ROSELENMORGONSİR'in Günlüğü --TEŞKİLAT--

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Re: ROSELENMORGONSİR'in Günlüğü --TEŞKİLAT--

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana yeniden merhaba sevgili günlük . Sınavların da bitmesinin verdiği rahatlıkla artık gün içinde boş vakitlerim de oyuna da zaman ayırabiliyorum . Fakat sıkılmamak ve çabuk her şeye sahip olup oyunun tadını kaçırmamak için sürekli karakter değiştirip , değişik bölgelere gidip arada sırada yeni karakter açıp onu dizmeye uğraşıyorum . Zaten eskiden süregelen sayfalara bakarsanız görürsünüz bu şekilde ilerlediğimi . Yine Pul kasma işinden sıkılmamak için Kenan atmaya karar verdim ve Mısır Çarşısının yolunu tuttum . Hem Ada'da çok vakit geçirmiştim ve yorulmuştum hem de bölge atmayı oldukça seviyordum . Hal böyle olunca hemen ışınlandım ve grup bulmam hiçte zor olmadı . Lonca başkanının boş Savaşçı karakteri vardı kendisi rica etti ben de onu kırmadım ve onu da gruba aldırdım sonuçta kendisi de bana yardımcı oluyordu boş zamanlarında . Ve kesime başladık .

Resim

Motorin'e kadar her zaman olduğu gibi geldik . ( Yine Düşünen'de takılmıştık elbette ':) ) Ardından Motorin kesimine başladık . Sanırım grupta bir çok kişinin eksiği vardı ki Motorinde canla başla savaşıyorlardı o ayakkabıyı alabilmek için :grin: Eskiden klan kanalında ki sohbetlerde çok görürdüm 300 . atışı olmasına rağmen hala alamadığını belirten insanlarla doluydu :')

Resim

Bizim grubumuzdan da alabilen olmadı tabii ki :) Biz de bunun hayal kırıklığıyla Kenan yolunu temizlemeye başladık . Neyse ki diğer y2 toplama konusunda oldukça iyiydi ki işimi kolaylaştırıyordu . Hem de elektrik hasarım ondan az olduğu için fazla dönmüyordu bana yaratıklar . Seri bir şekilde ( 10 dk kadar ) Kenan'a vardık ve kesime başladık . Diğer büyücü Tank olabileceğini belirtmişti ve iksirini içip Direncini aldıktan sonra kesime başladık .

Resim

Kimse Şaheser bir takı alamamıştı anca çift efsunlu sarı takılar ve bir kaç iksir düşmüştü gruba . Daha sonra torbaları alıp bölgeden çıkışımızı gerçekleştirdik . Ve ben de biraz daha yeni açtığım Pulcubaba karakterine geçip onunla oynamaya karar verdim . Kendisini yavaş yavaş kasıyordum ve şimdi sırada Garr'ı öldürmek vardı . Eskiden bir Boss savaşı gibi gözüken bu korkutucu şey şimdilerde çok basit ve sıradan geliyordu . Eski günleri hatırlayıp tebessüm ettikten sonra görevi tamamladım ve tekrar büyücü karakterime giriş yaptım çünkü ticaret alarmları çalıyordu :D

Resim

Pulcubaba karakterimden Klan kanalına sürekli sahip olduğum materyal ve tılsımları yazıp satılık olduğunu belirtiyordum ki hem büyücümü kasayım hem de ticaret için boş durmayayım . Tam yazarken bir arkadaş alıcı çıktı ve 8 xeno'ya 17 m verebileceğini belirtti . Normalde tanesini 2 den aldığını söyledi . Ben de tanesini hep 2.5'tan sattığımı bu seferlik 18'e düştüğümü daha fazla inemeyeceğimi belirttim . Aslında yalandı çünkü uzun süredir elimde kalmıştı bu Xeno'lar :D Ama satış fiyatım her zaman 2.5 m'di o konuda yalan söylemiyordum :P Daha sonra kendisiyle anlaşıp savaş 3'te alışverişi gerçekleştirdik .

Resim

Daha sonra bir arkadaşta elimdeki Komodo dişine karşılık iksir verebileceğini belirtti . Ben de normalde 3.5 m 'den sattığım Komodo Dişine karşılık 35 Kudret iksirine ikna oldum . İksirlerin piyasası daha hareketliydi bu yüzden bu alışverişi kabul etmiştim . Diş'e her gün alıcı bulamasam da İksirler için sürekli alıcı piyasası vardı .

Resim

O alışverişide gerçekleştirdikten sonra biraz daha büyücü karakterim olan Pulcubaba'da oynadıktan sonra biraz dinlenmeye karar verdim ve oyundan çıkışımı gerçekleştirdim . Tabii ki çıkmadan oturup Şarapçı'nın homurtularını dinleyip kendisiyle sohbet ettim :yum:

Resim
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana günaydın sevgili günlük . Artık daha çok yazabilmenin ve daha çok oyunda vakit geçirmenin verdiği keyifle yine oyunda bir kaç şey yaptıktan sonra buraya geldim ve yazmaya karar verdim . Evet , vizeler bitti ama dersler hala devam ediyor sonuçta . Yine de oyuna ayıracak vaktim ve her karakterimle ilgileneceğim kadar zaman oluyor bu dönemlerde :) . Artık lafı fazla uzatmadan Şifacı karakterim olan Jabberwocky'de yaşadıklarıma geçelim . Sivri Ada'da büyücüm ile gezerken birden Stusuz grubuna şifa arandığını gördüm ve hal böyle olunca bu fırsatı kaçırmadan gruba katılmaya karar verdim ve şifacıma giriş yapacağımı onlara belirttim . Onların da grubu hazırdı zaten ve beni beklemeye başladılar ben de Şifacı'ma giriş yaptım ve bölgeye başladık .

Resim

Grubumuzda bir tane Güneş Asa'lı arkadaş olmasına rağmen çok sağlamdık ve seri ilerliyorduk . Bazı şeyleri takıntı haline getirip belli bir hasar ve tılsıma sahip olmayanları asla bölgeye almayanlar hala oyuncu arayıp dururken biz Gaffar Bey'in karşısına geçmeyi çoktan başarmıştık ;) Semiha Hanımıda içeri kaçırırken hiç bir zorluk yaşamadık ve içeride biraz soluklandıktan sonra kesime başladık .

