Forumda Bulunan Lonca Konuları Hk.

Teşkilat sunucusuna ait Loncaların iletişim, bilgilendirme ve paylaşım alanı
KRABBY
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
İletişim:

Re: Forumda Bulunan Lonca Konuları Hk.

Mesaj gönderen KRABBY »

Merhaba EsTeRGoNxRss ;

Ekip konunuz güncellenmiştir.Lütfen kontrol ediniz.
Kullanıcı avatarı
messi58
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Lonca Rıhtım

Mesaj gönderen messi58 »

Değiştirilmesi istenen konun linki: viewtopic.php?f=124&t=116537

Değiştirilmesi istenen eski metin: Loncadaki abim ve gelecek olan kardeşlerime şimdiden hayırlı olmasını diler forum sayfamızı da açmıs bulunmaktayım Allah utandırmasın :)

Şuan için lonca alımı mevcut değildir....

Lonca Rıhtım

SokaktakıadaM * RıHTıMxEsCaPe *ŞeHiRDeKiYaBaNCı

muamma *MiHRiVEFA

KaDeMRaN *HyBRiSs *TELGRAFINTELLERİ

Değiştirilmesi / Eklenmesi istenen yeni metin:

Şuan için lonca alımı yoktur...

Lonca Rıhtım

SokaktakıadaM * RıHTıMxEsCaPe * ŞeHiRDeKiYaBaNCı

RıhtımxOuZz * MiHRiVEFA * aHDeVeFa

KUTANMIŞ * RıhtımxDeLiKuRT * NuhEmin

RıhtımxKbLy * TELGRAFINTELLERİ * RıhtımxKbLyy

VaTaNxALSaNCaK

WiLLDaCoSTa * WiLLSaLaSS
*^^RıhtımxKbLy^^*
^^*RıhtımxKbLyy*^^
*^^TELGRAFINTELLERİ^^*
^^*Ecüş*^^

Tek basıma bir askerim yolu bilmiyorum
Utancın zirvesine yükseliyorum
Savaşmaya ve kadere hazırım
Acıyı ve kanın tadını
Dudaklarımda hissetmek istiyorum yeniden
KRABBY
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
İletişim:

Mesaj gönderen KRABBY »

Merhaba @messi58;

Lonca listeniz güncellenmiştir.Lütfen kontrol ediniz.

İyi forumlar.
Kullanıcı avatarı
messi58
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen messi58 »

Değiştirilmesi istenen eski metin:
messi58 yazdı:Şuan için lonca alımı yoktur...

Lonca Rıhtım

RıhtımxOuZz * MiHRiVEFA * aHDeVeFa

RıhtımxKbLy * TELGRAFINTELLERİ * RıhtımxKbLyy

VaTaNxALSaNCaK

WiLLDaCoSTa * WiLLSaLaSS

Lonca Rıhtım

RıhtımxOuZz * MiHRiVEFA * aHDeVeFa Bücüş*

RıhtımxKbLy * TELGRAFINTELLERİ * RıhtımxKbLyy Ecüş*

KARDEŞLERİMİZ.....

VaTaNxALSaNCaK

WiLLDaCoSTa *

WiLLSaLaSS

IGECEMANI

İhTiYaRxxBüYüCü xxDeMiRxx

Paşaxbloodydeath MrHunteR MrHunteRII

FroNToZaII FroNToZa Mrfronyoza

MrsCarameL MrsDizZy MrsFLoweR

KıYaMeTT
*^^RıhtımxKbLy^^*
^^*RıhtımxKbLyy*^^
*^^TELGRAFINTELLERİ^^*
^^*Ecüş*^^

Acıyı ve kanın tadını
Kullanıcı avatarı
ElySeeS
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen ElySeeS »

Merhaba messi58,

Lonca listeniz güncellenmiştir. Lütfen kontrol ediniz.

İyi forumlar.
Kullanıcı avatarı
messi58
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen messi58 »

Lonca Rıhtım

KARDEŞLERİMİZ.....

VaTaNxALSaNCaK

WiLLDaCoSTa *

WiLLSaLaSS

IGECEMANI

İhTiYaRxxBüYüCü xxDeMiRxx

KıYaMeTT

Lonca Rıhtım

VaTaNxALSaNCaK

WiLLDaCoSTa *

WiLLSaLaSS

*^^RıhtımxKbLy^^*
^^*RıhtımxKbLyy*^^
*^^TELGRAFINTELLERİ^^*
^^*Ecüş*^^

Acıyı ve kanın tadını
KRABBY
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
İletişim:

Mesaj gönderen KRABBY »

Merhaba;

"messi58" ekip listeniz güncellenmiştir. Lütfen kontrol ediniz.

İyi forumlar.
Kullanıcı avatarı
EsTeRGoNxRss
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Lonca: <Estergon Ailesi>

Mesaj gönderen EsTeRGoNxRss »

Selamlar

Değiştirilmesi istenen konun linki: viewtopic.php?f=124&t=49362
Siouxanubis yazdı:
Resim

Kanuni Sultan Süleyman'ın Padişahlığı döneminde ve 1543 yılında elimize geçen Estergon Kalesi Sancakbeyli haline getirilerek Budin Beylerbeyliği'ne bağlanmıştı. Ancak kale, bundan yaklaşık elli yıl sonra Alman, Leh, Çek ve İtalyanlardan oluşan 80 bin kişilik bir haçlı ordusu tarafından kuşatıldı. Bu sırada Estergon Kalesi'nde yalnızca beş bin Türk askeri bulunuyordu.

Durum gerçekten çok kötüydü ve yardım alma ihtimali de yoktu. Düşmanın teslim olma teklifi Estergon muhafızı Kara Ali Bey tarafından kabul edilmedi. Kara Ali Bey ve yanındakiler, "Biz Rumeli gazileriyiz; kelle verir, kale vermeyiz!" diyorlardı.

Bu inancı taşıyan er kişilerin savunduğu kaleyi düşürmek elbette kolay olamazdı. Nitekim kuşatmanın uzaması, düşman askerlerini yöneten kumandanları çılgına çevirdi ve askerlerini kırbaçlatmaya başladılar, Bu durumu gören Kara Ali Bey yüksek bir sesle bağırdı:

- "Şu mel'un kumandan yere düşürülürse, kafir askerlerinin hepsi geri dönecektir. Kim onu vurursa, kendisine dilediği verilecektir!"

Bunun üzerine Osman isimli bir yiğit "Ya Allah" diyerek tetiği çekti ve düşman kumandanını yere serdi. Ancak ne var ki bu arada kale kumandanı Kara Ali Bey de şehid oldu. O'nun yerine kumandayı, o sırada kalede bulunan Anadolu Beylerbeyi Lala Mehmed Paşa aldı. Ancak, kalede kıtlık ve susuzluk başladığı için yapılacak fazla bir şey yoktu.

Kalede bulunan tarihçi Peçevi İbrahim Efendi durumu şöyle özetliyordu:

- "Sanıç etrafında hararetinin şiddetinden ıslak mermerleri yalayan ve bir damla su için can veren elsiz - ayaksız yaralıların inlemeleri yürekleri sızlatıyordu."

İçerdeki durum gerçekten elem vericiydi. Bu arada Yeniçeri askerinin ayaklanması herşeyi alt - üst etti. Artık teslim olmaktan başka çare yoktu. Aralarında, Anadolu Beylerbeyi Lala Mehmed Paşa'nın da bulunduğu esirler Tuna nehrindeki gemilere bindirilerek Vişegrad'a götürüldüler.

Estergon Kalesi'nin elden çıkması ve orada verilen şehidler bütün milleti yürekten yaraladı ve işte, nesilden nesile söylene gelen Estergon türküsü o günlerin hatırasını hâlâ canlı tutuyor:

Estergon Kalesi subaşı durak
Kemirir içimi bir sinsi firak
Gönül yâr peşinde yâr ondan ırak

Akma Tuna akma ben bir dertliyim
Yâr peşinde koşar kara bahtlıyım

Estergon Kalesi subaşı hisar
Baykuşlar çağırışır, bülbüller susar
Kâfir bayrağını burcuna asar

Bu ateşle yanar kara bahtlıyım

Estergon Kalesi subaşı kale
Göklere ser çekmiş burçları hele
Biz böyle kaleyi vermezdik ele

Estergon'u vermiş kara bahtlıyım.

Evet... "Kara bahtlılar" Estergon'u gözyaşları içinde düşmana vermişlerdi ama onu geri almaya da ahd etmişlerdi.

Başvezirlik ve kumandanlık görevine tayin edilen Lala Mehmed Paşa, kalenin elden çıkışından on yıl sonra bu defa fetih için Estergon önlerindeydi. 29 Ağustos 1605 yılı günü başlayan kuşatma bir ay sürdü ve kale 29 Eylül ele geçirildi. Artık yaralar sarılmış, kaybedilen dosta kavuşulmuştu.

Estergon Kalesi bundan sonra 78 yıl daha Osmanlı hudut boylarının müdafaasını yapan bir mücahid gibi görev yaptı. Kale, üstümüzde kara bulutların dolaşmaya başladığı günlerde, 1683 yılında içimizde silinmez hatıralar bırakarak elimizden çıktı ve bizleri boynu bükük bıraktı. Onun için biz hâlâ o türküyü söylüyor, Estergon'u unutmuyoruz, unutamıyoruz:

Yâr peşinde koşar kara bahtlıyım..

[list][*][/color][/list]
ESTERGON AİLE ANAYASASI

[list][*][/color][/list]
  • [/color] AİLE :[/color]

1 : Estergon Ailesi bir kurucu ve kurucunun belirlemiş olduğu yöneticilerden oluşur. Bu grup aynı zamanda yönetim kuruludur.
2 : Kurucu karar merciidir ancak son sözü söylemeden yöneticilerden geri bildirim alır.
3 : Aile Teşkilat Sunucusu Lodos klanı mensubudur.
4 : Aile de KAREKTER SATMAK Kesinlikle YASAKTIR. Karakter satan kişilerin cezası aileden ihracıdır.
5 : Aile Üyeleri Oyun içerisinde siyasi ve dini içerikli yazı,siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü , argo kabul edilen, başka bir oyuncuyu yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılması kesinlikle yasaktır.
6 : Aile Kurucusu ve Yönticilerinden Habersiz Klandan çıkma sebebi Aileden uzaklaştırmadır.
7 : Aile dışı 3. kişilerle VS (ws) yasaktır.(Aile Yöneticisi izni ile istisna olabilir)
8 : Aile Klan savaşını Aile yada Klandaş Gruplar ile birlikte yapar. Tek Başına (ws) Klan savaşı yasaktır.
9 : Aile'de Her Üyesinin 3 sınıfta son seviye karekterini bulunması zorunludur.
10 : Aile'de Her Üye Skaype Kullır.(Aileye Katılmak İsteyen üyeler için zorunludur)
11 : Aile'de Üyenin Yaptığı Hatalar veya Yanlışlar Kurucu veya Yönetici İnsiyatifi Tarafından CEZA'landırılır.(Gerektiğinde Akçe Cezası uygulana bilir.)
12 : Aile içi Ceza Sistemi YÖNETİM kurulu tarafından belirlenir ve her olayda değişiklik göstere bilir.(Cezalar Kesinlikle Aile Yararına verilmektedir)

• [/color] ÜYE :[/color]

13 : Üyelerin kendi aralarında şifre paylaşımı yapması KESİNLİKLE yasaktır. Estergon karakterin bulunduğu hesaplar dahil.(Estergon karakterde ancak sahibinin bulunmasını sağlar aksi taktirde Aileden İhraçtır.)
14 : Aile Anayasası 9. maddesi gereği Her oyuncu 3 sınıfa ait karakterden en az 1'er tane bulundurmalıdır.(En az 1 karakter Estergon ismini taşımalıdır.)
15 : Üyeler kendi aralarındaki her türlü sorunu Konuşarak yada Kurucu veya Yönetici vasıtası ile çözer.
16 : Estergon ailesine katılım ya da tersi durumlar ancak ve ancak kurucunun onaylaması ile olur. Üye Kafasına göre Yönetici bilgisi olmadan Aile'den karekter çıkartamaz.
17 : Estergon ismi taşıyan karakter ile lonca dışı aktarım yapılması yasaktır. Başkasının Aktarım işine karışmamalıdır.
18 : Estergon üyeleri forum aracılığı ve Skaype ile Kurucu talimatı doğrultusunda Yöneticiler tarafından duyurulur.
19 : Hiçbir üye Bölge ya da Klan kanallarından tartışma yapamaz. İstisnai durumlar yönetim kurulu inisiyatifindedir.
20 : Üyeler büyüklerine saygı küçüklerine sevgi gösterir.
21 : Günlük hayatta yaşadığımız nezaket kuralları oyun içerisinde de geçerlidir.
22 : Gb girişleri öncelikle aile içerisinden , yeterli çoğunluk sağlanamaz ise yöneticiler aile dışı kişileri de gb ye sokar.Fazla katılım durumunda üyeler günlük gb sayıları ya da ihtiyaç durumuna göre yönetici ya da kurucu tarafından yönlendirilir.
23 : Aile içindeki tatsız durumlar disiplin kurulunca uygun bir şekilde cezalandırılır. (Yönetim Kurulu aynı zamanda Disiplin Kurulunu da kapsar)
24 : Aile üyeleri her zaman dayanışma halindedir. Kullanmadığı efsunlu eşya, maden vs.leri Aile içi Arkadaşlarıyla Paylaşır.
25 : GB de Mümkün Olduğunca Her Sınıftan karekter götürülmeye çalışılır.
26 : Aile üyeleri Skype kullanır.(Dosya alışverişi yönetim inisiyatifinde ancak ve ancak resim formatında olur. Aksi durumlar suçtur. Cezası Aileden ihracıdır.)
27 : Tüm Aile üyeleri katılımları ile koşulsuz bu maddeleri kabul eder.
28 : Aile Anayasası 28 maddeden oluşur ve ancak Yönetim Kurulu Oybirliği ile değiştirilebilir.

Aile Kurucusu Skaype Adresi: ESTERGONxReiS

Not: <Estergon Ailesi>'nde Ancak ve Ancak Yönetici ve Başkanları Toplanarak Lonca Alımı Yapmaktadır.
Hiç bir Üye bu konuda YETKİLİ değildir.

• [/color]
    "Estergon Aile Üyeleri Karekter Sınıflarına Göre Dağılımı"
    [/center]

• [/color] Savaşçı Grubu :[/color]

• EsTerGoNxReiS
    BİNDÖRTYÜZELLİÜÇ
    EsTeRgOnXeDaLıM
    ESteRGoNxeqeLim
    EsTeRGoNxKaNuNi
    ALiZe
    ıılııNATHANıılıı
    LastBoWeR
    Avarel
    eSteRGoNxeXoRcls
    EsTeRGoNxOkO
    Estergonxsaturn
    Estergonxturaan
    EsTeRgOnxxHeFnEr
    İmmoderate
    LasTRoMaNCe
    OoOoOmocassOoOoO
    Titkomd
    Türkbey

• [/color] Büyücü Grubu :[/color]

• EsTeRgOnxPaŞa
    EsTeRGoNxeDaLı
    ESTERgonXİNTİKAM
    EstergoNxReaktöR
    BEYNİyokFİKRİvar
    Darthmaul
    ESteRGoNxeqeLimm
    EsteRGonxNATHAN
    ESterGoNxTaKo
    EsTeRGoNxTuRaNN
    TarıkBey
    uGuRLu
    uLeMa
    Yagmurxhünkar
    BaTuII
    Estergonxçınar
    Estergonxjazzy
    IIMeteII
    Ankgücüxejdersiz
    Atargenç
    Bendis
    Dogukanxx
    Estergonxhazin
    EsTeRGoNxSHoTeR
    esTeRGoNxStyLisT
    EsTeRGoNxTıTKoMD
    FaRZeTbirRüYaYDI
    Gryfındor
    ıIıKaraKediıIı
    ıIımetoıIı
    ıIKaRaKiNIı
    IslıkÇalan
    NeDeNSIZxHüNKaR
    patranus
    Vecna
    xTALENTx
    Xxboyikanxx
    EsTeRGoNxMoCaS
  • [/color] Şifacı Grubu :[/color]

• EsTeRGoNxLiDeR
    EsTeRGoNxŞiFaLıM
    EqeLiiYiZbiLadER
    EsTeRgOnXDRAGON
    MoCaS
    OGÖZLERiNVARYA
    Rasmon
    Sedatbey
    ALiZeI
    Ankgücüxmaraton
    Aynura
    Dramancares
    EstergoNxAnubiS
    Estergonxhefner
    Estergonxkafile
    EsTeRGoNxOKaN
    Estergonxtaha
    Gentamisin
    IIBatuII
    IIxxBOYKAxxII
    İmamefendim
    KADI
    Köpükx
    Snop
    TuRaNIIŞİFA

Resim

Kanuni Sultan Süleyman'ın Padişahlığı döneminde ve 1543 yılında elimize geçen Estergon Kalesi Sancakbeyli haline getirilerek Budin Beylerbeyliği'ne bağlanmıştı. Ancak kale, bundan yaklaşık elli yıl sonra Alman, Leh, Çek ve İtalyanlardan oluşan 80 bin kişilik bir haçlı ordusu tarafından kuşatıldı. Bu sırada Estergon Kalesi'nde yalnızca beş bin Türk askeri bulunuyordu.

Durum gerçekten çok kötüydü ve yardım alma ihtimali de yoktu. Düşmanın teslim olma teklifi Estergon muhafızı Kara Ali Bey tarafından kabul edilmedi. Kara Ali Bey ve yanındakiler, "Biz Rumeli gazileriyiz; kelle verir, kale vermeyiz!" diyorlardı.

Bu inancı taşıyan er kişilerin savunduğu kaleyi düşürmek elbette kolay olamazdı. Nitekim kuşatmanın uzaması, düşman askerlerini yöneten kumandanları çılgına çevirdi ve askerlerini kırbaçlatmaya başladılar, Bu durumu gören Kara Ali Bey yüksek bir sesle bağırdı:

- "Şu mel'un kumandan yere düşürülürse, kafir askerlerinin hepsi geri dönecektir. Kim onu vurursa, kendisine dilediği verilecektir!"

Bunun üzerine Osman isimli bir yiğit "Ya Allah" diyerek tetiği çekti ve düşman kumandanını yere serdi. Ancak ne var ki bu arada kale kumandanı Kara Ali Bey de şehid oldu. O'nun yerine kumandayı, o sırada kalede bulunan Anadolu Beylerbeyi Lala Mehmed Paşa aldı. Ancak, kalede kıtlık ve susuzluk başladığı için yapılacak fazla bir şey yoktu.

Kalede bulunan tarihçi Peçevi İbrahim Efendi durumu şöyle özetliyordu:

- "Sanıç etrafında hararetinin şiddetinden ıslak mermerleri yalayan ve bir damla su için can veren elsiz - ayaksız yaralıların inlemeleri yürekleri sızlatıyordu."

İçerdeki durum gerçekten elem vericiydi. Bu arada Yeniçeri askerinin ayaklanması herşeyi alt - üst etti. Artık teslim olmaktan başka çare yoktu. Aralarında, Anadolu Beylerbeyi Lala Mehmed Paşa'nın da bulunduğu esirler Tuna nehrindeki gemilere bindirilerek Vişegrad'a götürüldüler.

Estergon Kalesi'nin elden çıkması ve orada verilen şehidler bütün milleti yürekten yaraladı ve işte, nesilden nesile söylene gelen Estergon türküsü o günlerin hatırasını hâlâ canlı tutuyor:

Yâr peşinde koşar kara bahtlıyım

Estergon Kalesi subaşı hisar
Baykuşlar çağırışır, bülbüller susar
Kâfir bayrağını burcuna asar

Bu ateşle yanar kara bahtlıyım

Estergon Kalesi subaşı kale
Göklere ser çekmiş burçları hele
Biz böyle kaleyi vermezdik ele

Estergon'u vermiş kara bahtlıyım.

Evet... "Kara bahtlılar" Estergon'u gözyaşları içinde düşmana vermişlerdi ama onu geri almaya da ahd etmişlerdi.

Başvezirlik ve kumandanlık görevine tayin edilen Lala Mehmed Paşa, kalenin elden çıkışından on yıl sonra bu defa fetih için Estergon önlerindeydi. 29 Ağustos 1605 yılı günü başlayan kuşatma bir ay sürdü ve kale 29 Eylül ele geçirildi. Artık yaralar sarılmış, kaybedilen dosta kavuşulmuştu.

Estergon Kalesi bundan sonra 78 yıl daha Osmanlı hudut boylarının müdafaasını yapan bir mücahid gibi görev yaptı. Kale, üstümüzde kara bulutların dolaşmaya başladığı günlerde, 1683 yılında içimizde silinmez hatıralar bırakarak elimizden çıktı ve bizleri boynu bükük bıraktı. Onun için biz hâlâ o türküyü söylüyor, Estergon'u unutmuyoruz, unutamıyoruz:

[list][*][/color][/list]
ESTERGON AİLE ANAYASASI

[list][*][/color][/list]
  • [/color] AİLE :[/color]

1 : Estergon Ailesi bir kurucu ve kurucunun belirlemiş olduğu yöneticilerden oluşur. Bu grup aynı zamanda yönetim kuruludur.
2 : Kurucu karar merciidir ancak son sözü söylemeden yöneticilerden geri bildirim alır.
3 : Aile Teşkilat Sunucusu Lodos klanı mensubudur.
4 : Aile de KAREKTER SATMAK Kesinlikle YASAKTIR. Karakter satan kişilerin cezası aileden ihracıdır.
5 : Aile Üyeleri Oyun içerisinde siyasi ve dini içerikli yazı,siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü , argo kabul edilen, başka bir oyuncuyu yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılması kesinlikle yasaktır.
6 : Aile Kurucusu ve Yönticilerinden Habersiz Klandan çıkma sebebi Aileden uzaklaştırmadır.
7 : Aile dışı 3. kişilerle VS (ws) yasaktır.(Aile Yöneticisi izni ile istisna olabilir)
8 : Aile Klan savaşını Aile yada Klandaş Gruplar ile birlikte yapar. Tek Başına (ws) Klan savaşı yasaktır.
9 : Aile'de Her Üyesinin 3 sınıfta son seviye karekterini bulunması zorunludur.
10 : Aile'de Her Üye Skaype Kullır.(Aileye Katılmak İsteyen üyeler için zorunludur)
11 : Aile'de Üyenin Yaptığı Hatalar veya Yanlışlar Kurucu veya Yönetici İnsiyatifi Tarafından CEZA'landırılır.(Gerektiğinde Akçe Cezası uygulana bilir.)
12 : Aile içi Ceza Sistemi YÖNETİM kurulu tarafından belirlenir ve her olayda değişiklik göstere bilir.(Cezalar Kesinlikle Aile Yararına verilmektedir)
13 : Aile Yönetimi Tarafından Uygulanan Ceza ÜYE Tarafından İtiraz-Kabullenmeme-Cezayı Ödememe Gibi Durumlar Üyenin Aileden İhracına Yol Açar.

• [/color] ÜYE :[/color]

14 : Üyelerin kendi aralarında şifre paylaşımı yapması KESİNLİKLE yasaktır. Estergon karakterin bulunduğu hesaplar dahil.(Estergon karakterde ancak sahibinin bulunmasını sağlar aksi taktirde Aileden İhraçtır.)
15 : Aile Anayasası 9. maddesi gereği Her oyuncu 3 sınıfa ait karakterden en az 1'er tane bulundurmalıdır.(En az 1 karakter Estergon ismini taşımalıdır.)
16 : Üyeler kendi aralarındaki her türlü sorunu Konuşarak yada Kurucu veya Yönetici vasıtası ile çözer.
17 : Estergon ailesine katılım ya da tersi durumlar ancak ve ancak kurucunun onaylaması ile olur. Üye Kafasına göre Yönetici bilgisi olmadan Aile'den karekter çıkartamaz.
18 : Estergon ismi taşıyan karakter ile lonca dışı aktarım yapılması yasaktır. Başkasının Aktarım işine karışmamalıdır.
19 : Estergon üyeleri forum aracılığı ve Skaype ile Kurucu talimatı doğrultusunda Yöneticiler tarafından duyurulur.
20 : Hiçbir üye Bölge ya da Klan kanallarından tartışma yapamaz. İstisnai durumlar yönetim kurulu inisiyatifindedir.
21 : Üyeler büyüklerine saygı küçüklerine sevgi gösterir.
22 : Günlük hayatta yaşadığımız nezaket kuralları oyun içerisinde de geçerlidir.
23 : Gb girişleri öncelikle aile içerisinden , yeterli çoğunluk sağlanamaz ise yöneticiler aile dışı kişileri de gb ye sokar.Fazla katılım durumunda üyeler günlük gb sayıları ya da ihtiyaç durumuna göre yönetici ya da kurucu tarafından yönlendirilir.
24 : Aile içindeki tatsız durumlar disiplin kurulunca uygun bir şekilde cezalandırılır. (Yönetim Kurulu aynı zamanda Disiplin Kurulunu da kapsar)
25 : Aile üyeleri her zaman dayanışma halindedir. Kullanmadığı efsunlu eşya, maden vs.leri Aile içi Arkadaşlarıyla Paylaşır.
26 : GB de Mümkün Olduğunca Her Sınıftan karekter götürülmeye çalışılır.
27 : Aile üyeleri Skype kullanır.(Dosya alışverişi yönetim inisiyatifinde ancak ve ancak resim formatında olur. Aksi durumlar suçtur. Cezası Aileden ihracıdır.)
28 : Tüm Aile üyeleri katılımları ile koşulsuz bu maddeleri kabul eder.
29 : Aile Anayasası 29 maddeden oluşur ve ancak Yönetim Kurulu Oybirliği ile değiştirilebilir.

Aile Kurucusu Skype Adresi: ESTERGONxReiS

Not: <Estergon Ailesi>'nde Ancak ve Ancak Yönetici ve Başkanları Toplanarak Lonca Alımı Yapmaktadır.
Hiç bir Üye bu konuda YETKİLİ değildir.

Aile Yönetici Listesi Alttaki Resimde Belirtilmiştir.
Resim

• [/color]
    "Estergon Aile Üyeleri Karekter Sınıflarına Göre Dağılımı"
    [/center]

• [/color] Savaşçı Grubu :[/color]

• EsTerGoNxReiS
    ESteRGoNxeqeLim
    BİNDÖRTYÜZELLİÜÇ
    EsTeRgOnXeDaLıM
    EsTeRGoNxKaNuNi
    LastBoWeR
    Avarel
    Celeritas
    eSteRGoNxeXoRcls
    EsTeRGoNxOkO
    Estergonxsaturn
    EsTeRgOnxxHeFnEr
    İmmoderate
    Madara
    oOoOJACOBSOoOo
    russıaN
    Titkomd
    Türkbey
    xSeRWeTx

• [/color] Büyücü Grubu :[/color]

• EsTeRgOnxPaŞa
    EsTeRGoNxeDaLı
    Bendis
    ESTERgonXİNTİKAM
    EstergoNxReaktöR
    BEYNİyokFİKRİvar
    Darthmaul
    ESteRGoNxeqeLimm
    ESterGoNxTaKo
    TarıkBey
    uLeMa
    Yagmurxhünkar
    Estergonxçınar
    Estergonxjazzy
    IIMeteII
    Ankgücüxejdersiz
    Atargenç
    BatuIII
    Dogukanxx
    eqeLim
    EsTeRGoNxFaTiHBy
    EsTeRGoNxMuSKaCı
    esTeRGoNxStyLisT
    FaRZeTbirRüYaYDI
    Gryfındor
    ıııııSeRVeTııııı
    ıIJOCOBSIı
    IslıkÇalan
    Logitech
    Maxitec
    NeDeNSIZxHüNKaR
    patranus
    russiaN
    Sfvbroxpaşa
    Sürqünb
    Vecna
    Xbastetx
    xTALENTx
    Zeynepxmira

• [/color] Şifacı Grubu :[/color]

• EsTeRGoNxLiDeR
    EqeLiiYiZbiLadER
    EsTeRgOnXDRAGON
    EsTeRGoNxŞiFaLıM
    Rasmon
    Sedatbey
    Ankgücüxmaraton
    Aynura
    DaphneNemesis
    EstergoNxAnubiS
    EsTeRGoNxBaTu
    Estergonxhefner
    Estergonxkafile
    EsTeRGoNxOKaN
    Estergonxprence
    Estergonxtaha
    Gentamisin
    IIBatuII
    ıIıJOCOBSıIı
    İmamefendim
    KADI
    lılıGOBLİNlılı
    Schweppess
    Snop

Göster
< Estergon Ailesi >
Resim
Resim
Karekter Resimleri Detaylı.Göster
LatveriA
Dev Ana'nın Gözdesi
Dev Ana'nın Gözdesi

Mesaj gönderen LatveriA »

EsTeRGoNxRss, ekip konunuz güncellenmiştir.

Saygılarımla
Resim
Kullanıcı avatarı
yalcin4516
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Şirinler Köyü

Mesaj gönderen yalcin4516 »

Değiştirilmesi istenen konu linki: viewtopic.php?f=124&t=129361
Konudaki metnin aşagıdakiyle değişitirlmesi istiyorum. Ayrıca konu adı Şirinler Köyü Loncası yapılmasını istiyoru.

Merhabalar;
Şirinler Köyü Loncası olarak Teşkilat Sunucusunda oyuna başlıyoruz.
Aktif lonca üyemiz ;

ŞirinnBABA
UstaŞİRİN
TembelŞİRİN
Gözlüklüşirin
Sakarşirin
Oburşirin

Yukarıda ismi belirtilmeyen karakterden, benzer veya şirin... başlayan isimlerle alakamız yokdur. Loncamıza kayıtsız karakterler için hiçbir sekilde sorumluluk kabul etmiyoruz.
Resim
Bazı insanlar çevresini yaratır, Bazı insanları çevresi yaratır.

"Eğer iyi bir çocuk olursanız, belki ŞİRİNLERİ’i bile görebilirsiniz"