RAAAj ve YASEMİN'in Günlüğü - EMİNÖNÜ

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
xANARCHYx
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Re: ANARCHY ve YASEMİN'in Günlüğü - EMİNÖNÜ

Mesaj gönderen xANARCHYx »

Cankurtarann yazdı: 20 Şub 2018 15:35 Başarılı ve güncel bir günlük . Eline , emeğine , kalemine sağlık O:-) .
Güzel yorumun için teşekkürler :relaxed:
Kullanıcı avatarı
xANARCHYx
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Merhaba YASEMİN ;

Bugün uzan zamandır yanına uğramayı unuttuğum Handan Hanım ‘ın yanına gitmeye karar verdim.
Resim
Durumlarının nasıl olduklarını ve yardıma ihtiyaçları varmı diye sormak istedim. Bana her zaman ki öğütünü vererek ‘’ Okumak lazım , çok okumak lazım ‘’ dedi. Önerebileceği yapıtlar olup olmadığını sordum kendisine ve beni Sahaf Necmi’ye gönderdi.
Resim
Birkaç kitap beğenip tekrardan sohbet için Handan Hanım ‘ın yanına koyuldum. Bazı şeyleri yola koyamadığımı acaba neler yapabilirim diye Handan Hanım ‘a sordum. Acaba ben mi başarısızdım yoksa eksik mi yapıyordum emin olmak istedim. Tabiki Handan Hanım her zaman ki gizemi ile bana ‘’ Gerçeği görmek çok zor değil , Eğerki doğru yerdeysen. ‘’ dedi.

Bende Handan Hanım ‘ ın dediği gibi gerçeği bulma yolunda kararlı adımlar atmaya başladım.
Resim
Burada bir ruh taşı olduğunu ve bana ışık tutacağını biliyordum. Buraya çok nadir uğrasamda benim için her zaman gizemle bir yer olmuştur. Zorlu yollar ve iskelet dolu yollardan ilerleyerek amacıma ulaşmaya biraz daha yaklaşmıştım.

Resim
Sonunda geçitten geçip , örümcek ve akreplerin arasındaydım. Biraz korkmuştum ama hemen koşarak yolun sonuna ilerledim. Etrafımı sarmışlardı. Fakat taştaki yazılardan ne öğrenebilirim diye devam ediyordum. Sonunda benim için önemli olan yazıyı görmüştüm.

Kaybetmekten korkmadığın zaman kazanabilirsin.

Önce cesaretinizi koruyun. Gerisi arkasından gelecektir.

Başarının büyüklüğünü inancınızın büyüklüğü belirler.
Göster
Dinlemek isterseniz güzel bir şarkı bırakıyorum :)
https://www.youtube.com/watch?v=H-GcBqW_Jt0
Kullanıcı avatarı
xANARCHYx
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Merhaba YASEMİN ;

Bugün kendimize bir hedef koyalım mı ? Sonuçta yeni bölgeler geliyor ve bir şeyler yapmamız gerekiyor. Bunun içinde biraz stok yapabiliriz mesela.
Adaya gidip biraz stok yapmanın zamanı gelmişti ve geçiyordu. Tazılar bizi rahatsız edecekti. Taşkanatlar ve onların lideri üstümüze sürüsüyle gelecekti.
Fakat bunlar bizi hedefimizden vazgeçirebilir mi ? HAYIR.
Bugün seninle bir anlaşma yapalım o zaman YASEMİN. İlk hedefimiz 5 gano ve 5 yonca olsun.
Hedeflerimizi sırayla yerine getirip kendimize verdiğimiz sözü tutalım.
Kimseye söyleme hedefimizi gerçekleştirirsek sana tiramüsü ısmarlıyacağım.

Hadi o zaman İLERİİİİİİİ
Resim
Bugün herhalde hedefime yaklaşamayacağım herhalde derken içimi az da olsa umut serpen sinek mantarını çektim.
Benim bir totemim vardır. Eğer bir yerden asıl madenin bir alt safı çıkarsa sonraki 1. ve ya 2. çekişimde saf çekerim.

Resim
Bir hırsla tekrardan adayı dolandım.
Etrafta yine bir şeyler bulamamıştım hedefime dair.
Tam ümidimi kesmiş iken sinek mantarı çektiğim madenin çıkmış olduğunu gördüm.
Hemen bi koşu çektim ve SÜPRİZZZZ.
Resim
Hedefimiz yolunda bir adım atmanın sevinciyle daha da bir hırsızlanmıştım.
Ama halen dört yapraklı yonca çekememiştim.
Bir koşu tepeye çıkıp oradaki madenleri çekmek için depar attım.
SÜPRİZZZZ.
Resim
Gano ve yonca hedefimi gerçekleştirmiştim.
Fakat bu her şeyin sonu muydu ?
Tabiki hayır stok için diğer madenlere yönelmem gerekiyor diye düşündüm.
Yasemin ilk önce arkadaşlarımıza hedefini söz verdiğimiz 5 gano 5 yoncayı gösterelim mi ?
Resim
YASEMİN şimdi hedefimiz ne olsun ?
Tamam bu sefer sen seç izin veriyorum.
Abanoz mu ? Pek değeri kalmadı şuan ama senin için bu hedefide yapabiliriz.
O zaman bunun hedefini yüksek tutalım o zaman 10 adet olsun mu ?
Peki hadi başlayalım o zaman.
Resim
Bu biraz daha hızlı oldu dimi YASEMİN ?
Hadi bu hedefimizinde fotosunu koyalım arkadaşlarımız için.
Resim
Sence sıradaki hedefimiz ne olsun YASEMİN ?
Titanyum mu ? Ama o çok zor YASEMİN.
Peki deneyelim ama 10 çok bunun için 5 yapalım tamam mı ?
Hadi bunada başlayalım.
Resim
Yorulduk ama değdi sanki dimi YASEMİN ?
Arkadaşlarımıza bu hedefimizide gösterelim.
Resim
Hadi gidelim sana verdiğim sözü tutayım. Sözümden dönmem biliyorsun.
Arkadaşlarımız bunu okurken bizde tatlı yogunluk ile çay eşliğinde tiramisu yiyelim.
Göster
Arkadaşlar bir kaç gündür atamıyordum herkesten özür diliyorum. Güzel bir şarkı bırakıp gidiyorum. https://www.youtube.com/watch?v=50QA4OsXcKc :blush:
StefanZweig
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Tılsım
Lonca: Satranç

Mesaj gönderen StefanZweig »

Takipteyim...
Resim
Uzaklaştınız iyice. Her şeyden çok uzaklaştınız.
Kullanıcı avatarı
xANARCHYx
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

StefanZweig yazdı: 25 Şub 2018 16:58 Takipteyim...
Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Cankurtarann »

Baya bereketli geçmiş dostum . O:-)
Kullanıcı avatarı
xANARCHYx
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Cankurtarann yazdı: 25 Şub 2018 20:44 Baya bereketli geçmiş dostum . O:-)
Biraz öyle oldu :)
Kullanıcı avatarı
xANARCHYx
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Merhaba YASEMİN ;

Bugünde diğer günler gibi hedef koymak yerine bütün madenlerin üstüne düşmeyi düşünüyorum. Hem kendimizi yormayız.
Hemde biraz şans yanımızda olursa farklı farklı güzel saf madenlerimiz olabilir.
Adanın her yerinde ayak izimiz oldu fakat saf bir madene denk gelemiyorduk.
Geçen gün şansımız yaver gitmişti sanırsam.
Bu olay beni üzmüştü biraz , o kadar tur atmama rağmen saf çıkmaması biraz da olsa hayal kırıklığına yol açıyor.
Tam umudumu kesmiş turlarımı sadece maden çekmek için atarken bir sürpriz oldu.
Resim
Bu olay biraz da olsa maden çekme hevesimi attırmıştı. Fakat değişen pek bir şey olmamış ve halen istediğim saf madenleri çekemiyordum.
Kimseye çaktırmıyorduk ama maden çekerken samimi olduğum benden yaşça büyük bir abi ile bütün adayı ikimiz çekiyorduk.
Belki bu yüzden kutsal güçler tarafından lanetlenmiş olabiliriz.
Biraz ilerledikten sonra ileride değerleneceğini düşündüğüm bir saf daha çekmeyi başarmıştım.
Resim
Bugünü saf çekemeden kapatıcaz sanırsam YASEMİN. Hedef koymamıştık fakat koysaydık başarısız olacaktık herhalde.
Bu heves kırıcı ve üzücü bir durum. Daha çok zamanımız var. Daha çok çalışıp bunu başarabiliriz.
Her zaman inançlı ve inatçı olmalıyız.
Kararlı adımlarla ilerler iken yine her zamanki güzelliği ile YONCA yüzümüzü güldürdü.
Resim
Uzun zaman sonra saf çektiğimiz için mutluyduk YASEMİN ile.
Fakat bunun bize yetmiyeceğini biliyorduk.
Bir süre şanssızlığımız devam ettikten sonra
O muhteşem YONCA tekrar çantamızdaydı.
Resim
Bugün biraz da olsa yüzümüzü güldürecek madenleri çektik YASEMİN.
Yarın tekrardan kaldığımız yerden.
Aynı hırs ve azimle devam edeceğiz.
SEVGİLER ve SAYGILAR
Göster
Bu çocuğa yeni Justin diyorlar dinlemenizi isterim :grinning: :grinning:
https://www.youtube.com/watch?v=CJTX2uj5ro8
Kullanıcı avatarı
xANARCHYx
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Merhaba YASEMİN ;

Bugün bir farklılık yapıp , aslında herkesin bildiği fakat yapmadığı ve ya uygulamadığı diyelim birkaç şeyi açıklayacağım.
Evet arkadaşlar hepimiz biliyoruz ki Tılsımlar oyundaki kolumuz kanadımız. Bir çok arkadaştan ‘’0 ‘ dan başladım nasıl tılsım üretebilirim ? ‘’ gibi sorular gördüm.

Çünkü m1 ve mt23 olmadan çok zor giriliyor çemberlitaşa. Birileri insafa gelirse eğer sadece m1 olanları alıyorlar. Yani her halükarda biz yeni başladığımız için şuan 0 tılsımız.
Evet bugün size azim ve hırs ile uygularsanız ve kendinize bir hedef koyarsanız birden fazla tıslımınız nasıl olur onu aklımın yettiğince anlatmaya çalışacağım.

HAYDİ BAŞLAYALIM.

Öncelikle her şeyi unutalım. En baştan başladığımızı varsayacağız.
Birinci olarak bize ana para gerekecek. Çünkü anlatacağım olayda maden ANA PLAN olacak.
Bu ana parayı nasıl bulacağız ? 1 levelden 49 levele kadar yaptığımız görevlere tarafımızca kazanılan.
Görev materyallar mevcut. Bunları ilk önce satıp kendi hedeflerimiz doğrultusunda bu parayı doğru yönde harcayacağız.
Görev itemlerinin materyalları varsayalım ki bize toplamda 30M kazandırdı. Biliyorsunuz ki şuanda bir çok attırıcılı lonca var. Benim uygulayacağım planda bunlardan birine girmemiz gerekiyor ve girmemiz içinde bizden bir takım aidat isteniyor.
Bu aidatlar ortalama 20M olarak hesaplayarak gideceğim.

BAŞLANGIÇ

Bizim şuan 30M miz var. 20M sini lonca aidatına verdik. 10M miz kaldı.
Günlük kendime bir hedef oluşturarak birkaç yönden size anlatmaya çalışacağım.

GÜNLÜK ( 2 ) YONCA ( 2 ) GANO ÇEKER İSEK.

Yoncanın güncel fiyatı şuan ( 3 M ) den varsayıyorum.

Ganonun güncel fiyatı şuan ( 4 M ) den varsayıyorum.

30 GÜN X 2 YONCA = 60 YONCA.
60 YONCA X 3M = 120 M

30 GÜN X 2 GANO = 60 GANO.
60 GANO X 4M = 240 M

TOPLAM HASILAT = 360 M

Şuanlık bir ayda sadece gano ve yonca üzerinden ufak bir hesaplama yaptım. Farkettiyseniz 1 ayda az da olsa sabır edersek m1 paramız çıkıyor üstüne artıyor.
Bu madenleri çekerken bunların çöp madenlerinide çekiyoruz. Onlarıda hesaplayalım mı ? Az ama sonuçta para ediyor.
Her birinden 200 er tane çektiğimizi düşünerek hesap yapacağım.

30 GÜN X 200 ÇIBAN = 6.000 ÇIBAN
30 GÜN X 200 MANTAR = 6.000 MANTAR

7.000 ÇÖP MADEN X 2 BİN = 14 M

Şuan kendimizi pek kasmadan kazanabileceğimiz TOTAL TUTAR = 374 M

Hedefimizi biraz yükseltelim mi ? Ne yapacağımızı ve neler kazanabileceğimizi görelim.

GÜNLÜK ( 3 ) YONCA ( 3 ) GANO ( 3 İRİDYUM )

30 GÜN X 3 YONCA = 90 YONCA
90 YONCA X 3 M = 270 M

30 GÜN X 3 GANO = 90 GANO
90 GANO X 4 M = 360 M

30 GÜN X 3 İRİDYUM = 90 İRİDYUM
90 İRİDYUM X 3 M = 270 M

TOPLAM HASILAT = 900 M

Şimdi birde çöp madenlerimizi hesaplayalım.

30 GÜN X 300 ÇIBAN = 9.000 ÇIBANN
30 GÜN X 300 MANTAR = 9.000 MANTAR
30 GÜN X 300 OSMİRİDYUM = 9.000 OSMİRİDYUM

27.000 ÇÖP MADEN X 2 BİN = 54 M

Kendimizi biraz sıkıp daha çok sav çekip kazanacağımız TOTAL TUTAR = 954 M

Evet arkadaşlar elimden geldiğince sizlere bilgim doğrultusunda biraz sabır ile neler yapabileceğinizi anlattım. Fiyatlarda değişiklik olabilir. Ben şuan ki güncel maden fiyatlarını baz alarak listemi oluşturdum. Çöp madenlerini 2 binden saydım çünkü tek tek uğraşmayın kafadan hesap olsun diye böyle bir yöntem seçtim.
Yeni başlayan arkadaşlara güzel ve anlaşılır bir şekilde anlatabildiysem ne mutlu bana.
Ben bu işi sevdim uygularım diyen arkadaş var ise altta ufak spoiler'a göz atabilirler.
Göster
Asla kendinizi bütün madenleri toplayacağım diye kasmayın. 2 maden çekin ama sürekli o madenler sizin elinizde olsun. Çünkü attırıcınız var ve sürekli aynı madeni çekiyorsanız madenden üst üste 2 kere saf çıkabiliyor.
Madenlerle ilgili bilgilerimi tekrardan günlüğümde sizlerle paylaşacağım. İyi günler.
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Cankurtarann »

xANARCHYx yazdı: 28 Şub 2018 14:03
Merhaba YASEMİN ;

Bugün bir farklılık yapıp , aslında herkesin bildiği fakat yapmadığı ve ya uygulamadığı diyelim birkaç şeyi açıklayacağım.
Evet arkadaşlar hepimiz biliyoruz ki Tılsımlar oyundaki kolumuz kanadımız. Bir çok arkadaştan ‘’0 ‘ dan başladım nasıl tılsım üretebilirim ? ‘’ gibi sorular gördüm.

Çünkü m1 ve mt23 olmadan çok zor giriliyor çemberlitaşa. Birileri insafa gelirse eğer sadece m1 olanları alıyorlar. Yani her halükarda biz yeni başladığımız için şuan 0 tılsımız.
Evet bugün size azim ve hırs ile uygularsanız ve kendinize bir hedef koyarsanız birden fazla tıslımınız nasıl olur onu aklımın yettiğince anlatmaya çalışacağım.

HAYDİ BAŞLAYALIM.

Öncelikle her şeyi unutalım. En baştan başladığımızı varsayacağız.
Birinci olarak bize ana para gerekecek. Çünkü anlatacağım olayda maden ANA PLAN olacak.
Bu ana parayı nasıl bulacağız ? 1 levelden 49 levele kadar yaptığımız görevlere tarafımızca kazanılan.
Görev materyallar mevcut. Bunları ilk önce satıp kendi hedeflerimiz doğrultusunda bu parayı doğru yönde harcayacağız.
Görev itemlerinin materyalları varsayalım ki bize toplamda 30M kazandırdı. Biliyorsunuz ki şuanda bir çok attırıcılı lonca var. Benim uygulayacağım planda bunlardan birine girmemiz gerekiyor ve girmemiz içinde bizden bir takım aidat isteniyor.
Bu aidatlar ortalama 20M olarak hesaplayarak gideceğim.

BAŞLANGIÇ

Bizim şuan 30M miz var. 20M sini lonca aidatına verdik. 10M miz kaldı.
Günlük kendime bir hedef oluşturarak birkaç yönden size anlatmaya çalışacağım.

GÜNLÜK ( 2 ) YONCA ( 2 ) GANO ÇEKER İSEK.

Yoncanın güncel fiyatı şuan ( 3 M ) den varsayıyorum.

Ganonun güncel fiyatı şuan ( 4 M ) den varsayıyorum.

30 GÜN X 2 YONCA = 60 YONCA.
60 YONCA X 3M = 120 M

30 GÜN X 2 GANO = 60 GANO.
60 GANO X 4M = 240 M

TOPLAM HASILAT = 360 M

Şuanlık bir ayda sadece gano ve yonca üzerinden ufak bir hesaplama yaptım. Farkettiyseniz 1 ayda az da olsa sabır edersek m1 paramız çıkıyor üstüne artıyor.
Bu madenleri çekerken bunların çöp madenlerinide çekiyoruz. Onlarıda hesaplayalım mı ? Az ama sonuçta para ediyor.
Her birinden 200 er tane çektiğimizi düşünerek hesap yapacağım.

30 GÜN X 200 ÇIBAN = 6.000 ÇIBAN
30 GÜN X 200 MANTAR = 6.000 MANTAR

7.000 ÇÖP MADEN X 2 BİN = 14 M

Şuan kendimizi pek kasmadan kazanabileceğimiz TOTAL TUTAR = 374 M

Hedefimizi biraz yükseltelim mi ? Ne yapacağımızı ve neler kazanabileceğimizi görelim.

GÜNLÜK ( 3 ) YONCA ( 3 ) GANO ( 3 İRİDYUM )

30 GÜN X 3 YONCA = 90 YONCA
90 YONCA X 3 M = 270 M

30 GÜN X 3 GANO = 90 GANO
90 GANO X 4 M = 360 M

30 GÜN X 3 İRİDYUM = 90 İRİDYUM
90 İRİDYUM X 3 M = 270 M

TOPLAM HASILAT = 900 M

Şimdi birde çöp madenlerimizi hesaplayalım.

30 GÜN X 300 ÇIBAN = 9.000 ÇIBANN
30 GÜN X 300 MANTAR = 9.000 MANTAR
30 GÜN X 300 OSMİRİDYUM = 9.000 OSMİRİDYUM

27.000 ÇÖP MADEN X 2 BİN = 54 M

Kendimizi biraz sıkıp daha çok sav çekip kazanacağımız TOTAL TUTAR = 954 M

Evet arkadaşlar elimden geldiğince sizlere bilgim doğrultusunda biraz sabır ile neler yapabileceğinizi anlattım. Fiyatlarda değişiklik olabilir. Ben şuan ki güncel maden fiyatlarını baz alarak listemi oluşturdum. Çöp madenlerini 2 binden saydım çünkü tek tek uğraşmayın kafadan hesap olsun diye böyle bir yöntem seçtim.
Yeni başlayan arkadaşlara güzel ve anlaşılır bir şekilde anlatabildiysem ne mutlu bana.
Ben bu işi sevdim uygularım diyen arkadaş var ise altta ufak spoiler'a göz atabilirler.
Göster
Asla kendinizi bütün madenleri toplayacağım diye kasmayın. 2 maden çekin ama sürekli o madenler sizin elinizde olsun. Çünkü attırıcınız var ve sürekli aynı madeni çekiyorsanız madenden üst üste 2 kere saf çıkabiliyor.
Madenlerle ilgili bilgilerimi tekrardan günlüğümde sizlerle paylaşacağım. İyi günler.
Üstad sen işini biliyorsun . Yararlı bir deneyim paylaşımı . Eline sağlık , birdaki günlük yazında görüşmek üzere .