Resim

Normalde ayırarak keseceklerdi fakat karar değiştik ve ikisini birlikte kesmeye başladık . Hal böyle olunca Hs alan büyücü Gaffar'ı 91'e kadar indirdi ve diğerleride Semiha'ya vurmaya ve zırhını kırmaya başladılar . Ardından Semiha belli bir cana gelince herkes Konsantrasyon büyüsünü açtı ve hızlı bir şekilde onu yere sermeyi başardık .

Resim

Ardından Gaffar Bey'e geçtik ve kesime başladık . Herkes her şeyi doğru ve ölçülü yaptığı için hiç dönmemişti ben de hiç zorlanmıyordum hal böyle olunca . Sadece işimi garantiye almak için elimi hep iksirde hazır tutuyordum fakat ihtiyaç bile olmamıştı açıkcası . Ayrıca Gaffar Bey'den herhangi bir eksiğim yoktu sanırım . Aslında Şifacı karakterimin ne eksiği var derseniz ben bile bilmiyorum ':) Karakter belki fullenmiş bile olabilir ben sadece oldukça keyif alıyorum Şifacı oynamaktan ve o yüzden yorgun olduğum zamanlarda bölgeye girmeye karar veriyorum böyle >:) Ama yine de bir heyecanla torbama bakmaktan da vazgeçemiyorum :yum:

Resim

Fakat bu defa Gaffar Bey bizi çok özlememiş olacak ki kimse bir şey alamadı . Hiç kaçırmamıştık ve ya ölmemiştik ben kesin sağlam eşyalar atacak derken 6 madalya ile karşılaştık :) Ardından Stuart Bey'in yolunu tuttuk . Kendisini çok sevmezdim çünkü sürekli Kudretimi çalıp durur ve beni iksir içmek zorunda bırakırdı :D Her türlü yolu denedim bazı Şifacıların buralarda kudretini çekmediğini görmüştüm duvara gittim , tankın yanına gittim fakat nafile :( Kendisi illa bana iksir kullandırtacaktı , hal böyle olunca ben de bir karşılık olarak Zırh ya da Eldiven bekliyordum kendisinden . Neyse ki beni kırmamıştı :kissing:

Resim

Sonrasında ise iksirlerimizi almak için harekete geçtik . Çemberimi açtım ve kapıdan çıktıktan sonra iksirlerimi alarak karakterimden çıkışımı gerçekleştirdim .

Resim

Sonrasında ise Pulcubaba karakterime geçiş yaptım ve kendisinin görevlerini halletmeye karar verdim .
Kendisini Lodos yaptığım için sürekli Klan kanalından alışveriş kolluyordum aynı zamanda :D Derken benim toptancılardan birisi beni tanıdı ve kendisiyle ufak bir sohbetimiz oldu . Beni loncasına bile davet etmişti aslında fakat şu an için bir loncam vardı ve oradan memnundum . Kendisine bu teklifi için teşekkür ettim ardından biraz daha konuştuk ve bir şeye ihtiyacım olursa ona söyleyebileceğimi belirtti ben de teşekkür ettim bir şey lazım olursa söyleyeceğimi belirttim kendisine . Kıyamet Günlüğü ve Sürüngen Pulu sayesinde bir çok arkadaş edinmiştim ve oyun daha keyifli hale gelmişti . Bu sohbetin ardından görevimi hallettim ve karakterime seviye atlatıp oyundan çıkışımı gerçekleştirdim :relaxed:

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana merhaba günlük . Okul çıkışı biraz takıldıktan sonra eve geldim ve bir takım işleri hallettikten sonra oyunda vakit geçirip stres atmaya karar verdim . Son zamanlarda bir çok yeni insanla tanışmıştım oyunda ve bu da oyundan aldığım hazzı daha da artırıyordu . Çünkü ne zaman bir şey yazsam '' Pulcuu '' diye pmler alıyordum farklı kişilerden :D Ben de büyücü karakterim olan ROSELENMORGONSİR'de biraz pul kasmaya karar verdim . İsmin hakkını vermek gerekiyordu sonuçta ^^ Tam Ada'da turlarken benim toptan alıcı kendisine Pul lazım olduğunu belirtti ve Savaş 3'te buluşarak kendisiyle alışverişi gerçekleştirdik . 6 adet pul karşılığı 9 m almıştım ve bu da iyi bir adım demekti tılsım basabilmek için .

Resim

Sonrasında ise yeni büyücü karakterim Pulcubaba'da oynamaya karar verdim birazda . Çünkü görevleri yaparak kasmaktan zevk alıyordum ve yeni karakter açmak her zaman için çok cazip bir şey gibi geliyordu gözüme nedense . Özellike Plus'ta olduğu için kasarken zorlanmıyordum da çok seri bir şekilde seviye atlayabiliyordum . Hal böyle olunca kendisiyle Antrepo'yu turlayıp görevlerini hallettim . Pulcubaba ismine yavaş yavaş alışıyordum :D

Resim

Sonra ise Klan kanalından bir arkadaşın Sinek Mantarı aradığını gördüm . Kendisine 250 bin fiyat biçtim ve
o da bunu kabul etti çünkü üretim yapması gerekiyormuş . Hal böyle olunca Savaş 3'e geçtim ve kendisiyle alışverişi gerçekleştirdik . Fazla bir miktar olmasa da 500 bini kasama atıp Ada'da turlamaya devam ettim .

Resim

Daha sonra benim toptancı Klan kanalına yansıttığım bir Çifte'yi görüp çok beğendiğini belirtti . Ben de kendisine bunu verebileceğimi söyledim nasıl olsa işime yaramıyordu :D Kendisi de bu teklifimi geri çeviremedi çünkü çifte'yi oldukça beğenmişti . Parlatılamıyor olsa bile yine de Çift Efsun olduğu için hoş duruyordu . Derken bir diğer yansıttığım Materyal olan Örümcek Gözünün fiyatını sordu . Normalde 4 m'den satıyordum fakat kendisi tanıdık olduğu için 3 m'den satacağımı söyledim . O da bu teklifime karşılık teşekkür etti ve kendisiyle savaş 3'te buluşarak alışverişi gerçekleştirdik . Sürekli alışveriş halinde olduğunuz insanlara böyle ufak tefek olsa bile indirimler yapıp hediyeler vermeniz de iyi olacaktır benim tavsiyem . Sonuç olarak birbirinizle karşılıklı olarak bir alışveriş içinde oluyorsunuz çoğu zaman :)

Resim

Daha sonra Klan kanalına yansıttığım bir diğer materyal olan Hydrargaryum'a bir alıcı çıktı . ( Umarım adını doğru yazabilmişimdir :D ) Kendisi Tıkla-Üret işlerinde olan bir arkadaştı . Sivri Ada'da pul kasarken sürekli karşılaşırdım .
Benim pulları pahalı bulduğu için benden almaz kendi kasardı :P Kendisine 2 adet Hydrargaryuma sahip olduğumu ve bunları 800 binden bırakabileceğimi belirttim . O da kabul etti ve savaş 3'te buluşup alışverişi gerçekleştirdik .

Resim

Sonrasında ise Ada'da uzun süre turlamama rağmen bir sonuç alamadım Pul konusunda ve tam oradan uzaklaşıp Mısır Çarşısına gitmek üzereyken bir arkadaş Kuklacının Notları görevi olduğunu söyledi . Kendisinin görevine de yardımcı olduktan sonra Mısır Çarşısına doğru yola çıktım .

Resim

Meteorit 2 3 tılsımı için şu ana kadar 300 M'e yakın bir para biriktirmiş durumdayım . Tılsımın piyasasının 420 - 450 m arası olduğunu göze alırsak az bir şey kaldığını söyleyebilirim üretim için . Ben de hem başkasından Met 2 3 almamak hem de üretimi daha ucuza getirmek adına kendim basmaya karar verdim bunu da daha önceden söylediğim gibi . 3 adet Met 2 2 tılsımını alıp üstüne gerekli malzemeleri koyup kendim basmayı planlıyorum . Meteorit 2 2 tılsımını 100m'den bulabilirsem eğer ve ya malzemelerini alabilirsem üstüne gerekli malzemeleri koyup üretimi 410 - 420 m civarına getirmeyi planlıyorum . Tabii ki bunlar sadece kafada yapılan planlar , sonuçta gerçekler daha farklı oluyor . Ben de bu yolda hem nelere ihtiyacım olduğunu öğrenip hem de kendimi daha motive edebilmek adına buraya Meteorit 2 2 ve Meteorit 2 3 tılsımının reçetelerini koymaya karar verdim . Şu sıralar piyasada bulduğum her fırsatı değerlendirmem gerekecek gibi görünüyor ':)

Resim

Resim
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana günaydın sevgili günlük . Bugün erkende kalkmış olmanın verdiği rahatlık ve dinçlikle oyunda biraz vakit geçirmemin ardından soluğu burada aldım ve günlüğüme yeni şeyler eklemek üzere yazmaya başladım . Büyücü karakterim olan ROSELENMORGONSİR'e giriş yaptım ve bir Junon grubuna katılmaya karar verdim . 3 y2 gideceğimiz için oldukça rahat olacağını düşünüyordum fakat bu da tıpkı o geçen ki Çemberlitaş grubu gibi bir eziyete dönecekti . Sadece daha haberim yoktu ':)

Resim

Başlarda oldukça hızlıydık . Ve çok koordine ilerliyorduk . Yani hasarı en yüksek olan büyücü yaratıklara elektrik büyüsü atıyor DK 3'e sahip olan arkadaş dirençleri kırıyor ardından ben ve yüksek hasarlı arkadaş aynı anda büyü atarak yaratıkları yere serebiliyorduk . Böyle böyle çok seri bir şekilde ilerledik ve kısa bir sürede Centurion'a vardık . Ardından kesime başladık ve oldukça kısa bir sürede yine sıkıntısız bir şekilde kesimi gerçekleştirdik .

Resim

Centurion'dan eksik eşyalarımdan biri olan Azat Cevriye mor pantolonu almıştım fakat Trans pantolonum olduğu için onu giymeme gerek kalmayacaktı açıkcası . Hal böyle olunca yere de atmak istemediğimden kendisini alarak kasamda ki diğer elektrik eşyalarının yanına koydum ve kesimimize devam ettik .

Resim

Sonrasında ise Yılan Kuyularınıda hızlı bir şekilde temizledikten sonra Junon'a doğru hızla yol aldık ve orada ki bütün yaratıkları temizlemenin de vermiş olduğu rahatlama duygusu ile Tazı'lara yöneldik . Alıp almayalım diye konuşurken Tazılarıda kesmeye karar verdik çünkü tek şifacımız vardı ve eğer o ölürse hem en baştan buraya kadar gelmesi imkansızdı çünkü yaratıklardan bir kaçı tekrar doğuyordu hem de tanklardan birini atarsa yine aynı sorunu yaşayacağımızı biliyorduk . Hal böyle olunca kesime başladık ve her şey tam olarak burada başladı :( Bir arkadaşın hatasıyla Dk'ci büyücü ve ben yere serildik . Ben de Migrat hakkında fazla bilgi sahibi olmadığım için yani atmaktan çok haz etmediğim için hiç bir şeyin farkında olmadan Yeniden Canlan işaretine tıkladım . Ardından gruptaki büyücüler ve şifacılar bana '' Ne yapmaya çalışıyorsun ,
Şimdi oradan nasıl geleceksin '' vb. şeyler söylemeye başladı haklı olarak . Aslında abartıyorlardı çünkü Nöbetçileri rahatlıkla geçebilirdim bu benim için bir problem değildi fakat bu kadar ufak bir detaya bağırmalarının gereksiz olduğunu abarttıklarını söyledim . Kendileri de hatalarının farkına varıp özür dilediler ve neyse böylelikle sorun tatlıya bağlandı .

Resim

Tazıları benim yokluğumda temizlemiş olacaklar ki Shen iksirleri içtiler diğer 2 büyücü ve bir de şifacımızın eşliğinde kesime başladık . Hızlı bir şekilde canını indiriyorduk ve Dk 3'te olduğu için oldukça fazla hasar alıyordu . Hal böyle olunca birini Zindana atma zamanı geldi ve maalesef o kişi şifacımız oldu . Ama sıkıntı değildi çünkü o gelene kadar 3 büyücü kutup açarak oldukça zaman kazanabilirdik . Aynen de böyle yaptık ve sürekli kutup açarak onun gelmesini bekledik .
Daha sonra o gelince kaldığımız yerden kesime devam ettik .

Resim

Fakat öyle bir şansımız vardı ki yine Şifacıyı zindanlara göndermişti ve hal böyle olunca bizde daha fazla dayanamadık ve bedenlerimiz yere serildi Junon tarafından . Ardından moral bozmayıp 2. kesime başladık , neyse ki beni zindana atmıştı ve kesimin kolaylıkla hallolacağını düşünürken bu seferde Yılan'ı kesmeyi unuttukları ve kutup açmadıkları için Junon tarafından bir defa daha yere serildiler . 3. deneme de yine ve yine Şifacı Zindan gidince yine yerdeydik . Ve yine yine yine ... Daha sonra son denememizi yapmaya karar verdik yaklaşık 1.30 saat olmuştu ve ben nefret ediyordum bu Migrat bölgesinden .

Resim

Neyse ki bu defa ne zindana atmada ne de Yılan kesiminde bir problem yaşamadık ve sonunda kesimi gerçekleştirdik . Bu kadar uzun süren bir Migrat'tan hiç bir şey atmasını beklemiyordum elbette . Zaten hiç kimse önemli bir şey alamadı ve hal böyle olunca bizde bölgeden çıkışımızı gerçekleştirdik . Uzunca bir süre Migrat bölgesine girmeyi ve Junon'un yüzünü görmeyi düşünmüyordum açıkcası ':)

Resim

Ardından hem stres atmak hem de biraz daha keyifli vakit geçirebilmek adına Pulcubaba karakterime giriş yaptım ve Antrepo görevlerini halletmeye devam ettim . Belli bir seviyeden sonra Azul görevini almak için kendi başıma seviye kasmam gerekecekti bunun farkındaydım . Hal böyle olunca 12.Seviye'de komutanın yanına gidip Kırmızı Örümcek görevini aldım ve kesmek üzere yola koyuldum .

Resim

Tam o sırada Fısılda kanalından '' vs ? '' diye bir teklif geldiğini gördüm . Bu teklifi yapanın benim seviyelerimde biri olduğunu düşünüp meydan okumaya karşı koyamadım ve teklifini kabul ettim . Ancak karşıma gelen kişi karşısında şaşkınlığa uğradım çünkü kendisi 49.Seviye bir büyücüydü . Bunun adaletsiz olacağını belirttim fakat kendisi aynı fikirde değildi . Bu olaya bir süre güldükten sonra ona bunun şu an için mümkün olmadığını söyledim ve biraz mola vermek üzere oyundan çıkışımı gerçekleştirdim :D

Resim

Bugün müzik değil şu sıralar izlemekten oldukça keyif aldığım bir Youtuber'ı paylaşmaya karar verdim . Umarım sizde beğenirsiniz oldukça keyifli ve öğretici gerçekten .

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana merhaba günlük . Akşama doğru biraz Kenan atma vaktinin geldiğine karar verdim ve hemen grup toplamaya başladım . Aslında buna ben değil loncadan arkadaşım karar vermişti :) Kendisinin Savaşçı karakterinin tamamlanması gereken takıları vardı ve bunun için fırsat buldukça beni Kenan'a sokmaya çalışıyordu . Hal böyle olunca ben de kendisini kıramıyordum ve bölgede şu sıralar oldukça çok vakit geçiriyordum . Ama keyifli oluyordu yine de Pul , Peptit , Salgı derken yoruluyordu insan stres atmak için idealdi bu bölgeler . Ama bazen atarken daha da çok stres olabiliyordunuz bunun örneklerini defalarca yaşamıştım ^^

Resim

Artık toplamayı ve çevirmeyi öğrendiğim için daha çok katkıda bulunabiliyordum gruba . Slotları toplayan esas büyücü öldüğünde ben devralıp döndürme işini başarıyla yapıyordum . Hatta çokca vakit geçirdiğim için bazen esas büyücülük işini bile üstlendiğim zamanlar oluyordu :D Neyse ki 2 y2 olmanın da verdiği rahatlıkla seri bir şekilde kesimi bitirdik ve Kenan'a vardık .

Resim

Slotları toplayan büyücü kendisinin Shen Kuo eşyasının olmadığını bu yüzden tank olması için kendisine gerektiğini yazdı bana . Bende de 1 adet Shen Kuo yüzük vardı ve Kenan'da oldukça iş görüyordu . Kendisine alışveriş açıp yüzüğü aktardıktan sonra Zahir'i yere indirip kesime başladık hızlı bir şekilde . Kenan kesmek şu sıralar günlük rutinim haline gelmişti açıkcası .

Resim

Kesimi gerçekleştirdik ve yine bir sonuç alamadım Kenan Bey'den :( Ama bir beklentiyle girmediğim için hayal kırıklığı yaşamıyordum burada ki esas nokta birlikte girdiğim arkadaşımın eksiklerini tamamlamaktı . Kendisinde Plus olmasına ve savaşçı olmasına rağmen bunca zaman hala Işık takılarını tamamlayamaması da gerçekten çok ilginç geliyordu bana :) Kesimden sonra yüzüğümü geri aldım ve herkes torbasını açtıktan ve grubumuzun savaşçıları görevlerini hallettikten sonra bölgeden çıkışımızı gerçekleştirdik .

Resim

Ardından bölgeden çıkıp Klan'a satılık eşyalarımı ve alınacak şeyleri yazarken şu sıralar tanıştığım ve oldukça tanınan bir oyuncu olan Karakol'da bana ne zaman m23'ü üreteceğimi sordu çünkü kendisiyle Çemberlitaş konusunda sözleşmiştik ^^ Hal böyle olunca ben de kendisine yaklaşık 100 m'lik bir eksiğim kaldığını ve en kısa zaman da bunu tamamlayıp kendisine eşlik edeceğimi belirttim . Şu sıralar bir çok eğlenceli insanla tanışma fırsatı bulmuştum ve oyun böyle daha keyifli hale geliyordu . Bu konuşmada oyunu daha keyifli hale getiren o ufak anlardan birisiydi :)

Resim

Sonrasında birazda büyücü karakterimde vakit geçirmeye karar verip kendisinin Kırmızı Örümcek görevini yapmaya başladım . Plusum olduğu ve büyücü olduğum için hem kolay kesiyor hem de oldukça fazla deneyim puanı alıyordum .
Hal böyle olunca görevleri yaparken bile seviye atlayacak duruma gelebiliyordum kolaylıkla . Görevimi seri bir şekilde bitirdim ve biraz da exp alabilmek için oralarda oyalandıktan sonra Komutan'ın yanına gittim ve görevimi teslim ettim . Kendisi de hediye vermeden bırakmadı beni elbette :P

Resim

Resim

Daha sonra ise Pul kasmak üzere Sivri Ada yolunu tuttum ve gittiğimde yine sunucunun zenginlerinin kendi aralarında gerçekleştirdiği turnuvalardan birisi vardı . 16 Büyücü kendi arasında savaşıyor ve galip gelen 400 m kazanıyordu . Gerçekten harika bir paraydı ve bir o kadar da eğlenceli görünüyordu . Oldukça kalabalık olduğu için ben de buranın bir fotoğrafını çekmeden geçemedim :)

Resim
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana iyi geceler günlük :D Bu sefer merhaba yerine farklı bir giriş oldu çünkü uyumadan önce yine bir kaç kelam etmek istedim . Büyücü karakterimle Kenan atmaya devam ediyordum hatırlayacağınız üzere ve arkadaşımın ısrarı üzerine onu kıramayıp bir bölgeye daha girmeye karar verdim ve grubumuzu oluşturduktan sonra hızlı bir şekilde kesime başladık . İki savaşçı vardı grubumuzda biri arkadaşım diğeri ise onun yeğeniydi :D Hal böyle olunca insanlar o ikisini benim karakterim zannettiği için '' 2 savaşçı ne ?? '' gibi tepkiler koyabiliyordu :D Ben de bu tepkilerden kaçınmak adına hem işini yapan hem de fazla konuşmayan insanlarla girmeyi tercih ediyordum . En azından Kenan için ^^

Resim

Kesime hızlı bir şekilde başlamanın da vermiş olduğu gaz ile Motorin'e kadar kesintisiz geldik ve onu da çevirerek kesmeyi başardık . Neyse ki bu kadar çok giriş sonuç vermişti ve arkadaşım sonunda Maraton Ayakkabısını düşürdü :D Daha sonra Kenan'a vardık hızlı bir şekilde ve demin ki Büyücü arkadaş yine benden Shen yüzüğümü istedi tank olabilmek için . Ben de ona yüzüğü verdim ve kesime başladık . Bu sefer bir şeyler alacakmışız gibi hissediyordum :D

Resim

Fakat bu hisler boşuna olmuş olacak ki herhangi bir şey alamadık :D Sadece ben değil diğerleri de alamadı ve hal böyle olunca fazla oynamanın da vermiş olduğu yorgunluk ile müsademi istedim ben . Birazda Pulcubaba'da oyalandıktan sonra çıkışımı gerçekleştirecektim .

Resim

Derken yüzüğü verdiğim arkadaş kendisinde kalmış olduğunu unutacak ki oyundan çıktı . Ben de kendisine ulaşmaya çalıştım çünkü o yüzük sayesinde Kenan'da tank olabiliyordum :D Ardından kendisine ulaşamayınca başka zaman görüşürsek almak üzere konuşmaya karar verdim . Tam o sırada arkadaşım Aktarım işi olduğunu belirtti . Kendisine yardımcı olmak için bir süre daha oyalandım Mısır Çarşısında ve o da karakterine geçiş yaptı . Aktarım işini hallettikten sonra hem onunla hem de Klan halkıyla vedalaştıktan sonra kısa bir süre Pulcu'da takılmak üzere ona giriş yaptım .

Resim

Resim

Pulcubaba karakterimin Antrepo görevlerini hallediyordum şu sıralar . Oldukça ağırdan alıyordum çünkü görevlerin tadını çıkarıp kendimi bir zorunluluk altında hissetmeden yapmak istiyordum . Hem yer yer oyunun müzikleriyle karşılaşmakta hoş oluyordu buralarda :) Ardından biraz slot kesip biraz da görevlerimi hallettikten sonra oyundan çıkışımı gerçekleştirdim . Çünkü sabah erken kalkmam gerekiyordu :relaxed:

Resim

Şu sıralar dinlemekten keyif aldığım bir parça eşliğinde iyi geceler diliyorum hepinize :yum:

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana günaydın günlük . Bugün sabahtan bir işim olduğu için erken kalktım ve kahvaltıyı yapıp biraz da televizyona baktıktan sonra buraya bir kaç şey eklemeye karar verdim . Yine dün ki gibi Kenan seferlerimiz devam ediyordu tam gaz :) Çünkü loncadan arkadaşımın yeni açtığı savaşçının eksikleri vardı hala ve kendisi onları tamamlama konusunda ısrarcıydı . Oyuna girdiğinde ben Sivri Ada'da pul kasıyordum . Kendisi bana dur bırak şimdi pul işini gel Kenan gidelim ben senin zararını karşılarım gibisinden ona katılmamı rica etti :D Hal böyle olunca ben de Sivri Ada'dan bu aralar pek bir şey düşüremiyordum kabul ettim teklifini ve Kenan grubumuzu kurup yola koyulduk .

Resim

3 Y2 olduğumuz için oldukça seri ilerliyorduk ve Kenan'a varmıştık . Direncimizi alıp Shen Kuo iksirlerimizi içtikten sonra kesime başladık ve Kenan'ı yere serdik . Dediğim gibi iyice günlük rutinim olmuştu Kenan atmak artık :D

Resim

Ardından aynı grup tekrar girdik ve yine kesime başladık . Motorinle işe başlamıştık ve her zaman olduğu gibi döndürerek kesmeyi başarmıştık . Kendisi benden çok sıkılmış olacak ki veriyim bir şeyler git dercesine şöyle bir Asa attı bana :) Sığınağın ilk geldiği zamanlar çok kıymetliydi bunlar hatırlayacağınız üzere ama şimdi Kasa'da nostaljik bir eşya olarak duruyordu sadece . Yine eski günleri hatırladım buna bakınca ...

Resim

Resim

Artık slot çevirme işini iyice öğrenmiştim . Bir yerden sonra 6-7 slotu peşime takarak Kenan yolunun %70 kadarını temizlemiştim . Kalan kısmı ise diğer büyücülerimiz halletmişti . Çevirirken fotoğraf bile çekebilecek kadar özgüvenliydim artık o konuda :P Ama Dayı bana çok güvenmiyor olacak ki yanımda dolanıyordu olur da ölürsem diye :')

Resim

Kenan'da benden sıkılmış olacak ki şöyle bir iksir şöleni sundu bana yanında da Niobyum ile beraber . İksirlerimi alıp kasama koydum çünkü ileride Savaşçı karakterime lazım olabilirdi ve o zaman iksirsiz kalmak istemezdim . Hem arada sırada Junon ve ya Kenan'da benimde işime yarayabiliyordu bu iksirler . Shen Kuo iksir demişken ben de reçetesi olduğu için malzemelerini toplayıp bolca bir şekilde satmayı planlıyorum yakın zamanda . Çünkü iyi para ediyor piyasa şu aralar durgunken .

Resim

Bölgeden çıkınca Loncadan arkadaşım beni çağırdı ve sözünü tutmak istediğini söyledi . Beni Sivri Ada ve Hol'e indirmiyordu bu sıralar eksiklerini tamamlamak istediği için :D Bu zararımı karşılamak istediğini ve onun için uğraşlarıma bir karşılık vermek istediğini belirtip alışveriş açtı . Öyle bir miktar koydu ki kendisine bunu kabul etmeyeceğimi belirttim . Başta anlaşamadık ama sonra onu ikna etmeyi başardım ^^

Resim

Kendisininde aktarım işi vardı ona yardımcı olurken bana verdiği paranın yarısını ona tekrar vererek hem ona yardımcı oldum hem de bana verdiği bu fazla miktardan bir kısmını ona geri vermiş oldum :D Şu sıralar daha çok grup bölgelerinde aktifim ve daha çok keyif alıyorum . Sivri Ada'yıda boş geçtiğimi sanmayın hala Pulcubabayız sonuçta :')

Resim

Resim
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana günaydın sevgili günlük . Bugün biraz da Şifacı karakterime giriş yapıp onunla bölge atmaya karar verdim çünkü bir süredir onu ihmal etmiştim . Hal böyle olunca hemen bir Stusuz grubu aramaya başladım ve geçenlerde tanıştığım arkadaşım olan Karakol bana bölgeye gelmemi teklif etti . Ben de kendisinin teklifini kabul ettim ve bölgeye giriş yaptık . Bana '' Kadro acılı '' gibisinden bir şey söylemişti girmeden , ben bunun ne anlama geldiğini bilmiyordum ancak girince öğrenmiş oldum ':)

Resim

Kendisi Savaşçı karakterinde oynuyordu ve ara sıra sohbet ediyorduk gerek özelden gerekse gruptan . Oldukça keyifli oluyordu bu tarz sohbet muhabbetler grup bölgelerinde , daha keyifli hale getiriyordu . Derken bir Büyücü arkadaş sürekli çıkıp girmeye başladı . Kendisine neden böyle yaptığını sordum fakat gir çık yaptığı için göremiyordu . Kendisi gelince bir de baktık ki '' M1 tılsımı kayboldu '' demeye başladı . Eveet gerçekten ilk defa böyle bir sorunla karşılaşmıştım adamın tılsımı kaybolmuştu gerçekten :D Fazla umursamadık başta yani dalgınlığa gelmiştir kasaya atmıştır ve ya bir bug olmuştur gibi düşündük fakat sorun ciddiydi . Adamın tılsımı gerçekten kayıptı ama bunun sorun olmayacağını Semiha'yı indirebileceğimizi söyledik . Ve hızlı bir şekilde yolu temizlemeye başladık ^^

Resim

Semiha Hanım'a vardık ve kendisine büyücüler Fiziksel büyülerini atarken ben de tankımıza Şifa basmaya
diğerlerine ise Ck dağıtmaya devam ediyordum . İlk denememiz de Semiha'yı tam indirdik derken 53 - 51 can civarlarında içeri atamadık ve biraz daha denemeye karar verdik . Fakat m1 tılsımı olmadığı için biraz sıkıntı oluyordu ve bir yerden sonra Semiha'nın canını 60'dan indiremez olduk . Hal böyle olunca geri dönüp Stuart kesmeye karar verdik . O sırada bu arkadaşta foruma konu açmaya karar verdi . Biz 3 kişi devam ederken o da tılsımının kaybolduğunu belirten bir konu açtı . ( Mevcut hala görebilirsiniz :D )

Resim

Stuart'a dönerken Karakol ile çok keyifli bir sohbetimiz oldu . Kendisiyle şu ana kadar 2 bölge atmıştık ve 2'sinde de inanılmaz sorunlarla karşılaşmıştık . Birinde büyücü çıkmıştı , tankımıza ne yapması gerektiğini biz söylüyorduk şimdi ise Tılsım kaybolmuştu . Kendisine bizim bir arada olmamızın hata olduğunu , grup bölgeleri için tehlikeli olduğumuzu belirttim :D O da demin ki bölgede adamların hatasız oynadığını şimdi ise neler olduğunu anlamadığını söyledi bana ':)

Resim

Daha sonra Stuart yoluna döndük ve orayı temizlemeye başladık . Neyse ki seri bir şekilde ilerleyebiliyorduk ve hızlı bir şekilde varmıştık son slotlara kadar . Ben de biraz müsade isteyip Stuart Yolunda müziğin çaldığı odaya girmeye karar verdim . Gerçekten harikaydı bu müzik hepinize tavsiye ederim Stuart yolunda sonlara doğru sağda kalan işçilerin olduğu odaya mutlaka girip o müziği dinleyin .

Resim

Stuart Bey'de fazla oyalanmadık ve hızlı bir şekilde yere serdik . Tılsımı kaybolan büyücümüz Kıyamet Eldiven almıştı onun adına biraz sevindirici bir haber olsada yine de aklı hala tılsımındaydı doğal olarak .

Resim

Daha sonra Semiha Hanım'ı içeri attık ve Gaffar Bey ile birlikte kesimlerine başladık . Neyse ki burada sorun yaşamadan Semiha'yı toplu bir kons ile indirmiştik ve sıra Gaffar'a gelmişti .

Resim

Gaffar Bey'de ise sorun yaşamıştık çünkü tam kesime başladığımız sırada Dirençler bitmişti ve Savaşçımızında canı düşük olduğu için kendisi ölmüştü . Biz de artık uzun süredir oynamanın vermiş olduğu yorgunlukla biraz oturup dinlendikten sonra öyle kesime başladık . Ve Kaoslarımızı bozup Depremlerde kutuplayarak sonunda Gaffar Bey'i yere sermeyi başardık . Bir beklentim yoktu kendisinden fakat torbayı açtığımda Hidroflorik Asa ile karşılaştım . Şu an için elimde ki 2. Hidro asa olacaktı bu ama yine de bana attığı için sevinçliydim :D

Resim

Bölgeden çıktıktan sonra Büyücüm ile biraz yeraltında turlamaya Klorotoksin kasmaya karar verdim . Tam o sırada bir arkadaş elimdeki Ejder KK iksirine alıcı çıktı . 35 adetini 3.3 M'den kendisine satmaya karar verdim 200 binlik bir indirim yapmıştım . Kendisiyle alışverişimi gerçekleştirdikten sonra Yeraltında kaldığım yerden devam ediyordum .

Resim

Bir süre turladım fakat bir sonuç alamadım Mısır Çarşısına ışınlanmak için tekrar Domuz'un yanına döndüğüm sırada ise ilginç bir görüntüyle karşılaştım . İki arkadaş ya da düşman tam bilemiyorum , köprünün üstünde oturmuş birbirlerine bazı hareketler yapıyordu ':) Onları selamladıktan sonra yoluma devam ettim ve Mısır Çarşısına karakterimi bırakarak çıkışımı gerçekleştirdim .

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana merhaba günlük . Öğlen olan dersimi bitirdikten sonra eve geçiş yaptım hemen çünkü okulda kimse yoktu ve hava buz gibiydi . Hal böyle olunca bende foruma girip bir kaç kelime yazmaya karar verdim yemek yedikten sonra . Büyücü karakterim olan ROSELENMORGONSİR'e giriş yaptım ve ardından bu aralar günlük rutinim haline dönüşen Kenan grubuna çağırıldım :D Lonca arkadaşım İbrahim şu sıralar yiğenine Işık Hanım takıları düşürmeye kararlıydı biz de hal böyle olunca sürekli kendimizi sığınaklarda buluyorduk . Neyse ki slot çevirme konusunu biraz öğrenmiştim de yardımcı olabiliyordum .

Resim

Ardından slotları kesip hızlı bir şekilde ilerlerken asıl slotları toplayan olan arkadaşım ölünce slot bana döndü ve hal böyle olunca ben de kaça kaça kesmeye başladım . Aramıza yeni katılan büyücü ise bana eşlik ediyordu ve birlikte Teslalar kurup yavaş yavaş slotları kesmeyi başarmıştık . Ben de kendisine bana eşlik etmesini ve böyle böyle yavaş şekilde ilerleyip varacağımızı belirttim :D Çünkü bugün slotlar hızlıydı ve toplama konusunda zorluk yaşayabiliyorduk .

Resim

İbrahim bize Motoru kesmemizi kendisinin Kenan'a kadar olan slotları toplayacağını belirtti biz de hal böyle olunca 2 büyücü ve 1 savaşçı Motorin kesmeye başladık . Neyse ki Motorin'i döndürmeyi de öğrenmiştim ve yaklaşık 3-4 dakika kadar döndürdükten sonra onun da cesedini yere sermeyi başardık ve yine bana cömert davranmıştı iksir konusunda ^^

Resim

Sonrasında Kenan'a vardık ve dirençlerimiz aldıktan sonra kesime başladık . Tank bendim bu defa ve hemen her zaman gittiğim şaltere doğru yol aldım . Üst tarafta İbrahimle birlikte keserken şalteri kapattıkça alttan desteğe gelen diğer büyücü sayesinde de hızlı bir şekilde canını indirmeyi başarmıştık . Fazla şalter kaçmadı ve BB'lerde eksiksiz yapıldığı için kolay bir şekilde Kenan'ı yere serdik ve bu defa bana her zamankinden farklı bir ödül atmıştı . Ama iksirleri es geçmemişlerdi , bunlar işime yarayacaktı çünkü gerek Çemberlitaş gerekse Kenan'da iş görüyordu .

Resim

Resim

Daha sonra Klan'a elimde satılık olan materyalleri yansıtırken biraz da Sivri Ada'da gezerken düşürdüğüm Çift efsunlu itemleri yansıtmaya karar verdim . Neyse ki 1 tanesine hemen alıcı çıktı ve kendisiyle s3'te buluşarak alışverişi gerçekleştirdik . Daha çok para eder mi bilmiyorum fakat bu tarz eşyaların piyasasına tam hakim olmadığım için benim için ideal bir fiyattan satışı gerçekleştirdim .

Resim

Daha sonra biraz Sürüngen Pulu kasabilmek adına tekrar Sivri Ada'nın yolunu tuttum ve kesimlerime başladım . Neyse ki Ada boştu ve slotlar sadece benimdi . Uzun bir süre dolandım fakat yaklaşık 40-50 dakika boyunca Sürüngen Pulu atmayınca şansımı daha sonra denemek üzere oyundan çıkışımı gerçekleştirdim .

Resim

Şimdi ki Video 2013 Iron Bowl finalinden maç kazandıran maçın son oyunu ve bazı Auburn taraftarlarının buna tepkisi . Videonun üzerinden biraz zaman geçmiş olsa da hala en sevdiğim anlardan biri olarak yerini koruyor hafızamda .
Oldukça eğlenceli bulduğum için sizlerle paylaşmak istedim ilk video Touchdown ( maç kazandıran gol ) ve ikinci video da ise taraftarların buna tepkisi var . Umarım beğenirsiniz görüşmek üzere :yum:

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
roselen
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen roselen »

Selamlar

Herkese ve sana yeniden merhaba günlük . Bugün biraz da eksik olan görevleri halledip onların ödüllerini ( Diş , Kadim , Meran vs..) almaya karar verdim . Hemen Meran Şehrinin yolunu tutarak uzun süredir yapmadığım Buz büyücüsü görevini yapmak üzere yol aldım . Lonca arkadaşım İbrahim'de beni yalnız bırakmayıp görevime yardımcı oluyordu . Hızlı bir şekilde kendisiyle birlikte Merandaki tüm Buz Büyücülerini alaşağı ettikten sonra İfliss'i Öldür görevini aldım ve Klan kanalına bu göreve yardımcı olacak birilerinin olup olmadığını soruşturmaya başladım .

Resim

Bir başka arkadaşım olan Karakol ise bana görevime yardımcı olabileceğini beni Tepe'de beklediğini söyledi .
İlk başta Tepe derken yanlış yazdığını Meran Şehrini kastettiğini düşündüm fakat köprüdeyim diyince aramızda iletişim problemini halletmiş olduk . Kendisi Bronz görevim olduğunu düşünüp Sivri Ada yolunu tutmuş çoktan ve sonradan farkına vardı görevimin İfliss olduğunun :D Hal böyle olunca kendisi Meran Şehrine ışınlandı bende kendime Ck atarak yavaş yavaş oranın yolunu tuttum .

Resim

Direncimi açtıktan ve kendisini Ckledikten sonra kesime başladık . Başlamadan önce bana ne yapmam gerektiğini söylemişti . Biliyordum zaten ama yine de kendisini dinleyip öyle yapacağımı söyledim . Hızlı bir şekilde kesiyorduk ben fazla bir şey yapmıyor sadece Ck'ler bittikçe yeniden atıyordum . Derken tam İfliss bana öldüren büyüsünü attığı saniye üzerimde ki Ck etkisi bitti ve yere serildim :( Hal böyle olunca o da kesimi bıraktı ve ne yapacağımızı sordum . Kendisi bir başka çarına girip beni Meran Şehir girişinde bekleyeceğini söyledi .

Resim

Ben de ağır adımlarla yeniden Şehrin yolunu tuttum . Şimdi o uzun yol gözüme eziyet olarak gözüküyordu gerçekten . Fakat yine de şanslıydım ki Şifacı karakteri vardı altımda yoksa daha da zor olabilirdi . Kendimi Ckleyerek hızlı bir şekilde bombaları almaya başladım .

Resim

Ardından İfliss'e yeniden vardık ve hızlı bir şekilde Direnç açtıktan sonra kesime başladık . Bu sefer çok arkada duruyordum tekrar ölmeyeyim . Hal böyle olunca garanti ve hızlı bir kesim oldu . Ne o ne de ben ölmedik ve İfliss'i yere sermeyi başardık . Kendisine teşekkür ettim ve günlüğüme koymak üzere fotoğraf çekinmeyi ihmal etmedim :D

Resim

Resim

Ardından Telefon ile konuştuktan sonra Eminönü yoluna düştüm ve Bankacıyla konuşmak üzere yol aldım . Görev materyalimi alacak olmanın vermiş olduğu sevinç ile daha da hızlı koşuyordum sanki ':) Bu tarz görev materyalleri ve eşyaları gerçekten iyi para ediyor özellikle piyasanın şu an ki haline bakacak olursak . Sizlere de tavsiyem bu görevleri yapmayı ve materyalleri almayı ihmal etmeyin çünkü oldukça yararlı olabiliyor .

Resim

Görevi teslim edip Meran Mücevherini aldıktan sonra biraz da Pulcubaba'ya giriş yapıp onda vakit geçirmem gerektiğini düşündüm . Kendisinin Azul görevi vardı fakat tek başıma giderken biraz zorlanıyordum . Derken tam o sırada bir arkadaşla karşılaştım . Kendisine bana yardımcı olup olamayacağını sorduğum da bana eşlik edeceğini belirtti . İkimiz birlikte hızlı bir şekilde ilerlemeye başladık ama gruba giremiyorduk çünkü ben Lodos'tum o ise tarafsızdı .

Resim

Ardından ilk vuruşu yaptım ve o Zehir atarak Azul'u üzerine aldı . Hal böyle olunca ben de oturup Kudret yenileme şansı buldum çünkü slotlar kalkmadan önce bunu yapmam önemliydi . Kendisi biraz daha döndürdükten sonra Azul'u ondan devraldım ve onun Zehir büyüsünün kendi karakterimin de Buz ve Meteorit yetenekleri sayesinde Azul'u yere sermeyi başardık . Bugünlük Antrepo maceramızı da noktalamış oluyorduk böylece :)

Resim

Ardından Meran Mücevherine bir alıcı buldum ve kendisiyle 10 M gibi bir fiyatta anlaşma sağladıktan sonra nerede olduğunu sordum . Lodos Sancakta olduğunu belirtince onun yanına gittim ve kendisiyle alışverişi gerçekleştirdik . İfliss sayesinde 10 m daha kazanmıştım ve bu Meteorit 2 3 tılsımı için önemli bir adımdı . Paramı çantama attıktan sonra çıkışımı gerçekleştirdim :yum:

Resim
Resim

Resim

Resim