Forumda Bulunan Lonca Konuları Hk.

Teşkilat sunucusuna ait Loncaların iletişim, bilgilendirme ve paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
dyb21
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Rock N Roll

Re: Forumda Bulunan Ekip Konuları hk.

Mesaj gönderen dyb21 »

SirOnur yazdı:Merhaba,

Gönül ister ki bütün kullanıcıların mesaj içeriğini düzenleme ve silme yetkileri olabilsin.Ama öncelikle mesajlarında uygunsuz içerik paylaşıp daha sonra yetkili kişiler göremeden düzenleyen kullanıcılar olabiliyor. Eski forumlarımızdan bunlara örnek verebiliriz. Bu nedendir ki kullanıcı yetkilerini daha fazla genişletemeyiz.

İlginiz için teşekkürler.
HekLi :D
IıIPaTRoNIıI TOXİC
Teller Büyük Evleri Korumuş,
Köpeklerde Büyük adamları.
Kullanıcı avatarı
RaidersOfChaos
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: I Ergenekon I
İletişim:

Mesaj gönderen RaidersOfChaos »

SirOnur yazdı:Merhaba,

Gönül ister ki bütün kullanıcıların mesaj içeriğini düzenleme ve silme yetkileri olabilsin.Ama öncelikle mesajlarında uygunsuz içerik paylaşıp daha sonra yetkili kişiler göremeden düzenleyen kullanıcılar olabiliyor. Eski forumlarımızdan bunlara örnek verebiliriz. Bu nedendir ki kullanıcı yetkilerini daha fazla genişletemeyiz.

İlginiz için teşekkürler.
:arrow: :arrow: :arrow:
Resim
O ŞİMDİ ASKER !
BoRNoVaLı | Veda Konusu ( Askerlik )

• 25 Aralık 2009 - 20 Aralık 2015 •
Kullanıcı avatarı
Siouxanubis
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Siouxanubis »

Selamlar;
Bir önceki mesaj yerine bu mesajın dikkate alınmasını talep ediyoruz.
Saygılarımızla.
Estergon Ailesi...

Değiştirilmesi istenen konun linki: viewtopic.php?f=22&t=49362

Değiştirilmesi istenen eski metin:

Değiştirilmesi / Eklenmesi istenen yeni metin:

Değiştirilmesi istenen eski "İsim Listesi":

Resim
Kanuni Sultan Süleyman'ın Padişahlığı döneminde ve 1543 yılında elimize geçen Estergon Kalesi Sancakbeyli haline getirilerek Budin Beylerbeyliği'ne bağlanmıştı. Ancak kale, bundan yaklaşık elli yıl sonra Alman, Leh, Çek ve İtalyanlardan oluşan 80 bin kişilik bir haçlı ordusu tarafından kuşatıldı. Bu sırada Estergon Kalesi'nde yalnızca beş bin Türk askeri bulunuyordu.

Durum gerçekten çok kötüydü ve yardım alma ihtimali de yoktu. Düşmanın teslim olma teklifi Estergon muhafızı Kara Ali Bey tarafından kabul edilmedi. Kara Ali Bey ve yanındakiler, "Biz Rumeli gazileriyiz; kelle verir, kale vermeyiz!" diyorlardı.

Bu inancı taşıyan er kişilerin savunduğu kaleyi düşürmek elbette kolay olamazdı. Nitekim kuşatmanın uzaması, düşman askerlerini yöneten kumandanları çılgına çevirdi ve askerlerini kırbaçlatmaya başladılar, Bu durumu gören Kara Ali Bey yüksek bir sesle bağırdı:

- "Şu mel'un kumandan yere düşürülürse, kafir askerlerinin hepsi geri dönecektir. Kim onu vurursa, kendisine dilediği verilecektir!"

Bunun üzerine Osman isimli bir yiğit "Ya Allah" diyerek tetiği çekti ve düşman kumandanını yere serdi. Ancak ne var ki bu arada kale kumandanı Kara Ali Bey de şehid oldu. O'nun yerine kumandayı, o sırada kalede bulunan Anadolu Beylerbeyi Lala Mehmed Paşa aldı. Ancak, kalede kıtlık ve susuzluk başladığı için yapılacak fazla bir şey yoktu.

Kalede bulunan tarihçi Peçevi İbrahim Efendi durumu şöyle özetliyordu:

- "Sanıç etrafında hararetinin şiddetinden ıslak mermerleri yalayan ve bir damla su için can veren elsiz - ayaksız yaralıların inlemeleri yürekleri sızlatıyordu."

İçerdeki durum gerçekten elem vericiydi. Bu arada Yeniçeri askerinin ayaklanması herşeyi alt - üst etti. Artık teslim olmaktan başka çare yoktu. Aralarında, Anadolu Beylerbeyi Lala Mehmed Paşa'nın da bulunduğu esirler Tuna nehrindeki gemilere bindirilerek Vişegrad'a götürüldüler.

Estergon Kalesi'nin elden çıkması ve orada verilen şehidler bütün milleti yürekten yaraladı ve işte, nesilden nesile söylene gelen Estergon türküsü o günlerin hatırasını hâlâ canlı tutuyor:

Estergon Kalesi subaşı durak
Kemirir içimi bir sinsi firak
Gönül yâr peşinde yâr ondan ırak

Akma Tuna akma ben bir dertliyim
Yâr peşinde koşar kara bahtlıyım

Estergon Kalesi subaşı hisar
Baykuşlar çağırışır, bülbüller susar
Kâfir bayrağını burcuna asar

Bu ateşle yanar kara bahtlıyım

Estergon Kalesi subaşı kale
Göklere ser çekmiş burçları hele
Biz böyle kaleyi vermezdik ele

Estergon'u vermiş kara bahtlıyım.

Evet... "Kara bahtlılar" Estergon'u gözyaşları içinde düşmana vermişlerdi ama onu geri almaya da ahd etmişlerdi.

Başvezirlik ve kumandanlık görevine tayin edilen Lala Mehmed Paşa, kalenin elden çıkışından on yıl sonra bu defa fetih için Estergon önlerindeydi. 29 Ağustos 1605 yılı günü başlayan kuşatma bir ay sürdü ve kale 29 Eylül ele geçirildi. Artık yaralar sarılmış, kaybedilen dosta kavuşulmuştu.

Estergon Kalesi bundan sonra 78 yıl daha Osmanlı hudut boylarının müdafaasını yapan bir mücahid gibi görev yaptı. Kale, üstümüzde kara bulutların dolaşmaya başladığı günlerde, 1683 yılında içimizde silinmez hatıralar bırakarak elimizden çıktı ve bizleri boynu bükük bıraktı. Onun için biz hâlâ o türküyü söylüyor, Estergon'u unutmuyoruz, unutamıyoruz:

Yâr peşinde koşar kara bahtlıyım..

Estergon Aile Anayasası;

1. Ailesi 1 kurucu ve kurucunun belirlemiş olduğu yöneticilerden oluşur. Bu grup aynı zamanda yönetim kuruludur.
2. Kurucu karar merciidir ancak son sözü söylemeden yöneticilerden geri bildirim alır.
3. Lodos klanı mensubudur.
4. Ws yasaktır.(Yönetim izni ile istisna olabilir.)
5. Klan savaşı grup ile birlikte yapılır.
6. Üyelerin kendi aralarında şifre paylaşımı yapması yasaktır. Estergon karakterin bulunduğu hesaplar dahil.(Estergon karakterde ancak sahibinin bulunmasını sağlar.)
7. Her oyuncu 3 sınıfa ait karakterden en az 1 er tane bulundurmalıdır.(En az 1 karakter Estergon ismini taşımalıdır.)
8. Estergon ailesine katılım ya da tersi durumlar ancak ve ancak kurucunun onaylaması ile olur.
9. Estergon karakter ile lonca dışı aktarım yapılması yasaktır.
10. Estergon üyeleri forum aracılığı ile Kurcu talimatı doğrultusunda Yöneticiler tarafından duyurulur.
11. Grup bölgelerine girişler aile dışında kişiler ile olacaksa mutlaka yönetici oluru alınır ve diğer kişilerin kim olduğu hk. bilgi verilir.
12. Üyeler kendi aralarındaki her türlü sorunu Yönetici ya da Kurucu vasıtası ile çözer.
13. Hiçbir üye bölge ya da klan kanallarından tartışma yapmaz. İstisnai durumlar yönetim kurulu inisiyatifindedir.
14. Üyeler büyüklerine saygı küçüklerine sevgi gösterir.
15. Günlük hayatta yaşadığımız nezaket kuralları oyun içerisinde de geçerlidir.
16. Gb girişleri öncelikle aile içerisinden, Yeterli çoğunluk sağlanamaz ise yöneticiler aile dışı kişileri de gb ye sokar. Fazla katılım durumunda üyeler günlük gb sayıları ya da ihtiyaç durumuna göre yönetici ya da kurucu tarafından yönlendirilir.
17. Aile nin gb deki iksir ihtiyaçları yönetici tarafından karşılanır.
18. İksir ihtiyaçları doğrultusunda her üye haftalık çöpünü yöneticiye teslim eder. Saf madenler kişiye aittir ancak iksir için gereken saf madenleri de yöneticiye verir.
19. Tüm aile üyeleri katılımları ile koşulsuz bu maddeleri kabul eder.
20. Aile içindeki tatsız durumlar disiplin kurulunca uygun bir şekilde cezalandırılır. (Yönetim Kurulu aynı zamanda Disiplin Kurulunu da kapsar)
21. Aile üyeleri her zaman dayanışma halindedir. Kullanmadığı efsunlu eşya yada fazla madenini paylaşır.(Tamamen gönüllülük esasındadır.)
22. GB de en az 1 karakter savaşçı olur.
23. GB de amele kesim uygulanmaz her gb nin lideri kimin ne yapacağını belirler.
24. Aile üyeleri Skype kullanır.(Dosya alışverişi yönetim inisiyatifinde ancak ve ancak resim formatında olur. Aksi durumlar suçtur. Cezası aileden ihracıdır.)
25. Aile Anayasası 25 maddeden oluşur ve ancak Yönetim Kurulu Oybirliği ile değiştirilebilir.

GÜNCEL LİSTEMİZ...

EsTeRGoNxLiDeR EsTerGoNxReiS EsTeRgOnxPaŞa Estergonxdarkspy

EsTeRGoNxeDaLı EsTeRGoNxŞiFaLıM EsTeRgOnxeDaLıM EsTeRGoNx ??? (Yakında)

EstergoNxReaktöR Estergonxobivan EstergoNxAnubiS

Estergonxhefner EsTeRgOnxxHeFnEr

Estergonxçınar

EsTeRGoNxTLEAVCI

ESTERgonxİNTİKAM Estergonxdiester EsTeRGoNxKaNuNi EsTeRGoNx ??? (Yakında)

Estergonxhazin EsTeRgONxaZiZ

EsTeRgOnxbOzO Estergonxdoctore

Estergonxardinal

EsTeRGoNxSHoTeR Estergonxateş Estergonxçapqın

Estergonxprens Estergonxprence Estergonxjazzy

Estergonxfirari

Estergonxberke

Estergonxemre

Estergonxbnz

Estergonxnur

Estergonxhayat

ESterGoNxTaKo Estergonxtaha ESterGoNxKASAP

EsTeRgOnxşahin EsTeRgOnxefsane EsTeRgOnXDRAGON

EsteRGonxNATHAN Estergonxutku Estergonxnogrets

Estergonxtabirim ESteRGoNxeqeLim Estergonxkafile Estergonxbionic

Estergonxsaturn

EsTeRGoNxTuRaN EsTeRGoNxGaRDiaN

EsTeRGoNxHoTMaN

Başında ''ESTERGON'' yazıpta bu listede bulunmayan kişilerle ilgimiz yoktur kötü bir olay olduğunda mesuliyet kabul etmeyiz...
ESTERGONX Ailesi.

Konu Son Güncelleme Tarihi: 06/09/2011

Değiştirilmesi / Eklenmesi istenen "İsim Listesi":

Resim
Kanuni Sultan Süleyman'ın Padişahlığı döneminde ve 1543 yılında elimize geçen Estergon Kalesi Sancakbeyli haline getirilerek Budin Beylerbeyliği'ne bağlanmıştı. Ancak kale, bundan yaklaşık elli yıl sonra Alman, Leh, Çek ve İtalyanlardan oluşan 80 bin kişilik bir haçlı ordusu tarafından kuşatıldı. Bu sırada Estergon Kalesi'nde yalnızca beş bin Türk askeri bulunuyordu.

Durum gerçekten çok kötüydü ve yardım alma ihtimali de yoktu. Düşmanın teslim olma teklifi Estergon muhafızı Kara Ali Bey tarafından kabul edilmedi. Kara Ali Bey ve yanındakiler, "Biz Rumeli gazileriyiz; kelle verir, kale vermeyiz!" diyorlardı.

Bu inancı taşıyan er kişilerin savunduğu kaleyi düşürmek elbette kolay olamazdı. Nitekim kuşatmanın uzaması, düşman askerlerini yöneten kumandanları çılgına çevirdi ve askerlerini kırbaçlatmaya başladılar, Bu durumu gören Kara Ali Bey yüksek bir sesle bağırdı:

- "Şu mel'un kumandan yere düşürülürse, kafir askerlerinin hepsi geri dönecektir. Kim onu vurursa, kendisine dilediği verilecektir!"

Bunun üzerine Osman isimli bir yiğit "Ya Allah" diyerek tetiği çekti ve düşman kumandanını yere serdi. Ancak ne var ki bu arada kale kumandanı Kara Ali Bey de şehid oldu. O'nun yerine kumandayı, o sırada kalede bulunan Anadolu Beylerbeyi Lala Mehmed Paşa aldı. Ancak, kalede kıtlık ve susuzluk başladığı için yapılacak fazla bir şey yoktu.

Kalede bulunan tarihçi Peçevi İbrahim Efendi durumu şöyle özetliyordu:

- "Sanıç etrafında hararetinin şiddetinden ıslak mermerleri yalayan ve bir damla su için can veren elsiz - ayaksız yaralıların inlemeleri yürekleri sızlatıyordu."

İçerdeki durum gerçekten elem vericiydi. Bu arada Yeniçeri askerinin ayaklanması herşeyi alt - üst etti. Artık teslim olmaktan başka çare yoktu. Aralarında, Anadolu Beylerbeyi Lala Mehmed Paşa'nın da bulunduğu esirler Tuna nehrindeki gemilere bindirilerek Vişegrad'a götürüldüler.

Estergon Kalesi'nin elden çıkması ve orada verilen şehidler bütün milleti yürekten yaraladı ve işte, nesilden nesile söylene gelen Estergon türküsü o günlerin hatırasını hâlâ canlı tutuyor:

Yâr peşinde koşar kara bahtlıyım

Estergon Kalesi subaşı hisar
Baykuşlar çağırışır, bülbüller susar
Kâfir bayrağını burcuna asar

Bu ateşle yanar kara bahtlıyım

Estergon Kalesi subaşı kale
Göklere ser çekmiş burçları hele
Biz böyle kaleyi vermezdik ele

Estergon'u vermiş kara bahtlıyım.

Evet... "Kara bahtlılar" Estergon'u gözyaşları içinde düşmana vermişlerdi ama onu geri almaya da ahd etmişlerdi.

Başvezirlik ve kumandanlık görevine tayin edilen Lala Mehmed Paşa, kalenin elden çıkışından on yıl sonra bu defa fetih için Estergon önlerindeydi. 29 Ağustos 1605 yılı günü başlayan kuşatma bir ay sürdü ve kale 29 Eylül ele geçirildi. Artık yaralar sarılmış, kaybedilen dosta kavuşulmuştu.

Estergon Kalesi bundan sonra 78 yıl daha Osmanlı hudut boylarının müdafaasını yapan bir mücahid gibi görev yaptı. Kale, üstümüzde kara bulutların dolaşmaya başladığı günlerde, 1683 yılında içimizde silinmez hatıralar bırakarak elimizden çıktı ve bizleri boynu bükük bıraktı. Onun için biz hâlâ o türküyü söylüyor, Estergon'u unutmuyoruz, unutamıyoruz:

Yâr peşinde koşar kara bahtlıyım..

Estergon Aile Anayasası;

1. Ailesi 1 kurucu ve kurucunun belirlemiş olduğu yöneticilerden oluşur. Bu grup aynı zamanda yönetim kuruludur.
2. Kurucu karar merciidir ancak son sözü söylemeden yöneticilerden geri bildirim alır.
3. Lodos klanı mensubudur.
4. Ws yasaktır.(Yönetim izni ile istisna olabilir.)
5. Klan savaşı grup ile birlikte yapılır.
6. Üyelerin kendi aralarında şifre paylaşımı yapması yasaktır. Estergon karakterin bulunduğu hesaplar dahil.(Estergon karakterde ancak sahibinin bulunmasını sağlar.)
7. Her oyuncu 3 sınıfa ait karakterden en az 1 er tane bulundurmalıdır.(En az 1 karakter Estergon ismini taşımalıdır.)
8. Estergon ailesine katılım ya da tersi durumlar ancak ve ancak kurucunun onaylaması ile olur.
9. Estergon karakter ile lonca dışı aktarım yapılması yasaktır.
10. Estergon üyeleri forum aracılığı ile Kurcu talimatı doğrultusunda Yöneticiler tarafından duyurulur.
11. Grup bölgelerine girişler aile dışında kişiler ile olacaksa mutlaka yönetici oluru alınır ve diğer kişilerin kim olduğu hk. bilgi verilir.
12. Üyeler kendi aralarındaki her türlü sorunu Yönetici ya da Kurucu vasıtası ile çözer.
13. Hiçbir üye bölge ya da klan kanallarından tartışma yapmaz. İstisnai durumlar yönetim kurulu inisiyatifindedir.
14. Üyeler büyüklerine saygı küçüklerine sevgi gösterir.
15. Günlük hayatta yaşadığımız nezaket kuralları oyun içerisinde de geçerlidir.
16. Gb girişleri öncelikle aile içerisinden, Yeterli çoğunluk sağlanamaz ise yöneticiler aile dışı kişileri de gb ye sokar. Fazla katılım durumunda üyeler günlük gb sayıları ya da ihtiyaç durumuna göre yönetici ya da kurucu tarafından yönlendirilir.
17. Aile nin gb deki iksir ihtiyaçları yönetici tarafından karşılanır.
18. İksir ihtiyaçları doğrultusunda her üye haftalık çöpünü yöneticiye teslim eder. Saf madenler kişiye aittir ancak iksir için gereken saf madenleri de yöneticiye verir.
19. Tüm aile üyeleri katılımları ile koşulsuz bu maddeleri kabul eder.
20. Aile içindeki tatsız durumlar disiplin kurulunca uygun bir şekilde cezalandırılır. (Yönetim Kurulu aynı zamanda Disiplin Kurulunu da kapsar)
21. Aile üyeleri her zaman dayanışma halindedir. Kullanmadığı efsunlu eşya yada fazla madenini paylaşır.(Tamamen gönüllülük esasındadır.)
22. GB de en az 1 karakter savaşçı olur.
23. GB de amele kesim uygulanmaz her gb nin lideri kimin ne yapacağını belirler.
24. Aile üyeleri Skype kullanır.(Dosya alışverişi yönetim inisiyatifinde ancak ve ancak resim formatında olur. Aksi durumlar suçtur. Cezası aileden ihracıdır.)
25. Aile Anayasası 25 maddeden oluşur ve ancak Yönetim Kurulu Oybirliği ile değiştirilebilir.

• . ESTERGONxLidER .
[/b][/i][/u]

GÜNCEL LİSTEMİZ...

EsTeRGoNxLiDeR EsTerGoNxReiS EsTeRgOnxPaŞa Estergonxdarkspy

EsTeRGoNxeDaLı EsTeRGoNxŞiFaLıM EsTeRgOnxeDaLıM

EstergoNxReaktöR Estergonxobivan EstergoNxAnubiS

Estergonxhefner EsTeRgOnxxHeFnEr

Estergonxçınar

EsTeRGoNxTLEAVCI

ESTERgonxİNTİKAM Estergonxdiester EsTeRGoNxKaNuNi

Estergonxhazin EsTeRgONxaZiZ

EsTeRgOnxbOzO Estergonxdoctore

Estergonxardinal

EsTeRGoNxSHoTeR Estergonxateş Estergonxçapqın

Estergonxprens Estergonxprence Estergonxjazzy

Estergonxfirari

Estergonxberke

Estergonxemre

Estergonxbnz

Estergonxnur

Estergonxhayat

ESterGoNxTaKo Estergonxtaha ESterGoNxKASAP

EsTeRgOnxşahin EsTeRgOnxefsane EsTeRgOnXDRAGON

EsteRGonxNATHAN Estergonxutku EsteRGonxYüceER

Estergonxtabirim ESteRGoNxeqeLim Estergonxkafile Estergonxbionic

Estergonxsaturn

EsTeRGoNxTuRaN EsTeRGoNxGaRDiaN

EsTeRGoNxHoTMaN

eSteRgOnxTeSaDüF

Başında ''ESTERGON'' yazıpta bu listede bulunmayan kişilerle ilgimiz yoktur kötü bir olay olduğunda mesuliyet kabul etmeyiz...
ESTERGONX Ailesi.

Konu Son Güncelleme Tarihi: 10/10/2011
EstergoNxReaktöR
EstergoNxAnubiS
Estergonxobivan
Kullanıcı avatarı
Respected
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Respected »

Merhaba,

@ Siouxanubis ekip konunuz güncellenmiştir. Kontrol edebilirsiniz.

İyi forumlar.
ResimResimResim
Kullanıcı avatarı
Siouxanubis
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Siouxanubis »

Respected yazdı:Merhaba,

@ Siouxanubis ekip konunuz güncellenmiştir. Kontrol edebilirsiniz.

İyi forumlar.
Teşekkürler.
EstergoNxReaktöR
EstergoNxAnubiS
Estergonxobivan
Kullanıcı avatarı
QSOMEGOSALENQ
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
İletişim:

Mesaj gönderen QSOMEGOSALENQ »

Merhabalar Kolay Gelsin

Ekip Konumuzun İçeriğini Sizler Tarafından Değiştirebildiğimiz Gibi Konu Başlığında da Herhangi bir Değişiklik Yapabilir miyiz .? Eğer yapıla biliyorsa Kısa bir süre zarfında Değiştirmeyi Düşünüyorumda.
Ben Birini Sevmiyordum Oda beni Sevmiyordu Birgün Biryerde Randevuleştik, Ben gitmedim Oda Gelmedi Pp

SomeGİveToGİRL & QSOMEGOSALENQ & DyBGöLGe
Resim
Kullanıcı avatarı
Respected
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen Respected »

QSOMEGOSALENQ yazdı:Merhabalar Kolay Gelsin

Ekip Konumuzun İçeriğini Sizler Tarafından Değiştirebildiğimiz Gibi Konu Başlığında da Herhangi bir Değişiklik Yapabilir miyiz .? Eğer yapıla biliyorsa Kısa bir süre zarfında Değiştirmeyi Düşünüyorumda.
Merhaba,

Ekip konularının başlıklarında maalesef değişiklik yapılamamaktadır.

Bilgi ve dikkatinize.
ResimResimResim
Kullanıcı avatarı
QSOMEGOSALENQ
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
İletişim:

Re: Forumda Bulunan Lonca Konuları Hk.

Değiştirilmesi istenen konun linki: viewtopic.php?f=124&t=47512

Değiştirilmesi istenen eski metin: YAKINDA GÜNCELLENECEKTİR.

Değiştirilmesi / Eklenmesi istenen yeni metin:

Yavuz Sultan Selim, İran seferi sırasında kılık değiştirip İran şahıyla satranç oynar. Şah çok iyi bir oyuncudur. Karşısındakinin sade bir vatandaş olduğunu düşünmektedir ve rakibini küçümser. Yavuz Sultan Selim ağır ağır oynamaktadır çünkü dışarıda Osmanlı ordusu İran'ı kuşatmaktadır. Şahın durumu pek iç açıcı değildir. İyice kızar ve senin ne haddine beni yenmek diye sinirli bir şekilde azarlar Yavuz Sultan Selimi. Yavuz Sultan Selim ayağa kalkar ve bu dizeleri söylemeye başlar. Ne olduğunu anlamayan şah şaşkın bakışlarla etrafına bakarken vezir gelir ve Şah'a Osmanlının sarayın içine kadar girdiğini söyler. Osmanlı askerleri kapıdan içeri girerler ve Şah artık anlamıştır sözlerin manasını.
Yavuz Sultan Selim'in mükemmel dörtlüğü. Soldan sağa ve yukardan aşağıya aynı dizeler çıkıyor, bulmaca gibi.

Sanma şâhım / herkesi sen / sâdıkâne / yâr olur
Herkesi sen / dost mu sandın / belki ol / ağyâr olur
Sâdıkâne / belki ol / bu âlemde / dildâr olur
Yâr olur / ağyâr olur / dildâr olur / serdâr olur

Değiştirilmesi istenen eski "İsim Listesi":

Gölge Haramileri Üye Listesi...

KuTSaLGeNc <----------------------------------------> ExTaCyII

IAlBaYI <----------------------------------------------> UNJUST

DaRBeLiMaTKaPp <----------------------------------> DİYARBAKIR

DyBCANi <--------------------------------------------> DyBÜsTaD

HeWaL <---------------------------------------------> IIByBLoOnNII

IIROTASIZ <-----------------------------------------> SomeGiveİtToGİRL

xDeSTinAx <----------------------------------------> MaHKuMII

XXxJACKALLXXx <----------------------------------> YuSuFKoÇYiĞiT

Covisormertt <-------------------------------------> xXxNAZIMxXx

MaNiaCjnd <----------------------------------------> xxxAPACHİxxx

xxorkunIIxx <---------------------------------------> PROF

BLADEII <-------------------------------------------> Cedricuqr

İBNİŞİFA <------------------------------------------> deathstolker

xUnHeiLx <-----------------------------------------> TANIMSIZ

ve

MaGiCiaNn <---------------------------------------> ArdaHanII

Yan Sanayi İnş. Ltd.Şti :

DyBCaNiIII
DyBTaNıMSıZ
DyBExTaCyII
DyBOnLy
DyBSiCiLYaLı
DyBMaNiaC
DyBIImeteorII
DyBGöLGe
DyBBrİqAnd
DyBHeWaL
DyBMaTKaP
ve
DİYARBEKİR

NOT: Yukarda Görmüş Olduğunuz İsimlerden Başkaları Kesinlikle Bizim Loncadan Değildir. İsim Listesi Dışındaki Kişilerden Sorumlu Değiliz. Bilginize...

Değiştirilmesi İstenen Eski Video Linki : xgh2gm_golge-haramileri-vydeo_videogames

Değiştirilmesi / Eklenmesi İstenen Yeni Video Linki : xq8mdf_golge-haramileri_news
Ben Birini Sevmiyordum Oda beni Sevmiyordu Birgün Biryerde Randevuleştik, Ben gitmedim Oda Gelmedi Pp

Resim
Kullanıcı avatarı
Fuerte
Loxosceles Reclusa
Loxosceles Reclusa

Mesaj gönderen Fuerte »

Merhaba QSOMEGOSALENQ,

İstediğiniz gibi düzenlendi.

İyi forumlar.
Göster
Eldritch
Fuerte
ProtectorDragon

Oğuzcan
CAMBAZOĞLU
Kullanıcı avatarı
QSOMEGOSALENQ
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
İletişim:

ProtectorDragon yazdı:Merhaba,

İstediğiniz gibi düzenlendi.

İyi forumlar.
Eyw teşekkür ettim de Konunun İçerisinde yazılmaması gereken

"Değiştirilmesi istenen eski "İsim Listesi":

Adlı Yazıları Silermisiniz Yazılım Hatası varda Silmeyi Unutmuş olmalısınız Kopyala Yapıştır yaparken 8-)

Resim