Kıyamet Günlükleri'ne nasıl ekran görüntüsü eklenir?

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kilitli
Zifan
Game Master
Game Master
Mesajlar: 3348
Kayıt: 15 Nis 2010 19:47

Kıyamet Günlükleri'ne nasıl ekran görüntüsü eklenir?

Mesaj gönderen Zifan » 09 Eki 2013 15:54

Günlüğünüze ekran görüntüsü eklemek istiyor ancak nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki anlatımdan faydalanabilirsiniz.

Oyun içerisinde ekran görüntüsü alma.

Resim


[imgright]http://i.hizliresim.com/MLZkmM.png[/imgright]Ekran görüntüsü almak istediğinizde klavyenizde bulunan Print Screen (Prt Sc) tuşuna basmanız yeterlidir. Tuşa bastığınız anda ekran görüntüsü, oyunun kurulu olduğu dizine kaydolur.

Ekran görüntünüzü bulamıyorsanız aşağıdaki gizlenmiş içeriği inceleyebilirsiniz.
Gizlenmiş İçerikGöster
Oyunun kurulu olduğu dizinde ekran görüntüsünü bulma.


[imgleft]http://i.hizliresim.com/0mZyPo.jpg[/imgleft]Ekran görüntüsünü aldınız fakat nereye kaydolduğunu bulamadıysanız, oyunu çalıştırdığınız oyun kısayoluna sağ tıklayıp "Dosya Konumunu Aç" seçeneği ile oyunun kurulu olduğu dizine gidebilirsiniz. Alternatif olarak "Özellikler" seçeneği ile açılacak bölümde bulunan "Dosya Konumunu Aç" seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Ekran görüntüsünü masaüstüne kopyalama.


[imgleft]http://i.hizliresim.com/4bn0dJ.png[/imgleft]Şart değildir. Doğrudan dizinden de ilerideki adımları gerçekleştirebilirsiniz. Ekran görüntüsüne kolayca ulaşmanız için uygulamanız önerilir. Bulmuş olduğunuz ekran görüntüsüne sağ tıklayıp "Kopyala" seçeneğini seçerek, daha sonra ise masaüstünüzde boş bir yere sağ tıklayıp "Yapıştır" seçeneği ile masaüstünüze kopyalabilirsiniz.Ekran görüntülerini internete yükleme.[imgright]http://i.hizliresim.com/pBDgAz.png[/imgright]http://www.imgur.com internet sitesine giriş yapılır. (Farklı sağlayıcılar da kullanılabilir) "Computer" seçeneğini kullanarak, ekran görüntüsünü seçmeniz için açılan pencereden ekran görüntülerinizi seçebilir ve "Aç" seçeneğini kullanabilirsiniz.

Resim Resim


Seçilen ekran görüntülerini yükleme.

Resim

"Start Upload" seçeneği ile seçmiş olduğumuz ekran görüntülerinin yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Daha sonra yükleme işlemi başlayacak ve yükleme süresince beklenmelidir.

Resim


Yükleme işlemi tamamlandığında sağ taraftaki adres biçimlerinden "BBCode (message boards & forums)" bölümündeki adres kopyalanmalıdır. Kopyalanan bu adresi iletinizde herhangi bir yere ekleyebilirsiniz.

Resim


Birden fazla ekran görüntüsü yüklemişseniz eğer Prev - Next seçeneklerini kullanarak görüntüler arasında geçiş yapabilirsiniz.
Resim


[/color]

Kilitli

“Kıyamet Günlükleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir