedirgin eden Arz'ın derinliklerinden gelen düşmanlarımızın herhangi bir baskın hazırlığında olup olmadığı hakkında Teşkilat'a bilgi toplamaya karar verdik.
Resim
Seçkin neferlere görev çağrısı yaparak harekete geçtik!
Resim
Resim
Ölüm çığlıklarının ve kum fırtınalarının uğultuları arasında vadiden geçerken Lodos Klan neferlerinin bizlere pusu kurduğunu anlamamız geç oldu ve hazırlıksız yakalanmıştık.Resim
Kısa sürede bir strateji belirleyerek Klan Kalemize kaçmayı başardık.Yaklaşan Lodos Klan baskınını Klan Muhafızlarına ve neferlere bildirmeliydik.Resim
Haberi alan Klan Neferlerimiz bizimle eş zamanlı olarak karşı saldırıya geçti!
Resim
Takım arakadaşlarımın ölümleri üzerine ileri atılarak kendimi feda etmeye karar verdim!

Resim
Kafa kafaya verdiğim kadim dostumla birlikte olası yeni baskınlara karşı bir müddet nöbet tuttuk...
Resim
Klan neferlerimizin sayıca az olması klanımız için yeni neferler sağlamamız gerektiğini bizlerin zihnimize vazife olarak kazınmıştı.Resim
Resim
Resim
Resim
Aramıza yeni katılan neferimizi Teşkilat adına üzerinde çalıştığı gizli bir görev için Bab-ı Ali bölgesine götürmekle yükümlendirildik. Orada ne ile karşılaşacağını bilmeyen neferimize bu konu hakkında bilgi verdik.Resim
Bab-ı Ali'ye giriş yaptık.
Resim
Resim
Resim
Görev başarılı ile tamamlanmış ve Kıyamet Vaktinde verilen mücadeleler arasından bir kez daha başarı ile sıyrılmıştık.
Resim
Tozlu Parşömenlerin sırlarla dolu kapıları sizler için aralanıyor. Okumaya devam ediniz... :arrow: :ugeek:
Isthanbull
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Not: Günlük içerisinde yer alan görsel öğelerdeki konuşmalara dikkat edilmesi gerekmemektedir! Yazışmaların günlükte anlatılanlar ile pek bağlantısı yoktur. Günlük normal geyik diye tabir edilen yazışmalar yer almaktadır :twisted: :D .
Isthanbull
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Karakter: Battalgazibey
Tarih: 19.10.13

Kıyametin cesur neferleri selam olsun!
19 Ekim 2013 tarihinde saat 12.00(Gündüz) sularında bağlantı kurup saat 18.00 sularında macerama ara verdiğim günün özetidir...
Uzun süredir, kıyametin ardından gelen, Arzın derinliklerinden yeryüzüne yollarını bulmuş düşmanlara, Teşkilat'a baş kaldıran hainlere, yapılan saldırıların başındaki isimlere ve hasmımız olan Lodos Klan neferlerine karşı yapılan mücadelelerde, kudretini ve yeteneklerini şifa bilgisine yoğunlaştırmış olan bir şifacı olarak bugün kıyametin kalbinde kendi kaderimde büyük bir dönüm noktası oluşturduğuna inandığım bir değişiklik gerçekleştirdim.Kudretim artık asit ve zehrin dansını yöneten bir şifacıyı oluşturuyor!
Kıyamet halkında Arz'ın Çocukları bu haberi memnuniyetle karşılarkenResim
Lodos Klan neferleri bu haberi hiç de hoş karşılamamış olacaklar ki içinde bulunduğum Lodos Klanı'na karşı yapılan baskınlarda öfkelerini bana karşı dile getirdiler...Resim
Resim

Klan muhafızlarımızın aldığı istihbarata göre bugün Eminönü'nde yapılmış olan baskınlardan dolayı Lodos Klan neferleri karşı saldırı hazırlıklarına başlamışlar. Her zaman olduğu gibi stratejimizin ve gücümüzün kullanıldığı Er Meydanı'nda çarpışarak yeteneklerimizi geliştirmeyi, doğru kullanmayı öğrenerek kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Olası bir saldırıya karşı her daim hazır olacağız!Resim
Resim

Güç sizinle olsun Ey Kıyametin Tanıkları!
Resim
Kullanıcı avatarı
byhMz
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Sancak
Klan: Arzın Çocukları
İletişim:

Mesaj gönderen byhMz »

Günlükten çok hikaye tarzı gibi olmuş biraz ama yinede güzeldi eline sağlık devamını bekliyorum :)
Isthanbull
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Haklısınız biraz hikayet tarzı ancak bunun sebebi biraz farklı bir şey ortaya koymak yani zaten normal zamanda fantastik ve psikolojiye yönelik hikayeler ve yazılar oluşturuyorum burada da bu yeteneğimi yansıtıp gerçekten yaşadığım şeyleri sıradan bir üsluptan yansıtmaktansa hikaye tarzı bir üslupla yazmayı tercih ettim. Olumlu eleştiriniz için teşekkür ederim...
Kullanıcı avatarı
antinKUNTIN
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen antinKUNTIN »

Günlükçülerin çoğu arz yalnız :D Güzel bi günlük olmuş kardeş devamı da inş ilgi çekici olur böyle.
İyi miyim? Bu tamamen benim problemim.