Loncaya alım yaparken para istenmesi

Loncanız hakkındaki tüm bilgilendirmeleri ve duyurularınızı buradan yapabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
lARZl
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Kasvet

Loncaya alım yaparken para istenmesi

Mesaj gönderen lARZl »

Arkadaşlar anlamıyorum loncaya tüm artıcıları alıyorsun alım yaparken para karşılıgı alıyorsun ticharethane gibi böyle lonca olacaksanız hiç olmayın böyle birlik sağlanmaz lonca başkanı isen fedekarlık yapacaksın .
Resim
Resim
BANAGOREASKYOK
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Re: Loncaya alım yaparken para istenmesi

Mesaj gönderen BANAGOREASKYOK »

Fedakarlık herkesin işi degil dostum ortamını öle bir kurmalısın veya bulmalısınki harbi adamlarla tanısıp oynayacaksın 10 yasındada olsa adam gibi insanlarla oynadınmı ne artırıcı ne para ne maden ararsın zevk alırsın oyundan...Ama dedigin gibi lonca işini ticarete dökmüşler :D sorsan aileyiz kardeşiz derler nasıl oluyorsa sacmalık. dedigim gibi önce sunucunu sonra loncanı gez gör arastır konusmakdan cekınme en fazla rest cevabı alırsın elbet düzgün ortama denk geleceksiniz.Yazdıklarımın tamamı kendi loncamı örnek olarak kullandım ve gayet mutlu 7-8 yıllık bir lonca ben nereye loncam oraya okadar diyebilirim :)
Kullanıcı avatarı
SPIEGLEIN
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu
Lonca: Kök Tengri

Mesaj gönderen SPIEGLEIN »

Merhaba =)

Şuan loncalar tamamen bunun üzerine kurulu diyebiliriz.

Eskiden bir madenin başında 3 4 kişi otururduk grup içi muhappet edip sıra sıra madeni çekerdik.

Kısmı olarak bu işi ticaret olarak algılayan var tamamen ne kadar çok adam geldi hesap kitap işlerine bürünüp şu kadar artırıcı şu kadar oyun parası ediyor şu kadar insan bu parayı karşılıyor ne kadar insan gelirse şu sayıdan sonrası bana kalacak =) gibi düşünceler içerisinde olan insanlar mevcut maalesef.

Betadan beri oyunu oynayan biri olarak toplasan en fazla 4 adet lonca geçmişim vardır hepsindede artırıcı alım durum para v.s gibi şeyler bizde hep istiyen verir istemeyen vermezdi destek olmak istiyende aynı gözle bakılırdı destek olmayanada aynı gözle bakılırdı bizde ve halende bu aynıdır. Tabi insanlarıda salak yerine koymamak gerekiyor bunun içinde hep kendi aramızda oynamışızdır oyunları herkes bir şekilde jest yapardı elinden geldiği kadarı ile şart değildi.

Şuan lonca sistemi geldiğinden itibaren gördüğüm kadarı ile bütün loncalar aidat ekseninde toplanıyorlar.
Ticaret gözü ile bakanda var dostluk kavramı ile bakan insanlarda mevcut ama her şekildede bir miktar aidat isteniyor artırıcı alınıyorsa.
Resim
Kullanıcı avatarı
Seven
Fareli Köyün Kavalcısı
Fareli Köyün Kavalcısı
Klan: Lodos
Lonca: JANDARMA
Konum: KAYSERİ & ESKİŞEHİR ### ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ############################## HALKLA İLİŞKİLER

Mesaj gönderen Seven »

SPIEGLEIN yazdı: 14 Eyl 2017 21:28 Merhaba =)

Şuan loncalar tamamen bunun üzerine kurulu diyebiliriz.

Eskiden bir madenin başında 3 4 kişi otururduk grup içi muhappet edip sıra sıra madeni çekerdik.

Kısmı olarak bu işi ticaret olarak algılayan var tamamen ne kadar çok adam geldi hesap kitap işlerine bürünüp şu kadar artırıcı şu kadar oyun parası ediyor şu kadar insan bu parayı karşılıyor ne kadar insan gelirse şu sayıdan sonrası bana kalacak =) gibi düşünceler içerisinde olan insanlar mevcut maalesef.

Betadan beri oyunu oynayan biri olarak toplasan en fazla 4 adet lonca geçmişim vardır hepsindede artırıcı alım durum para v.s gibi şeyler bizde hep istiyen verir istemeyen vermezdi destek olmak istiyende aynı gözle bakılırdı destek olmayanada aynı gözle bakılırdı bizde ve halende bu aynıdır. Tabi insanlarıda salak yerine koymamak gerekiyor bunun içinde hep kendi aramızda oynamışızdır oyunları herkes bir şekilde jest yapardı elinden geldiği kadarı ile şart değildi.

Şuan lonca sistemi geldiğinden itibaren gördüğüm kadarı ile bütün loncalar aidat ekseninde toplanıyorlar.
Ticaret gözü ile bakanda var dostluk kavramı ile bakan insanlarda mevcut ama her şekildede bir miktar aidat isteniyor artırıcı alınıyorsa.
Şuana kadar arttırıcı çekip para vermediğim 2 lonca vardır. Zamanında Eminönü sunucusunun en güzel ve dostluğun baki kaldığı SES loncası.

Allah uzun ömür verirse 6 ay sonra bir lonca kuracağım. Lonca ismi şuan hali hazırda güzel düşüncelerim var bu konu hakkında oyunun gidişatına göre yön vereceğim.

Aidatlı loncaları hiç sevmem. 1 kez girdiğimde parayı verip ertesi gün atılmıştım. :')
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
FiratCakiroglu
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Raiders Of Anatolia
İletişim:

Mesaj gönderen FiratCakiroglu »

Loncanızı en basit örnekle bir site düşünün.Lonca aidatlarını da site aidatları olarak görün.Nasıl bir sitenin temizlenmesi , güvenliği , çevre düzenlemesi vs. masrafları var ise her aylık loncanın da üyelerinden gelen istekler doğrultusunda dükkanda satılan ürünlere ihtiyacı var.Ürünler de bedava değiller , TL karşılığı alınıyor.Bunun da oyunda bir karşılığı var.Üye sayısına göre pay edilip , oyun parasıyla alınıyor/aidatlanıyor.
Bu yüzden aidat istenmesi olağandır.Lonca yönetimi ilk hafta aidat almaz yeni üyelerden deneme süreci adı altında.Sonrasında karşılıklı anlaşılarak aidat işi halledilir ki çok da büyük paralar değil bunlar.Verdiğiniz parayı katlayacağınızdan eminim lonca ürünleri ile.

Aidatlı loncaya girerken de sorup soruşturmayı ihmal etmeyin.Malum istemesek de oyuncu kitlemiz çok kötü.
Göster
Resim
Resim
Resim
Resim
ıTANRIKUTLUGı & ıTENGRİKUTLUGı
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Lahza »

Bunun nesi tuhaf geldi ki size ortalama bir loncaya tecrübe arttırıcı, 2 tane maden arttırıcı ve çemberlitaş arttırıcı çekiliyor ve maliyetini dükkana girip görebilirsiniz, lonca başkanından ürünleri loncaya kendi cebinden almasını beklemek dünyanın en büyük saçmalığı olur ki bu o kişiye tamamıyla maddi külfet olur , bir elin nesi var iki elin sesi var demişler , ufak ufak paralar birleşince dağ oluyor ve bu herkesin ihtiyacını görüyor , asıl bu şekilde olmasaydı bir anormallik olurdu , biraz mantıklı düşünün ..
BANAGOREASKYOK
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Lahza yazdı: 15 Eyl 2017 21:27 Bunun nesi tuhaf geldi ki size ortalama bir loncaya tecrübe arttırıcı, 2 tane maden arttırıcı ve çemberlitaş arttırıcı çekiliyor ve maliyetini dükkana girip görebilirsiniz, lonca başkanından ürünleri loncaya kendi cebinden almasını beklemek dünyanın en büyük saçmalığı olur ki bu o kişiye tamamıyla maddi külfet olur , bir elin nesi var iki elin sesi var demişler , ufak ufak paralar birleşince dağ oluyor ve bu herkesin ihtiyacını görüyor , asıl bu şekilde olmasaydı bir anormallik olurdu , biraz mantıklı düşünün ..
Lonca kuruyorsan insanları oraya cekıyorsan hersey senın elınde, yönetemiyorsan kimseye ümit verme loncana alma ozaman Lonca işi sabır işidir Başkan dedigin adam otoriter yönetici kişiligi yoksa o lonca aidat toplasada hayır gelmez. Ayrıca kendı capında bir lonca tecrube cemberlıtas artırıcı x2 maden artırıcı demıssın,
çemberlitaş + exp + sarraf + madenci + lokman = 13550 akçe uçuk bir meblag degil abartmayalım.dedigim gibi hersey yönetici BAŞKAN'ın elinde saygın ve sevilen adamsa şu yatırdıgı para ona aidat toplamadan misliyle geri gelir...Maddi veya Manevi ,Yaşı +18 olanlar ne demek istedigimi eminimki anladılar.
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Lahza »

BANAGOREASKYOK yazdı: 16 Eyl 2017 04:31
Lahza yazdı: 15 Eyl 2017 21:27 Bunun nesi tuhaf geldi ki size ortalama bir loncaya tecrübe arttırıcı, 2 tane maden arttırıcı ve çemberlitaş arttırıcı çekiliyor ve maliyetini dükkana girip görebilirsiniz, lonca başkanından ürünleri loncaya kendi cebinden almasını beklemek dünyanın en büyük saçmalığı olur ki bu o kişiye tamamıyla maddi külfet olur , bir elin nesi var iki elin sesi var demişler , ufak ufak paralar birleşince dağ oluyor ve bu herkesin ihtiyacını görüyor , asıl bu şekilde olmasaydı bir anormallik olurdu , biraz mantıklı düşünün ..
Lonca kuruyorsan insanları oraya cekıyorsan hersey senın elınde, yönetemiyorsan kimseye ümit verme loncana alma ozaman Lonca işi sabır işidir Başkan dedigin adam otoriter yönetici kişiligi yoksa o lonca aidat toplasada hayır gelmez. Ayrıca kendı capında bir lonca tecrube cemberlıtas artırıcı x2 maden artırıcı demıssın,
çemberlitaş + exp + sarraf + madenci + lokman = 13550 akçe uçuk bir meblag degil abartmayalım.dedigim gibi hersey yönetici BAŞKAN'ın elinde saygın ve sevilen adamsa şu yatırdıgı para ona aidat toplamadan misliyle geri gelir...Maddi veya Manevi ,Yaşı +18 olanlar ne demek istedigimi eminimki anladılar.

Yaşım 24 , lonca sistemi geldiğinden beri bu oyunda hep en köklü loncalarda bulundum , 40 yaşında başkanı olanda vardı ve yaş ortalaması minimum 23 dü ama hiç birinde senin dediğin gibi başkan ooo durun ben başkanım hepsini ben alırım ben zenginim beyler size ne oluyor ne gerek var diyeni görmedim , göreceğimide düşünmüyorum. Hatta mümkün değil ..
BANAGOREASKYOK
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Lahza yazdı: 16 Eyl 2017 07:10
BANAGOREASKYOK yazdı: 16 Eyl 2017 04:31

Yaşım 24 , lonca sistemi geldiğinden beri bu oyunda hep en köklü loncalarda bulundum , 40 yaşında başkanı olanda vardı ve yaş ortalaması minimum 23 dü ama hiç birinde senin dediğin gibi başkan ooo durun ben başkanım hepsini ben alırım ben zenginim beyler size ne oluyor ne gerek var diyeni görmedim , göreceğimide düşünmüyorum. Hatta mümkün değil ..
sunucu ve saglam dedigin loncanı bilmiyorum ama baya saglammıslar, para almadan bişi vermedıklerıne göre yazdıkların bile çıkarcı loncacılık olayına bire bir tespittir.
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Lahza »

Şimdi burda oturup loncaları sayacak değilim sana, madem öyle kur bir lonca çek her türlü arttırıcıyı insanları topla etrafına abilik yap onlara 😉