Loncaya alım yaparken para istenmesi

Loncanız hakkındaki tüm bilgilendirmeleri ve duyurularınızı buradan yapabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Eminönü

Re: Loncaya alım yaparken para istenmesi

Mesaj gönderen Lahza »

Parlementxx yazdı: 23 Eyl 2017 16:19 10 m verip 200 300 m kasabildigin icin gayet ideal.
Mantıklı düşünebilseler durum aynen bu .
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Benim merak ettiğim artırıcının maliyeti 200m gibi hesaplar nasıl yapılıyor?

Akçe ve para farklı alışveriş birimleri değil mi?
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
romendiyojen
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Huzursuzluğum

Mesaj gönderen romendiyojen »

TOLGARDA yazdı: 28 Eyl 2017 18:45 Benim merak ettiğim artırıcının maliyeti 200m gibi hesaplar nasıl yapılıyor?

Akçe ve para farklı alışveriş birimleri değil mi?
Yanlis Anlamadiysam soyle bir cevap vereyim loncaya alinan lokmam sarraf vb artiricilarla Maden cekilerek iyi para elde edilir.Bir gunde 32 safran cektigimi hatirliyorum.Buna En buyuk katkiyi arttiriclar saglar.Kolay Gelsin
Kullanıcı avatarı
92Gner
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Merkez Tehlike

Mesaj gönderen 92Gner »

Bedava ekmek kim kime vermis
Kullanıcı avatarı
NaSaReDDiT
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Lonca: Raiders Of Anatolia

Mesaj gönderen NaSaReDDiT »

Bence gayet normal kimsenin hayrına arttırıcı alcağını sanmıyorum iyi forumlar ':)
İstanbul Kıyamet Vakti İletişim/Destek Formu İçin Tıkla!

Forum Kanalındaki Faydalı Konular

İstanbul Kıyamet Vakti'nden Haberdar Olun!

https://www.facebook.com/istanbulkiyametvakti
Kullanıcı avatarı
Blackspown
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Lonca: Heroes Reborn
İletişim:

Mesaj gönderen Blackspown »

Lahza'nın söylediğine katılıyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

herkes kalbi ne ekiyorsa onu biçer kimisi bir fidan diker herkes onu sular. Kimisi sadece maddiyat düşünür kimseyi suçlamıyorum görünür olan herşey bellidir bu doğru değil bu yanlış da demiyorum görünen bellidir yargılamıyorum
yanyana getirin siz görün
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen Cankurtarann »

Tabiki bu kime göre mantıklı kime göre saçma. Yani tartışmaya açık bir konu.

Mantıklı bulanlar gayet güzelce fikirlerini söyledi. O zaman ben de Aidat Sistemi'nin saçmalığı hakkında konuşayım.

Tabiki en iyi şekilde ikna etmek için örnek ile başlayacağım. Oyunda kariyerli, zengin(oyun parası) karakter sahibi insanlar var. Lakin oyunda yine kariyerli olup aşırı miktarda parası bulunmayan, servetini çaldırmış veya yeni başlamış karakter sahibi insanlar da var. Bunların günlük yüksek miktarda para kasma imkanı yok. Kimi gün günlük 10M, kimi gün 1M, kimi gün hiç para kazanamıyor.

Farz edelimki bir kişi büyücü karakteri ile oyuna yeni başladı. Eee hesabı kasabilmesi için ne lazım? M1 veya Y2. Peki sıfırdan başlayan biri bunu nasıl hemen kasıcak. İşte bu kişilerin de Lonca Pasaportu oluyor. Olması sebebi ise ışınlanmak. Peki bu kişi aylık 20-30M anca kazansa, parasının yarısını da aidata verse bu kişi gerekli tılsımı nasıl alıcak. Sizlerde Y2 mevcut seri olarak günlük 10M kazanabiliyorsunuz. Aidat verince de size dokunmuyor. Çünkü verdiğiniz miktar aylık kazancınıza göre çok düşük.

Yani şu oyunda kaç yıldır varım. Mevcut M1'imi kaybedince daha hala yeni bir M1 alıp büyücümün eksiklerini tamamlayamadım. Girdiğim bir loncadan bir kaç gün sonra atıldım zaten. Aylık 20M aidat vermek bana dokunur. Aylık kazancım toplasan 30-40M.

Daha fazla örnek isterseniz Mısır Çarşısı içinde dolaşan Güneş Asalı Büyücü Kardeşlerimizi görebilirsiniz. Onlar ile alay edenleri de görebilirsiniz, yardım edenleri de. Daha Gözlük almaya parası olmayan kişiden neyin aidatını istiyorsunuz? Bir kişinin size aidat vermemesi dokunmaz. Bırakın yardım ihtiyacı kişileri alın arttırıcılı loncanıza, kendilerini daha hızlı geliştirsin.

Sonra da lonca reklamı yaparken amacımız kardeşilk, dostluk, eğlenmek, yardım etmek demeyin.

Tabi bu benim fikr-i beyanım. Bana karşı zıt bir görüşünüz var ise
Saygı Çerçevesi İçinde Tartışabiliriz .

İyi forumlar,
Kullanıcı avatarı
Windowss
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Parallax Phenomenon

Mesaj gönderen Windowss »

Cankurtarann yazdı: 15 Şub 2018 12:45 Tabiki bu kime göre mantıklı kime göre saçma. Yani tartışmaya açık bir konu.

Mantıklı bulanlar gayet güzelce fikirlerini söyledi. O zaman ben de Aidat Sistemi'nin saçmalığı hakkında konuşayım.

Tabiki en iyi şekilde ikna etmek için örnek ile başlayacağım. Oyunda kariyerli, zengin(oyun parası) karakter sahibi insanlar var. Lakin oyunda yine kariyerli olup aşırı miktarda parası bulunmayan, servetini çaldırmış veya yeni başlamış karakter sahibi insanlar da var. Bunların günlük yüksek miktarda para kasma imkanı yok. Kimi gün günlük 10M, kimi gün 1M, kimi gün hiç para kazanamıyor.

Farz edelimki bir kişi büyücü karakteri ile oyuna yeni başladı. Eee hesabı kasabilmesi için ne lazım? M1 veya Y2. Peki sıfırdan başlayan biri bunu nasıl hemen kasıcak. İşte bu kişilerin de Lonca Pasaportu oluyor. Olması sebebi ise ışınlanmak. Peki bu kişi aylık 20-30M anca kazansa, parasının yarısını da aidata verse bu kişi gerekli tılsımı nasıl alıcak. Sizlerde Y2 mevcut seri olarak günlük 10M kazanabiliyorsunuz. Aidat verince de size dokunmuyor. Çünkü verdiğiniz miktar aylık kazancınıza göre çok düşük.

Yani şu oyunda kaç yıldır varım. Mevcut M1'imi kaybedince daha hala yeni bir M1 alıp büyücümün eksiklerini tamamlayamadım. Girdiğim bir loncadan bir kaç gün sonra atıldım zaten. Aylık 20M aidat vermek bana dokunur. Aylık kazancım toplasan 30-40M.

Daha fazla örnek isterseniz Mısır Çarşısı içinde dolaşan Güneş Asalı Büyücü Kardeşlerimizi görebilirsiniz. Onlar ile alay edenleri de görebilirsiniz, yardım edenleri de. Daha Gözlük almaya parası olmayan kişiden neyin aidatını istiyorsunuz? Bir kişinin size aidat vermemesi dokunmaz. Bırakın yardım ihtiyacı kişileri alın arttırıcılı loncanıza, kendilerini daha hızlı geliştirsin.

Sonra da lonca reklamı yaparken amacımız kardeşilk, dostluk, eğlenmek, yardım etmek demeyin.

Tabi bu benim fikr-i beyanım. Bana karşı zıt bir görüşünüz var ise
Saygı Çerçevesi İçinde Tartışabiliriz .

İyi forumlar,
Herkes senin gibi düşünse keşke ama malesef dostum artık her şey çıkar üstüne kurulu :unamused:
"Bizler daimi tanıklarıyız hep varolan kentimizin şimdi ve kıyamette!"
Kullanıcı avatarı
xANARCHYx
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen xANARCHYx »

Merhaba ;

Herkes kendince fikrini söylemiş bende söylemek istedim.

Lonca aidatlı diyip parayı alınca kaçanıda gördüm. Lonca aidatsız ama attırıcımız var diyenide gördüm.

Şuan benim loncamda aidat var mı ? yok. Loncamda attırıcı var mı ? yok. Peki ben burada neden bulunuyorum biliyor musunuz. Loncada arkamı döndüğümde beni bıçaklayacak kimse yok. Lonca başkanımız babam yaşında. Biz ona saygıda kusur etmiyoruz oda bize evladı gibi saygı gösteriyor. Loncada zaten çok kişi yok toplasan 5 kişiyiz.

Loncada niye herkes bir menfaat arama girişimine giriyor ? Adama sormazlar mı lonca aidatı vermek istemiyorsan gidip kendin kurup kimseyi alma ve kendine attırıcı al. Hem kimseden aidat istememiş olursun hemde kimseye aidat vermemiş olursun.

Biraz sert giriş yaptım kusura bakmayın. Fakat kimse kimseyi kara kaşına kara gözüne bir şeyler yapmıyor. :)

Herkese iyi forumlar.