Loncaya alım yaparken para istenmesi

Loncanız hakkındaki tüm bilgilendirmeleri ve duyurularınızı buradan yapabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
zeynel55
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Winter Is Coming

Re: Loncaya alım yaparken para istenmesi

Mesaj gönderen zeynel55 »

Lahza yazdı: 16 Eyl 2017 23:47 Şimdi burda oturup loncaları sayacak değilim sana, madem öyle kur bir lonca çek her türlü arttırıcıyı insanları topla etrafına abilik yap onlara 😉
+1
Konuya yorum yaptığını görünce arkamdan atıp tutuyor mu acaba diye düşündüm bir an affet @Lahza :yum: :')
Resim
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

FiratCakiroglu yazdı: 15 Eyl 2017 18:10 Loncanızı en basit örnekle bir site düşünün.Lonca aidatlarını da site aidatları olarak görün.Nasıl bir sitenin temizlenmesi , güvenliği , çevre düzenlemesi vs. masrafları var ise her aylık loncanın da üyelerinden gelen istekler doğrultusunda dükkanda satılan ürünlere ihtiyacı var.Ürünler de bedava değiller , TL karşılığı alınıyor.Bunun da oyunda bir karşılığı var.Üye sayısına göre pay edilip , oyun parasıyla alınıyor/aidatlanıyor.
Bu yüzden aidat istenmesi olağandır.Lonca yönetimi ilk hafta aidat almaz yeni üyelerden deneme süreci adı altında.Sonrasında karşılıklı anlaşılarak aidat işi halledilir ki çok da büyük paralar değil bunlar.Verdiğiniz parayı katlayacağınızdan eminim lonca ürünleri ile.

Aidatlı loncaya girerken de sorup soruşturmayı ihmal etmeyin.Malum istemesek de oyuncu kitlemiz çok kötü.
:+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Lahza »

zeynel55 yazdı: 17 Eyl 2017 13:19
Lahza yazdı: 16 Eyl 2017 23:47 Şimdi burda oturup loncaları sayacak değilim sana, madem öyle kur bir lonca çek her türlü arttırıcıyı insanları topla etrafına abilik yap onlara 😉
+1
Konuya yorum yaptığını görünce arkamdan atıp tutuyor mu acaba diye düşündüm bir an affet @Lahza :yum: :')
Teessüf ederim reis mümkünatı yok :)
Kullanıcı avatarı
Natulcien
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Stille Opposition

Mesaj gönderen Natulcien »

Loncalarda aidat olması veya loncaya bir ürün alındığında ortaklaşa oyun parası toplanıp en azından bir derece de olsa karşılığının verilmesi, bence saçma bir durum değil.
Oyun içerisinde lonca eklentisi ilk geldiğinde; her zaman birlikte vakit geçiren,belki yüzyüze görüşebilen tanışabilen,hatta aynı iş yeri/okul vb ortak paydalarda buluşabilen insanlar kendince aynı isimlerde toplandılar.
Kimi lonca vardır,üyeleri azdır özdür bazen 1 kişi alır yükler. bazen bunu alalım diye konuşulur, herkes imkanına göre destek olur.Bazı ay çt alınır bazı ay hiç bir şey alınmaz.
Kimi lonca vardır, üyeleri reelde tanışmıyordur amaçları oyun içinde karakterlerini dizmek,materyal edinmek,bölge ve görevlerde oyuncu sıkıntısı yaşamamak online sayısı fazla kişi bulmaktır.Üyelerinin hepsi öğrenci de olabilir,dolayısıyla oyunda bile olsa bir şekilde alınanların karşılığını kendi payına düşeni vermek çok da mantıklı olur.

Lonca işi araştırma işidir.Eğer kendi çevren yoksa veyahutta oluşmamışsa, yeni oyuncuysan,ara vermiş ve arkadaşların yoksa önüne bakacaksın araştıracaksın. Nasıl ki loncaya alıp anında aidat alıp ertesi gün atan malesef ki kötü loncalar varsa, loncaya girip aidat vermeyip 1 hafta 10 gun her türlü imkanı sömürüp hakka giren oyuncular da var.
xFeRx
IxFeRxI
IIxFeRxII
Natulcien
Parıltı
AYIZIT
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

Natulcien yazdı: 20 Eyl 2017 02:56 Loncalarda aidat olması veya loncaya bir ürün alındığında ortaklaşa oyun parası toplanıp en azından bir derece de olsa karşılığının verilmesi, bence saçma bir durum değil.
Oyun içerisinde lonca eklentisi ilk geldiğinde; her zaman birlikte vakit geçiren,belki yüzyüze görüşebilen tanışabilen,hatta aynı iş yeri/okul vb ortak paydalarda buluşabilen insanlar kendince aynı isimlerde toplandılar.
Kimi lonca vardır,üyeleri azdır özdür bazen 1 kişi alır yükler. bazen bunu alalım diye konuşulur, herkes imkanına göre destek olur.Bazı ay çt alınır bazı ay hiç bir şey alınmaz.
Kimi lonca vardır, üyeleri reelde tanışmıyordur amaçları oyun içinde karakterlerini dizmek,materyal edinmek,bölge ve görevlerde oyuncu sıkıntısı yaşamamak online sayısı fazla kişi bulmaktır.Üyelerinin hepsi öğrenci de olabilir,dolayısıyla oyunda bile olsa bir şekilde alınanların karşılığını kendi payına düşeni vermek çok da mantıklı olur.

Lonca işi araştırma işidir.Eğer kendi çevren yoksa veyahutta oluşmamışsa, yeni oyuncuysan,ara vermiş ve arkadaşların yoksa önüne bakacaksın araştıracaksın. Nasıl ki loncaya alıp anında aidat alıp ertesi gün atan malesef ki kötü loncalar varsa, loncaya girip aidat vermeyip 1 hafta 10 gun her türlü imkanı sömürüp hakka giren oyuncular da var.
Bu açıklamadan sonra konu bence kilitlenmeli. :)
Resim
ikvTDK
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen ikvTDK »

biz 6 7 kişilik bi arkadaş grubu olarak lonca kurmuştuk alımlarımız kapalıydı her ay arttırıcıyı 1 kişi alıyodu sorunsuz bi şekilde ilerliyoduk en güzeli bence öyle.

80 90 kişilik lonca başkanlarının her üyeden 10m isteyip 200mlik arttırıcı alması bana biraz komik geliyor. ben de lonca başkanının biraz otoriter, loncasını bir arada tutabilen ve bazı fedakarlıklar yapan birisi olması gerektiğini düşünüyorum.

ayrıca kuklacıda 5 6 tane lonca vardı full arttırıcılı ama aidatsız demek ki o kadar zor değilmiş olabiliyomuş
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Ben bir loncaya girdim, 2015'te galiba ilk ay aidat ödedim. Sonra baktım ne arttırıcı yenilendi ne de millet loncada durdu. O bir ay da anladım ki aidatlı lonca bana göre değil.

Hala o loncadayım, loncada olan başka kimse var mı oyunda bilmiyorum ama Topkapı bana yetiyor bile
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Lahza »

ikvTDK yazdı: 21 Eyl 2017 00:58 biz 6 7 kişilik bi arkadaş grubu olarak lonca kurmuştuk alımlarımız kapalıydı her ay arttırıcıyı 1 kişi alıyodu sorunsuz bi şekilde ilerliyoduk en güzeli bence öyle.

80 90 kişilik lonca başkanlarının her üyeden 10m isteyip 200mlik arttırıcı alması bana biraz komik geliyor. ben de lonca başkanının biraz otoriter, loncasını bir arada tutabilen ve bazı fedakarlıklar yapan birisi olması gerektiğini düşünüyorum.

ayrıca kuklacıda 5 6 tane lonca vardı full arttırıcılı ama aidatsız demek ki o kadar zor değilmiş olabiliyomuş
Öncelikle 80 90 kişi dediğin loncalardaki karakter sayısıdır, kişi sayısı değil . 80 kişilik bir lonca da ortalama 35 kişi falan vardır ve bu kişilerden 10 ar m para toplanarak arttırıcı alınacaksa o toplanan para yetmez , hesaplarsan görürsün. Ayrıca kuklacıda 6 senemi geçirdim , isim vermeye gerek yok ilk 3 e oynayan 3 loncada da bulundum belirli aralıklarla , hiç birinde de bahsettiğin gibi bir durum yoktu , en zengin loncada dahi her ay arttırıcı parası toplanır , bu anormal değil hatta oyunun en normal durumu , bunu bu kadar tuhaf karşılamanız oldukça şaşırtıcı .
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı

Mesaj gönderen Esadullah »

lARZl yazdı: 13 Tem 2017 23:24 Arkadaşlar anlamıyorum loncaya tüm artıcıları alıyorsun alım yaparken para karşılıgı alıyorsun ticharethane gibi böyle lonca olacaksanız hiç olmayın böyle birlik sağlanmaz lonca başkanı isen fedekarlık yapacaksın .
Genellikle aitdatları lonca arttırıcısı alan loncalar topluyor. Aidat konusunda sıkıntı çıkaranların çoğu loncasız zaten..
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
Güçlü Kardeşler Meclisi Loncası
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Parlementxx »

10 m verip 200 300 m kasabildigin icin gayet ideal.
Resim