Kullanıcı adı ve Şifre Paylaşımı

PC ve hesap güvenliğiniz için dikkat etmeniz gerekenler
Kilitli
StayAway
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Mesajlar: 1352
Kayıt: 10 Şub 2010 12:34
Konum: İstanbul
İletişim:

Kullanıcı adı ve Şifre Paylaşımı

Mesaj gönderen StayAway » 27 Eyl 2011 13:08

Öncelikle İKV üyeliğinizin kullanım hakkı sadece ve sadece size aittir. Üyelik sahibi bu bilgileri paylaşmamakla yükümlüdür.Bu yüzden üyelik bilgileri kimse ile paylaşılmamalıdır.
Elimize ulaşan üyelik yitirme şikayetlerinin büyük bölümü, kullanıcının kendisine ait şifreyi arkadaş olarak tabir ettiği kişilerle paylaşmasından dolayı gerçekleşmektedir.

ÖNEMLİ NOT: Bu noktada kötü niyetli kişilerin kullanmış olduğu tuzak, arkadaşınızın adına benzer isimde, ismi taklit eden, karakter açmaktır. Örneğin karakter adı olan Arif çok samimi olduğunuz bir arkadaşınızın karakter adı Arıf olarak taklit edilerek sizden şifre veya üye adınız talep edilebilir. Öncelikle bu kişi ile iletişime geçmeden arkadaş listenize ekleyiniz. Bu karakter arkadaşınız değilse hemen bu karakteri yasaklayarak şikayet ediniz.

İKV Destek Takımı ve takıma bağlı görevliler oyunda sizden
ŞİFRE İSTEMEZLER


Kötü niyetli kişilerin oyun içinde kullandığı diğer bir yöntem ise kendisi İKV Destek Takımı görevlisi gibi tanıtarak sizden şifre istemesidir. Örneğin;Sohbet panelinde kendisini yönetici gibi göstermeye çalışır.

Arif
(YÖNETİCİ)Arif : Sa. bEn yÖneTiCi gOrGar bana şifRenİ veR


Yazarak kendisini görevli olarak tanıtmaya çalışır. Destek Takımımızın görevlileri sizden şifre istemezler. Yetkililerimiz oyun içinde Arkadaş/Yasaklı Listesine eklenemezler. Bu tip bir mesajla karşılaştığınızda hemen o karakteri yasaklayınız ve şikayet ediniz. Ayrıca oyun içinde görevli olan yetkililerimizin sohbet panelinde adının görünümü tam olarak şu şekildedir. [{YÖNETİCİ}FevziBey]:[/color] şeklinde görünür. isimde bulunan köşeli parantez [ ] ve küme parantezi { } sohbet kanallarında kullanılamaz. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki görseli inceleyiniz.

Resim
Örnek resim: Sohbet panelinde gerçek yetkili ile sahte yetkili arasındaki farklar
Alper ÇİÇEK

http://www.facebook.com/istanbulkiyametvakti[/center]

Kilitli

“Güvenlik” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir