ROSELENMORGONSİR'in Günlüğü --TEŞKİLAT--

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
roselen
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Re: ROSELENMORGONSİR'in Günlüğü --TEŞKİLAT--

Mesaj gönderen roselen » 07 Ara 2017 22:04

Selamlar

Herkese ve sana merhaba sevgili günlük . Bugün oyuna ROSELENMORGONSİR karakterimle giriş yaptım ve hemen bir stusuz grubuna çağırıldım arkadaşlarım tarafından . Arkadaşım Demir'den M23 ödünç aldıktan sonra bölgeye girip hızlı bir şekilde kesime başladık . Oyuna girince başıma trajikomik bir olay da geldi . 1 lvl karakter açan birisi ismini Whyhaci yaparak benden Tılsım istemeye çalıştı . Bu sırada Hacı'da yanımdaydı :') :') Kendisi öyle bir karakteri olmadığını belirtti ama ben zaten bunu biliyordum . Dolancı elemana '' hakaret '' ettikten sonra :) bir baktım ki oyundan çıkmış . İbrahim'de keşke buraya çağırsaydın gelseydi gibisinden bir şeyler söyledi ama bir anlık sinirle patladım o da zaten hemen oyundan çıkmıştı anladığımı fark edince :D Neyse bu olaydan sonra bölgeye girdik vekesim konusunda başarılıydık , Semiha'ya vardık .

Resim

Daha sonra Semiha'yı içeri kaçırdık ve içeri de Gaffar ile Semiha'yı ayırıp kesmeye karar verdik . Hal böyle olunca kesime başladık ve Semiha'dan kimse bir şey alamadı . Ama Gaffar Bey bugün oldukça cömert davranıyor olacak ki 2 adet Ceket görmüştü grubumuz üyeleri torbalarında . Tabii loncamızın şifacısı Demir'de her zaman olduğu gibi itemsiz geçmemişti :D

Resim

Resim

Ardından Stuart Kesimine başladık ve hızlı bir şekilde onu da yere sermeyi başardık . Yine torbalar boştu fakat Demir yine yine yine ^^ item almayı başarmıştı . Gerçekten çok şanslı bir karakteri vardı ama sürekli kendisinde olan eşyaların düştüğünden bahsedip duruyordu :D Ha birde Asa düşüremiyordu ama benim beklentim yakında torbasında 2 asa bile bulabileceği yönündeydi :)

Resim

İksir alırken maalesef çok acele ettim ve kapıya da yaklaşmadığım için öldükten sonra Şifacımız kaldıramadı . Ben de tam iksirler için fotoğraf çekeyim derken öldüğüm anı çekmişim ilginç bir fotoğraf ortaya çıktı :) Ardından neyse ki Grup üyeleri tanıdık olduğu için beklediler ve İksirlerimi aldıktan sonra bölgeden çıkışımı gerçekleştirdim .

Resim

İbrahim'in çarı hala Bloklu olduğu için başka bir karakterdeydi . Biz de Demirle birlikte onun görevlerine yardımcı oluyorduk . Birlikte Meran Şehrine düştü yollarımız bu defa . Neyse ki Lonca Lisansı ve Y2'li büyücüler etrafında oldupu için görevler de sadece peşimizden gelmek kalıyordu ona :) Hızlı bir şekilde onun da görevlerini hallettik ve ben biraz Sivri Ada'ya geçip takılacağımı belirttim :)

Resim

Daha sonra Sivri Ada'da uzun bir süre turladım ve Pul düşüremeyeceğimi düşündüğüm sırada hemen altımda gördüğüm torba ile bir anlık şaşkınlık yaşadım :) Baktığımda Pul olmasını ümit ederek açtım ve neyse ki bir sorun olmamıştı sevgilim çantamdaydı ^^ Bazen altıma düşen torbalarda Eldiven ve ya Ayakkabı felan da oluyordu Pul zannederek açmama rağmen o yüzden fazla heveslenmemeye çalışıyordum artık :D Daha sonra o Pul'u düşürmenin getirdiği motivasyon ile biraz daha turladım ve kısa bir süre sonra 1 adet daha düşürmeyi başardım . Daha sonra onu da çantama atarak biraz mola vermek üzere oyundan çıkışımı gerçekleştirdim :yum:

Resim

Resim

Çantamı da boşaltmayı ihmal etmedim tabii ki az kalsın unutuyordum :P

Resim

While My Guitar Gently Weeps şarkısında Paul Gilbert'in attığı inanılmaz solo :O İlgili arkadaşlar 4.23'e sarıp izleyebilir keyif alacağınızı düşünüyorum :)

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
roselen
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen roselen » 08 Ara 2017 19:53

Selamlar

Herkese ve sana merhaba sevgili günlük . Bugün okulum 6-6.30 civarı bittiği için sabah boş zamanım vardı ve biraz oyunda geçirdikten sonra dışarı çıkmam gerekti arkadaşlarla buluşmak için . Hazır dışarı çıkmışken uzun zamandır kafamda olan '' Değişimler Kitabı ( I Ching ) '' isimli kitabı aldım . Hikayesi biraz karışık aslında sevdiğim bir Youtube kanalını takip ederken karşılaştım ve almam gerektiğini düşündüm çünkü uzun zamandır böyle merak etmemiştim bir kitabı ^^ Her neyse okulumda bittikten sonra tekrar gelip günlüğüme yazmam gerektiğini düşündüm ve giriş yaptım . ROSELENMORGONSİR ile güne başladım Sivri Ada'da . Her zaman olduğu gibi sevdiğim bir işi yapmak uğrunaydı tabii ki bu başlangıç : SÜRÜNGEN PULU!!! ':)

Resim

Daha sonra Ada'da dolanırken bir arkadaş 13 adet Latex'e ihtiyacı olduğunu söyledi sanırım görevi vardı. Bana satan olup olmadığını sormamı söyledi Klan kanalına . Ama ona gerek olmadığını belirttim çünkü benim Kasam'da bol miktarda vardı . Kendisine s3'te buluşabileceğimizi söyledim ve ardından Latex'leri ona verdim . Bana teşekkür ettikten sonra o görevini yapmak üzere ben ise Pul kasmak üzere geri dönüş yaptık yerlerimize :)

Resim

Ardından Klan Kanalına alınacak madenleri yazarken bir arkadaş 2 adet Alex'i olduğunu belirtti . Ne kadar olduğunu sorunca 1.5 m gibi bir rakam verdi ve bu çok ucuzdu 2'si için . Daha sonra 3 m'den ikisini satmak üzere S3'te buluştuk ve alışverişi gerçekleştirdik .

Resim

Daha sonra Ada'ya döndüm ve uzun bir süre geçti ama yine de 1 adet Pul düşürmeyi başarabildim :)

Resim

Daha sonra İbrahim bu sıralar karakteri Bloklu olduğu için sürekli Meteor'da savaşçı vsleri atıyordu . Tabii güçsüzdü karakteri çünkü Çt itemleri yoktu ama olduğu kadar güçlü olabilmek adına sürekli Yücelen item alıyordu :D Benden de 1 adet Balyoz almamı daha sonra karakterinin cezası bitince bana parasını vereceğini söyledi . Bir arkadaş ile çoktan konuşup anlaşmış s3'te beni beklediğini söyledi . Ona bunun gereksiz olduğunu söyledim ama vs atma konusunda ısrarcıydı :D Ben de daha fazla karşı çıkmadım ona ve Balyoz'u almak üzere s3'e gittim . Tabii o sıra konuşmalar da biraz küfür kullanmış ben de fotoğraf çekerken farketmedim ^^ Daha sonra Paint ile üstlerini karaladım acemi bir şekilde :) Ben de onun alışverişine yardımcı olduktan sonra hem balyozunu hem de madenlerini ona verdim çünkü satmak istediğini söylemişti . Ben satamıyordum açıkcası :D Ve biraz mola vermek üzere oyundan çıkışımı gerçekleştirdim .

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
roselen
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen roselen » 09 Ara 2017 22:30

Selamlar

Herkese ve sana merhaba sevgili günlük . Bugün fazla oyuna girme vaktim yoktu ama yine de bir kaç işime yarayabilecek alışveriş gerçekleştirebildim bu süre zarfında . Aslında şu sıralar oynarken biraz çabuk sıkılıyorum sanırım çünkü hem arkadaşlarım daha az giriyor hem de Güncelleme konusunda oldukça sabırsızım herkes gibi :P Her neyse oyuna Sivri Ada'da başladım ve fazla vakit kaybetmeden 1 adet Sürüngen Pulu'nu düşürmeyi başardım .

Resim

Daha sonra dolaşırken hiç umulmadık bir anda çektiğim Çıban Otu madeninden altıma düşen torbada Dört Yapraklı Yonca ile karşılaştım . Artırıcım ve ya Loncamda herhangi bir ekstra paket olmadığı için düşen bu saf madene çok şaşırdım . Ayrıca saf madenler arasında şekil olarak en favorim olan Yonca'yı düşürmekte ayrı bir olaydı ':) Onu da kasama attıktan sonra daha sonra satmak üzere yoluma devam ettim .

Resim

Ardından Ada'yı biraz daha turlamaya karar verdim . Ve uzun bir süre dolandım . Şu sıralar arkadaşlarımda çok oyuna girmediği için bölge atma fırsatı pek olmuyordu bende bu yoklukta Meteorit 2 3 tılsımını basabilmek adına boş durmuyordum . Aslında elimde vardı ama onu m1 + para'ya satmayı düşündüğüm için daha sonra yine Çt'ye girebilmek adına ihtiyacım olacaktı . Kısır döngü haline gelmişti aslında biraz ^^ Daha sonra 1 adet daha Pul düşürmeyi başardım eski Pulcubaba günlerime dönüyordum yavaş yavaş :P

Resim

Hem Pul kasıp hem de madenleri dolanırken bir arkadaşın Dev Komodo kestiğini görüp yol üzerinde ona da yardımcı olmaya karar verdim . Aklıma gelmişken Pulcubaba'nında görevi vardı ve bir ara bunu halledip materyal olan Diş'i almalıydım sonuçta o da iyi para ediyordu .

Resim

Daha sonra elimdeki satılık madenleri yansıtırken toptancım ne kadar olduğunu sordu Alex ve Kloroların .
Kendisine indirim yapma konusunda tereddüt etmedim çünkü sürekli alışveriş halinde olduğum bir arkadaştı . Geçenlerde aldığım 2 Alex'i ve 1 Klorotoksini kendisine satmak üzere S3'e geçtim ve orada alışverişi gerçekleştirdik . Elimde biriktirdiğim madenleri böyle nakite dönüştürmek oldukça işime geliyordu . Ama eskisi kadar aktif bir piyasa olmadığı için alıcılar çok zor bulunuyordu . Neyse ki o konuda Tıkla Üretcilerle arkadaş olmuştum. ^^

Resim

Ardından biraz oturup orada onunla konuşurken geçenlerde birisinin Taşkanat Derisi diye Yılan Derisi verdiğinden bahsetti orada :) Ama bunu birden anlatınca çok komik geldi nedense ve oldukça eğlenceli bir diyalog ortaya çıktı .
Ben de bunun da fotoğrafını çekip günlüğüme eklemeye karar verdim ve daha sonra biraz mola vermek üzere oyundan çıkışımı gerçekleştirdim .

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
roselen
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen roselen » 10 Ara 2017 18:20

Selamlar

Herkese ve sana merhaba sevgili günlük . Bugün oyuna biraz daha farklı olsun diye Pulcubaba karakterimle giriş yaptım çünkü kendisinin hala yapılması gereken keşif görevleri duruyordu . İlk olarak Meteor bölgesinde biraz dolanıp elimdeki maden ve tılsımları satmaya çalıştım . Alıcı bulamayınca yavaş yavaş görevlerimi tamamlamak üzere yola koyuldum . Ara sıra karşılaştığım kişilerden '' Günlüğünü okuyoruz , sürükleyici , güzel vb.. '' yorumlar alıyordum ve bunu beni mutlu ediyordu .
Bunun da verdiği motivasyonla diyim :P daha hızlı yapmaya başlamıştım görevleri ^^

Resim

Daha sonra Pulcubaba'da yaklaşık 40-45 dakika kadar zaman geçirdikten sonra görevleri yavaş yavaş hallettim . Tam o sırada elimde ki Meteorit 2 3 tılsımına alıcı çıktı . Hem M1 hem de M23 tılsımım olmadığı için sürekli al - sat işine giriyordum ucuzdan alıp pahalıya satmak adına . Hem bunu yaparken Materyal ve maden de kastığım için iyi bir ek gelir oluyordu açıkcası :D

Resim

Meteorit 2 3 tılsımına karşılık 460 M ve ya M1 + 160 M istiyordum bunu Klan kanalına yazıyordum sürekli .
Tam o sırada bir arkadaş bu teklifimi kabul etti ve kendisiyle buluşmak üzere beni s3'e çağırdı . Hemen ROSELENMORGONSİR karakterime geçiş yaptım ve s3'e geçtim . Meteorit 2 3 tılsımına karşılık m1 + 160 m'lik Bono vermeyi kabul etmişti . Hal böyle olunca ben de alışverişi hemen gerçekleştirmek istiyordum . Hesaplama kısmına gelecek olursak Meteorit 2 3 tılsımını 410 m 'den almıştım bildiğiniz üzere . Şimdi ise m1+160 m yani bir diğer deyişle 460 m'ye sattığım için 50 M gibi iyi bir kar elde etmiştim . Hala Meteorit 2 3 için gerekli birikimim olmasa da bu al-sat işleri sayesinde yavaş yavaş topluyordum sermayeyi . Kendisine teşekkür ettikten sonra Tılsımı çantama koyarak biraz da Sivri Ada'ya geçmeye karar verdim Pul kasmak üzere :p

Resim

Tam o sırada bir arkadaş y2 + verilir m1 alınır şeklinde bir yazı paylaştı klan kanalında . İkisi aynı malzemeydi sonuçta ve benim de M1 tılsımı şu an için bir işime yaramıyordu . O yüzden kendisiyle Lodos Sancakta buluşarak alışverişi gerçekleştirmeye karar verdim . M1'e karşılık Y2 +3 m veriyordu ve buradanda 3 m'lik bir kar elde etmiştim . Aslında daha pahalıyıda + verecek birisini bulabilirdim ama şu an için Y2 tılsımı kullanışlı olurdu çünkü Köy'de pul kasarken bütün o fareleri tek tek kesmek çok can sıkıcı olabiliyordu :) Kendisiyle buluşup alışverişi gerçekleştirdik ve yeni tılsımımı Çantamdaki yerine koyduktan sonra Sivri Ada yolunu tuttum .

Resim

Resim

Daha sonra Sivri Ada'da uzunca bir süre turladım ve sonunda 1 adet Pul düşürmeyi başarabildim .
Bu sıralar daha önceden de sıkça söylediğim gibi biraz daha nadir atıyordu Pulları . Boş bir zamanım olduğunda 2-3 saat kadar talan etmeyi planlıyordum buraları açıkcası çünkü eskisi gibi bolca toplamak istiyordum :P Ardından arkadaşlarımla biraz sohbet edip köyü de biraz daha turladıktan sonra sonuç alamadım ve oyundan çıkma vaktinin geldiğine karar verdim :)

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
roselen
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen roselen » 11 Ara 2017 22:36

Selamlar

Herkese ve sana merhaba sevgili günlük . Bugün Shameless günüydü her pazartesi olduğu gibi ^^ Yine altyazısı gelir gelmez onu izledim ve daha sonra oyunda biraz vakit geçirdim . ROSELENMORGONSİR karakterime giriş yaptım ve Stusuz grubuna çağırılmıştım arkadaşım Karakol tarafından . Kendisinin teklifini kabul ettim fakat Met 2 3 tılsımım olmadığını ona söyledim . O da sorun olmadığını belirtti ve içeri girdikten sonra bölgede kullanmam için bana ödünç verdi . Daha sonra kesime başladık .

Resim

Resim

Semiha'ya kadar hızlı bir şekilde geldik ve daha sonra kesime başladık . Şimdi ki amacımız onu içeri kaçırmaktı . İlk denemelerimiz de başaramasakta 45 44 canı görmeyi başarsakta içeri girmedi . Neyse ki daha sonra daha koordine bir şekilde Konsa kalkıp bir kaç Büyü Kritik iksirinin de yardımıyla onu içeri kaçırmayı başardık .

Resim

Daha sonra içeride Semiha kesimini hızlı bir şekilde hallettik fakat herhangi bir şey alamamıştık . Ben Sıfır Kelvin Pantolon aldım fakat daha önceden düşürmüştüm bunu . Yine de kasamdaki yerine koymayı ihmal etmedim . Belki de bu daha büyük hediyelerin habercisiydi :thinking_face:

Resim

Gaffar kesimi sırasında tam Deprem için kutupladığımız sırada Gaffar bana dönüverdi birden Acıması yüzünden :D Hal böyle olunca kutubu da açan ben olduğum için maalesef öleceğimi anlayıp gruba bunu yazdım ^^ Karakol da öleceğimi anlamış olacak ki gülmeye başladı karakteri susuk olduğu için . Neyse ki daha sonra Şifacımız kaldırdı ve kesime kaldığımız yerden devam ettik .

Resim

Gaffar'dan herhangi bir şaheser alamadım , grup kanalına bir bakayım dedim kim ne almış diye . Şifacımızın ''yuh'' yazdığını gördüm :D İlk olarak birisi herhalde çok item aldı diye düşünürken şifacımız torbasını bir almaya başladı ki görmeniz gerekiyor :) 2 asa 1 ceket ile Gaffar'dan çıkmayı başarmıştı kendisi . Biz de şaşırıp kendisini tebrik ettikten sonra Stuart'a doğru devam ettik :)

Resim

Resim

Daha sonra Stuart Beyide hızlı bir şekilde kesmeyi başardık . Kendisinden herhangi bir şey alamasam da grup kanalına bakmayı ihmal etmedim . Özellikle o Gaffardaki item şöleninden sonra yine bir şeyler bekliyordum açıkcası ^^ Ardından İksir almak üzere Subay'ın olduğu yere ışınlandık ve tam o sırada Klan kanalından bir arkadaşın m1 sattığını gördüm .
Ne kadar olduğunu sorunca 280 m dedi ve bu fırsatı kaçırmamam gerektiğini düşünerek kendisine beklemesini söyledim . Bölgeden çıktıktan sonra alabileceğimi belirtip .

Resim

280 M Meteorit 1 tılsımı için çok ideal bir fiyattı çünkü 295 - 300 m arası satıyordum genelde . Meteorit 2 3 tılsımı için henüz sermayem yoktu fakat yavaş yavaş bu al sat işleriyle altyapısını oluşturuyordum . Met 2 3 için biriktirdiğim paradan 280 m ayırarak bu tılsımı aldım daha sonra 295 ya da 300 m'den satmak üzere . Buradan da iyi bir kar elde ettiğimi düşünürsek günü noktalamam gerektiğine karar verdim ve alışverişten sonra oyundan çıkışımı gerçekleştirdim .

Resim

Resim

Resim

Resim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir